صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: آرشیو - کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک

Banned

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک

سلام
    من دانشجوی ترم 7 کامپیوتر خواجه نصیرم.... از اول تحصیلم وارد کار تحقیقات شدم. فیلو تحقیقاتیم هم space robotics و neuro robotics است و در حال حاضر دارم روی مغزهای مصنوعی و دینامیکشون برای ربات ها کار می کنم!!!...
    پس شما معتقدین گرفتن پذیرش رباتیک از دانشگاه هایی مثل carnegie mellon و georgia tech وجود نداره؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز رباتیکی

من دیروز داشتم اتفاقا توی کانادا دنبال رباتیک میگشتم ؛ به دانشگاهایی مقل مک گیل و وسترن و آلبرتا و بریتیش کلمبیا و چنتا دیگه رسیدم.
    البته توی لیست programs هیچکدوم نتونستم رسته ای به نام رباتیک پیدا کنم
    من که گفتم. رشته رباتیک وجود ندارد
    رشته = program

دانشگاه هایی که گفتید کار رباتیکی می کنند مثلا یک دانشجوی برق می آید پروژه رباتیکی بر می دارد
    ولی نه رشته رباتیک خوانده است و نه مدرک رباتیک می گیرد

فکر کنم دانشگاه مک گیل هم یه زیرشاخه تو زیر مجموعه کامپیوتر داشته باشه
    بعضی ها هم مکاترونیک و رباتیک یا یه همچین چیزایی دارند
    آره دقیقا رشته کامپیوتر است که یک مرکز رباتیک دارد که دانشجویان پروژه رباتیکی انجام دهند
    اما این هم رشته اش کامپیوتر است

یعنی اومدن رباتیک رو به همون سه علم (کامپیوتر-الکترونیک-مکانیک)تقسیم بندی کردند و توی زیرشاخه ها بردند که البته کار غلطی هم به نظر نمیرسه چون مثلا هرکدوم از این سه رشته خودشون به چندین زیر رشته (مثلا نرم افزار-سحت افزار-هوش مصنوعی-الگوریتم-آیتی و شبکه) یا (قدرت-الکترونیک-مخابرات) یا (جامدات-سیالات و ...)تقسیم بندی میشن . تازه اگر مثلا بیو رباتیک (نیاز به دانش بیولوژیک) یا مثلا ربات پرنده(که نیاز به دانش هوافضا داره) رو درنظر نگیریم
    این که شما گفتی دیگر رشته نمی شود می شود سه رشته مستقل که تحقیقات رباتیکی انجام می دهند

یعنی به نظرم وقتی میگیرم رباتیک (اگر منظورمون مونتاژ کاری یا ساخت ربات های خیلی ساده نباشه) ، یعنی حداقل 10-15 تا رشته مستقل!!! و خب چه کسی میتونه توی اینهمه رشته تبحر پیدا کنه؟!!
    کی گفت رباتیک مونتاژ کاری است

واسه همین اکثر دانشگاه ها میان و رباتیک رو یک گرایش درنظر میگیرن (شبیه نانو تکنولوژی که گرایش های نانو الکترونیک-نانو مواد - نانو ماشین و .... رو در رشته های مختلف شامل میشه)
    دانشگاه هایی هم که در سطح جهان بسیار معتبرند رشته مستقل رباتیک را ارائه می دهند

دنیای مدرن (زمان رضاخان) رشته ها را جدا سازی کرد مثل برق و مکانیک و ...

اما دنیای پست مدرن (امروزی) رشته ها را دوباره بازسازی کرد مثل رباتیک، آی تی، سیستم ها فضایی، ماهواره و ...

من فکر کنم اگر یه دانشگاهی باشه که در زمینه رباتیک تیم های قوی داشته باشه و کارهای خوب رباتیکی صورت بگیره بهتر از رشته ای باشه که بخواد از هر علمی یکمی آشناییت بده (یه جورایی آدم همه کاره هیچ کاره میشه)
    این فکر شما است. ولی واقعیت فرق می کند

اگر شما این طوری فکر می کنید. در این تاپیک دیگر پست نزنید و بروید هر رشته ای که می خواهید بروید پست بزنید و آن جا در مورد فعالیت رباتیکی سوال بپرسید

اما من فکر میکردم دانشگاه های نروژ و دانمارک و فنلاند و اینها رایگان باشه . و اتفاقا یکی دو تا دانشگاه توی نروژ هم پیدا کرده بودم که رباتیک دارند. شما مطمئن هستید پولی هستند؟ اگر پولی هستند شهریه شون چقدره؟
    من در مورد هزینه اش تحقیق نکردم
    من کی گفتم پوللی است ؟! و کی گفتم رایگان است ؟!
    که می پرسید "مطمئن هستید"

