صفحه 39 از 47 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 469

موضوع: گرفتن ويزا از ازبكستان (وقت سفارت، كليرنس و ...)

پیش فرض پاسخ : گرفتن ويزا از ازبكستان (وقت سفارت، كليرنس و ...)

من 28 نوامبر واسه خودم و همسر و پسرم وقت گرفتم.... تا به اینجا که همه چیز خوب بود.
    لطفا اگر کسی نصیحت خاصی داره برای ویزا F1 , F2 ما را بی نصیب نزاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamtele نمایش پست ها
    سلام candino ی عزیز
    من هم شرایط شما رو دارم PhD برق بدون فاند. میخوام با شوهرم برم. هیچ جایی نتونستیم وقت بگیریم .فقط ازبکستان وقت داره بادیدن پست شما از اون هم پشیمون شدم. میشه بگید به نظر شما من اصلا ازبکستان وقت بگیرم یا نه؟ برای ژانویه میخوایم بریم. من خیلی نگرانم خواهش میکنم جوابمو زودتر بدید نگرانم
    سلام

به نظر من سفارت ازبکستان خوبه. فقط شما که فاند نداری حتما واسه کل پول دوره را BS ببر

Junior Member

سلام ...

فی الواقع این اولین و احتمالاً آخرین پست من توی apply abroad خواهد بود. صرفاً دوست داشتم به دوستانی که قصد رفتن دارن کمکی کرده باشم.

من از طریق آژانسی که توی همین فروم راجع به اون زیاد صحبت شده و آقای*****، برای رفت 4 نوامبر و برگشت 11 نوامبر ، بلیط و هتل و ویزای ازبکستان رو گرفتم. فقط خوبه این نکته رو در نظر بگیرید که برای به وجود نیومدن استرس نرسیدن ویزا و جا موندن از پرواز بهتره که 10-12 روز قبل از تاریخی که می خواهید، برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

پرواز، 4 نوامبر و دقیقاً سر وقت انجام شد و اونجا هم آقای******اومدن دنبال ما و ما رو بردن به هتل ازبکستان که باید بگم هتل متوسطی هست. نظافت و سیستم تهویه اتاق نسبتاً خوبه ولی غذای هتل خوب نیست و اینترنت معمولاً با مشکل همراه بود.

زمان مصاحبه ی ما دوشنبه 7 نوامبر بود که روز شنبه متوجه شدیم سفارت دوشنبه تعطیله و به جای اون برای سه شنبه 8 نوامبر وقت ها روز باز کرده و ما هم مجدداً برای سه شنبه وقت گرفتیم. صبح سه شنبه ساعت 9:15 دقیقه جلوی در سفارت بودیم. از هتل می تونید تاکسی بگیرید که با ده هزار سوم (واحد پول ازبکستان) که معادل 5000 تومان هست شما رو به سفارت می رسونه. و خوب اصلاً هم نیاز نیست زود راه بیافتید و با توجه به سرد بودن هوا و امکان قندیل بستنتون دم در سفارت بهتره که ساعت 9:15 از هتل حرکت کنید و ساعت 9:30 سفارت خواهید بود.

فلش و موبایل و کارت در اتاقتون توی هتل، همگی دستگاه الکتریکی به حساب می یان و نبرید با خودتون. خودکار، گیره کاغذ، ساعت دیجیتال، پاکت سربسته نبرید با خودتون. البته اگر هم چیزی داشتید ممکنه نگهبانی دم در سفارت قبول کنه براتون نگه داره و ممکنه قبول نکنه. همون طور که روز اول از ما قبول کردن و روز دوم وسایل من رو با اصرار خیلی زیاد و دادن پول گرفتن.
    کیف نیارید با خودتون.

شما باید زیر یه فضای آلاچیق مانندی که دم در سفارته منتظر بمونید تا دونه دونه اسمتون رو اعلام کنن و با شنیدن اسمتون می رین سمت در ورودی و با اشاره ی مأمور میرین جلوی در نگهبانی اصلی. اونجا ازتون می پرسه که سلاح و چاقو و پاکت سربسته با خودتون دارین یا نه. بعد ازتون می خواد کتتون رو در بیارید و بچرخید تا اون بتونه شما رو کامل از دور بازرسی کنه. بعد باید پاچه های شلواتون رو بزنید بالا و اگه موهاتون بلنده ازتون می خواد که گردنتون رو بهش نشون بدید. بعد هم ازتون می خواد که مدارکتون رو ورق بزنید تا از دور ببیندشون. اگر همه چیز خوب باشه ازتون می خواد وارد بشید.

