صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 100

موضوع: defer کردن ( گرفتن 1 ترم مرخصی از دانشگاه مقصد)

پیش فرض پاسخ : گرفتن 1 ترم مرخصی از دانشگاه مقصد

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم امیدوارم جای درستی‌ عنوانش کرده باشم

اگه من از یه دانشگاه پذیرش بگیرم و وضعیت ویزا هم مشخص بشه و بهم ویزا بدن می‌تونم بد از ثبت نام و confirm کردن اپلای ۱ ترم مرخصی بگیرم و تو این ۶ ماه که فرصت دارم خدمتمو برمو بد از کشور خارج شم؟

( من ۱۴ ماه کسری خدمت دارم )

مرسی
    سلام دوست عزیز
    اول اینکه من با Delvandi عزیز کاملا موافقم.ولی اگر به هر دلیلی خواستید این کار رو انجام بدید باید بگم که بله می تونید و هیچ مشکلی نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران - دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : defer کردن

سلام
    من فارغ التحصیل بهمن 89 هسم و واسه ارشد از آمریکا برای ترم Fall پذیرش گرفتم. رفتم وزارت علوم تشکیل پرونده دادم و معافیت تحصیلی گرفتم برای 3 سال. ولی ویزام دیر رسید و مجبور شدم دیفر کنم به ترم Spring .
    حالا میخواسم ببینم مشکل نظام وظیفه برام پیش میاد یا نه؟
    و اینکه من پرونده ای که تو وزارت علوم دارم با I-20 یه دانشگاه دیگه هست ولی الان میخوام برم یه دانشگاه دیگه تو آمریکا، این واسم مشکل درست میکنه یا نه؟

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز
    من در 21 اردیبهشت 90 در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و برای مقطع فوق لیسانس برای october 2011( یعنی مهر 1390) پذیرش گرفتم. تاریخ 23 شهریور کارای مربوط به نظام وظیفمو کامل انجام دادم ولی متاسفانه به ویزا نرسیدم. برا فروردین 1391 course آلمانی در همون دانشگاه برداشتم و پذیرش گرفتم. الان برای 11 بهمن وقت سفارت دارم و شنیدم پروسه ویزا بیشتر از 2 ماه طول میکشه. یعنی بیشتر از 6 ماه من از تاریخ ودیعه گذاشتنم خواهد گذشت.
    1.ممنون میشم اکه بگید برای خروج از کشور به مشکل بر میخورم یا نه؟؟؟؟
    2.پذیرش course آلمانیمو کی ببرم وزارت علوم؟
    3
    .وزارت علوم تا 1 سال بعد از فارغ التحصیلیم بم معافیت تحصیلی میده؟؟؟
    با تشکر

Member Pahlavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Highway-UPM

پیش فرض پاسخ : defer کردن ( گرفتن 1 ترم مرخصی از دانشگاه مقصد)

با سلام خدمت همه دوستان
    من 89/11/30 فارغ التحصیل شدم,در تاریخ 90/11/23 حین خدمت خیلی مقدس! سربازی با معافیت تحصیلی ترخیص شدم,نامه وزارت علوم نوشته خروج من تا تاریخ 91/4/23 به دفعات بلامانع است,رشته فعلی که پذیرش گرفتم حمل ونقل(by cource) است ولی میخوام ترم آینده مدیریت ساخت(cource & research) از دانشگاه دیگه(همون کشور) اپلای کنم تا شانس دریافت دکترا هم بیشتر بشه,چون هم رشته وهم دانشگاه من تغییر میکنه عملا هزینه ای که توی این ترم میکنم بی فایدست,سوالی که دارم:
    1)در صورتی که دیفر کنم میتونم این مدت رو در ایران بمونم؟(توجه کنید 1 سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته) یا باید خارج بشم و بعد دیفر کنم؟
    2)آیا قانون یکبار امکان تغییر پرونده شامل دیفر هم میشه؟یعنی اگه دیفر کنم نمیتونم بعد تغییر رشته بدم ؟

لطفا دوستانی که مطلعند یا به تازگی میرن وزارت(من شهرستانم),جواب به خصوص سوال دوم من رو بدن چون سرنوشت سازه,فرصت کمی هم تا ثبت نام دارم(up to 25feb),با سپاس بیکران.

Member Pahlavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Highway-UPM

دوستان با نامه دیفر میشه تاریخ خروج جدید گرفت؟من حین خدمت ترخیص شدم و تا 4/23 مهلت خروج دارم ولی ستمه وسط تابستون بیخودی پاشم برم اونجا!!