همچین من هم دیدم که رباتیک توی اون لیست سیاه آمریکاست.
    در مورد آلمان هم سرچ کرده بودم چندتا دانشگاه با رشته مستقل رباتیک پیدا کردم اما شرایطش سخت بود برای ورود (دقیقا یادم نیست چی بود ، اما یادمه همون اولش منصرف شدم!)
    ارشد از من که گذشت. ولی لینک بگذارید تا خوانندگان تاپیک استفاده اش را ببرند

حالا سوالی که پیش میاد اینه که معمولا ظرفیت ها و متقاضیان رشته رباتیک یا زیر رشته هاش چقدره؟ و شانس پذیرش گرفتن بالاتر هست یا کمتر؟ آیا فاند میندن؟اگر ندند هزینه ها چطوره؟ سابقه رباتیکی شخص چقدر میتونه مهم باشه ؟
    چون رشته مهندسی رباتیک نسب به رشته های چون برق، مکانیک و کامپیوتر، در دانشگاه های بسیار بسیار کمتری ارائه می شود. و از سراسر جهان به خصوص دو جمعیت چینی و هندی و سپس جمعیت عرب داوطلب این رشته اند، قبولی در این رشته از رشته های مذکور سخت تر است.

به طور خلاصه:

ظرفیت: بسیار کم
    داوطلب: بسیار بسیار زیاد
    شانس پذیرش: در آمریکا ناچیز ، در کشور های دیگر بسیار کمتر از شانس پذیرش در رشته های کامپیوتر، برق و ...
    فاند: بستگی به خودتان دارد
    هزینه: دانشگاه به دانشگاه متفاوت است
    سابقه: چون رقابت بسیار فشرده است، سابقه تحقیقاتی (مقالات متعدد، موضوع پایان نامه)، سابقه آموزشی (دروسی که گذرانده اید)، سابقه جامعه علمی (کنفرانس ها، مسابقات، کارگاه ها، کمیته های بین المللی و انجمن های رباتیک کشور) ؛ بسیار مهم است

...

با توجه به این که شما دنبال رشته مستقل مهندسی رباتیک نیستید

یعنی دنبال رشته ... گرایش رباتیک و یا حتی رشته ... پایان نامه رباتیک هستید

سه تا تاپیک باز کنید و عنوانش را بگذارید

رشته مهندسی برق گرایش رباتیک
    رشته مهندسی مکانیک گرایش رباتیک
    رشته علوم کامپیوتر گرایش رباتیک

و سوالات خود را در این سه تاپیک بپرسید

این تاپیک رشته رباتیک است و نه چیز دیگر
    ویرایش توسط ariaie : January 10th, 2013 در ساعت 01:17 AM دلیل: تغییر لحن
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم 7 کامپیوتر خواجه نصیرم.... از اول تحصیلم وارد کار تحقیقات شدم. فیلو تحقیقاتیم هم space robotics و neuro robotics است و در حال حاضر دارم روی مغزهای مصنوعی و دینامیکشون برای ربات ها کار می کنم!!!...
    پس شما معتقدین گرفتن پذیرش رباتیک از دانشگاه هایی مثل carnegie mellon و georgia tech وجود نداره؟؟؟؟؟
    رشته های اصلی لیست سیاه به صورت زیر است:

کد:
    * Conventional Munitions
    * Nuclear Technology
    * Rocket Systems
    * Chemical, Biotechnology and Biomedical Engineering
    * Remote Sensing, Imaging And Reconnaissance
    * Advanced Computer/Microelectronic Technology
    * Materials Technology
    * Information Security
    * Laser And Directed Energy Systems Technology
    * Sensors and Sensor Technology
    * Marine Technology
    * Robotics
    * Urban Planning
    یعنی غیر از رباتیک رشته های زیر نیز تو این لیست است

مهندسی شیمی
    مهندسی زیست فناوری
    مهندسی پزشکی
    مهندسی برق گرایش میکروالکترونیک
    مهندسی مواد

تازه رشته های مرتبط با رشته های مذکور را نیز نوشته که تعدادی از این ها هم در زیر می نویسم

