صفحه 16 از 27 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا

سلام،
    دوستان در صورتی که تو کشور های خارجه کارت بانکی اون کشور رو دارین میتونید از بیت کوین استفاده کنید.
    البته واسه مبالغ خیلی بالا چندان خوب نیست اونم بخاطر محدودیت موجودی شرکت هایی که باید بیت کوین ازشون بخرید.. برای مثال شرکت ایرانی *** [ستاره گذاشتم که تبلیغات نشه ] که اکثر ارزهای مجازی رو ساپورت میکنه (برا مثال پرفکت مانی، وب مانی، بیت کوین و ... ) موجودی بیت کوینش تنها 10 بیت کوینه.. ارزش هر بیت کوین در این تایمی که دارم تایپ میکنم 225 دلار هستش ( بنا به سایت کوین دسک ) یعنی شما میتونید تا سقف 2250 دلار از این سایت ایرانی خرید کنید... ( این پول مجازیه واسه همین هیچ نوع تحریمی روش اعمال نمیشه )

فرض کنیم شما بیت کوین خریدین.. برای مثال میخواید شهریه دانشگاه رو واریز کنید. در صورتی که دانشگاه تون بیت کوین رو ساپورت کنه ( دانشگاه ها رو نمیدونم ولی شرکت های بزرگ نظیر مایکروسافت کم کم دارن از این ارز برای پرداخت هاشون پشتیبانی میکنن ) شما بدون نیاز به هیچ نوع کارت بانکی مستقیما از کیف پول بیت کوین تون پول رو واریز میکنید. اما اگر بیت کوین رو ساپورت نکنن یه حساب بانکی تو کشور مقصد نیاز دارین که بیت کوین هاتون رو به اون حساب انتقال بدین...

یکم نامرتب توضیح دادم از این بابت عذر میخوام ولی در صورتی که میخواین بیشتر با بیت کوین آشنا بشین به این لینک ها مراجعه کنید.
    ویکیپدیا
    bitcoin.org/fa

و اگه خواستین بیت کوین خریداری کنید بهم پ.خ بدین که دوتا شرکت بهتون معرفی کنم.
    وقت بخیر.

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط it3 نمایش پست ها
    سلام

من فاند ندارم و مبلغ آی 20 هم بالاست (54 هزار تا برای یک سال). من میخوام حدود نصف این مبلغ ینی 30000 تا رو با خودم ببرم. تصمیم گرفتم همین که رسیدم فرودگاه حساب باز کنم و تمام این پول رو به حسابم بریزم. من اطلاعات زیادی ندارم که آیا این مبلغ بالا واسه افتتاح حساب باعث بسته شدن حسابم میشه چون ایرانیم؟ کدوم بانک امن تره و در این مورد ریسک نداره؟
    دروود؛ اولا بالای ۵۰۰۰ دلار از لحاظ قانونی در مرز ایران نباید همراه داشته باشید. [۱] مگر با اظهار نامه. همچنین در مرز آمریکا نباید بیش از ۱۰۰۰۰ داشته باشید مگر با اظهارنامه. [۲] اگر دستگیر شید جریمه سنگینی باید بدید. ثانیا پول نقد بالای ۱۰۰۰۰ به علت مسائل مربوط به پولشویی و مواد مورد بررسی اف بی آی و آی آر اس قرار می گیرن.[۳] بنابراین با هر ملیتی باشید اولا بالای ۵۰۰۰ در مرز نباید بدون اظهارنامه ببرید. ثانیا به بانک هم نباید بالای ۱۰۰۰۰ را یکجا ببرید. دقت کنید که آی آر اس می تواند میلیونها دلار اموال شما رو حتی بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشید اگر به صورت اشتباه در بانک واریز کنید بلوکه کند. [۴]

[۱]
    http://www.irica.gov.ir/portal/Home/...7-3a11cfc4baef

[۲]
    https://help.cbp.gov/app/answers/det...rs/suggested/1

[۳]
    http://www.irs.gov/Businesses/Small-...-of-Over-10000
    [۴] http://www.businessinsider.com/the-i...eiture-2014-10

