صفحه 5 از 27 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 263

موضوع: انتقال پول به آمریکا

پیش فرض پاسخ : انتقال پول به آمریکا و دیگر کشور ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezakarimi نمایش پست ها
    با درود.
    دوستان من هفته آینده دارم با ویزای توریستی میرم آمریکا و چون میخوام نزدیک 1 ماه بمونم ،میخوام 25000 دلار نقد و محض احتیاط با خودم ببرم آمریکا.میخواستم بدونم که اولا من در فرودگاه امام چه وضعیتی دارم؟یعنی ممکنه جلومو بگیرند و نذارن این مقدار رو با خودم خارج کنم؟چون دمه در زده حداکثر 5000 دلار میتونیم خارج کنیم(ولی من شنیده بودم که این مسئله رو جدی نمیگیرند و کنترل نمیشه).
    از طرفی می ترسم پول رو بگذارم تو چمدون و یه وقت اونجا چمدون گم بشه یا باز بشه و نرسه و بیچاره بشم.آیا به نظر شما ممکنه تو بازرسی بدنی قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه امام به این حجم پول گیر بدن و بخوان ظبطش کنند؟چه توی جیب کتم و چه داخل کیفی که میبرم داخل کابین هواپیما.
    همچنین میخوام بدونم در فرودگاه آمریکا(لس آنجلس) چه وضعیتی خواهم داشت و آیا بیشتر از 10000 دلار رو میشه با اعلام و اطلاع به گمرک آمریکا وارد آمریکا کرد؟
    با سپاس فراوان.
    بدرود.
    از دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارند استدعا میکنم راهنمایی کنند.آیا امکانش هست که 20000 دلار رو در فرودگاه آمریکا مصادره یا ضبط کنند؟
    متشکرم.

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

از دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارند استدعا میکنم راهنمایی کنند.آیا امکانش هست که 20000 دلار رو در فرودگاه آمریکا مصادره یا ضبط کنند؟
    متشکرم.
    You don't need to worry about the US side. If you declare your money in your port of entry (airport X), you'll be able to bring it inside without paying any fee or problem. You may find further info about its paperwork in airport by searching US department of state website.
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

ApplyAbroad Guru

متشکرم.
    احتمال دارد از شما بخواهند توضیح بدهید که شما که فقط یک ماه میمانید ۲۰ هزار دلار را برای چه لازم دارید. البته ۲۰ هزار دلار مبلغ زیادی نیست و کلا فکر نمیکنم خیلی گیر بدهند ولی خوب است توضیح قانع کننده ای داشته باشید که به پول شویی مشکوک نشوند.

Junior Member mehdi_eng60 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

توی هواپیما یک فرمی هست که باید پرکنی و توش مقدار پول همراهت اگربیشتر از 10000$ باشه باید اعلام کنی. بعد از فرود هواپیما موقع کنترل امنیتی یک فرم دیگه بهت میده که چقدر پول همراهت هست و برای چی.
    به هر دلیلی که پول همراهت باشه بهش میگی و اونم فرم شما رو میبره و مهر مزنه و یک کپی بهت میده و اون میشه رسید شما جهت پولت. هیچ سوال اضافه و غیره هم نداره.

سلام خدمت همه دوستان
    اول میخواستم تاپیک جدید بزنم ولی دیدم این موضوع تاپیک نزدیکتر هستش به سوالی که دارم...
    بنده مبلغی رو توی ایران سرمایه گذاری کردم که سودش رو مایل هستم به صورت سالیانه برداشت کنم به این صورت که هر سال یک بار عازم ایران میشم تا سود رو برداشت کنم و از طریق صرافی معتبری که تو دبی آشنام هست به حسابم تو آمریکا بفرستم ( البته از طریق بانک سامان ایران هم میشه ولی ترجیح میدم صرافی دبی باشه چون به من گفتن اگه تو آمریکا بفهمن مبدا پول ایرانه شاید دردسر ساز بشه)...من این سرمایه گذاری رو انجام دادم تا اگر تو آمریکا شرایط اشتغال به زودی فراهم نشد بتونم درآمدی داشته باشم درضمن دارنده گرین کارت ایالات متحده هستم و سرمایه گذاریم قبل از اخذ گرین کارت بوده...سوالاتی که از اساتید دارم :