کد:
    * Architecture

* Civil engineering

* Community development

* Environmental planning

* Geography

* Landscape architecture

* Land use and comprehensive planning

* Urban design

* Artificial intelligence

* Automation

* Computer-controlled machine tools

* Pattern recognition technologies

* Speech processing/recognition systems

* Neural networks

* Data fusion
    یعنی حتی جغرافی، معماری، عمران و ... نیز تو لیست هستند

تو لیست بودن به معنی رد شدن نیست

این لیست یعنی رشته هایی که کاربرد دو گانه دارند و می توانند در صنایع نظامی استفاده شوند

مثلا یک نفر که جغرافی خوانده است می تواند از علمش در این که کجا یک پایگاه نظامی تاسیس شود استفاده کند

یا کسی که باکتری شناسی خوانده است می تواند از علمش در تولید تسلیحات میکروبی استفاده کند

کسانی که می خواهند در این رشته ها در آمریکا درس بخوانند باید ثابت کنند که این علم را به قصد مصارف نظامی نمی آموزند

پس نگران لیست سیاه نباشد

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    رنک دانشگاه کارنگی:
    رباتیک: 1
    برق: 7
    مکانیک: 11
    کامپیوتر: 4

رنک دانشگاه جورجیاتک:
    رباتیک: 2
    برق: 5
    مکانیک: 6
    کامپیوتر: 6

بنابراین رقابت بسیار سخت است ولی وجود دارد

مثل این که یک برقی بگوید فقط و فقط می خواهم بروم mit
    یا یک مکانیکی بگوید فقط و فقط می خواهم بروم استفورد

در همین فروم هم بگردید افرادی (برقی، مکانیکی) پیدا می کنید که این دو دانشگاه رفته باشند

اما چون در ایران رباتیکی (دارای رزومه در حد دانشگاه های تاپ 10) نداریم که اقدام کرده باشد، آماری وجود ندارد

اگر هم به دانشجویان رباتیک این دو دانشگاه نگاهی بیاندازید نزدیک پنجاه درصدشون چینی اند حدود سی درصد هندی ، حدود ده درصد هم عرب اند. مابقی هم از سایر کشورها

معمولا ایرانی ها به رشته های مادر علاقه مندند و کمتر کسی به رشته های جدید می رود!
    حتی ایرانی هایی که به رباتیک بسیار علاقه دارند، ترجیح می دهند به رشته مادر بروند و در زمینه رباتیک تحقیقات کنند!
    به طوری که حاضرند در دانشگاه ها با رنک بسیار بد تر درس بخوانند اما رشته ی شان رباتیک نباشد و یک رشته مادر باشد !
    فکر می کنند که رشته های نوین، رشته هایی بی خود هستند، و بی سواد تربیت می شوند! فکر می کنند دانشگاه های آمریکا اشتباه می کنند و ... !

بنابراین شما به حرف غیر رباتیکی ها توجه نکن و اگر فکر می کنی در این حد رزومه داری و دنبال اهداف نظامی نیستی، اقدام کن
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

من خودم عاشق رته رباتیکم ولی به قول خود شما وقتی شانس پذیرش ناچیزه ، متقاضی اونهمه زیاده ، لیست سیاه داره و ....................
    آدم چیکار کنه؟ 10 سال بشینه رزومه جمع کنه که پذیرش بگیره یا بره توی یه رشته مرتبط اما تمرکز اصلیش روی رباتیک باشه؟

بعدشم من گفتم الان علوم اینقدر تخصصی شده که یه فرد نمیتونه هم اوستای پردازش تصویر باشه ، هم استاد طراحی جامدات ، هم استاد الکترونیک ، هم استاد مخابرات و .... و ..... و ..... !

آدم نهایتا تو چندتا از اینها مگر میتونه در level A فعالیت کنه ؟
    منظورم از مونتاژ کاری هم همین بود! یعنی شما میای میگی یه ربات میسازم با برد الکترونیکی فلان ، بازوی مکانیکی فلان ، موتور فلان ، از توابع و کتابخونه های فلان استفاده میکنم برای پردازش تصویر ، از سیستم حرکتی فلان استفاده میکنم ، از سیستم فلان و بهمان استفاده میکنم .....

من به این میگم مونتاژ! حتی اگر با اسمبل اینها یه چیز جدیدی هم ساخته بشه ولی باز یکحور مونتاژ هست . یعنی یه مهندس رباتیک هیچوقت نمیره میکروکنترولر یا پروسسور بسازه ، نمیره یه سیستم جدید مکانیکی ابداع کنه ، نمیره یه کتابخونه جدید پردازش تصویر بنویسه و ...........
    بلکه از امکانات موجود استفاده میکنه و یک ربات میسازه! هرچند که یک ربات جدیدی باشه که قبلا کسی نساخته باشه!