توی این مرحله مجددا سوال ها رو ازتون می پرسن و ساعتتون رو ازتون می گیرن و اگر خودکار یا وسیله ی مشابهی داشته باشید باید تحویل بدید.

عینک، کت، کفش، و تمام مدارک شما از داخل دستگاه رد می شه و مجدداً توسط مأمورها مورد بازرسی قرار می گیره و بعد از اون به شما اجازه میدن همراه با یه مأمور برین به سمن محلی که برای مصاحبه در نظر گرفته شده.

داخل سالن مصاحبه ازتون خواسته میشه (توی بلندگو اعلام می کنن) که برین سویس رو پرداخت کنین. بعد از اون منتظر می مونین تا یه آفیسر صداتون کنه و آی بیست و صفحه کانفرمیشن دی اس و رسید پرداخت سویس و رسید آی نهصد و یک رو ازتون بگیره . اون آفیسر ازتون می خواد منتظر بمونید تا کنسولر شما رو صدا کنه.

ساعت ده روز سه شنبه غیر از من و یکی از دوستان ایرانی، دوتا خانم تقریباً پنجاه ساله و یک دختر جوان و یک خانم جوان با پسر کوچکش که همگی تاشنکدی بودند هم برای مصاحبه اونجا بودند. خانم جوان و پسرش رد شدند. هر دو خانم میان سال ویزا گرفتند و بعد کانسلر من رو صدا کرد.

بعد از سلام، بدون اینکه اصلاً من رو نگاه کنه ازم پرسید:
    چرا می خوای بری آمریکا؟
    گفتم که :
    می خوام برم توی دانشگاه ... توی رشته ی ... درس بخونم.
    پرسید که:چه جوری با این دانشگاه آشنا شدی؟
    من هم گفتم که :
    از استادای دانشگاه و بچه های ایرانی که اونجا هستن تعریفشو شنیدم.
    پرسید که :
    میتونم رزومه ات رو ببینم؟
    بهش تحویل دادم و گفتم که این دقیقاً همون رزومه ای هست که برای دانشگاه فرستادم.
    به دقت خط به خط رزومه ام رو خوند و کلی تایپ کرد. دوباره خوند و دوباره تایپ کرد.
    بعد پرسید که :
    درست تموم شد، برنامه ات چیه؟
    گفتم که باید سریع برگردم اینجا چون که کلی کار هست که باید انجام بدم و اینجا می تونم خیلی مفید باشم.
    بعد رزومه ام رو بهم پس داد و در حالیکه برای اولین بار به من نگاه می کرد گفت که می تونم فردا بعد ازظهر (چهارشنبه 9 نوامبر) برای گرفتن ویزام برم سفارت و آی بیست و پاسپورتم رو نگه داشت.

شرایط من:

فارغ التحصیل شریف به سختی!!!
    فول فاند از یه دانشگاه متوسط رو به خوب برای مستر
    سابقه ی کار فراوان (حین تحصیل)
    هیچ خویشاوندی در آمریکا ندارم!

نتایج بقیه دوستانی که باهاشون همسفر بودم من رو به این نتیجه رسوند که ازبکستان برای کسی که هیچ مشکلی نداره و در واقع گیرهای عمده ای مثل خویشاوند در آمریکا یا نزدیک بودن به کیس پناهندگی رو نداره (سفر با اعضای خانواده) بسیار راحت خواهد بود و در واقع مزیتی که نسبت به جاهای دیگه داره، اینه کهامکان داره بتونید یک روزه ویزاتون رو بگیرید.

ولی، در کنار این مسئله، اگه شما به هر شکلی، قرار باشه شبهه برانگیز باشه شرایطتون، با توجه به اینکه کنسولر اونجا نگرانه که نتونه شرایط رو درست بررسی کنه، با خیال راحت ریجکت می شید. برای شرایط اینچنینی واقعاً بهترین جا، همون آنکارا یا دوبی هست که با شرایط ایرانی ها زیاد سر و کار داشتن.

پ.ن: ضمناً وقتی برای مصاحبه تصمیم می گیرید برید ازبکستان، بهترین کار اینه که سمرقند و بخارا رو از دست ندید. دیدن سمرقند خاطره ی خوبی از سفر ازبکستان برای من ساخت .

امیدوارم همگی موفق باشید.
    ویرایش توسط ShahdaD : December 4th, 2011 در ساعت 11:24 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

ارائه مدرک دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمان مصاحبه لازم هست؟ من هنوز مدارکم رو نگرفتم و فقط ریزنمرات لیسانسم رو دارم و ارشد رو به من نمیدن!

