صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 15161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا

تا سقف چقدر میشه به صورت نقدی به آمریکا برد، به طوری که شامل مالیات ایران و آمریکا نشه؟

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhimi نمایش پست ها
    تا سقف چقدر میشه به صورت نقدی به آمریکا برد، به طوری که شامل مالیات ایران و آمریکا نشه؟
    ایران اجازه نمیده بیشتر از 5000$ از کشور خارج کنی.
    آمریکا سقف نداره ولی توی فرودگاه ازتون میپرسن چقدر همراهتون هست. تا 10000$ کاری ندارن و اگه بیشتر باشه باز هم کاری ندارن فقط فرم بهتون میدن که باید پر کنین و توش بنویسین که چه مقدار پول نقد همراهتون هست.

البته پول نقد شامل مالیات نمیشه.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

ارزی که در اختیار دارم : ریال ایران
    در ایران

ارزی که انتظار دارم: دلار در آمریکا
    نحوه مبادله: پرداخت آنلاین /نقدی، حضوری
    نرخ تبدیل: صرافی /توافقی
    مقدار: حدود 2200 دلار

Junior Member

ارزی که در اختیار دارم : ریال ایران
    در ایران
    ارزی که انتظار دارم: دلار در آمریکا
    نحوه مبادله: پرداخت نقدی، حضوری
    نرخ تبدیل: توافقی
    مقدار: 700 دلار
    دوستان ممنون میشم اگر سریع جواب بدهید
    من در ایالت واشنگتن دی سی هستم.

دوستان برای انتقال شهریه چه راهی رو پیشنهاد می کنین؟

من می خوام شهریه م رو قسط بندی کنم و ماهیانه بدم (از یه حساب امریکایی باید کم شه) ولی برای مخارج اولیه از ۵۰۰۰ تا بیشتر نیاز دارم. یعنی حتی نمی ذارن دانشجو بیشتر از این مقدار ببره؟

راهی جز خریدن این نقد و انقالات صرافی ها (که تازه اگه الان باز باشن)‌ با این قیمت های عجیب نیست؟

Junior Member

سلام
    من می خواستم ۱۰۰۰ دلار از امریکا ایران بفرستم، اینجا دلار تحویل بدم وایران ریال تحویل بگیرم
    ممنونم اگر سریعا پاسخ بدهید

Junior Member

سلام دوستان
    كسي اينجا هست كه حسابدار يا كسي كه كارهاي ماليات و تكس در آمريكا كاليفرنيا انجام ميده بشناسه با معرفي كنه.

Junior Member

دوستان همسر من كه سيتيزن هست و هفت سال از آمريكا دور بوده و ايران بوده حالا برگشته آمريكا براي من اقدام كنه ولي وكيل بهش گفته بايد اوضاع تكس اين چند سال و مشخص كني بعد بزاي همسرت بتوني اقدام كني .الان سوالم اين هست كسي كه آمريكا نبوده و در آمدي اونجا نداشته تكس چي و بايد ميداده و اينكه حسلبدار يا كيي كه كارهاي مالياي انجام بده سراغ داريد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shishah نمایش پست ها
    دوستان همسر من كه سيتيزن هست و هفت سال از آمريكا دور بوده و ايران بوده حالا برگشته آمريكا براي من اقدام كنه ولي وكيل بهش گفته بايد اوضاع تكس اين چند سال و مشخص كني بعد بزاي همسرت بتوني اقدام كني .الان سوالم اين هست كسي كه آمريكا نبوده و در آمدي اونجا نداشته تكس چي و بايد ميداده و اينكه حسلبدار يا كيي كه كارهاي مالياي انجام بده سراغ داريد������������� ����
    کسی که سیتیزن آمریکاست ولی در آمریکا زندگی نمی کنه باید هر سال tax return رو پر کنه و تحویل بده. حسابدار خوب باید پیدا کنید و احتمالا جریمه ای هم ایشون باید بده و فرم ها رو پر کنه و تحویل بده و تکلیفش رو مشخص کنه و بعد پروسه کارهای شما رو انجام بده.

اینجوری هم نیست. همسر شما فقط به شرطی موظف به فایل کردن مالیات است که درآمد (خارج و داخل آمریکا) ایشون بیشتر از Standard Deduction اون سال بوده باشه (الان 12000 دلار هستش، اگه ایشون بیش از 12000 دلار واسه 2018 درامد نداشتند هیچ لزومی به فایل کردن تکس نداره و جریمه ای هم نخواهد داد.)

اگه خانواده ایشون آمریکا بودند و برای مثال پدر ایشون مالیات پر کرده و همسرِ شما رو Dependent اعلام کرده باشه که بازم همسر شما معاف هستش از پر کردن فایل مالیاتی.

نکته ی مهم، واسه ی پر کردن فرم I-130 (همون اقدام واسه شما) فقط فرم های مالیاتی 3 سالِ اخیر رو نیاز داره. تو همون فرم نوشته اگه مالیات فایل نکردید، توضیح دهید. معمولا یه نامه ضمیمه یه فرم می کنند و مینویسند که چون درآمدشون زیر حدِ مجاز بوده فایل نکردند.

ولی گیرِ پرونده ی شما اینجاست: وقتی واسه ی دریافت گرین کارت واسه شما اقدام میشه، فرض بر این است "منِ آمریکایی داخل آمریکا زندگی می کنم و می خواهم همسرم به من ملحق شود". اثبات این موضوع با توجه به دوری 7 ساله ی همسرِ شما از آمریکا بسیار سخت خواهد بود. من قویا پیشنهاد میکنم که همسرِ شما حداقل 6 ماه آمریکا بمونه و اجاره خونه (مالیات) بده، پول آب-برق-گاز بده. سرِ کار بره و نشون بده که داخل آمریکاست و داره اینجا زندگی میکنه و میخواهد که شما به ایشون تو آمریکا ملحق بشید. در غیرِ اینصورت آفیسر اینطور برداشت میکنه که ایشون میخواهد واسه شما گرین کارت بگیره و شما از گرین کات به عنوان ویزای توریستی استفاده کنید.

حتما با وکیل مهاجرت حرف بزنید. لزومی نداره وکیل تو شهرِ شما باشه (کالیفرنیا). اگه کسی رو نمیشناسید، یه سرچ آنلاین بکنید به مواردِ زیادی بر می خورید و خیلیا 1-ساعت مشاوره رایگان میدن و شما می تونید ببینید استراتژی اونا چیه.

من یه وکیل ایرانی خوب تو منهتن (نیویورک) میشناسم ولی گرونه. خواستید باهاش حرف بزنید: https://www.arvandlaw.com/ هرچند من وکیل آمریکایی رو ترجیح میدم، ولی تو موردِ شما یه ایرانی بیشتر میتونه کمک کنه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    کسی که سیتیزن آمریکاست ولی در آمریکا زندگی نمی کنه باید هر سال tax return رو پر کنه و تحویل بده. حسابدار خوب باید پیدا کنید و احتمالا جریمه ای هم ایشون باید بده و فرم ها رو پر کنه و تحویل بده و تکلیفش رو مشخص کنه و بعد پروسه کارهای شما رو انجام بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)