تا میتونستم منظورمو توضیح دادم ... امیدوارم رفع کدورت شده باشه
    ویرایش توسط ariaie : January 10th, 2013 در ساعت 01:14 AM دلیل: تغییر لحن

Banned

منظور از میکروکنترولر یا میکروپروسسور جدید ابداع معماری خاص و جدید هست (نه پیاده سازی با مثلا FPGA )
    منظور از نوشتن کتابخانه ، نوشتن کتابخانه بر اساس هسته پردازنده گرافیکی هست (نه استفاده از توابع آماده مثلا OPENCV )
    منظور از سیستم مکانیکال جدید ابداع یک شیوه جدید انتقال قدرت یا حرکت یا ... است ( نه استفاده از متد های از پیش آماده)

و ......

رشته و دانشگاه
    مهندسی

شما نوشته اید

یعنی اومدن رباتیک رو به همون سه علم (کامپیوتر-الکترونیک-مکانیک)تقسیم بندی کردند و توی زیرشاخه ها بردند که البته کار غلطی هم به نظر نمیرسه چون مثلا هرکدوم از این سه رشته خودشون به چندین زیر رشته (مثلا نرم افزار-سحت افزار-هوش مصنوعی-الگوریتم-آیتی و شبکه) یا (قدرت-الکترونیک-مخابرات) یا (جامدات-سیالات و ...)تقسیم بندی میشن . تازه اگر مثلا بیو رباتیک (نیاز به دانش بیولوژیک) یا مثلا ربات پرنده(که نیاز به دانش هوافضا داره) رو درنظر نگیریم

یعنی به نظرم وقتی میگیرم رباتیک (اگر منظورمون مونتاژ کاری یا ساخت ربات های خیلی ساده نباشه) ، یعنی حداقل 10-15 تا رشته مستقل!!! و خب چه کسی میتونه توی اینهمه رشته تبحر پیدا کنه؟!!

واسه همین اکثر دانشگاه ها میان و رباتیک رو یک گرایش درنظر میگیرن (شبیه نانو تکنولوژی که گرایش های نانو الکترونیک-نانو مواد - نانو ماشین و .... رو در رشته های مختلف شامل میشه)

من فکر کنم اگر یه دانشگاهی باشه که در زمینه رباتیک تیم های قوی داشته باشه و کارهای خوب رباتیکی صورت بگیره بهتر از رشته ای باشه که بخواد از هر علمی یکمی آشناییت بده (یه جورایی آدم همه کاره هیچ کاره میشه)
    برداشتی که می شود:

رشته رباتیک، رشته ای بی خود است و آدم برود رشته مستقل بخواند
    دانشگاه هایی که رشته مستقل رباتیک ارائه می دهند اشتباه می کنند و باید رشته های مستقل را جمع کنند و تیمی کار کنند و ...
    کسی که رباتیک خوانده است بک آدم بی سواد هیچ کاره است

================

من خودم عاشق رته رباتیکم ولی به قول خود شما وقتی شانس پذیرش ناچیزه ، متقاضی اونهمه زیاده ، لیست سیاه داره و ....................
    آدم چیکار کنه؟ 10 سال بشینه رزومه جمع کنه که پذیرش بگیره یا بره توی یه رشته مرتبط اما تمرکز اصلیش روی رباتیک باشه؟
    هیچ اشکالی ندارد که اگر کسی رزومه خوبی ندارد برود توی یه رشته مرتبط اما تمرکز اصلیش روی رباتیک باشد
    این اشکال دارد که چون خودش رزومه خوبی ندارد بیاید کسانی که به این رشته رفته اند را مسخره نماید

بعدشم من گفتم الان علوم اینقدر تخصصی شده که یه فرد نمیتونه هم اوستای پردازش تصویر باشه ، هم استاد طراحی جامدات ، هم استاد الکترونیک ، هم استاد مخابرات و .... و ..... و ..... !
    اگر رباتیکی باشی هیچ وقت رباتیک را به صورت فوق تقسیم بندی نمی کرد

رباتیک به صورت زیر شاخه بندی می شود

1- ادراک و بینایی ربات
    2- تصمیم گیری و خودمختاری ربات
    3- طراحی ربات های بستر ثابت
    4- طراحی ربات های بستر سیار
    5- هدایت و ناوبری ربات

هر کدام از این شاخه ها زیر شاخه دارد

ادراک و بینایی ربات
    بینایی ربات - گفتار ربات - نقشه برداری - سنسور - ...