فول فاند برق دکتری هستم. خواهرم آمریکا دانشجوست. ازبکستان رو پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negardt نمایش پست ها
    سلام ...

فی الواقع این اولین و احتمالاً آخرین پست من توی apply abroad خواهد بود. صرفاً دوست داشتم به دوستانی که قصد رفتن دارن کمکی کرده باشم.

من از طریق آژانسی که توی همین فروم راجع به اون زیاد صحبت شده و آقای ******، برای رفت 4 نوامبر و برگشت 11 نوامبر ، بلیط و هتل و ویزای ازبکستان رو گرفتم. فقط خوبه این نکته رو در نظر بگیرید که برای به وجود نیومدن استرس نرسیدن ویزا و جا موندن از پرواز بهتره که 10-12 روز قبل از تاریخی که می خواهید، برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

پرواز، 4 نوامبر و دقیقاً سر وقت انجام شد و اونجا هم آقای******* اومدن دنبال ما و ما رو بردن به هتل ازبکستان که باید بگم هتل متوسطی هست. نظافت و سیستم تهویه اتاق نسبتاً خوبه ولی غذای هتل خوب نیست و اینترنت معمولاً با مشکل همراه بود.

زمان مصاحبه ی ما دوشنبه 7 نوامبر بود که روز شنبه متوجه شدیم سفارت دوشنبه تعطیله و به جای اون برای سه شنبه 8 نوامبر وقت ها روز باز کرده و ما هم مجدداً برای سه شنبه وقت گرفتیم. صبح سه شنبه ساعت 9:15 دقیقه جلوی در سفارت بودیم. از هتل می تونید تاکسی بگیرید که با ده هزار سوم (واحد پول ازبکستان) که معادل 5000 تومان هست شما رو به سفارت می رسونه. و خوب اصلاً هم نیاز نیست زود راه بیافتید و با توجه به سرد بودن هوا و امکان قندیل بستنتون دم در سفارت بهتره که ساعت 9:15 از هتل حرکت کنید و ساعت 9:30 سفارت خواهید بود.

فلش و موبایل و کارت در اتاقتون توی هتل، همگی دستگاه الکتریکی به حساب می یان و نبرید با خودتون. خودکار، گیره کاغذ، ساعت دیجیتال، پاکت سربسته نبرید با خودتون. البته اگر هم چیزی داشتید ممکنه نگهبانی دم در سفارت قبول کنه براتون نگه داره و ممکنه قبول نکنه. همون طور که روز اول از ما قبول کردن و روز دوم وسایل من رو با اصرار خیلی زیاد و دادن پول گرفتن.
    کیف نیارید با خودتون.

شما باید زیر یه فضای آلاچیق مانندی که دم در سفارته منتظر بمونید تا دونه دونه اسمتون رو اعلام کنن و با شنیدن اسمتون می رین سمت در ورودی و با اشاره ی مأمور میرین جلوی در نگهبانی اصلی. اونجا ازتون می پرسه که سلاح و چاقو و پاکت سربسته با خودتون دارین یا نه. بعد ازتون می خواد کتتون رو در بیارید و بچرخید تا اون بتونه شما رو کامل از دور بازرسی کنه. بعد باید پاچه های شلواتون رو بزنید بالا و اگه موهاتون بلنده ازتون می خواد که گردنتون رو بهش نشون بدید. بعد هم ازتون می خواد که مدارکتون رو ورق بزنید تا از دور ببیندشون. اگر همه چیز خوب باشه ازتون می خواد وارد بشید.

توی این مرحله مجددا سوال ها رو ازتون می پرسن و ساعتتون رو ازتون می گیرن و اگر خودکار یا وسیله ی مشابهی داشته باشید باید تحویل بدید.

عینک، کت، کفش، و تمام مدارک شما از داخل دستگاه رد می شه و مجدداً توسط مأمورها مورد بازرسی قرار می گیره و بعد از اون به شما اجازه میدن همراه با یه مأمور برین به سمن محلی که برای مصاحبه در نظر گرفته شده.

داخل سالن مصاحبه ازتون خواسته میشه (توی بلندگو اعلام می کنن) که برین سویس رو پرداخت کنین. بعد از اون منتظر می مونین تا یه آفیسر صداتون کنه و آی بیست و صفحه کانفرمیشن دی اس و رسید پرداخت سویس و رسید آی نهصد و یک رو ازتون بگیره . اون آفیسر ازتون می خواد منتظر بمونید تا کنسولر شما رو صدا کنه.

