صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 43 , از مجموع 43

موضوع: آرشیو - کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    به نظر من اینجاس که team work وارد صحنه میشه.... دوست من شما برای هر کاری نیاز به یه تیم خوب داری، شما چه فیلدی بری جلو چه جامع ( با نگرش به چندین فیلد با دید کلی ) بلاخره برای سر هم کردن هر رباطی یه تیم نیاز داری .....
    خواسته ناخواسته عاشق اين كلمه كار تيمي هستم.وافعا قبول دارم و خيلي هم بهش معتقدم....توضيحاتشو مدير محترم دادن.نميخوام توضيح اضافي بدم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    ن
    نظرم از بعد شخصی :
    بنده خودم کامپیوتری هستم منتها فیلدم Planing هست. و البته از سایر سیستم ها اطلاعاتی دارم وکار کردم، به نظرم به هر حال هر مجموعه ای به یه نفر نیاز داره که اجزا رو کنار هم قرار بده و کسی که این کار رو میکنه مثلمن باید هرکدوم از این اجزا رو

بشناسه. و کسی که مثلن به فرض مثل من میاد و در یه فیلد خاض اطلاعات کامل داره واقعا برای مثال در انتخاب سیستم بینایی اگر هم بیاد و نظری بده نظر بهینه نخواهد بود مثل اینکه بهترین کلاچ و بهترین انجن و بهترین سیستم فرمون وجود داشته باشه ولی یه

بوگاتیی پیدا نشه اینا رو همه کنار هم جم کنه => هم به بوگاتی احتیاج داریم هم به تک تک تخصصا و هرکدومشون هم مهمه. حالا هر کسی یکی از این زمینه ها براش مهمتره این میشه دلیل اینکه هرکی میره دنبال یکی از قسمتا که این نظر شخصیه و فکر میکنم جالب

نیست به هم دیگه در موردش گیر بدیم

شاد باشید و خندان
    کاملا موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    خب دلیل حرف من این هست که ، من خودم چندین طرح و ایده رباتیکی در ذهنم هست که تا حالا ساخته نشده (یعنی امکان تقلید یا بهیه سازی سیستم قبلی نیست) . و مثلا ربات پرنده است! حالا من

باید برم کلی دانش هوا فضا بدست بیارم که بتونم این ربات رو بسازم ... آیا غیر از اینه؟

یا مثلا یک ربات زیردریایی با ایده های بسیار نو در ذهنم هست . اما زیر آب یک دنیای کاملا متفاوتی هست که من ازش اطلاعاتی ندارم و باید برم کلی اطلاعات در مورد فیزیک و سایر علوم بدست بیارم .

یا مثلا یک طرحی برای ربات حفار و کار در معدن دارم . اما آیا میتونم برم دانش مربوط به معدن رو به همین راحتی کسب کنم؟ (منظورم اینه با خوندن چنتا مقاله و کتاب حل میشه مشکلم؟!)

من حرفم اینه ... شما یک مهندس خلاق در زمینه رباتیک با هزار فکر و ایده نو برای ساخت انواع و اقسام ربات ها
    چطور میخواین این ایده هارو پیدا سازی کنید؟ ایده هایی که بکر هستند و نیاز به دانش تخصصی سایر علوم دارند؟

یک رباتیکی به تنهایی نمی تواند
    همان طور که یک هوافضایی به تنهایی نمی تواند هواپیما بسازد
    یا یک مکانیکی به تنهایی نمی تواند خودرو بسازد

کار های بزرگ ، کار های گروهی هستند و نه کار های انفرادی

در ضمن مهندسی رباتیک این نیست که شما ایده داشه باشید و بروید فقط اون ها را اجرا کنید
    بسیاری از کار های رباتیکی، اجرای طرح های کارفرما است

مثلا ژنرال های ارتش می آیند می گویند باید یک ربات زیردریایی با مشخصات ... طراحی شود
    یا در کارخانجات مواد غذایی ، متخصص مواد غذایی می آید می گوید در این قسمت خط تولید بیسکوییت کرم دار باید ربات با سرعت ... دمای ... مسیر ... را طی کند
    یا در ایران خودرو می گویند یک سلول رباتیک باید سمند ها را به سرعت ... رنگ ... و حرکت ... رنگ کند

پس از سفارش کارفرما، در طراحی ربات ها نیز رباتیکی ها شروع به کار می کنند
    مثلا می رسند به قسمت موتور ربات، نمی آیند موتور را طراحی کنند بلکه مشخصاتی که محاسبه کردند را به متخصصین موتور می دهند
    همین طور برای سیستم تغذیه ، نرم افزار واسط کاربر
    برای همین کار گروهی هست
    تازه طراحی یک چرخه ی بازگشتی است
    مثلا متخصصین موتور می گویند مشخصاتی که دادید به این علل نمی شود باید تغییرات کوچکی دارد
    سپس رباتیکی ها در طرح خود مشخصات موتور را تغییر می دهند و ...

اگر سک مهندس رباتیک خودش دارای ایده باشد و می خواهد رباتی بسازد
    به او دیگر مهندس نمی گویند ، می گویند کارآفرین
    یک کارآفرین خودش باید تیم جمع کند، شرکت بزند و ...

