صفحه 1 از 27 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

پیش فرض انتقال پول به آمریکا

از یکی از بچه ها شنیدم که همسایشون همه خونه زندگی رو گذاشته برا فروش داره میره خارج.
    همیشه این برام سوال بوده که اونایی که همه خونه زندگیشون رو میفروشن میرن خارج پول رو چه طور منتقل میکنن.
    مثلا اگر کسی خونه و ماشین و ... رو فروخت شد 200 میلیون و این رو دلار کرد نمیتونه که 200 هزار دلار بگذاره تو چمدون ببره با خودش!
    با توجه به اینکه شما وقتی بار اول میخوای بری حساب نداری چه راه هایی برا انتقال پول هست؟ مخصوصا آمریکا که ایران رو تحریم کرده.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا و دیگر کشور ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    از یکی از بچه ها شنیدم که همسایشون همه خونه زندگی رو گذاشته برا فروش داره میره خارج.
    همیشه این برام سوال بوده که اونایی که همه خونه زندگیشون رو میفروشن میرن خارج پول رو چه طور منتقل میکنن.
    مثلا اگر کسی خونه و ماشین و ... رو فروخت شد 200 میلیون و این رو دلار کرد نمیتونه که 200 هزار دلار بگذاره تو چمدون ببره با خودش!
    با توجه به اینکه شما وقتی بار اول میخوای بری حساب نداری چه راه هایی برا انتقال پول هست؟ مخصوصا آمریکا که ایران رو تحریم کرده.
    برای کانادا من دیدم از طریق صرافیهای تورنتو مردم صدهزار دلار و بیشتر رو راحت منتقل میکنند. شاید یک راه انتقال پول به امریکا از طریق کشورهای ثالث مثل کانادا و دوبی باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای کانادا من دیدم از طریق صرافیهای تورنتو مردم صدهزار دلار و بیشتر رو راحت منتقل میکنند. شاید یک راه انتقال پول به امریکا از طریق کشورهای ثالث مثل کانادا و دوبی باشه.
    مسلما کانادا راحت تر هستش. البته نمیدونم با این تحریم های اخیر هنوز هم به سادگی میشه به کانادا پول منتقل کرد یا نه.
    حالا پول به کانادا که رسید مالیات میخوره یا نه؟

البته بحث اصلی من سر آمریکا هستش. کشور ثالث آخه چه جوری ؟

قبلا که ایران تحریم نبود خیلی باکلاس با بانک این کار انجام میشد اما الان با استفاده از صرافی ها انجام میشه
    برای مبالغ در حدود 30000$ هم مثل اینکه میشه برد به امریکا ولی حتما باید تو فرم گمرک امریکا راستشو نوشت
    tax هم تا جایی که من میدونم نمیخوره اما مالیات برای افرادی که گرین کارد دارن مثل اینکه میخوره اما میتونن با استفاده از وکیل یه جورایی ندن یه بار یه وکیل داشت توضیح میداد
    اما برای ما خارجی ها مالیات رو پولی که داریم ازکشورمون میبریم بی معنیه ولی اگه تو فرم گمرک نگیم مثل اینکه میتونن جریمه کنن و یا مسدود کنن و بعدا بری دادگاه دنبال پولت ;-)

البته من همه اطلاعاتم از وکیلا و کساییکه اونجان هستنه رفرنس قانونی ندارم

ApplyAbroad Guru

انتقال پول نقد مالیات نداره چه مقیم و چه خارجی.

انتقال پول نقد مالیات نداره چه مقیم و چه خارجی.
    پس وقتی که با اون پول خونه خریدی اون وقت باید مالیات بدی؟
    چند درصد هست؟ مثلا شما اگر خونه 80 هزار دلاری خریدی چه قدر باید مالیات بدی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    پس وقتی که با اون پول خونه خریدی اون وقت باید مالیات بدی؟
    چند درصد هست؟ مثلا شما اگر خونه 80 هزار دلاری خریدی چه قدر باید مالیات بدی؟
    ببینید پول شما مالیات نداره. مالیات روی درآمد است و در بعضی موارد روی کالاها و خدمات، نه روی پول. مثلا اگر پولتون رو در بانک بگذارید و ازش سود بگیرید روی سودش مالیات میدید ولی نه روی اصل پول.

در مورد کالاها و خدمات من بیشتر با کانادا که زندگی میکنم آشنایی دارم. در کانادا خونه دست دوم مالیات مستقیم نداره فقط مالیات ثبت که مبلغ پائینیه در حدود زیر یک درصد. برای خونه نوساز (اولین خریدار) مالیاتی هست که توسط شرکت سازنده از قبل در قیمت خونه لحاظ میشه (اینجا معمولا خودتون زمین نمیخرید بسازید). خدمات و کالاهای مصرفی در هر ایالت مالیاتش فرق میکنه (برای ایالت انتاریو 13 درصد).

ببینید پول شما مالیات نداره. مالیات روی درآمد است و در بعضی موارد روی کالاها و خدمات، نه روی پول. مثلا اگر پولتون رو در بانک بگذارید و ازش سود بگیرید روی سودش مالیات میدید ولی نه روی اصل پول.

در مورد کالاها و خدمات من بیشتر با کانادا که زندگی میکنم آشنایی دارم. در کانادا خونه دست دوم مالیات مستقیم نداره فقط مالیات ثبت که مبلغ پائینیه در حدود زیر یک درصد. برای خونه نوساز (اولین خریدار) مالیاتی هست که توسط شرکت سازنده از قبل در قیمت خونه لحاظ میشه (اینجا معمولا خودتون زمین نمیخرید بسازید). خدمات و کالاهای مصرفی در هر ایالت مالیاتش فرق میکنه (برای ایالت انتاریو 13 درصد).
    ممنونم. شما از نحوه انتقال پول به ایالات متحده اطلاعاتی ندارید؟

چرا اگه یه نفر سیتی زن باشه یا گرین کارد داشته باشه و پولشو انتققال بده به امریکا دولت اینو تو درامد اون سالش لحاظمیکنه و مالیات میگیره اما گفتم میشه نداد دقیق یادم نیست راهشو...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    چرا اگه یه نفر سیتی زن باشه یا گرین کارد داشته باشه و پولشو انتققال بده به امریکا دولت اینو تو درامد اون سالش لحاظمیکنه و مالیات میگیره اما گفتم میشه نداد دقیق یادم نیست راهشو...
    بنده فکر میکنم این مربوط به انتقال پول نباشه. اگر شما مقیم امریکا یا کانادا باشید و درآمدی در خارج از این کشورها بدست بیاورید (چه منتقل کنید و چه نکنید) قاعدتا باید در درآمد سالانه تون محاسبه اش کنید یا بهرحال به اداره مالیات گزارشش کنید. ولی صرف انتقال پول یا سرمایه مشمول مالیات نیست.
    ویرایش توسط ghlobe : June 22nd, 2011 در ساعت 12:37 AM

صفحه 1 از 27 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)