صفحه 13 از 27 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis_7m نمایش پست ها
    ببخشید دوستان عکس این انتقال چه جوریه؟ یعنی اگه یه شرکت امریکایی از امریکا بخواد مبلغی (زیر 500 دلار) به ایران واریز کنه چه راهی هست؟

به دلیل تحریم میشه از راه پست این انتقال انجام بگیره.؟
    عكسش هم نميشه. هر نوع انتقال پول بين سيستم بانكي ايران و آمريكا (حتي غيرمستقيم و باواسطه) ممنوعه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    عكسش هم نميشه. هر نوع انتقال پول بين سيستم بانكي ايران و آمريكا (حتي غيرمستقيم و باواسطه) ممنوعه.
    پس چه راهی هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis_7m نمایش پست ها
    پس چه راهی هست؟
    همه چیز باید توسط دلال انجام بش . یا شانس بیارید بدید به یکی ببره ایران بده دست کسی که میخواید که اونم کار هر کسی نیست!
    به همین دلیل میگن دنیا دست دلالهاست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Michigan, Architrecture

دوستان من امروز ار فرودگاه امام راه افتادم که بیام آمریکا. به شدت بازرسی می کنند که بالای 5000 تا ارز با خودتون خارج نکنید. تموم چمدون کیف من رو گشتند که بیشتر از 5000 تا پول با خودم نبرم. وقتی گفتم اگر یکی دانشجو باشه و مجبور باشه پول بیشتر ببره باید چه کار کنه گفت باید برید وزارت علوم و مدارکتون رو ببرید و اونها به ما نامه می دن و اون وقت تا سقف 15000 تا اجازه دارید با خودتون ببرید. بیشترش رو هم نمی دونم. کسانی که باید پول بیشتری با خودشون خارج کنن لطفا یک پرس و جو یکنند که اولا گرفتار نشند توی فرودگاه و بعد هم اگر تونستند بی زحمت اینجا بقیه مراحل اداری رو اطلاع رسانی کنند. شاد باشید.

Banned

بحث تزريق و اينها انقدر هم مقدس نيست براي آمريكا. بانكها انتقال پولهاي قلمبه رو به وزارت دارايي گزارش مي كنن. به خصوص كه گيرنده پول ايراني باشه. بحث مقررات پولشويي و تحريمهاي آمريكا هست نه اين بانك و اون بانك. در ضمن اون روش كه يكي اونجا توي ايران ريال بده به فاميل يكي و اينجا فاميل اون بابا دلار بده غيرقانوني هست و مشخصا براي اين كار قانون تصويب كردن و اگه بفهمن برخورد شديد مي كنن. در وزارت دارايي آمريكا اين روش به عنوان havaleh (همون حواله خودمون) شناخته ميشه. كلمات havaleh و Iran رو گوگل كنيد. مي دونم خيليها اينجوري پول رد و بدل مي كنن و كسي نمي فهمه ولي اگه بفهمن شر ميشه.
    مهراد جان باز هم جالبه!
    من که میخواستم حسابم رو دز BOA ببندم هی مدیر میپرسید علت خاصی داره. من هم با زبان بی زبانی میخواستم بگم اخرش دیدم نمیشه رسما گفتم Are you aware of sanctions؟ البته بعید میدونم از اولش ندونسته باشه. بعد من قبلا هم گفتم بعضی دوستان میگفت اینا اخه به چندرغاز پول ما احتیاجی ندارن، ولی اتفاقا برعکس. باور نمیکنید طرف ناراحت شده بود و یه جورایی میخواست حداقل من checking رو نبندم و وقتی گفتم کردیت رو نگه میدارم یکم وضعیتش بهتر شده!!
    من قبل بستم حساب بهم گفتن اصلا هیچی نمیپرسن ولی معمولا چون من هیچ وقت دروغ نمیگم حتی اگر کاملا به ضررم باشه اونجا هم راستش رو گفتم. البته تاکید کردم که اصلا از اون چند تا کشور نمیشه پول فرستاد بلکه از کشورهای دیگه میاد پول(مثلا یکی از دوستان میفرسته و واقعا هم اینطوری بود)
    متاسفانه دوستان در اینجا هم زیاد رغبتی به نوشتن دقیق اینکه در کدام بانک حساب دارن و چطوری بعضی وقتا پول حواله میشه براشون ندارن. همه که دیگه فول فاند نیستن. حتی با فاندها هم بعضا پول نیاز میشه اضطراری. خلاصه گفت همه بانکها این مشکل رو دارن و منم یه چیزایی سر هم کردم رفت.
    رفتم wells fargo و رییس شعبه گفت میدونم جریان چیه ولی مشکلی پیش نمیاد واسه شما!
    میخواستم نتیجه بگیرم اخه این چطوریه شما میگید بحث مقررات پولشویی و تحریم هست و بانک فرقی نداره ولی اینجا دیدم حداقل خیلی فرق داشت از اون نظر.