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nshervsampad نمایش پست ها
    دروود؛ اولا بالای ۵۰۰۰ دلار از لحاظ قانونی در مرز ایران نباید همراه داشته باشید. [۱] مگر با اظهار نامه. همچنین در مرز آمریکا نباید بیش از ۱۰۰۰۰ داشته باشید مگر با اظهارنامه. [۲] اگر دستگیر شید جریمه سنگینی باید بدید. ثانیا پول نقد بالای ۱۰۰۰۰ به علت مسائل مربوط به پولشویی و مواد مورد بررسی اف بی آی و آی آر اس قرار می گیرن.[۳] بنابراین با هر ملیتی باشید اولا بالای ۵۰۰۰ در مرز نباید بدون اظهارنامه ببرید. ثانیا به بانک هم نباید بالای ۱۰۰۰۰ را یکجا ببرید. دقت کنید که آی آر اس می تواند میلیونها دلار اموال شما رو حتی بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشید اگر به صورت اشتباه در بانک واریز کنید بلوکه کند. [۴]

[۱]
    http://www.irica.gov.ir/portal/Home/...7-3a11cfc4baef

[۲]
    https://help.cbp.gov/app/answers/det...rs/suggested/1

[۳]
    http://www.irs.gov/Businesses/Small-...-of-Over-10000
    [۴] http://www.businessinsider.com/the-i...eiture-2014-10
    این بالای 10000 دلاری که شما در مورد ورود به امریکا اعلام کردید (مسائل مرتبط به FBI و IRS) زمانی هست که در blue declaration form اعلام نشده باشه و هر مسافر "موظف" هستش که مبالغ بالای 10000 دلار رو در زمان ورود به امریکا اعلام کنه، یعنی اگر فردی بالای 10K داشته باشه و در زمان ورود به امریکا اعلام نکنه، وارد اون پروسه بررسی و ... میشه

سوالی که پیش میاد اینه که اگر فردی میلیون ها دلار درآمد داره، چرا باید به صورت دانشجویی وارد امریکا بشه؟! ضمن اینکه تصرف این میلیون ها دلار توسط IRS (زمانی که در امریکا هستید) در صورتی خواهد بود که شما مالیات مربوط به درآمد و سایر دارایی هاتون رو نداده باشید.

سوال بعدی در مورد این جمله تون

بنابراین با هر ملیتی باشید اولا بالای ۵۰۰۰ در مرز نباید بدون اظهارنامه ببرید.
    این رو جایی در سایت CBP ندیدم، مگر اینکه در مورد مرز ایران منظورتون باشه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    این بالای 10000 دلاری که شما در مورد ورود به امریکا اعلام کردید (مسائل مرتبط به FBI و IRS) زمانی هست که در blue declaration form اعلام نشده باشه و هر مسافر "موظف" هستش که مبالغ بالای 10000 دلار رو در زمان ورود به امریکا اعلام کنه، یعنی اگر فردی بالای 10K داشته باشه و در زمان ورود به امریکا اعلام نکنه، وارد اون پروسه بررسی و ... میشه

سوالی که پیش میاد اینه که اگر فردی میلیون ها دلار درآمد داره، چرا باید به صورت دانشجویی وارد امریکا بشه؟! ضمن اینکه تصرف این میلیون ها دلار توسط IRS (زمانی که در امریکا هستید) در صورتی خواهد بود که شما مالیات مربوط به درآمد و سایر دارایی هاتون رو نداده باشید.
    آي آر اس با اینکه به عنوان سازمان مالیات هست ولی هر نوع پول که به صورت کش دیپازیت کنید رو می تونه تصرف کنه حتی اگر از راه قانونی بدست بیاد. [۱] اولین باری که من وارد بانک شدم و مبلغ همراهم رو به بانک دادم بانکر مربوط که آدم مشتی بود و کلی واسه خونه هم کمکم کرد به من گفت «هیچوقت پول بالای ۱۰۰۰۰ نیار به بانک. چون کدوم آدم عادی بالای ۱۰۰۰۰ پول نقد داره؟ برای همین اف بی آی (اون حتی آی آر اس هم نگفت) این ترنساکشن رو بررسی خواهد کرد.»

۱. http://www.nytimes.com/2014/10/26/us...ml?src=me&_r=2

Junior Member

چقدر حرفها متناقضه!
    من شنیده بودم اگر اون فرمی که تو فرودگاه میدن رو صادقانه پر کنید. "هیچ" مشکلی پیش نمیاد. پس اینطور نیس؟
    لطفن اگر کسی تجربه ای داره اعلام کنه و فقط از روی شنیده ها نباشه. چون مشخصه که این بحث خیلی روی وضعیت من تاثیرگذاره.