تصمیم گیری و خودمختاری ربات
    اخلاق ربات - تصمیم گیری گروهی ربات ها - یادگیری ربات ها - برنامه ریزی ربات ها - ...

طراحی ربات های بستر ثابت
    بازو های سری - بازو های موازی - ربات های کابلی - طراحی اجزا ربات ها - ...

طراحی ربات های بستر سیار
    ربات های چرخ دار - ربات های انسان نما - ربات های پرنده - ربات های فضایی - ...

هدایت و ناوبری ربات
    ناوبری ربات - هدایت ربات - کنترل ربات - آرایش ربات ها - ...

هر کدام از این زیر شاخه ها باز خود زیر زیر شاخه دارند

مثلا ما در رشته های برق و مکانیک و کامپیوتر داریم:

رشته برق - شاخه قدرت - زیر شاخه ماشین های الکتریکی - زیر زیر شاخه ماشین ها دی سی
    رشته مکانیک - شاخه طراحی کاربردی - زیر گرایش مکانیزم - زیر زیر گرایش سینماتیک
    رشته کامپیوتر - شاخه هوش مصنوعی - زیر شاخه یادگیری ماشین - زیر زیر شاخه evolving

در مورد رباتیک هم داریم

رشته رباتیک - شاخه ادراک و بینایی - زیر شاخه سنسور - زیر زیر شاخه سنسور های زیستی
    رشته رباتیک - شاخه تصمیم گیری و خودمختاری - زیر شاخه اخلاق - زیر زیر شاخه بازی
    رشته رباتیک - شاخه طراحی ربات های بستر ثابت - زیر شاخه بازو های موازی - زیر زیر شاخه فضای کاری
    رشته رباتیک - شاخه طراحی ربات های بستر سیار - زیر شاخه ربات های پرنده - زیر زیر شاخه کواد روتور
    رشته رباتیک - شاخه هدایت و ناوبری - زیر شاخه ناوبری - زیر زیر شاخه موقعیت یابی

بنابراین وقتی یک رشته داریم باید شاخه ها را بر اساس همان رشته مشخص نمایم و نه شاخه های یکی رشته ی دیگر

آدم نهایتا تو چندتا از اینها مگر میتونه در level A فعالیت کنه ؟
    همین طور که یک برقی نمی تواند هم تو الکترونیک هم مخابرات هم قدرت در سطح عالی فعالیت کند

یک رباتیکی هم نمی تواند هم تو اراک و بینایی و هم توی هدایت و ناوبری و ... در سطح عالی فعالیت کند

منظورم از مونتاژ کاری هم همین بود! یعنی شما میای میگی یه ربات میسازم با برد الکترونیکی فلان ، بازوی مکانیکی فلان ، موتور فلان ، از توابع و کتابخونه های فلان استفاده میکنم برای پردازش تصویر ، از سیستم حرکتی فلان استفاده میکنم ، از سیستم فلان و بهمان استفاده میکنم .....

من به این میگم مونتاژ! حتی اگر با اسمبل اینها یه چیز جدیدی هم ساخته بشه ولی باز یکحور مونتاژ هست . یعنی یه مهندس رباتیک هیچوقت نمیره میکروکنترولر یا پروسسور بسازه ، نمیره یه سیستم جدید مکانیکی ابداع کنه ، نمیره یه کتابخونه جدید پردازش تصویر بنویسه و ...........
    بلکه از امکانات موجود استفاده میکنه و یک ربات میسازه! هرچند که یک ربات جدیدی باشه که قبلا کسی نساخته باشه!
    منظور از میکروکنترولر یا میکروپروسسور جدید ابداع معماری خاص و جدید هست (نه پیاده سازی با مثلا FPGA )
    منظور از نوشتن کتابخانه ، نوشتن کتابخانه بر اساس هسته پردازنده گرافیکی هست (نه استفاده از توابع آماده مثلا OPENCV )
    منظور از سیستم مکانیکال جدید ابداع یک شیوه جدید انتقال قدرت یا حرکت یا ... است ( نه استفاده از متد های از پیش آماده)

و ......
    مونتاژ کاری یعنی یک نقشه بدهند بگویند اجرا کن ، مثل این کیت های الکترونیکی ، مثل این مسابقات تعقیب خط ، مثل ماشین های ایران خودرو و ...