رشته و دانشگاه

تحريمهاي وضع شده بر عليه ايران معنيش اين نيست كه هيچ شهروند ايراني نمي تونه داخل آمريكا حساب داشته باشه يا اينكه نمي تونه پولي به حسابش واريز بشه. صحبت من در مورد انتقال پولهاي قلمبه بود. و همچنين انتقال پول از ايران با واسطه به صورت حواله كه در پست قبليم توضيح دادم. حالا بعضي بانكها مثل BoA يا TCF يا TD كاسه داغتر از آش ميشن و بعضي بانكها كمتر گير ميدن ولي معنيش اين نيست كه هيچ مقرراتي وجود نداره يا مقررات كشكه. نوشته هاي من رو كامل و بادقت بخونيد مطلب روشنه. اتفاقا موارد مردم آزاري از همين بانك wells fargo هم شنيدم و اينها هم همچين امامزاده اي نيستن. از صحبت يك رييس شعبه نميشه نتيجه گيري كلي كرد در مورد سياست بانك.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

تحريمهاي وضع شده بر عليه ايران معنيش اين نيست كه هيچ شهروند ايراني نمي تونه داخل آمريكا حساب داشته باشه يا اينكه نمي تونه پولي به حسابش واريز بشه. صحبت من در مورد انتقال پولهاي قلمبه بود. و همچنين انتقال پول از ايران با واسطه به صورت حواله كه در پست قبليم توضيح دادم. حالا بعضي بانكها مثل BoA يا TCF يا TD كاسه داغتر از آش ميشن و بعضي بانكها كمتر گير ميدن ولي معنيش اين نيست كه هيچ مقرراتي وجود نداره يا مقررات كشكه. نوشته هاي من رو كامل و بادقت بخونيد مطلب روشنه. اتفاقا موارد مردم آزاري از همين بانك wells fargo هم شنيدم و اينها هم همچين امامزاده اي نيستن. از صحبت يك رييس شعبه نميشه نتيجه گيري كلي كرد در مورد سياست بانك.
    در حالت کلی ولی boa و حتی chase جزو بانکهایی هست که حداقل در اینجا بچه ها گفتن حساباشون با مشکل برخورد کرده به خصوص از بچه هایی که چند روز پیش هم یکیشون شکایت کرد که نمیدونم نتیجه به کجا رسید که معلومه به ناکجا اباد...صرافها هم تازگی ها ظاهرا boa رو توصیه نمیکنن! (کار به کجا رسیده دلال تعیین کننده میشه!!)
    در هر حال به نظر خود من مادامی که پول های انچنانی نیاد به حساب مشکلی قاعدتا نباید پیش بیاد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roshan27 نمایش پست ها
    دوستان من امروز ار فرودگاه امام راه افتادم که بیام آمریکا. به شدت بازرسی می کنند که بالای 5000 تا ارز با خودتون خارج نکنید. تموم چمدون کیف من رو گشتند که بیشتر از 5000 تا پول با خودم نبرم. وقتی گفتم اگر یکی دانشجو باشه و مجبور باشه پول بیشتر ببره باید چه کار کنه گفت باید برید وزارت علوم و مدارکتون رو ببرید و اونها به ما نامه می دن و اون وقت تا سقف 15000 تا اجازه دارید با خودتون ببرید. بیشترش رو هم نمی دونم. کسانی که باید پول بیشتری با خودشون خارج کنن لطفا یک پرس و جو یکنند که اولا گرفتار نشند توی فرودگاه و بعد هم اگر تونستند بی زحمت اینجا بقیه مراحل اداری رو اطلاع رسانی کنند. شاد باشید.
    در این رابطه من رفتم وزارت علوم، وزارت علوم نامه ای نمیده که ارز بخواید بیشتر ببریم. گفت فقط همون مدارکی که بهتون برای مجوز خروج و غیره داده بودیم.
    به پلیس فرودگاه هم که تماس گرفتم گفتن که هیچ کس با هر اجازه ای از هرجایی امکان بردن بیش از این مبلغ رو نداره و باید پول حواله بشه.
    در مورد حواله هم به قیمت امروز می گفت دلاری 3165 تومن به علاوه 60 دلار کارمزد برای مبالغ 5 تا 10 هزار تا میگیره و حواله رو برای بانک هایی مثل wells و Bank Of America می تونن بفرستن. دلار آزاد هم 3140 تومن.
    که تقریبا برای 10 هزار دلار حواله کردن، 440 هزار تومن معادل 140 دلار بیشتر باید پول داد. گفت یه هفته ای پول میرسه دستشون.

