نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نظام مهندسی و مشکل پذیرش...

Junior Member

Question نظام مهندسی و مشکل پذیرش...

با سلام خدمت دوستان.من یه سوال داشتم که اگه جواب بدین ممنون میشم.من تو هنرستان رشته ی الکترونیک خوندم و کاردانی مو هم تموم کردم حالا که میخوام کارشناسی بخونم از نظام مهندسی پرسیدم گفتن که اونایی که از کاردانی اومدن به کارشناسی به اونا مجوز طراحی داده نمیشه و فقط اجازه نظارت دارند امااگه از دیپلم به کارشناسی بیان به اونها مجوز داده میشه.حالا میخواستم بدونم کسی خبر داره که کشور های دیگه هم این تفاوت رو قائل میشن یا نه .امکان داره که فردی کاردانی به کارشناسی بخونه بعد که پذیرش گرفت اون دانشگاه فرق بذاره بین اونایی که از دیپلم به کارشناسی اومدن یا کلا مشکلی ایجاد بشه؟اگه هست کدوم کشور ها هستن .ویه سوال دیگه ایم که آیا تو دانشگاه ها ی خارجی شرط سنی هم واسه تحصیل هست؟

پیش فرض پاسخ : نظام مهندسی و مشکل پذیرش...

شرط سنی رو فکر نکنم حداقل توی آمریکا باشه! اونا بعضا پرسیدن راجع به سن (حداقل توی بعضی فرم های استخدامی) باعث نقض قوانین میشه چون یه جورائی فاشیزم سنی میشه :دی
    راجع به مدرک من از خارج اطلاعی ندارم، اما شاید این مسئله برگرده به عنوان مدرک که معمولا بچه های فنی حرفه ای که مدرکشون از وزارت آموزش پرورش صادر میشه عنوان "مهندسی فلان" قید نمیشه و این بهانه رو دستشون میده...
    البته تعریف پوزیشن کارشناسی (کاردانی به کارشناسی) با تعریف همین موقعیت کارشناسی توی دانشگاه های سراسری و آزاد فرق میکنه اینم یه دلیل دیگه ش هست.

حالا آیا این مسئله عادلانه هست یا نه این موضوع دیگه ای هست.

Junior Member

دوستان نظر دیگه ای ندارن؟ازدوستان کسی نیست که فاغ التحصیل فنی حرفه ای باشه و پذیرش گرفته باشه؟!

بحث نظام مهندسی رو با پذیرش دانشگاه های خارج یکی نکنین. این دو تا خیلی با هم فرق دارند. تو اونجا که میدونم خیلی ها پذیرش گرفتن البته امیدوارم دوستان دیگه جزئی تر بهتون کمک کنند.
    ضمنا به نتایج پذیرش هم (بخصوص اروپا و استرالیا) نگاهی بندازید بد نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)