1 آیا این پول های حواله که سالی یک نوبت و اون یک نوبت هم نهایتا 240 هزار دلار هستش برای من مالیات بر درآمد یا هرنوع مالیات دیگه ای به همراه داره؟

2 با توجه به این که من این درآمد رو در آمریکا کسب نکردم آیا راهی هست که من این درآمد رو (حتی در طی سال های متمادی) جز دارایی های خودم اعلام کنم و از مالیات معاف شم؟

3 سایت RSI گفته هر درآمدی در هر نقطه ایی از دنیا برای دارندگان گرین کارت مشمول مالیات بین المللی ! هست و یک فرم جهت معرفی بیزینس هاتون تو هر کشور دیگه رو هم ضمیمه کرده که باید پر کنید...میخواستم ببینم اون پولی که هر سال یکبار و نهایتا 240 هزار دلار از طریق صرافی برام حواله میشه جزو سرمایه گزاریه از نظر RSI؟ منظورم اینه که اصلا اون فرم رو پر کنم یا نه چون دوستم گفت پرکنی علنا درخواست دادی که آقا از من هم مالیات بگیرین!!!

4 آیا این حجم مبلغ (240.000$) برای من که فعلا اشتغال ندارم قابل شک کردن و احیانا بلوکه شدن تو آمریکا نیست؟ و اگه هست چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟

Junior Member

سلام دوستان!

من یه مشکلی برام پیش اومد و حلش کردم و چونکه ممکنه مشکل مشابه برای دوستان هم پیش بیاد اینجا شرح اتفاق رو می نویسم.

من برای Postdoc در Massachusetts General Hospital پذیرش گرفتم و فعلا پذیرشم بدون فانده (بسته به عملکردم ممکنه بعد از یکی دو ماه فاند بگیرم). برای همین بهم گفته بودن که باید مدرکی دال بر ۳۰۰۰۰ دلار ساپورت مالی براشون بفرستم، که من در بانک پارسیان حساب ارزی باز کردم و صورت حسابمو با بقیه مدارک فرستادم. سه ماه گذشت ولی خبری از فرم DS-2019 نشد! منم زنگ زدم به International Office که چه خبره، بهم جواب دادن که مسئول پرونده ام می خواد بدونه که با توجه به تحریم های جدید علیه ایران٬ من چه طور می خوام اون ۳۰۰۰۰ دلار رو منتقل کنم به آمریکا. منم بهش گفتم که می پرسم بهش می گم.

بعد ایمیل فرستادم به Office of Foreign Assets Control (برای دوستانی که نمی دونن٬ یکی از زیرمجموعه های وزارت خزانه داری آمریکا که قوانین تحریم رو اجرا می کنه) و قضیه رو براشون توضیح دادم و کمک خواستم. اونا هم جوابمو مبسوط دادن. برای اینکه ممکنه مشکل مشابه برای دوستان هم پیش بیاد من ایمیلم و جواب OFAC رو در زیر می ذارم. به طور خلاصه٬ گفتن که بردن همه پول به صورت نقد (و البته Declare کردن اون در Customs Declaration Form هنگام ورود به آمریکا) هیچ مشکلی نداره. به علاوه٬ می تونم از طریق یه موسسه مالی در یه کشور ثالث پولمو منتقل کنم و اینم مشکلی نداره. البته منبع پول هم مهمه٬ من قبل از این ایمیل به OFAC زنگ هم زده بودم و اونجا ازم پرسیده بودن که پولم از کجا اومده و اینکه الان در چه بانکیه. خوشبختانه بانک پارسیان در لیست Specially Designated List نبود٬ ولی از دوستانی که می خوان پول به آمریکا منتقل کنن دعوت می کنم به دقت جواب OFAC رو بخونن که اگه شرایطشون با من فرق می کنه شاید لازم بشه از OFAC مجوز هایی بگیرن.

با امید سربلندی دوستان

Dear Sir/Madam,

I am an Iranian M.D. graduate of Tehran University, and I am admitted for a postdoctoral research fellowship at Massachusetts General Hospital, Harvard Medical School. The hospital administration has demanded me to to bring 30,000 USD to the United States to cover my expenses.

