صفحه 11 از 27 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hmny نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی بوده توی فرودگاه ایران بیشتر از ۵۰۰۰ برده باشه و بهش گیر داده باشن؟ اگه گیر بدن چی میشه؟! یکی به من میگفت پول رو پخش کن توی کوله و کری‌آن و کیف دستی. کسی پیشنهادی مثل این داره؟
    نمیدونم ولی من باشم پولهامو از خودم دور نمیکنم عمرا :دی (جدی گفتما!!!)

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

سلام

تا اونجایی که من فهمیدم برای بردن پول به آمریکا یا میشه یک مقداری را با خودمون ببریم و بقیه را به یک طریقی حواله کنیم یا اینکه همه رو ببریم و توضیحی داشته باشیم واسش، حالا من مشکلم اینه که هزینه یک سال من یه چیزی حدود 40 هزاردلار در میاد و من خیلی سختمه بخوام همه این پولو با خودم ببرم، می خوام حدود 20 هزارتاشو ببرم و بقیه رو یه جوری بفرستم، اما نمی دونم دقیقا چطور میشه فرستاد: 1. صرافی ها چه کار می کنن دقیقا؟؟؟ چه قدر کارمزد می گیرن؟ 2. یک راه دیگه هم اینه که معادل ریالی را بدم اینجا به کسی و بعد اون از حسابش خارج از ایران بریزه، درسته؟ 3. این چک های مسافرتی چطورین؟ من می تونم همه 40 هزارتا رو چک مسافرتی ببرم؟ بعد باید چیکار کنم؟ (من هیچی در این مورد نمی دونم )

مرسی

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    سلام

تا اونجایی که من فهمیدم برای بردن پول به آمریکا یا میشه یک مقداری را با خودمون ببریم و بقیه را به یک طریقی حواله کنیم یا اینکه همه رو ببریم و توضیحی داشته باشیم واسش، حالا من مشکلم اینه که هزینه یک سال من یه چیزی حدود 40 هزاردلار در میاد و من خیلی سختمه بخوام همه این پولو با خودم ببرم، می خوام حدود 20 هزارتاشو ببرم و بقیه رو یه جوری بفرستم، اما نمی دونم دقیقا چطور میشه فرستاد: 1. صرافی ها چه کار می کنن دقیقا؟؟؟ چه قدر کارمزد می گیرن؟ 2. یک راه دیگه هم اینه که معادل ریالی را بدم اینجا به کسی و بعد اون از حسابش خارج از ایران بریزه، درسته؟ 3. این چک های مسافرتی چطورین؟ من می تونم همه 40 هزارتا رو چک مسافرتی ببرم؟ بعد باید چیکار کنم؟ (من هیچی در این مورد نمی دونم )

مرسی
    I have a suggestion:
    you can bring the amount that you can, then you can find a person who wants to sell his dollars and change it ro Rial, there are some Iranian people wants to do that in U.S.
    Or you can ask a returning student to bring your money from Iran
    Those are the free ways of transferring

Other alternatives are ask exchange unit to do that, but they will charge you a lot. I remember one of them wanted to charge me 400$ for 8000$. I dont recommend this.

If you have relatives in other countries, you can ask them to transfer money to your account via Wireless transfer which wont be expensive for you.

If you are not in rush, try the first two approaches, those are the most re.liable and cost effective ways.
    Good luck.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member

من شنیدم که یک New immigrant برای بار اول هر چقدر ارز با خودش وارد امریکا کنه از مالیات معاف هست.
    آیا این مقدار دلاری که با خودت اوردی رو تو برگه یا سندی ثبت می کنند که در صورت سئوال کردن بانک در مورد سورس پول , شما بتونی اونو نشان بدهید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    من اون قسمتهايي رو كه ميدونم جواب ميدم.

انتقال پول بيش از ١٠٠٠٠ دلار مشكل قانوني نداره و مجاز هست. سقفي هم براي پول موجود در حساب بانكي وجود نداره. حساسيت روي مقدار بالاي ١٠٠٠٠ دلار چه به صورت حمل همراه مسافر و چه به صورت حواله بانكي از لحاظ قوانين مربوط به مبارزه با پولشويي و مبارزه با تروريسم هست. وقتي كسي بالاي ١٠٠٠٠ دلار با خودش مياره، بايد توي فرودگاه اظهارنامه پر كنه. در صورتيكه به حساب حواله بشه، بانك گزارش مي كنه به وزارت دارايي و بقيه نهادهاي مالي مرتبط. علاوه بر اين در مورد انتقال يا حمل پولهاي خيلي زياد بحث ماليات هم مطرح ميشه. اينكه ميگم در پولهاي خييييييلي زياد هست نه اين پولهاي متعارف كه دانشجو ها براي پرداخت شهريه و هزينه هاي زندگي در سال اول بايد پرداخت كنن.