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط it3 نمایش پست ها
    چقدر حرفها متناقضه!
    من شنیده بودم اگر اون فرمی که تو فرودگاه میدن رو صادقانه پر کنید. "هیچ" مشکلی پیش نمیاد. پس اینطور نیس؟
    لطفن اگر کسی تجربه ای داره اعلام کنه و فقط از روی شنیده ها نباشه. چون مشخصه که این بحث خیلی روی وضعیت من تاثیرگذاره.

ممنونم
    سلام دوست عزیز
    من دوبار موقع ورود به امریکا، بیشتر از 10k داشتم. اظهار کردم، بعد از چک پاسپورت ،فرم دیگه ای هم پر کردم. هیچ مشکلی نبود. در یه جای دیگه لینک سایت امور گمرکی دولت امریکا رو گذاشته بودم که الان یادم نیست کجا بود. توضیح داده بود که مسئله فقط اظهار کردنه مبلغ بالاتر از 10هزارتاست.

Junior Member

با جمع بندی حرفهای دوستان و احتمال گرفتن فاند فکر میکنم بردن این مقدار پول ضروری نباشه و به ریسک به مشکل خوردن موقع باز کردن حساب نمیرزه و بهتره مقداری برای شروع زندگی با خودم ببرم و اگر فاندم جور نشد ماهانه از طریق صرافی (یا حتی شاید راههای بهتر بعد از برداشته شدن تحریمها) پول برام ارسال بشه. به علاوه اینکه یکی از دوستانم در آمریکا گفت محدودیت چندانی در میزان انتقال پول از طریق صرافی وجود نداره.
    آیا نرخ صرافی ها با هم متفاوت است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    من اون قسمتهايي رو كه ميدونم جواب ميدم.

انتقال پول بيش از ١٠٠٠٠ دلار مشكل قانوني نداره و مجاز هست. سقفي هم براي پول موجود در حساب بانكي وجود نداره. حساسيت روي مقدار بالاي ١٠٠٠٠ دلار چه به صورت حمل همراه مسافر و چه به صورت حواله بانكي از لحاظ قوانين مربوط به مبارزه با پولشويي و مبارزه با تروريسم هست. وقتي كسي بالاي ١٠٠٠٠ دلار با خودش مياره، بايد توي فرودگاه اظهارنامه پر كنه. در صورتيكه به حساب حواله بشه، بانك گزارش مي كنه به وزارت دارايي و بقيه نهادهاي مالي مرتبط. علاوه بر اين در مورد انتقال يا حمل پولهاي خيلي زياد بحث ماليات هم مطرح ميشه. اينكه ميگم در پولهاي خييييييلي زياد هست نه اين پولهاي متعارف كه دانشجو ها براي پرداخت شهريه و هزينه هاي زندگي در سال اول بايد پرداخت كنن.

در مورد قسمت بعدي سوالتون شما مي تونيد چند تا حساب داشته باشيد در حد معقول. ولي موكدا توصيه مي كنم براي انتقال پول سعي نكنيد به اين روش خلاقانه اي كه گفتيد عمل كنيد و روي گمانه زني در مورد اينكه چقدر بين انتقالها فاصله باشه و چه جوري پولها رو پخش كنيد در انتقالها اصلا حساب نكنيد. بانكها انتقال رقمهاي درشت رو گزارش مي كنن به وزارت دارايي. مبناي گزارش كردنشون براي انتقالهاي بالاي ١٠٠٠٠ دلار هست ولي براي مبارزه با اين روشهاي خلاقانه پخش كردن انتقال پول (كه اصلا هم خلاقانه نيست و نزد مقامات مربوطه شناخته شده هست) گاهي وقتها انتقالهاي زير ١٠٠٠٠ دلار رو هم گزارش مي كنن. اگه اين تلقي ايجاد بشه كه شما مخصوصا اين انتقالهاي پولي رو پخش كرديد بين حسابهاي مختلف و انتقالهاي مختلف (كه واقعيتش هم همينه) با عواقب خيلي سنگيني روبرو ميشيد. چون اگه مقامات مربوطه متوجه اين روش انتقال پول شما بشن، قطعا فرض رو بر اين ميذارن كه كاسه اي زير نيمكاسه هست و وقتي اين ذهنيت رو براشون ايجاد كرديد، اثبات اينكه منظور بدي نداشتيد خيلي مشكل ميشه. مطمئن باشيد هر چقدر هم زرنگ بازي در بياريد، مقامات مسوول مبارزه با پولشويي روشهاي كشف مبادلات مشكوك رو دارن و با كشف روشهاي جديد دور زدن، اونها هم مكانيزمهاي خودشون رو اصلاح مي كنن تا جلوي انتقالهاي مرتبط با پولشويي و تروريسم رو بگيرن.

