نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دیتابیس امتحان GRE CBT (رايانه‌اي)

Junior Member

پیش فرض دیتابیس امتحان GRE CBT (رايانه‌اي)

با اجازه بروبچ این تاپیک
    چون مدل و تیپ سوالات بچه های امتحان کاغذی با این مدل فرق داره و جدیداً خیلیا برا امتحان GRE میرن خارج از کشور....بنظر
    میرسه جای یه همچین چیزی خالی باشه

حالا از دوستان تقاضا دارم نمره شون ،منابع مطالعاتی و مدت زمان آماده سازیشون رو لطف کنن.

پیش فرض پاسخ : دیتابیس امتحان GRE CBT (رايانه‌اي)

من همینطور که در قسمتهای مختلف گفتم، quantitative در جی‌آرای کامپیوتر بس خیلی‌ سخت داره، بدلیل محدود بودن زمان، و بدلیل اینکه Adaptiveیعنی‌ آگر ۱ تا ۲ سوال درست بزنی‌ ۳ ومی سخت می‌شه، که این سختی ممکن در خود سوال باشه یا ۴-۵ خط توضیح سوال باشه که کلا وقت میگیره.
    در کلّ دوستانه میگم حتما وقت رو وربال بذرید چون quantitative نمی‌شه خیلی‌ راحت 800 شد . من ۲-۳ ماه خوندم حتی تست bigbook رو زدم اونجا حداکثر ۱-۲ غلط داشتم تو ۳۰ سوال، ولی‌ از روی نرم فزار ETSزدم افتضاح بود.
    به دوستان پیشنهاد می‌کنم حتما با نرم‌افزار کار کنید خیلی‌ تاثیر داره. من ۳ روز دیگه امتحان دارم بدن نتیجه اینجا میزارم. البته من ۸۰۰ لغت‌های frequency barronz هم کامل خوندم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس امتحان GRE CBT (رايانه‌اي)

من 25 سپتامر 2011 دبی امتحان GRE دادم.

نکات در مورد محل امتحان
    محل امتحان توی knowledge village هست که همه مراکز آموزشی دبی همونجاست نزدیک برج العرب و پالم جمیرا. برای اینکه با تاکسی تقریبا چیزی حدود 17000 تومان یا 50 درهم به تاکسی ندید می تونید از مترو استفاده کنید. ولی روز قبل از امتحان محل رو چک کنید. اگر این کار رو نکردید روز امتحان حتما با تاکسی به اونجا برید. شماره تلفن اونجا را بردارید ( از سایت gre چون توی confirmation letter نیست شمارش اینه 097143678176 اگر گوشی دبی دارید فقط043678176 رو بگیرید یا بدیدراننده بگیره. مهم اینه که توی knowledge village بلوک های مختلفی قرار دارند. محل امتحان بلوک 2 هستش.
    اگر خواستید بلیط مترو بگیرید مثل تهران رفت و برگشت رو با هم بگیرید ارزونتر در میاید یا اینکه یه بلیط یکروزه بگیرید 16 درهم که همه روز هر جا خواستید باهاش برید. اگر رفتن رو باتاکسی رفتید برگشتن رو حتما با مترو بیایید (هم پولتون دور نریختید هم یه مترو خوب ببینید) ایستگاه مترو نزدیک حتل گلوریا است که اونقدر بلنده که از همه جای knowlege village دیده میشه
    p
    سرجلسه امتحان همه جیباتون رو خالی می کنند پس فکر ااینکه برای writing یه چیزهای رو سر جلسه ببرین نکنید.

زمانی که براتون نوشتن یا 7 صبحه یا12 ظهر من 12ظهر رو گرفتم ولی 11 رسیدم بهم گفتن اگه آماده ای شروع کن که من هم قبول کردم. پس پیشنهادم اینه که ساعت 12 رو بگیرید که خیالتون راحت باشه و راحت خوابیده باشید و لی زودتر برید.
    اگر دیر شد نگران نشید چون امتحان ازتون می گیرن ولی برای اعصاب خودتون و احتمالهای دیگه دیر نکنید . من یک بار امتحان تافل یک ساعت دیر رسیدم (سوریه) ولی ازم امتحان گرفتن مشکل این بود که خودم ه هم ریخته بودم و خراب کردم.