صد در صد یک رباتیکی نمی رود میکروکنترلر بسازد، یا حتی یک سنسور بسازد
    وقتی opencv هست چرا یک رباتیکی دوباره از اول بنویسد، پس کامپیوتری ها چه کار کنند ؟
    رباتیک دانش استفاده از علوم برق، مکانیک و کامپیوتر هست
    شما وقتی رباتیک خواندی باید بتوانی از این ها استفاده کنی
    فلسفه ایجاد رشته رباتیک همین هست که از علوم موجود در طراحی ربات استفاده نماید
    یک مهندس رباتیک ، یک طراح ربات هست و نه طراح اجزا ربات
    فکر نکن استفاده از این علوم کار آسانی است، این رشته بهشت ریاضیات است
    اگر ریاضی ضعیفی داشته باشی در تمامی شاخه های رشته رباتیک شکست خواهی خورد

تا میتونستم منظورمو توضیح دادم ... امیدوارم رفع کدورت شده باشه
    با توجه به توضیحتان:
    رشته مستقل مهندسی رباتیک همانی است که شما بهش می گویید مونتاژ
    ولی دیگران می گویند مهندسی

شما سعی کن در رشته ... گرایش رباتیک وارد شوی، چون این طوری به خواسته ات بسیار نزدیک تر است تا این که وارد رشته رباتیک شوی

===========

از جملات زیر ناراحت نشو و انجام بده:

سه تا تاپیک باز کنید و عنوانش را بگذار

رشته مهندسی برق گرایش رباتیک
    رشته مهندسی مکانیک گرایش رباتیک
    رشته علوم کامپیوتر گرایش رباتیک

لینکش را همین جا بگذارید تا علاقه مندانی که اشتباه وارد این تاپیک می شوند به سه تاپیک فوق مراجعه نمایند

این جا ما محدودیت ایجاد تاپیک نداریم

مثلا درست نیست یک تاپیک باشد با عنوان "امتحانات زبان" ، بلکه در این فروم تافل ، آیلتس و ... هرکدام یک تالار جدا دارند

جدا سازی موضوعات می تواند باعث نظم بیشتر، دسترسی راحت تر، پاسخ های دقیق تر و بهتر شود
    ویرایش توسط ariaie : January 10th, 2013 در ساعت 01:19 AM دلیل: تغییر لحن
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نظرم از بعد مدیریت تالار:
    دوستان بخدا پستهاتون بسیار پر بار هست، خواهش دارم یه مقداری با آرامش بیشتر بحث کنید حیفم میاد این پستهارو ویرایش کنم به نظرم سو تفاهمی بیش پیش نیامده

نظرم از بعد شخصی :
    بنده خودم کامپیوتری هستم منتها فیلدم Planing هست. و البته از سایر سیستم ها اطلاعاتی دارم وکار کردم، به نظرم به هر حال هر مجموعه ای به یه نفر نیاز داره که اجزا رو کنار هم قرار بده و کسی که این کار رو میکنه مثلمن باید هرکدوم از این اجزا رو بشناسه. و کسی که مثلن به فرض مثل من میاد و در یه فیلد خاض اطلاعات کامل داره واقعا برای مثال در انتخاب سیستم بینایی اگر هم بیاد و نظری بده نظر بهینه نخواهد بود مثل اینکه بهترین کلاچ و بهترین انجن و بهترین سیستم فرمون وجود داشته باشه ولی یه بوگاتیی پیدا نشه اینا رو همه کنار هم جم کنه => هم به بوگاتی احتیاج داریم هم به تک تک تخصصا و هرکدومشون هم مهمه. حالا هر کسی یکی از این زمینه ها براش مهمتره این میشه دلیل اینکه هرکی میره دنبال یکی از قسمتا که این نظر شخصیه و فکر میکنم جالب نیست به هم دیگه در موردش گیر بدیم

شاد باشید و خندان
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

برداشتی که می شود:

رشته رباتیک، رشته ای بی خود است و آدم برود رشته مستقل بخواند
    دانشگاه هایی که رشته مستقل رباتیک ارائه می دهند اشتباه می کنند و باید رشته های مستقل را جمع کنند و تیمی کار کنند و ...
    کسی که رباتیک خوانده است بک آدم بی سواد هیچ کاره است
    خب دلیل حرف من این هست که ، من خودم چندین طرح و ایده رباتیکی در ذهنم هست که تا حالا ساخته نشده (یعنی امکان تقلید یا بهیه سازی سیستم قبلی نیست) . و مثلا ربات پرنده است! حالا من باید برم کلی دانش هوا فضا بدست بیارم که بتونم این ربات رو بسازم ... آیا غیر از اینه؟

یا مثلا یک ربات زیردریایی با ایده های بسیار نو در ذهنم هست . اما زیر آب یک دنیای کاملا متفاوتی هست که من ازش اطلاعاتی ندارم و باید برم کلی اطلاعات در مورد فیزیک و سایر علوم بدست بیارم .