Junior Member

پیش فرض پیک آپ ویزا

سلام دوستان
    من 28 /4 /90 برای معافیت اقدام کردم هر ترم مشکلاتی پیش امد نتونستم برم آمریکا الان ویزام آماده هست فقط باید برم پیک آپ کنم آیا مشکلی پیش میاد شنیدم فقط یک بار دیگه میتونم از کشور خارج بشم؟
    معافیتم تا 4/91 اعتبار داره
    لطفا اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

مهم مهم مهم
    این سوال شاید سوال خیلیا در دیفر کردن باشه. برا خانم ها هم مفیده و شاید خیلیا اینو جدی نگرفته باشند ولی خیلی مهمه. خواهشن هر کی میتونه کمک کنه:

اگر شما وقت سفارتتون طوری باشه که دچار تردید بشید که آیا بعد از clearance به ترم fall 2012 می رسید یا این که clearance طول میکشه و و مجبور به دیفر کردن می شید ولی به هر حال با توکل به خدا به سفارت برید و بعد
    اگر سفارت بهتون ویزا رو بعد از شروع ترم فال داد و مجبور شدید برای ژانویه دیفر کنید و I-20 جدید بگیرید، با توجه به صدور I-20 جدید و با توجه به چک شدن I-20 در فرودگاه و SEvice Number آیا عدم تطابق I-20 که به سفارت برده بودید و باهاش ویزا گرفتید با I-20 جدیدی که بعد از ویزا براتون اومده مشکلی در ورود ایجاد نمی کنه؟
    و با توجه به اینکه طبق متن I-20 شما باید فقط سه ماه قبل از اومدن به سفارت برید ولی اینطوری بیش از سه ماه قبل از اومدنتون به سفارت رفته اید، آیا مشکلی نیست؟

خواهشن همه این موضوع رو جدی بگیرید. چون اگه موقع چک کردن در فرودگاه به مشکل بخوریم برمون میگردونند، کی میدونه جواب مطمن رو؟

پیش فرض عدم تطابق I-20 جدید پس از دیفر کردن با I-20 که برای گرفتن ویزا از آن استفاده کردیم

مهم مهم مهم
    این سوال شاید سوال خیلیا در دیفر کردن باشه. برا خانم ها هم مفیده و شاید خیلیا اینو جدی نگرفته باشند ولی خیلی مهمه. خواهشن هر کی میتونه کمک کنه:

اگر شما وقت سفارتتون طوری باشه که دچار تردید بشید که آیا بعد از clearance به ترم fall 2012 می رسید یا این که clearance طول میکشه و و مجبور به دیفر کردن می شید ولی به هر حال با توکل به خدا به سفارت برید و بعد
    اگر سفارت بهتون ویزا رو بعد از شروع ترم فال داد و مجبور شدید برای ژانویه دیفر کنید و I-20 جدید بگیرید، با توجه به صدور I-20 جدید و با توجه به چک شدن I-20 در فرودگاه و SEvice Number آیا عدم تطابق I-20 که به سفارت برده بودید و باهاش ویزا گرفتید با I-20 جدیدی که بعد از ویزا براتون اومده مشکلی در ورود ایجاد نمی کنه؟
    و با توجه به اینکه طبق متن I-20 شما باید فقط سه ماه قبل از اومدن به سفارت برید ولی اینطوری بیش از سه ماه قبل از اومدنتون به سفارت رفته اید، آیا مشکلی نیست؟

خواهشن همه این موضوع رو جدی بگیرید. چون اگه موقع چک کردن در فرودگاه به مشکل بخوریم برمون میگردونند، کی میدونه جواب مطمن رو؟

دانشگاه من بدون پرسش علت و به راحتی با دیفر کردن موافقت کردو گویا دانشگاه های امریکا به دیفر کردن ما عادت دارند!
    ویرایش توسط daniyal_arj : June 3rd, 2012 در ساعت 02:15 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    اصلا دلیل نمیخواد و خیلی سادست. در اون نامه فقط بگو که میخوای چه ترمی بیایی. اگر اون دانشگاه از قبل گفته باشه که دیفر امکانپذیره، موظفه این کار رو انجام بده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRIE نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از 1 دانشگاه پذیرش گرفتم و چون تا 1 ماه دیگه شروع میشه کلاسا، میخام دیفر کنم
    فقط سوالی که دارم اینه که I-20 جدید برام کی میاد؟ اگه الان براش اقدام کنم احتمال داره الان بیاد یا نه؟
    با تشکر
    بله میتوانید قبل از شرو ع ترم هم دیفر کنید فقط حواستون باشه اگه وقت سفارت دارید اول برید سفارت بعد بیای دیفر کنید

[در مورد امریکا شما موظفید پس از ورودتون ظرف سه هفته وارد دانشگاه بشید. اینو توی I-20گفته به نظرم