در مورد قسمت بعدي سوالتون شما مي تونيد چند تا حساب داشته باشيد در حد معقول. ولي موكدا توصيه مي كنم براي انتقال پول سعي نكنيد به اين روش خلاقانه اي كه گفتيد عمل كنيد و روي گمانه زني در مورد اينكه چقدر بين انتقالها فاصله باشه و چه جوري پولها رو پخش كنيد در انتقالها اصلا حساب نكنيد. بانكها انتقال رقمهاي درشت رو گزارش مي كنن به وزارت دارايي. مبناي گزارش كردنشون براي انتقالهاي بالاي ١٠٠٠٠ دلار هست ولي براي مبارزه با اين روشهاي خلاقانه پخش كردن انتقال پول (كه اصلا هم خلاقانه نيست و نزد مقامات مربوطه شناخته شده هست) گاهي وقتها انتقالهاي زير ١٠٠٠٠ دلار رو هم گزارش مي كنن. اگه اين تلقي ايجاد بشه كه شما مخصوصا اين انتقالهاي پولي رو پخش كرديد بين حسابهاي مختلف و انتقالهاي مختلف (كه واقعيتش هم همينه) با عواقب خيلي سنگيني روبرو ميشيد. چون اگه مقامات مربوطه متوجه اين روش انتقال پول شما بشن، قطعا فرض رو بر اين ميذارن كه كاسه اي زير نيمكاسه هست و وقتي اين ذهنيت رو براشون ايجاد كرديد، اثبات اينكه منظور بدي نداشتيد خيلي مشكل ميشه. مطمئن باشيد هر چقدر هم زرنگ بازي در بياريد، مقامات مسوول مبارزه با پولشويي روشهاي كشف مبادلات مشكوك رو دارن و با كشف روشهاي جديد دور زدن، اونها هم مكانيزمهاي خودشون رو اصلاح مي كنن تا جلوي انتقالهاي مرتبط با پولشويي و تروريسم رو بگيرن.

شما بدون نگراني مقداري رو كه براي هزينه هاي ترم اول لازمه يا به صورت حمل دستي يا به صورت حواله از طريق سيستم بانكي منتقل كنيد آمريكا. كاملا هم شفاف عمل كنيد و نگران چيزي نباشيد. فوقش اينه كه بايد توي فرودگاه اظهارنامه پر كنيد يا بانك رقم انتقال رو گزارش مي كنه و باهاتون تماس مي گيرن و شما هم توضيح ميديد كه قضيه چيه و وقتي بدونن اين پول براي شهريه شما هست، مشكلي پيش نمياد. بعد هم دوباره براي ترم بعدتون پول مي فرستن و عين همون قضيه ترم اول. حالا خواستن ماهي يك بار هم پول بفرستن به جاي اينكه يك جا بفرستن مشكلي نداره. ولي اينكه انتقالها به فاصله نزديك به هم باشه كه شايبه دور زدن سيستم مبارزه با پولشويي رو ايجاد كنه نه.

صرافيها از طريق عاملهاشون در كشورهاي همسايه ايران (اكثرا از طريق دوبي) پول رو واريز مي كنن به حساب شما در آمريكا. تا اونجا كه ميدونم صرافها ترجيح ميدن در Bank of America حساب داشته باشيد ولي الزامي وجود نداره. اينكه پول از كدوم كشور به حساب شما واريز بشه خيلي تفاوتي نداره. همونطور كه گفتم مقامات مسوول مبارزه با پولشويي با همه روشهاي موجود دور زدن سيستم آشنا هستن و نسبت به الگوهاي مختلف پخش كردن انتقالهاي بانكي حساسيت دارن.

پستهاي قبلي اين تاپيك رو بخونيد. علاوه بر اين در مورد مسايل بانكي آمريكا ميتونيد تاپيكهاي "كدام بانك و چه نوع حسابي" و "برخي از كارهايي كه پس از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد" رو مطالعه كنيد. در اون دو تاپيك پستهاي زيادي در مورد مسايل بانكي گذاشتم. اونها رو با دقت بخونيد خيلي چيزا براتون روشن ميشه. اگه بعد از مطالعه دقيق پستهاي اون تاپيكها سوالي باقي موند، همونجا بپرسيد.