یا مثلا یک طرحی برای ربات حفار و کار در معدن دارم . اما آیا میتونم برم دانش مربوط به معدن رو به همین راحتی کسب کنم؟ (منظورم اینه با خوندن چنتا مقاله و کتاب حل میشه مشکلم؟!)

من حرفم اینه ... شما یک مهندس خلاق در زمینه رباتیک با هزار فکر و ایده نو برای ساخت انواع و اقسام ربات ها
    چطور میخواین این ایده هارو پیدا سازی کنید؟ ایده هایی که بکر هستند و نیاز به دانش تخصصی سایر علوم دارند؟

مثلا شما نوشتید :
    طراحی ربات های بستر سیار
    ربات های چرخ دار - ربات های انسان نما - ربات های پرنده - ربات های فضایی - ...
    واقعا کسی میتونه هم انسان نما بسازه هم پرنده و هم فضایی؟ و یا مثلا پیشرفتگی روباتش در چه سطح خواهد بود؟
    مثلا در فیلد ربات پرنده ، ما یک هواپیمارو درنظر بگیریم . خب هواپیما رو چندین مهندس با گرایشات مختلف (از شیمی و مواد تا مکانیک و هوا فضا) ساخته اند. اگر روزی قرار باشه ربات پرنده ای با اون پیشرفتگی ساخته بشه ، پس بازم وجود همه این مهندس ها لازم هست ؛ مگر اینکه هدف مهندس رباتیک صرفا خودمختارسازی همین هواپیمای از پیش ساخته شده باشه! و یا ساخت ربات پرنده ای با الگوهای از پیش طراحی شده توسط مهندسین هوافضا (مثل این کواد ها که جدیدا خیلی میسازند)

نمیدونم تونستم برسونم منظورو یا نه
    ***ضمنا من دارم بحث میکنم که بتونم راهمو بهتر انتخاب کنم ، برای چی باید کسی رو مسخره کنم!!! ضمن اینکه خودمم عاشق رباتیکم و دوست هم دارم رشته مستقل رباتیک بخونم اما ابهامات و سوالاتی در ذهنم هست که دارم مطرح میکنم

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

من حرفم اینه ... شما یک مهندس خلاق در زمینه رباتیک با هزار فکر و ایده نو برای ساخت انواع و اقسام ربات ها
    چطور میخواین این ایده هارو پیدا سازی کنید؟ ایده هایی که بکر هستند و نیاز به دانش تخصصی سایر علوم دارند؟
    به نظر من اینجاس که team work وارد صحنه میشه.... دوست من شما برای هر کاری نیاز به یه تیم خوب داری، شما چه فیلدی بری جلو چه جامع ( با نگرش به چندین فیلد با دید کلی ) بلاخره برای سر هم کردن هر رباطی یه تیم نیاز داری ..... حالا این تیم چطوری به هم مرتبط میشن؟!
    حالا میریم سر این مثله که تیمتو چطور انتخاب کنی، خوب بستگی به جایی داره که کار میکنی شما میتونی بری ایده رو ثبت کنی بد بگردی دنبال تیم، میتونی تیم رو پیدا کنی اگر بهشون اطمینان داری بعدن بری دنبال کار کردن و..... وگر نه در غیر این صورت که هیچ کاری انجام نمیشه که مثلا من خودم یه سری کارای مرتبط با حفاری انجام دادم داشتیم توی تیم از بچه های حفاری برنامه نویسی بلد بود خیلی هم خوب بلد بود ولی تهش نمیتونست کاری که منه کامپیوتری انجام میدم رو انجام بده..... ولی حالا کی میاد این گروه رو جم میکنه و با هم هماهنگشون میکنه؟!کسی که اطلاعات بین فیلدی داره (در مورد بحث مهندس رباتیک که حالا اصولا خودش هم در یک بخشی بیشتر کار کرده و مسلطه و اون بخش رو خودش انجام میده حالا ممکنه بخش مکانیک باشه یا برق یا ربات سیار یا .... تا جایی که من استادارو دیدم مثلا رباتیکه ولی گرایشش فلان بخشه ینی فلان بخش رو بیشتر بلده مث هر رشته دیگه)
    امیدوارم منظورمو خوب گفته باشم
    ینی شما کلن به تیم فکر کن و یک نفر رو به عنوان هماهنگ کننده و مرتبط کننده اونها نه به یه تک نفر
    منتها اصولن کسی که میره رباتیک و فرضن فیلدش AI هست مفیدتر میتونه باشه در ارتباط با دیگر بخشها تا مثلا منه CS خونده چون :
    من چی خوندم: مثلا یه سری واحد پاس کردم مثل مهندسی نرم افزار، سیستم عامل، کمپایلر و هوش مصنوعی و برنامه سازی ..... (کمپایلر چه ربطی به ربات داره؟! مهندسی نرم افزار چه ربطی به ربات داره؟)
    اون چی خونده: مکانیک بازو، میکرو کنترلر، بینایی ماشین، انتقال قدرت، هوش مصنوعی، برنامه سازی، ارتباط در محیط های چند ایجنت، ..... (همه اینا به ربات ربط داره)
    چی شده ؟! توی درس اون کسی که رباتیک خونده واحدایی که در جهت ربات نیستن حذف شده چیزایی اومده که مرتبطن ولی همون اولیه ها رو خونده حالا در سطوح بعدی هم همینطور!چیزی که من گفتم بیس برای undergrad بود مثلا و البته کلی و نظر شخصی
    ویرایش توسط ariaie : January 9th, 2013 در ساعت 07:36 PM دلیل: تکمیل
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

