صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 100

موضوع: defer کردن ( گرفتن 1 ترم مرخصی از دانشگاه مقصد)

پیش فرض پاسخ : وضعیت معافیت تحصیلی در صورت تعویق زمان سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    نامه رو میتونی تا 62 روز بعد از تاریخ نامه ببری اما مسئله اینه که اداره گذرنامه به تاریخ نامه نگاه میکنه و مهر اجازه خروج رو روی گذرنامه ات میزنه. مثلا اگه تاریخ نامه 10 خرداد باشه و شما 11 خرداد نامه رو ببری اداره گذرنامه یه مهر خروج میزنه که از 10 خرداد تا 10 مرداد اجازه خروج داری ... حالا اگه بذاری نامه رو اول مرداد ببری هم، اونا باز همین مهر خروج رو میزنن (یعنی بازهم میزنن از 10 خرداد تا 10 مرداد و کاری ندارن شما چه موقع نامه رو آوردی اداره گذرنامه) ... پس معطل کردن نامه فایده ای نداره ...
    برای من که مهر خروج رو بر اساس تاریخ نامه نظام وظیفه که در نامه وزارت علوم اومده بود زدند یعنی یک هفته کمتر از 62 روز :'(
    كاش دنيا جور ديگر بود ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : defer کردن یکساله و مشکل سربازی

نظام وظیفه در حال حاضر 1 سال فرصت میده. (قبلا 6 ماه بود) من اینو خودم توی نظام وظیفه سالن 5 خوندم. روی یه stand نوشته بود. یکی از دوستامم که سربازی نرفته الان یکسال میشه که دیفر کرده و مشکلی براش پیش نیومده. تازه اگر برای سربازی هم اقدام کرده باشی و در حین خدمت نامه پذیرش ببری بازم با قید وثیقه میتونی بری. حله؟
    We will grow strong, we will bring our wealth together,<br />Never showing what we have,<br />And when the time has come, we&#39;ll reach out for the gun,<br />Taking back our land, take it for our sons,<br />Swear it on my hands

نقل قول نوشته اصلی توسط xanbur
    نظام وظیفه در حال حاضر 1 سال فرصت میده. (قبلا 6 ماه بود) من اینو خودم توی نظام وظیفه سالن 5 خوندم. روی یه stand نوشته بود. یکی از دوستامم که سربازی نرفته الان یکسال میشه که دیفر کرده و مشکلی براش پیش نیومده. تازه اگر برای سربازی هم اقدام کرده باشی و در حین خدمت نامه پذیرش ببری بازم با قید وثیقه میتونی بری. حله؟
    مرسی‌ از جوابت، ولی‌ اگر این یک سال مهلت بشه 1.5 سال بد از تموم شدن معافیت تحصیلی قبلی‌ چی‌؟ بازم قبول می‌کنن؟

Junior Member

این یکسالی که گفتم از بعد از تموم شدن آخرین معافیت تحصیلی حساب میشه. بدیهیه که بیشتر از اون وقت نمیدن.
    We will grow strong, we will bring our wealth together,<br />Never showing what we have,<br />And when the time has come, we&#39;ll reach out for the gun,<br />Taking back our land, take it for our sons,<br />Swear it on my hands

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Engineering (Medical Imaging) at KTH- Royal Institute of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط persian pride
    مرسی‌ از جوابت، ولی‌ اگر این یک سال مهلت بشه 1.5 سال بد از تموم شدن معافیت تحصیلی قبلی‌ چی‌؟ بازم قبول می‌کنن؟
    ببین اینطوری که من از وزارت علوم پرسیدم شما از وقتی‌ که اونجا تشکیل پرونده می دین و به نظام وظیفه معرفی‌ می شین معافیت تحصیلی‌ دارین و دیگه مشکلی‌ نیست و اصلا شما دیگه با نظام وظیفه طرف نیستین کافیه‌ وزارت علوم قبول کنه که آنها هم مشکلی‌ ندران.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya_KTH
    ببین اینطوری که من از وزارت علوم پرسیدم شما از وقتی‌ که اونجا تشکیل پرونده می دین و به نظام وظیفه معرفی‌ می شین معافیت تحصیلی‌ دارین و دیگه مشکلی‌ نیست و اصلا شما دیگه با نظام وظیفه طرف نیستین کافیه‌ وزارت علوم قبول کنه که آنها هم مشکلی‌ ندران.
    ایشالا که همینطور باشه که شما میگی‌!
    من که این هفته با I۲۰ و نامهٔ نظام وظیفه دارم میرم وزارتخونه ببینم چی‌ می‌شه،
    به هر حل دیفر‌ام هم پذیرفته شد و تا شریور ساله دیگه می‌خوام ایران بمونم، اگه مثل بچه عدم قبول کردن که هستیم، اگه نه دیگه یه جوری باید زد به چاک.به هر حال مرسی‌ از جوابتون.

Junior Member

سلام

برای این دیفر 1 ساله با پذیرش ایا باید وثیقه رو گذاشت؟ یا می تونیم موقع خروج یعنی 1 سال دیگه وثیقه بذاریم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mtg1983
    سلام

برای این دیفر 1 ساله با پذیرش ایا باید وثیقه رو گذاشت؟ یا می تونیم موقع خروج یعنی 1 سال دیگه وثیقه بذاریم؟
    شما اگه می خواهید دیفر کنید خوب یعنی می خواهید تو وزارت بگید که می خواهید یه سال دیر برید و این زمانی امکان داره که شما تو وزارت پرونده تشکیل داده و معافیت تحصیلی براتون تو نظام وظیفه صادر شده باشه که اینهم لازمش وثیقه هست

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

ممنون،

دوتاسوال دیگه...

من که می خوام واسه فوق لیسانس برم، اون 3 سال وقتم از بعده دیفر یعنی شروع به تحصیل در خارج از ایران شروع میشه درسته؟
    و اینکه تو این مدت دیفر (مثلا 1 سال) میشه از کشور خارج شد؟

Junior Member

سلام. اول اینکه بگم تا جایی که من اطلاع دارم نگرانی دوستان بی مورده. چون وقتی که معافیت تحصیلی برای خارج از کشور صادر شد دیگه شما مشکلی نخواهید داشت و مشکلی برای دیفر کردن نیست و اصلاً دیگه طرف حساب شما نظان وظیفه نیست. مثل اینکه شما از ایران قبلاً خارج شده اید. من خودم اردیبهشت 87 فارغ شدم و الان منتظر ویزا برای آگوست هستم ولی شاید نرسم و مجبور شم یک ترم دیفر کنم. خودم فکر نمی کنم مشکلی باشه. اگر کسی اطلاعات بیشتری داره منو راهنمایی کنه.