صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 100

موضوع: defer کردن ( گرفتن 1 ترم مرخصی از دانشگاه مقصد)

پیش فرض پاسخ : وضعیت معافیت تحصیلی در صورت تعویق زمان سفر

من برای phd میرم. کنکوری در کار نیست !
    میدونم که میتونم سال دیگه هم برم،؛ مشکلم اینه که آیا بعد از 6 ماه باید برم سزبازی و بعد دوباره مرخص شم یا نیازی به سربازی رفتن ندارم؟
    باید معافیت تحصیلیمو موقت باطل کنم یا نه؟

Junior Member

همه اینا سوالای منم هست.....یکی میگفت معافیتو تا 1 سال تمدید میکنن.....در مورد اینکه کارای اعزام یه سال طول میکشه مطمئن هستین؟؟ پس من برم خودمو فارغ التحصیل کنم؟؟.... من دنبال جواباش میرم ...شما هم چیزی فهمیدی اینجا بذار

آقا یکی میشه این سوالای سربازی رو درست جواب بده.....تو این فروم فقط راجع به سربازیه که هیشکی از قوانینش مطمئن نیست...خیلی مظلوم واقع شده..... کاش واسه این خانم اصفهانی یه ID افتخاری درست کنیم بیاد اینجا یه سر بزنه.....

ببينيد بعد از تشکيل پرونده در وزارت علوم شما يک بار ميتونيد پروندتون را تغيير بديد. حالا اين تغيير ميتونه defer باشه. در مورد اينکه 1 سال ميشه يا نه بايد بگم که ميشه به شرطي که اولا دانشگاهي که ازش پذيرش گرفتيد با اين نوع defer موافقت کنه و دوم اينکه زماني که ميخواهيد شروع کنيد بيش از 1 سال از فراغت از تحصيلتون نگذشته باشه. البته چون شما تير فارغ از تحصيل ميشيد حتي اگه ترمتون 1 سال و اندي بعدش هم شروع بشه فکر نکنم خيلي گير بدن باهاتون را مياند لذا مشکلي از اين بابت نيست. در ضمن چون هنوز معافيت از تحصيل داريد نيازي نيست بريد سربازي و يا دفترچه رو پست کنيد وزارت علوم نامه ميزنه نظام وظيفه و قضيه حله.

Haddock
    Guest

سلام،
    دوستان من از کانادا پذیرش گرفتم با fund. اما به خاطر مشکلاتی که همگی اشراف دارین هنوز ویزا نتونستم بگیرم. من در کنکور هم رتبه ام بد نشده و در ضمن از سهمیه ی دانشجویان ممتاز هم می تونم استفاده کنم. مسلما من به این ترم نمی رسم که برم. defer هم پرسیدم که امکانش هست. می خواستم ببینم که من می تونم برای فوق، در همین ایران ثبت نام کنم و وقتی جواب ویزام اومد انصراف بدم؟ اون طور که من شنیدم نظام وظیفه (نظام وصیقه) تنها یه بار برای هر مقطعی معافیت تحصیلی صادر می کنه. می خواستم ببینم این موضوع چقدر صحت داره و آیا دوستان اهل فن روشی برای دور زدن این قانون می دونند؟ اگه پیشنهاد دیگه ای هم با توجه به شرایط من دارید ممنون میشم بگید.

Junior Member

چیزی که از خانم اصفهانی پرسيدم: اگه يک سال از تاريخ فارغ التحصيلي بگذره و هنوز نتونسته باشی ویزا بگیری و مثلا بخوای 6 ماه دیگه هم بهش اضافه کنی (يک سال + 6 ماه) گفت از نظر ما مشکلی نداره ولی برای خروج و تمدید و این چیزا یه نامه به نظام وثيقه مينويسيم که اونا بايد تاييد کنن!! امکان داره بکنن! امکان داره نکنن!! حالا خود دانيد!!

سلام
    من برای ویزای آمریکا اقدام کردم و هنوز کلیر نشدم و به احتمال خیلی زیاد به Fall 2008 نمی رسم و دانشگاه admission رو برام defer می کنه به January 2009. و کارای اجازه خروج از کشور رو تا قبل از اینکه بفهمم باید defer کنم تا اونجا پیش بردم که گواهی تایید admission رو از وزارت علوم گرفتم ولی خوشبختانه کارم تو نظام وظیفه را نیفتادش فعلا!! می خواستم ببینم که با این defer کردن من آیا مشکلی برام پیش می آید یا راحت می تونم برم به وزارت علوم بگم که اینجوری شده، واسم گواهی تایید admission جدید صادر کنید و کارامو از اونجا به بعد ادامه بدم؟
    با توجه به مطالبی که خوندم از اینجا به نظر نمی رسه مشکل خاصی باشه و تا شش ماه بعد فارغ التحصیلی می تونم اجازه خروج برای ادامه تحصیل بگیرم.
    من تیر ماه همین امسال 87 فارغ التحصیل شدم...
    ممنون می شم اگه جواب بدین