به نظر دوستان چه باید کرد؟ جا ساز کنیم یا حواله؟
    10 هزار تا یه جا پول ببریم با توجه به اینکه روز های اول که پول دستمونه، خطر ناک نیست؟ همه هم میدونن که دانشجویی که میاد کللی پول نقد همراهشه، خفت نمی کنن؟
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

رشته و دانشگاه

كسي مجبورتون نكرده پول رو با خودتون اينور و اونور ببريد. همون اولي كه رسيديد آمريكا يا فردا صبحش با مراجعه به بانك براي خودتون حساب باز مي كنيد و پول رو ميذاريد توي حساب. در تاپيك برخي كارهايي كه بعد از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد توضيح كافي هست. همچنين در تاپيك كدام بانك و چه نوع حسابي.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    در این رابطه من رفتم وزارت علوم، وزارت علوم نامه ای نمیده که ارز بخواید بیشتر ببریم. گفت فقط همون مدارکی که بهتون برای مجوز خروج و غیره داده بودیم.
    به پلیس فرودگاه هم که تماس گرفتم گفتن که هیچ کس با هر اجازه ای از هرجایی امکان بردن بیش از این مبلغ رو نداره و باید پول حواله بشه.
    در مورد حواله هم به قیمت امروز می گفت دلاری 3165 تومن به علاوه 60 دلار کارمزد برای مبالغ 5 تا 10 هزار تا میگیره و حواله رو برای بانک هایی مثل wells و Bank Of America می تونن بفرستن. دلار آزاد هم 3140 تومن.
    که تقریبا برای 10 هزار دلار حواله کردن، 440 هزار تومن معادل 140 دلار بیشتر باید پول داد. گفت یه هفته ای پول میرسه دستشون.

به نظر دوستان چه باید کرد؟ جا ساز کنیم یا حواله؟
    10 هزار تا یه جا پول ببریم با توجه به اینکه روز های اول که پول دستمونه، خطر ناک نیست؟ همه هم میدونن که دانشجویی که میاد کللی پول نقد همراهشه، خفت نمی کنن؟
    سلام
    هیچ خفتی در کار نیست. اگر دلمشغولی ندارید که ایوای چی میشه 5000 تا رو جاسازی کنید( من اصلا توصیه نمیکنم این کار رو) چون تازگیها خیلی فرق کرده بعضا چمدون ها رو هم میگردن. البته حتی اگر پیش شما هم نگردن باز ممکنه پول رو بردارن که اونوقت دیگه خیلی بدتر میشه و اصلا کاری نمیشه کرد.
    قبلا هم گفتم وزارت علوم فقط کارش مسخره بازی هست. نامه و اینا نمیده. حتی به من نامه نداد عوارض رو پرداخت نکنم. هر چند واقعا کسی که ببره از اون خراب شده 75 تومن چیزی نیست همون میشه 20 دلار خودمون!
    در ضمن صراف هم به این ترتیب عمل میکنه واسه هر مبلغی دقت کنید 60 یا 70 دلار میگیره + 20 تومن هم میاد روی قیمت دلار ازاد. وقتی میپرسی نمیگن ولی وقتی میفرستی میبینی میگن اخه بانک در دبی هم کارمزد باید حساب کنه که اون رو راست میگه!! مثلا یه بانکی در دبی پول بفرسته یه مبلغ کمی کار مزد برمیداره مثلا واسه 5000 تا تقریبا میشه 100000 تومن(البته تاجایی که میدونم) این 20 تومن اضافی همونه
    یعنی اینطوری حساب میشه 5000 تا:
    15988400= 60*3140+(3140+20)*5000
    البته معلوم نیست فردا دلار چند بشه
    هیچ خفتی هم در کار نیست. کسی با شما کاری نداره. من همون ساعتی که رسیدم تو فرودگاه پرسیدم بانک کجاست!! رفتم زودی ریختم و حساب باز کردم.
    یه نکته مهم: من طرفدار هیچ بانکی نیستم ولی دقت کنید خیلی ها با boa به مشکل برخورد کردن وقتی پول فرستاده شده. تو همین فروم بخونید متوجه میشید. با در نظر گرفتن تمام مسایل بانک دومی از اولی بهتره و من خودم حسابم رو بستم رفتم اون یکی fargo باز کردم. باز تصمیم با خودتون. صراف به من گفت سعی کن boa نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)