ساعت ده روز سه شنبه غیر از من و یکی از دوستان ایرانی، دوتا خانم تقریباً پنجاه ساله و یک دختر جوان و یک خانم جوان با پسر کوچکش که همگی تاشنکدی بودند هم برای مصاحبه اونجا بودند. خانم جوان و پسرش رد شدند. هر دو خانم میان سال ویزا گرفتند و بعد کانسلر من رو صدا کرد.

بعد از سلام، بدون اینکه اصلاً من رو نگاه کنه ازم پرسید:
    چرا می خوای بری آمریکا؟
    گفتم که :
    می خوام برم توی دانشگاه ... توی رشته ی ... درس بخونم.
    پرسید که:چه جوری با این دانشگاه آشنا شدی؟
    من هم گفتم که :
    از استادای دانشگاه و بچه های ایرانی که اونجا هستن تعریفشو شنیدم.
    پرسید که :
    میتونم رزومه ات رو ببینم؟
    بهش تحویل دادم و گفتم که این دقیقاً همون رزومه ای هست که برای دانشگاه فرستادم.
    به دقت خط به خط رزومه ام رو خوند و کلی تایپ کرد. دوباره خوند و دوباره تایپ کرد.
    بعد پرسید که :
    درست تموم شد، برنامه ات چیه؟
    گفتم که باید سریع برگردم اینجا چون که کلی کار هست که باید انجام بدم و اینجا می تونم خیلی مفید باشم.
    بعد رزومه ام رو بهم پس داد و در حالیکه برای اولین بار به من نگاه می کرد گفت که می تونم فردا بعد ازظهر (چهارشنبه 9 نوامبر) برای گرفتن ویزام برم سفارت و آی بیست و پاسپورتم رو نگه داشت.

شرایط من:

فارغ التحصیل شریف به سختی!!!
    فول فاند از یه دانشگاه متوسط رو به خوب برای مستر
    سابقه ی کار فراوان (حین تحصیل)
    هیچ خویشاوندی در آمریکا ندارم!

نتایج بقیه دوستانی که باهاشون همسفر بودم من رو به این نتیجه رسوند که ازبکستان برای کسی که هیچ مشکلی نداره و در واقع گیرهای عمده ای مثل خویشاوند در آمریکا یا نزدیک بودن به کیس پناهندگی رو نداره (سفر با اعضای خانواده) بسیار راحت خواهد بود و در واقع مزیتی که نسبت به جاهای دیگه داره، اینه کهامکان داره بتونید یک روزه ویزاتون رو بگیرید.

ولی، در کنار این مسئله، اگه شما به هر شکلی، قرار باشه شبهه برانگیز باشه شرایطتون، با توجه به اینکه کنسولر اونجا نگرانه که نتونه شرایط رو درست بررسی کنه، با خیال راحت ریجکت می شید. برای شرایط اینچنینی واقعاً بهترین جا، همون آنکارا یا دوبی هست که با شرایط ایرانی ها زیاد سر و کار داشتن.

پ.ن: ضمناً وقتی برای مصاحبه تصمیم می گیرید برید ازبکستان، بهترین کار اینه که سمرقند و بخارا رو از دست ندید. دیدن سمرقند خاطره ی خوبی از سفر ازبکستان برای من ساخت .

امیدوارم همگی موفق باشید.
    سلام دوست خوب،
    اطلاعاتتون کاملا درست و عالی‌ بود.
    فقط خواستم یه چندتا نکته دیگه اضافه کنم.
    ۱. هتل ازبکستان اولین هتل کشور ازبکستان و نسبت به بقیه هتل‌های تاشکند بهتر من اون موقع که اونجا بودن با ۲ تا هتل ۵ستاره که دوستام بودن هم مقایسه کردم از اونا هم بهتر بود با این که ۴ ستاره لابی بزرگ و قشنگی داره جای کهلی‌ خوبی‌ هم هست به همه جای شهر نزدیک پارک جلوش کلی‌ قشنگ.
    ۲.در بار غذا فاصله ۵دقیقه هتل یه رستوران اسمش گلدن وینگز غذاش کلی‌ خوب و ارزون انواع بستنی و شکلات و ... داره. برای فست فود هم انجلس بهترین فست فود.
    ۳. درباره تاکسی یه چیز بهتون بگم اونجا همه حرفمیزنن شما پول ندید من یادمه برای سفارت میگفتن ۹هزار ولی‌ من هیچوقت بیشتر از ۵هزار ندادم.
    ۴. ایشالا که هرکی‌ میره بهش خوش بگذره من که کهلی‌ حال کردم ویزا مو هم ۲ روز گرفتم(۴ ماه پیش بود).
    یه پی‌دی‌اف هم نوشتم دوستانی ک میخوان برن بهم ایمیل بزنن براشون بفرستم ایمیلم*********** هر سوال دیگه هم داشتید درباره آمریکا، پرواز ... عزم بپرسید.
    (ببخشید غلط املائی زیاد داشت از مترجم استفاده کردم)
    خوش باشید
    ویرایش توسط ShahdaD : December 4th, 2011 در ساعت 11:39 PM