آمادگی امتحان:
    - من کلاس برزآبادی رو رفتم برای امتحان جدید . انصافن خوب بود و خیلی از لغاتی که یاد داد توی نرم افزار آماده سازی دیدم ولی تو امتحان لغات سخت تری اومده بود. بچز کلاس برز آبادی که حدود 500 لغت خوب یاد میده لغتهای high frequency بارونز رو هم بلد بودم. تستهای preperation و نرم آفزار بارونز تا لول 5 رو کار کرده بودم ولی از لول 6 تا 10 که سخت تر هم بود نشد کار کنم.

برای writing بجز اون 10 تا writing کلاس برز آبادی 15 دیگه هم خودم نوشتم از جمله تست مربوط به ets که دو تا writing داره رو نوشتم اونجا بهم گفتن که issue 3 می شم , argument 4. ولی سر جلسه فکر کنم از اونا بهتر نوشتم
    نکته در مورد writing اینه که لیست تابیک ها عوض شده و تعدادشون کم شده و بعضی ها هم تکراری هستند با direction های متفاوت خوبه که قبل از امتحان اونا را یک بار بخونید من یک فایل از شون درست کردم و لغتهای سخت رو معنی کردم. شب امتحان اون لغتها رو یه با وندم و روی بعضی ها هم فکر کردم . بعضی هم که قبلا نوشته بودم.

جلسه امتحان
    اول writing بود که فکر کنم برایهر کدوم حدود 500 کلمه نوشتم ولی فرصت نکردم دوباره بخونمش. اگر اون تست 13 دلاری مربوط به ets (score it now) رو بدید یه نکاتی رو می گه بهتون که خیلی بدرد بخور هست اونا رو هم میتونم در اختیارتون بذارم الان تو دبی فایلشون رو ندارم.
    بعد ریاضی بود که بااینکه فکر میکردم خیلی واردم چند تا رو اشتباه زدم. همونجا فهمیدم . امتحان اینطوری که تو 20 سوال اول چک می شی و 20 تا سوال بعدی رو بر اساس اون راحت یا سخت میدن. پس 20 سوال دوم من فوف العاده راحت بود و همه رو زدم. قسمت ششم امتحان که معلوم نیست وربال هست یا ریاضی برای من ریاضی بود که نسبت به قبلی سخت تر بود ولی خوب زدم.

تو قسمت وربال اولین سری تستها خیلی سخت بود. نتونستم خوب بزنم. تمرکزم روی reading خیلی کم بود . خوب بالطبع20 سوال دوم راحت تر بود ولی نه اونقدر که راحت بزنم.

نکته مهم اینکه امتحان شش قسمت داره \: نوشتن، ریاضی، وربال، ریاضی، وربال، ریاضی یا وربال. بین قسمتها یک دقیقه فاصله هست ولی اگه اضطراب دارید instruction ها رو بخونید. اگه زود تموم کنید جایزه نمی گیرید پس عچله نکنید. 10 دقیقه پس از قسمت سوم استراحت دارید. اگه میخواهید تو استراحت چیزی بخورید چون حق ندارید تو این زمان به کمد وسایلتون دست بزنید اونو بیرون بذارید. اونجا آب هم نمی دن پس یه آب و یه شکلات کیک یاسیب ببرید و بیرون روی یه میز که اونچا هست بذارید و بعد اونو بخورید . حالا اگه نتونستید این کارا رو بکنید نمی میرید بیرون از اونجا فروشگاه هست ولی تو 10 دقیقه خطرناکه بریدخرید کنید.

نمره
    من توی وربال بین 330 تا 430 شدم ( که البته قراره به سیستم جدید دقیفا اعلام بشه ) و ریاضی بین 750 تا 800 writing هم که نمی دن.

نکته:
    به نظر من داشگاه ها رو اننخاب نکنید و بر اساس نمره امتحان که از نوامبر دقیقشو بهتون میدن با دو استراتژی نمره کم یا نمره زیاد سر جلسه بعد از اعلام نمره ثبت کنید چون آبشنش رو داره . من خودم اونجا دانشگاه هارو اننخاب کردم.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)