در ضمن براي پرداخت شهريه نه مجبور هستيد از طريق كرديت كارت اقدام كنيد (كه دانشگاه بابتش كارمزد ميگيره ازتون) و نه مجبور هستيد چك بديد. وقتي حساب جاري باز كرديد، شماره حساب و routing number حسابتون رو در سيستم كامپيوتري دانشگاه وارد مي كنيد و دانشگاه پول رو از حسابتون برداشت مي كنه بدون كارمزد و هيچ دردسري.
    جناب مهراد متشکر از پاسخ کاملتون
    راجع به پاراگراف آخر این پول از checking account برداشته میشه درسته؟ پس اگر فردی کمتر از مقدار شهریه داشته باشه باید از saving مقداریش رو transfer کنه به checking درسته؟ در ضمن اون که میگن از 1500 دلار کمتر نباشه checking هستش(همون که اگه کمتر باشه جریمه میاد هر ماه رو میگم)؟

Banned

جناب مهراد در مورد boa من از صراف پرسیدم گفت که مشکل دار هست و بهتره chase باشه. حالا نمیدونم واسه راحتی و کارمزد کمتر خودش گفته یا واقعا ممکنه حساب رو ببندن که بعید هم نیست.
    میخواستم ببینم چون در شهر ما chase وجود نداره نظر شما راجع به wells fargo و discover چی هستش برای فرستادن پول؟ این دومی آنلاینه همه کارش و حضوری نیست اصلا؟!
    بانکها در این مورد خوب میگن ما نمیتونیم تضمین بدیم که پول میرسه!
    در نهایت من بدون ssn کردیت کاردم 8 روزه اومد به دستم. کردیت boa.
    ویرایش توسط khalas : June 18th, 2014 در ساعت 07:09 AM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

مشكل گير دادن و بلاك كردن حساب سر حواله پول بچه هاي ايراني هم با chase پيش اومده و هم با Bank of America. در مورد اينكه wells fargo و discover هم تا به حال سر حواله پول سابقه اذيت كردن بچه هاي ايراني رو داشتن يا نه اطلاعي ندارم. خود من چون تجربه اي در مورد حواله پول از خارج از آمريكا به حسابم نداشتم اطلاعاتم مبني بر تجربه بقيه است و تجربه شخصي ندارم.

Discover بانكي هست كه كلا آنلاين هست و شعبه فيزيكي نداره. خود من در اين چند سالي كه باهاشون حسابهاي مختلف داشتم خيلي ازشون راضي بودم و بين همه حسابهاي جاري كه داشتم به نظر من از همه بهتره از هر لحاظ. در مورد Discover در تاپيك مسايل بانكي بيشتر توضيح دادم.

در مورد مينيمم موجودي حسابها هم بايد مقررات هر بانكي رو بخونيد. قانون ثابتي وجود نداره. از بانك به بانك فرق مي كنه. براي توضيحات كلي مسايل بانكي هم مي تونيد پستهاي من رو در تاپيك كدام بانك چه نوع حسابي و همچنين تاپيك برخي كارهايي كه بايد پس از ورود به آمريكا انجام دهيد بخونيد. از سپتامبر ٢٠١٢ به بعد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

در راستای صحبت های دوست خوبمون این رو برسونم که من پرسیدم دوباره و گفتن حتی discover و wells fargo بهتر هستش از BOA. درسته kنهایت کاری که boa میتونه بکنه حساب رو میببنده و پول رو میگیری ولی بلاخره به دنگ و فنگش نمی ارزه. از حداقل این رو بگم امروز اینطوریه و دوستان سعی کنن BOA پول نفرستن.
    ویرایش توسط khalas : June 18th, 2014 در ساعت 03:27 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    جناب مهراد متشکر از پاسخ کاملتون
    راجع به پاراگراف آخر این پول از checking account برداشته میشه درسته؟ پس اگر فردی کمتر از مقدار شهریه داشته باشه باید از saving مقداریش رو transfer کنه به checking درسته؟ در ضمن اون که میگن از 1500 دلار کمتر نباشه checking هستش(همون که اگه کمتر باشه جریمه میاد هر ماه رو میگم)؟
    شما می تونین تعیین کنین که از checking یا saving کم بشه. واسه waive کردن fee باید حساب checking تون یه minimumی داشته باشه که ظاهرا بانک به بانک و حساب به حساب فرق می کنه. صحبت جریمه نیست، صحبت monthly fee هست. به نظرم یه قرار با یه banker بزارین که جزئیات رو واستون توضیح بده. بهشون بگین که چند تا سوال دارین. با حوصله و روی باز همه چیز رو واستون توضیح میدن.
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

سلام ، یه سوال داشتم ، یکی از آشناهای ما تو ونکوور زندگی میکنه و میگفت اگه از اینجا کارت بانک ببریم یه سری صرافی هایی اونجا وجود داره که کارت بانک ایران رو قبول میکنن ، مثلا از ایران به حسابمون پول واریز میشه و صرافی با کارت بانک ایران از حساب صاحب کارت میکشه و معادلش دلار میده و کارمزدش هم 10 تومان هست می خواستم بپرسم تو آمریکا هم همچین سیستمی وجود داره ؟ ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)