دوستان اينجا ي فروم عمومي هست و جايي براي بحث،تبادل نظر و ... همه ماها هركدوم تو زمينه اي تبحر داريم.بياييد به اشتراك بذاريم نه كار ديگه اي توضيحات شما دوستان گرامي نشون دهنده سطح و توانايي شما هستش.با اين توضيحاتي كه دادين بنده اين برداشت رو دارم كه چند نفر واقعا علاقه مند و ماهر دارن بحثي رو ميگردونن و اين مايه فخر و مباهاته براي همه ماها.دوستي علاقه مند به گرايش صنعتي هست،يكي مايل به توليد و پياده سازي،يكي مثل من علاقه مند به بيورباتيك و موارد مشابه.بيايد اين دانش و اطلاعات رو به هم ديگه منتقل كنيم.من بعد از اولين جوابم تو اين تاپيك ي چيز خاصي رو گفتم و اميدوار بودم و هستم كه بتونيم يك گروه واقعا علمي رو ايجاد كنيم.الانم واقعا خوشحالم كه دوستان ميان نقد ميكنن،نظر ميدن و راه كار ارائه ميدن.اين بهترين راه پيشرفته.ترانسوفرمر عزيز و ربوتيك محترم هم ازاينكه بحث رو به جدل علمي بكشن واقعا لذت بخشه تا جدل لفظي و ...

در خصوص ي سري مواردي كه در بالا اشاره شد درسته ما تو اين مملكت چند سالي بيش نيست وارد مباحث ربوتيك شديم اما به خوبي ميدونيم كه اين ي رشته و يك سري گرايشات عالي داره.گرايشاتي كه تا دلتون بخواد جاي پيشرفت داره و چون نسل جديد از تكنولوژي هستش به نسبت ساير علوم راحت تر ميشه به نتايج و تحقيقات مفيدي رسيد.من با اين جمله كه متقاضي زياده وافعا موافقم.هندي ها و خصوصا گرايش هاي نرم افزاري بسيار وارد اين مقوله ميشن و جالبه خيلياشون موفق هستند.من ديدم دانشجوهاي زيادي از هند و چيني ها و چند سالي هستش كه ژاپني ها بشدت دارن تو اين عرصه پيشرفت ميكنن.جالي هندي ها و چيني ها اين هستش كه پيش قراوول ميشن و جزو اون دسته از افرادي هستند كه سريع خودشون رو وارد هر رشته و مقطعي ميشن.يادمه تو سفارت هلند بوديم.يكي از دوستانمون داشت براي بيورباتيك اقدام ميكرد.رد شده بود.وقتي با كلي درگيري ليست متقاضيان رو از دانشگاه گرفت حدود 60% متقاضيان رو هندي ها و چيني ها تشكيل داده بود.نميخوام زياد تو ي پست همه چيز رو تشريح كنم اما واقعا ماها (ايروني ها) همه جا نشون داديم كه ميتونيم جزو برترين ها باشيم.االانم اگر ميخوايد اقدام كنيد بيايد باهم مشورت كنيم بهترين گزينه ها رو پيدا كنيم و دست به اقدام بزنيم تا اينكه تنها متكي بر دانش خود وارد بشيم.

موفق باشيد و موفق باشيم
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)