صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 162

موضوع: بهترین کشور اروپایی از لحاظ بورسیه کجاست؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور اروپایی از لحاظ بورسیه کجاست؟؟

دیدم نروژ در رشته مهندسی نفت بورس های خیلی خوبی داده.

Senior Member maryamf آواتار ها

utrecht در هلند هم تو زمینه biosciences خیلی خوبه به نظرم و بورسهاش هم خوبه، آلمان هم گرچه مبلغ بورسهاش معمولیه ولی چون تو اروپا کشور ارزونی هست با بورسش زندگی خوبی خواهید داشت.

سلام
    در زمینه مهندسی عمران کسی آمار نداره؟
    در مورد بورس هایی که از طریق غیر از دانشکاه می دن آماری دارین؟

پیش فرض پاسخ : تلاش برای دریافت بورس در اروپا

با سلام ...
    این اولین پست من هست ...
    من واقعا از رفتار بعضی از دانشجویان ایرانی که کار خودشون راه افتاده متاسفم ... شنیده می شه که دانشگاه EPFL خیلی سخت دانشجو های ایرانی رو قبول می کنه ... حق هم دارن، چون مثل اینکه برخی از دوستان کاری کردن که اعتماد اونها از بین رفته ... من خودم چند وقت پیش یه فرصت خوب رو به خاطر همین قضیه از دست دادم. مدتها بود با یک استادی در یکی از دانشگاه های خوب مکاتبه می کردم و از من چیز های مختلف خواسته بود (مثل کد نویسی و حل مساله و ...) تا با خیال راحت بورس بده ولی وقتی رسیدم به این موضوع که من به دلیل مشکل سربازی باید کارها رو سریعتر پیش ببرم ... گفت متاسفم که تا بحال وقت گذاشتیم چون ما یه نمونه مثل شما از ایران داشتیم و کلی وقت ما (و قسمت های مختلف برای راه انداختن کارهای پذیرش و بور) رو گرفت و در نهایت وقتی پذیرش رو آماده کردیم گفت "به دلیل مشکل سربازی جای دیگر رو انتخاب کردم" ... بی شک مشکل سربازی نبوده و با این حرف تمام رشته های من پنبه شد ...

Junior Member

نروژ بورسیه های خیلی خوبی برا دکتری میده که از کانادا و خیلی کشورهای اروپایی بیشتره. در واقع دانشجوی دکتری هم کارمند محسوب میشه هم دانشجو بنابراین حقوقش خیلی خوبه.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

منم با سمیه عزیز موافقم.

نروژ فقط برای دکترا بورسیه میده. اگر اشتباه نکنم سالی 50 هزار دلار.

Junior Member

با سلام
    قبلش توضيح بدم كه در مورد سوالم تاژيك رو مطالعه كردم ولي به دليل موارد متعدد يه خورده گيج شدم

من كارشناس مهندسي برق هستم .وهدف پذيرش در دوره دكتري در زمينه كاري برق يا اقتصاد و مالي مي باشد
    تا بحال فكر مي كردم تنها راه پذيرش بهمراه كليه هزينه ها (فاند) پذيرش از امريكا و كانادا مي باشد.
    ايا كشورهاي اروپايي نيز در اين زمينه فاند كامل دارند. شنيده ها حاكي بر انست كه بايد يكسال برويم..اگه خوب بوديم در ادامه فاند كامل ميدهند. يا بلعكس يك سال فاند ميدهند و بقيه سالها مشخص نيست به چه صورت انجام ميشود. يا خيلي از دوستان گفتند كه همان اول مبلغ يكسال را بايست برايشان واريز كنيم؟

ايا امكام گرفتن فاند درا ين دانشگاه ها همانند انچه در كاناداو امريكا هست وجود دارد؟
    چه كشورهاي مناسب نحقيق در اين زمينه هستند ؟ يا نسبت به كانادا يا امريكااولويتي در پذيرش براي ايرانيان دارد؟ يا شانس بيشتري برا ي پذيرش؟

با تشكر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط alivip
    با سلام
    قبلش توضيح بدم كه در مورد سوالم تاژيك رو مطالعه كردم ولي به دليل موارد متعدد يه خورده گيج شدم

من كارشناس مهندسي برق هستم .وهدف پذيرش در دوره دكتري در زمينه كاري برق يا اقتصاد و مالي مي باشد
    تا بحال فكر مي كردم تنها راه پذيرش بهمراه كليه هزينه ها (فاند) پذيرش از امريكا و كانادا مي باشد.
    ايا كشورهاي اروپايي نيز در اين زمينه فاند كامل دارند. شنيده ها حاكي بر انست كه بايد يكسال برويم..اگه خوب بوديم در ادامه فاند كامل ميدهند. يا بلعكس يك سال فاند ميدهند و بقيه سالها مشخص نيست به چه صورت انجام ميشود. يا خيلي از دوستان گفتند كه همان اول مبلغ يكسال را بايست برايشان واريز كنيم؟

ايا امكام گرفتن فاند درا ين دانشگاه ها همانند انچه در كاناداو امريكا هست وجود دارد؟
    چه كشورهاي مناسب نحقيق در اين زمينه هستند ؟ يا نسبت به كانادا يا امريكااولويتي در پذيرش براي ايرانيان دارد؟ يا شانس بيشتري برا ي پذيرش؟

با تشكر
    به سوال شما نمی شه به صورت کلی جواب داد! اروپا یک قاره است با کلی کشور مختلف با قوانین نسبتا" متفاوت...
    ولی خوب بورس هایی مثل اراسموس هستند که دانشجو رو در کل دوره ی تحصیل ساپورت کنه، یا دانشگاه هایی هم پیدا میشن که بورس بدن... باید جستجو کنید، خیلی ها اعتقاد دارند که کسی که می تونه از دانشگاه های خوب اروپا فاند کامل بگیره حتما" از آمریکا و کانادا هم می تونه، چون دانشگاه های تاپ اروپا به راحتی فاند کامل نمی دن...

شما در صورتیکه انجمن کشورهای مختلف رو بخونید متوجه می شوید...

موفق باشید
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

mina_sedaghatir
    Guest

سلام :
    من میخواهم برای می یا سپتامبر 2010 از یکی از دانشگاه های اروپا برای PHD computer scicence پذبرش بگیرم.. و با بورس
    ولی اروپا بر خلاف کانادا خیلی برایم روشن نیست، برای پذیرش با بورس فقط باید روی PHD POSITION هایی که تو سایت می آید حساب کرد یا میل به استاد هم جواب میده ؟؟؟

Junior Member

سلام ali_mahbodعزیز
    میشه اسم و ادرس یا تلفن این موسسه رو لینک کنی یا برام بفرستی
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)