Now, the hospital International Office has questioned me about how I will bring my money to the States. I had planned to bring my money ($30,000) in cash when I travel to the States, and declare the amount in the Customs Declaration Form. I wanted to make sure that this is legal and not against any regulations.

I would be very thankful if you kindly give me your advice about how I can transfer $30,000 to the United States for my purpose of studying in the States.

Best Regards,

Dear Mr AAAAAA,

Yes, you may physically bring the funds into the U.S. provided it is declared with Customs. You may also wire the funds to the U.S.

The Iranian Transactions Regulations (ITR) authorize United States depository institutions to process transfers of funds that arise from a family remittance not related to a family-owned enterprise. ITR, § 560.516(a)(2). Please be advised that transfers authorized by the ITR must be wired from Iran to a non-U.S., non-Iranian bank outside the United States, although the ultimate destination could be an account held at a United States depository institution. ITR, § 560.516(a). http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text...5.1.16&idno=31

On February 5, 2012, the President signed Executive Order 13599, "Blocking Property of the Government of Iran and Iranian Financial Institutions," which blocks all property and interests in property of the Government of Iran, including the Central Bank of Iran, and any Iranian financial institution, that are in the United States, that hereafter come within the United States, or that are or hereafter come within the possession or control of any United States person, including any foreign branch. However, OFAC also issued two general licenses, which authorize certain transactions that would otherwise be prohibited by Executive Order 13599. Subject to certain exceptions, General License A authorizes under Executive Order 13599 all transactions involving property and interests in property of the Government of Iran or Iranian financial institutions that are authorized under general licenses set forth in the ITR, including § 560.516. Additionally, General License B authorizes U.S. depository institutions and U.S. registered brokers or dealers in securities to process transfers of funds to or from Iran or for or on behalf of an individual ordinarily resident in Iran who is not included within the term "Government of Iran" to the extent the transfer is a noncommercial, personal remittance and the transfer is not by, to, or through a person whose property and interests in property are blocked pursuant to the Weapons of Mass Destruction Proliferators Sanctions Regulations, 31 C.F.R. part 544 ("WMDPSR"), or the Global Terrorism Sanctions Regulations, 31 C.F.R. part 594 ("GTSR"), or a person whose property and interests in property are blocked pursuant to any other part of 31 C.F.R. chapter V, or any Executive order, except an Iranian financial institution whose property and interests in property are blocked solely pursuant to Executive Order 13599.

You may transfer the funds to a U.S. bank account provided the remittance is routed through a third-country financial institution from an Iranian financial institution that has not been designated under the WMDPSR or GTSR or any other part of 31 C.F.R. chapter V, or any Executive order. I.e., the funds may not originate from a bank appearing on the Specially Designated Nationals (SDN) List, or owned by the Government of Iran. Please see our website for more information on the SDN List: www.treasury.gov/sdn.

We suggest you inquire with your U.S. bank to make sure the bank does not have any internal policies that would prohibit the processing of such a transaction from Iran. Also, to avoid delays in the transfer process, it is suggested that a reference to "personal funds authorized under 31 C.F.R. part 560.516, and General License B" is made on the payment instructions.

Please be advised that U.S. persons must obtain a specific OFAC license in order to sell property in Iran and transfer the proceeds, or transfer proceeds related to an Iranian business, or any other commercial activity. If your transaction requires a specific license, you must put your request in writing and mail it to the below address.

Office of Foreign Assets Control
    Attn: Licensing Division
    U.S. Department of the Treasury
    Annex Building
    1500 Pennsylvania Ave. NW
    Washington, DC 20220