دوستانی که رفتند ازبکستان... حدودا دم در سفارت چقدر معطل شدند تا برند تو؟ من با همسر و پسر 2 سالم دارم می رم اونجا... نگرانیم از بیرون موندن زیاد به خاطر سرما هست؟

در صمن من F1 , خانم و پسرم F2 هستند، برای اینکه با هم مصاحبه بشیم و با هم بریم تو کار خاصی باید انجام بدیم؟ یا با هم می فرستند داخل؟

Junior Member

زمانی که ما رفتیم مصاحبه چله تابستون بود. یه چادر سفید بیرون سفارت علم کرده بودند که بعنوان سالن انتظار و سایه بان ازش استفاده می شد و حدود 15 تا 20 نفر ظرفیت داشت.
    تا اونجائی که من خاطرم هست رو دیوار این چادر چند تا بخاری برقی بود که احتمالا برای فصل سرد مورد استفاده قرار می گیره.
    نگران با هم بودن هم نباشید. اسم همتون رو با هم می خونن، ولی اگر اسم هر کدومتون رو خوندند با هم برید داخل. مصاحبه هم که بصورت خانوادگی انجام می شه. حداقل روزی که ما رفتیم اینجوری بود.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farvashani نمایش پست ها
    دوستانی که رفتند ازبکستان... حدودا دم در سفارت چقدر معطل شدند تا برند تو؟ من با همسر و پسر 2 سالم دارم می رم اونجا... نگرانیم از بیرون موندن زیاد به خاطر سرما هست؟

در صمن من F1 , خانم و پسرم F2 هستند، برای اینکه با هم مصاحبه بشیم و با هم بریم تو کار خاصی باید انجام بدیم؟ یا با هم می فرستند داخل؟

Junior Member

سلام دوستان من 2 دسامبر قراره برم ازبکستان برای ویزای آمریکا.وقت سفارت هم 5 دسامبر هست.کسی هست که او زمان یا زود تر بخاد بره؟

Junior Member

سلام بچه ها،
    من از 14 جون که برای ویزای دبی اقدام کردم تا حالا منتظر کلیرنسم هستم. ترم اولم رو دیفر کردم و قراره که برای اسپرینگ اونجا باشم. ولی با این اوضاع دبی چشمم آب نمی خوره که بتونم به ترم دومم هم برسم. من سابقه کار دولتی داشتم و فکر کنم برای همین اینقدر طولانی شد کلیرنسم.
    قصد دارم که برم ازبکستان. توی این فروم دیدم که آقای Sepehr6g6 این کار رو کردن. منتها ایشون با یه I20 جدید رفتن. من با همون I20 قبلی که به دبی دادم می خوام برم.
    از یه طرف فکر می کنم که اگه پرونده دبی رو نبندم ممکنه ازبکستان بهم بگه چرا پروندت رو نبستی و از طرف دیگه اگر پروندم رو ببندم بگن که تو چرا از همون دبی پیگیری نکردی؟ دبی از ما بیشتر تخصص داره و تو حتماً یه مشکلی داشتی که تا حالا کلیر نشدی.
    کسی کیس مشابه من دیده؟

Junior Member

سلام
    من ویزام رو گرفتم
    همون طور که در پست 364 کامل توضیح دادم. من 23May تو دوبی مصاحبه داشتم. بعد از 5 ماه بی خبری از clearance (و اینکه به همه کارام شک کرده بودم که چرا کلییر نمیشم) یه کار انتحاری کردم و از سفارت ازبکستان وقت گرفتم (24 اکتبر) . با اینکه گفتن باید case رو تو دوبی کنسل کنی من گوش نکردم و اومدم (البته با I-20 یه دانشگاه جدید) مصاحبه خیلی آسون بود .
    این بار بعد از 2 هفته clear شدم!!!!! و دیروز ویزام رو گرفتم و خوبیش اینه که مالتیه. (اینجا به همه مالتی میده)
    و مسخره است که من ویزا دارم ولی هنوز تو دوبی بعد از 6 ماه بیخودی Undergoing Process هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)