برای طراحی یک هواپیما (غیر رباتیکی) چند صد مهندس هوافضا و چند صد مهندس دیگر با یکدیگر هم کاری می کنند
    واقعا کسی میتونه هم انسان نما بسازه هم پرنده و هم فضایی؟ و یا مثلا پیشرفتگی روباتش در چه سطح خواهد بود؟
    این مثل آن است که بگوییم:
    واقعا کسی میتونه هم موتور الکتریکی بسازه هم مدارات قدرت و هم سیستم انتقال قدرت؟ و یا مثلا پیشرفتگی موتورش در چه سطح خواهد بود؟

مثلا در فیلد ربات پرنده ، ما یک هواپیمارو درنظر بگیریم . خب هواپیما رو چندین مهندس با گرایشات مختلف (از شیمی و مواد تا مکانیک و هوا فضا) ساخته اند. اگر روزی قرار باشه ربات پرنده ای با اون پیشرفتگی ساخته بشه ، پس بازم وجود همه این مهندس

ها لازم هست ؛ مگر اینکه هدف مهندس رباتیک صرفا خودمختارسازی همین هواپیمای از پیش ساخته شده باشه! و یا ساخت ربات پرنده ای با الگوهای از پیش طراحی شده توسط مهندسین هوافضا (مثل این کواد ها که جدیدا خیلی میسازند)
    قرار نیست یک رباتیکی به تنهایی یک ربات پرنده بسازد
    حتی قرار نسیت چند رباتیکی با همدیگر یک ربات پرنده بسازند
    بلکه قرار است با سایر رشته ها به صورت گروهی کار شود

کافی است به سایت دانشگاه های خارجی که رشته رباتیک دارند مراجعه نمایید و ببینید هدفشان چیست
    همه آن ها یک هدف مشترک دارند

پرورش مهندسانی که بتوانند رهبری یک کلان پروژه علمی بزرگ و یا رهبری یک تیم طراحی ربات را انجام دهند

هیچ کدام ننوشته اند پرورش مهندسانی که بتوانند کار چندین مهندس دیگر را به تنهایی انجام دهند

نمیدونم تونستم برسونم منظورو یا نه
    ***ضمنا من دارم بحث میکنم که بتونم راهمو بهتر انتخاب کنم ، برای چی باید کسی رو مسخره کنم!!! ضمن اینکه خودمم عاشق رباتیکم و دوست هم دارم رشته مستقل رباتیک بخونم اما ابهامات و سوالاتی در ذهنم هست که دارم مطرح میکنم
    لازم نیست همه رباتیک بخوانند
    یک رباتیکی هم قرار نیست تنهایی یک ربات بساز
    حتی چند رباتیک با یکدیگر نیز قرار نیست ربات بسازند
    ساخت ربات و انجام پروژه های بزرگ کار انفرادی نیست بلکه گروهی است

شما می توانید مانند بسیاری از افراد دیگر در رشته ی مادر تحصیل کنید و در شغلت درپروژه های رباتیک کار گروهی نمایید

یعنی هر کس که در پروژه رباتیک کار می کند قرار نیست رباتیک خوانده باشد

برای این که راهت را انخاب کنی ببین به کدوم علاقه داری. دوست داری سیستم طراحی کنی و یا زیر سیستم (ربات یا اجزای ربات)

==========

حرف های ahsan-khodami و ariaie کاملا تایید می شوند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

قرار نیست یک رباتیکی به تنهایی یک ربات پرنده بسازد
    حتی قرار نسیت چند رباتیکی با همدیگر یک ربات پرنده بسازند
    بلکه قرار است با سایر رشته ها به صورت گروهی کار شود

کافی است به سایت دانشگاه های خارجی که رشته رباتیک دارند مراجعه نمایید و ببینید هدفشان چیست
    همه آن ها یک هدف مشترک دارند

پرورش مهندسانی که بتوانند رهبری یک کلان پروژه علمی بزرگ و یا رهبری یک تیم طراحی ربات را انجام دهند

هیچ کدام ننوشته اند پرورش مهندسانی که بتوانند کار چندین مهندس دیگر را به تنهایی انجام دهند

خب الان به تفاهم رسیدیم . حرف منم دقیقا همین بود.
    یه شوخی میکنم امیدوارم باز به کسی بر نخوره ... ما همیشه این شوخی رو با بچه های IT میکردیم . میگفتیم شماها مهندس نیستین
    چون مثلا دروسی مثل ریاضی مهندسی نمیخوندن و بیشتر درس هاشون مدیریتی بود

فکر کنم رباتیک رو بشه با IT مقایسه کرد . بچه های IT یکسری دروس پایه ای کامپیوتر رو میخونند اما بعدش یکسری از دروس پایه مدیریتی میخونند و دید مدیریتی دارند به فناوری های کامپیوتری

حالا رباتیکی ها هم یه دید مدیریتی دارند به رشته های مکانیک-الکترونیک و کامپیوتر
    اتفاقا خیلی هم خوب و جالبه و من خودم عاشق اینکارم و کلی ایده های مختلف هم واسه ساخت و تولید دارم که کار یک نفر نیست و کار تیمی هست

ولی خب دلم میخواد حداقل توی یک رشته مهندس (به همون معتای خاص )باشم.
    البته بازم میگم منظورم از مهندس خوندن دروس تخصصی یک رشته فنی است.

البته یک رباتیکی هم میتونه خودش در یک فیلد مطالعات خارج دانشگاهی داشته باشه و متخصص اون فیلد خاص هم بشه

کلا به نظرم دانشگاه یک دید کلی میده به آدم (حتی اگر دکتری تخصصی مثلا کامپیوتر هم بخونی) و این خود آدم هست و استعداد و نبوغ و تلاشش در یک فیلد خاص که اون رو متخصص اون فیلد میکنه

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)