شما بدون نگراني مقداري رو كه براي هزينه هاي ترم اول لازمه يا به صورت حمل دستي يا به صورت حواله از طريق سيستم بانكي منتقل كنيد آمريكا. كاملا هم شفاف عمل كنيد و نگران چيزي نباشيد. فوقش اينه كه بايد توي فرودگاه اظهارنامه پر كنيد يا بانك رقم انتقال رو گزارش مي كنه و باهاتون تماس مي گيرن و شما هم توضيح ميديد كه قضيه چيه و وقتي بدونن اين پول براي شهريه شما هست، مشكلي پيش نمياد. بعد هم دوباره براي ترم بعدتون پول مي فرستن و عين همون قضيه ترم اول. حالا خواستن ماهي يك بار هم پول بفرستن به جاي اينكه يك جا بفرستن مشكلي نداره. ولي اينكه انتقالها به فاصله نزديك به هم باشه كه شايبه دور زدن سيستم مبارزه با پولشويي رو ايجاد كنه نه.

صرافيها از طريق عاملهاشون در كشورهاي همسايه ايران (اكثرا از طريق دوبي) پول رو واريز مي كنن به حساب شما در آمريكا. تا اونجا كه ميدونم صرافها ترجيح ميدن در Bank of America حساب داشته باشيد ولي الزامي وجود نداره. اينكه پول از كدوم كشور به حساب شما واريز بشه خيلي تفاوتي نداره. همونطور كه گفتم مقامات مسوول مبارزه با پولشويي با همه روشهاي موجود دور زدن سيستم آشنا هستن و نسبت به الگوهاي مختلف پخش كردن انتقالهاي بانكي حساسيت دارن.

پستهاي قبلي اين تاپيك رو بخونيد. علاوه بر اين در مورد مسايل بانكي آمريكا ميتونيد تاپيكهاي "كدام بانك و چه نوع حسابي" و "برخي از كارهايي كه پس از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد" رو مطالعه كنيد. در اون دو تاپيك پستهاي زيادي در مورد مسايل بانكي گذاشتم. اونها رو با دقت بخونيد خيلي چيزا براتون روشن ميشه. اگه بعد از مطالعه دقيق پستهاي اون تاپيكها سوالي باقي موند، همونجا بپرسيد.

در ضمن براي پرداخت شهريه نه مجبور هستيد از طريق كرديت كارت اقدام كنيد (كه دانشگاه بابتش كارمزد ميگيره ازتون) و نه مجبور هستيد چك بديد. وقتي حساب جاري باز كرديد، شماره حساب و routing number حسابتون رو در سيستم كامپيوتري دانشگاه وارد مي كنيد و دانشگاه پول رو از حسابتون برداشت مي كنه بدون كارمزد و هيچ دردسري.

Mehrad عزیز یه سوال واسه من پیش اومده و اون اینه که پس از انتقال پول از طریق صرافی ها، مبلغ منتقل شده چقدر در امریکا Tax میخوره؟ چند درصد؟

Junior Member

خواهش میکنم یکی از دوستانی که تجربه ی انتقال مبلغ بالا، یعنی شهریه و هزینه زندگی بدون هیچ فاندی رو داشتن توضیح بدن. اگر از طریق صرافی انجام شده چقدر طول کشیده و پولو میشه قبل سفر به حساب کس دیگری در امریکا مثلا فامیل، واریز کرد؟ چون ممکنه کسی باشه که بعد رفتنش اینجا کسیو نداشته باشه که پیگیر کارش باشه و بخواد قبل رفتن خودش پولش رو حواله کنه.

Junior Member

من در سایت دولتی خودشون به نتیجه ی زیر رسیدم، یعنی یک زوج اگر مجموعا بالای 10000 تا همراه داشته باشند باید در فرم دیکلیرشن اظهار کنن. و توجه داشته باشین که جمله اول میگه هیچ محدودیتی برای میزان پول وارد یا خارج شده از اونجا وجود نداره. اینقد از دست من برمیومد بازم دوستان هر کامنتی دارن بگن.https://help.cbp.gov/app/answers/det...o-or-leave-the

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)