Best regards,
    OFAC Compliance
    1.800.540.6322

با سلام به دوستان عزیز
    ممنون می شم اگر دوستانی که اطلاع دارن راهنماییم کنن. من باید مبلغ 30000 دلار رو برای شهریه یک ترم و هزینه زندگی با خودم به آمریکا ببرم که تو آی-بیست ذکر شده. از پست های قبلی دوستان استفاده کردم و پرس و جو کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین راه اینه که خودم این پول رو ببرم. سؤال من این هست که آیا هنگام ورود به آمریکا، تو فرودگاه، بابت این پول باید مالیاتی پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iranianboy2 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    اول میخواستم تاپیک جدید بزنم ولی دیدم این موضوع تاپیک نزدیکتر هستش به سوالی که دارم...
    بنده مبلغی رو توی ایران سرمایه گذاری کردم که سودش رو مایل هستم به صورت سالیانه برداشت کنم به این صورت که هر سال یک بار عازم ایران میشم تا سود رو برداشت کنم و از طریق صرافی معتبری که تو دبی آشنام هست به حسابم تو آمریکا بفرستم ( البته از طریق بانک سامان ایران هم میشه ولی ترجیح میدم صرافی دبی باشه چون به من گفتن اگه تو آمریکا بفهمن مبدا پول ایرانه شاید دردسر ساز بشه)...من این سرمایه گذاری رو انجام دادم تا اگر تو آمریکا شرایط اشتغال به زودی فراهم نشد بتونم درآمدی داشته باشم درضمن دارنده گرین کارت ایالات متحده هستم و سرمایه گذاریم قبل از اخذ گرین کارت بوده...سوالاتی که از اساتید دارم :

1 آیا این پول های حواله که سالی یک نوبت و اون یک نوبت هم نهایتا 240 هزار دلار هستش برای من مالیات بر درآمد یا هرنوع مالیات دیگه ای به همراه داره؟

2 با توجه به این که من این درآمد رو در آمریکا کسب نکردم آیا راهی هست که من این درآمد رو (حتی در طی سال های متمادی) جز دارایی های خودم اعلام کنم و از مالیات معاف شم؟

3 سایت RSI گفته هر درآمدی در هر نقطه ایی از دنیا برای دارندگان گرین کارت مشمول مالیات بین المللی ! هست و یک فرم جهت معرفی بیزینس هاتون تو هر کشور دیگه رو هم ضمیمه کرده که باید پر کنید...میخواستم ببینم اون پولی که هر سال یکبار و نهایتا 240 هزار دلار از طریق صرافی برام حواله میشه جزو سرمایه گزاریه از نظر RSI؟ منظورم اینه که اصلا اون فرم رو پر کنم یا نه چون دوستم گفت پرکنی علنا درخواست دادی که آقا از من هم مالیات بگیرین!!!

4 آیا این حجم مبلغ (240.000$) برای من که فعلا اشتغال ندارم قابل شک کردن و احیانا بلوکه شدن تو آمریکا نیست؟ و اگه هست چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟
    مشکل شما بیش از مالیاته. از نظر قانونی شما به عنوان یک فرد مقیم امریکا مجاز به سرمایه گذاری در ایران نیستید (بخاطر تحریم های سال 1995) و اگر بفهمند بلوکه شدن پول که هیچ، کارتون به زندان میکشه. صرف اینکه پول از دوبی میاد کافی نیست.

Junior Member mehdi_eng60 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

سلام
    نه دوست عزیز احتیاجی به پرداخت مالیات نیست. فقط توی فرم مخصوص اعلام کن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanHamzanlui نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    ممنون می شم اگر دوستانی که اطلاع دارن راهنماییم کنن. من باید مبلغ 30000 دلار رو برای شهریه یک ترم و هزینه زندگی با خودم به آمریکا ببرم که تو آی-بیست ذکر شده. از پست های قبلی دوستان استفاده کردم و پرس و جو کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین راه اینه که خودم این پول رو ببرم. سؤال من این هست که آیا هنگام ورود به آمریکا، تو فرودگاه، بابت این پول باید مالیاتی پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    خیلی بده که آدم برای بدست آوردن چیزی که میخواد مجبوره از چیزایی که داره از دست بده .......

دوستان شرایط برگشت پول از دانشگاه اگر ویزا رد بشه خدای نکرده چیه؟شهربه یه سال رو اینا از من پیش می خوان قبل اینکه ویزام بیاد الان با این شرایط تحریم ها پولی از آمریکا ترنسفر نمی شه به ایران . حساب خارج از ایران هم ندارم . اگه پولو ندن چی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)