سلام دوستان،

لطفا دوستانی که defer کردن پذیرششون رو به دلیل مشکل کلیرنس راهنمایی کنن:

چون همه برای تشکیل پرونده برای ترم پاییز اقدام کردیم، خوب معافیت و وثیقه و همه چیز هم بر طبق همون صادر شده، حالا اگه بخوایم دیفر کنیم، چه مراحلی رو باید طی کنیم؟؟ الان باید بریم وزارت علوم و بگیم قضیه اینطوریه یا چی؟ دوستان که میگن فقط یکبار میشه پرونده رو تغییر داد، درسته؟؟ در ضمن نکته اینه که تا اونجاییکه من میدونم مهر اجازه خروجی که گذرنامه میزنه 2 ماهه هست، درسته؟؟ وقتی این دو ماه تموم شه و برای گرفتن ویزا نرفته باشی باید دوباره بری وزارت علوم که نامه بده گذرنامه، وزارت علوم هم فقط با i-20 جدید نامه میده، و از اون طرف هم چون زودتر از 3ماه از تاریخ شروع ترم نمیشه رفت برای Pick up ویزا، باید توی اکتبر رفت مثلا و خوب اینا ممکنه مشکل ایجاد کنه، لطفا اگه کسی اطلاعات در این موارد داره راهنمایی کنه. ممنون

Junior Member

سلام،
    ان شا الله كه همين ترم كارت رديف شه بري، در مورد 6 ماه كه نگران نباش رديفه.
    ببين تا پايان 1 سال هم شايد اگر واقعا بخواي بري همون دانشگاهه مشكلي نباشه، نهايتش يه سر ميري نظام وظيفه ملاقات مردمي، احتمالا مشكلت حل ميشه. اما براي تعويض شايد يه ذره كارت سخت تر شه، كه اونم بر ملاقات مردمي احتمالا حله.
    اما من جدا بهت توصيه ميكنم حتما براي ترم بهار امسال يه فورس بذار كه ان شاالله برا اونم پذيرش از يه كشور ديگه هم بگيري(حتي اگه حس ميكني از دانشگاه فعليت پايينتر)، نهايتش ميري اونجا رو ، بعد اگه آمريكات شد و بازم دوست داشتي بري آمريكا تعويضش ميكني، خلاصه ريسك نكن.
    ياعلي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Haddock
    سلام،
    دوستان من از کانادا پذیرش گرفتم با fund. اما به خاطر مشکلاتی که همگی اشراف دارین هنوز ویزا نتونستم بگیرم. من در کنکور هم رتبه ام بد نشده و در ضمن از سهمیه ی دانشجویان ممتاز هم می تونم استفاده کنم. مسلما من به این ترم نمی رسم که برم. defer هم پرسیدم که امکانش هست. می خواستم ببینم که من می تونم برای فوق، در همین ایران ثبت نام کنم و وقتی جواب ویزام اومد انصراف بدم؟ اون طور که من شنیدم نظام وظیفه (نظام وصیقه) تنها یه بار برای هر مقطعی معافیت تحصیلی صادر می کنه. می خواستم ببینم این موضوع چقدر صحت داره و آیا دوستان اهل فن روشی برای دور زدن این قانون می دونند؟ اگه پیشنهاد دیگه ای هم با توجه به شرایط من دارید ممنون میشم بگید.
    ببين استاد، شما برو از دانشگاهي كه تو ايران قبول شدي بپرس كه كي اونا نامه ميزنن به نظام وظيفه كه معافيت تحصيليتو صادر كنن،‌ شما اگر اونو بتوني رديف كني، ميتوني مثلا تا قبل اون بخوني،‌اگه ايشاالله رديف شد،‌كه هيچي ميري، اگه خدايي نكرده نشد هم كه اون دانشگاه تو ايراني معافيتت ميفرسته نظام وظيفه. فقط قبل اون احتمالا بايد خارج رو انصراف بدي. بازم بپرس، فقط يه آدم حسابي كه ديدشم باز باشه. چون از آدمش نپرسي ،‌ مثلا از مسوولش قطعا ميگه نه شما نميتوني از دو جا معافيت تحصيلي بگيري

پیش فرض defer یا مرخصی بعد از رجیستر و مشکل سربازی

من یک هفته است که وارد امریکا شدم و register کردم. میخواستم ببینم الان میتونم برای یک ترم یا یک سال defer کنم یا مرخصی بگیرم و برگردم ایران، بدون اینکه به مشکل سربازی برخورد کنم؟ من تیر 87 فارغ شدم و تا جایی که شنیدم، حین تحصیل میشه حداکثر 3 ماه اومد ایران. حالا من میتونم مرخصی بگیرم و یک سال ایران باشم؟