صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض پاسخ : کسانی که در رشته معدن پذیرش گرفتن(با فاند یا بدون فاند)

سلام به همه
    متاسفانه نتونستم تاپیک جدید بسازم بنابراین مجبور شدم سوالم رو اینجا بپرسم
    من مهندس معدن - اکتشاف می خونم، معدلم غیر عمومی هام هم تا الان 18 هست.
    اولین سوالم اینه که تو قسمت پذیرش ها بعضی ها فاند دارن، این فاند وقتی تعلق می گیره یعنی اینکه دانشگاه شهریه نمی گیره و این پول رو هم میده؟ در ضمن این پول برای کل دوره هست یعنی مقلا یکی 2 سال مستر می خواد بگذرونه و فاندش 2000 دلاره، هر سال 2000 دلار داره یا برای دو سالش؟

یک سوال دیگه هم این که من سایت دانشگاه ntnu نروز تو Department of Geology and Mineral Resources Engineering قسمت Programmes of study نوشته شده که در مقطع ارشد سه رشته زیر مجموعه Geology هست
    Geology (MSc, 2 yr.)
    Arctic Geology
    Environmental and Geotechnical Geology
    Rock Mechanics and Resource Geology

ولی این صفحه رو ببینید، هیچ اسمی از رشته بالا نیست.
    در ضمن این صفحه هم رشته ای به اسم مهندسی معدن داره ولی من نفهمیدم که دوره مستر هست یا نه؟

مرسی از وقتی که می گذارید.

جواب سوال 1:از دانشگاه به دانشگاه و کشور به کشور این قضیه فرق میکنه-تو آمریکا معمولا کسی که فاند داره Tuition Fee Waiver میشه و تو کانادا باید از همون فاندی که بهش تعلق میگیره پول شهریه رو پرداخت کنه و بعضا اصلا پول شهریه رو نمیدن و باید خود ش از جیب خودت پرداخت کنه که این مورد نادر هست و اگه به کسی فاند تعلق بگیره پول شهریه هم شامل اون میشه و یا اینکه کلا فاند نمیدن. ولی قوانین و مقرراتش دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه
    دوست عزیز فاند 2000$ به هیچ وجه برای 1 سال کافی نیست -اصولا باید برای هر ماه باشه(اگهFull fund باشه).وگرنه اصلا فاند حساب نمیشه چون هزینه های تحصیلی و زندگی حداقله حداقل 12000$ در ساله.2000$ میتونه یه نوع Scholarship باشه.
    جواب 2:شما فقط میتونین از رشته هایی که با عنوان International Master's Programmes مطرح شده انتخاب کنید.اون جایی که نوشته مهندسی معدن یه نوع کورس هستش یعنی واحد درسی نه رشته.
    موفق باشی

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

سلام دوباره
    مرسی از این که جواب دادید. ولی این صفحه رو ببینید، این رشته هم اونجا نوشته مستر هست.
    چرا اون صفحه وجود نداره؟ می تونه به این ربط داشته باشه که این رشته Autumn 2011 برنمی داره ( با توجه به این که دانشگاهشون دو بار دانشجو بر می داره یکی پاییز یکی زمستون )
    در ضمن به نظر شما ( من هنوز ترم 3 هستم ) اگر این مقدار معدلم رو نگه دارم ( 18 و اینا ) و بتونم 1-2 مقاله داخلی بدم شانسی برای فول فاند یا فاند خوب از امریکا بگیرم دارم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : مهندسي معدن

با سلام. من این تاپیک رو باز میکنم و سعی میکنم نظارت کاملی توش داشته باشم تا بچه های معدنی بتونن اینجا تبادل نظر بکنن. لطفا همکاری داشته باشید و بر خلاف مقررات پستی رو نگذارید. با تشکر
    ویرایش توسط rezacomposite : August 4th, 2011 در ساعت 04:51 AM

ApplyAbroad Hero

از دوستان عزیز معدنی کسی بر روی Hydraulic Fracturing برای مخازن گازی کار کرده؟

Junior Member

سلام بر همه دوستان من دنبال یک استاد خوب در زمینه رس شناسی هستم میشه راهنماییم کنید. دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستن و دنبال فرصت مطالعاتی می گردم.

Junior Member

سلام دوستان

برادر من امسال لیسانس دانشگاه تهران معدن استخراج قبول شده، می خواستم بدونم که شرایط کار و تحصیل تو این رشته تو اروپا مخصوصاً آلمان یا نروژ چطوره؟
    اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون انتخاب رشته اش رو من براش انجام دادم و می خوام بدونم که انتخاب خوبی بوده یا نه؟

ممنون از راهنماییتون
    ویرایش توسط Aman : September 11th, 2011 در ساعت 06:19 PM

سلام
    من فوق فراوری در علوم تحقیقات می خونم البته ترم 2 هستم
    به نظر شما اگه بخوام برا دکترا از کانادا و استرالیا پذیرش بگیرم
    چه چیزایی را باید قوی کنم و آماده کنم تا در بهترین دانشگاه قبولم کنن
    البته جوری که کانل بورسم کنن؟
    ممنون میشم جوابم بدین

Junior Member

دوستان مگه شما معدن نمی خونین؟! میشه لطفاً راهنمایی کنید؟! :-(

نقل قول نوشته اصلی توسط Aman نمایش پست ها
    سلام دوستان

برادر من امسال لیسانس دانشگاه تهران معدن استخراج قبول شده، می خواستم بدونم که شرایط کار و تحصیل تو این رشته تو اروپا مخصوصاً آلمان یا نروژ چطوره؟
    اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون انتخاب رشته اش رو من براش انجام دادم و می خوام بدونم که انتخاب خوبی بوده یا نه؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Mineral Engineering

منم مهندس معدن گرایش اکتشاف هستم.
    می خواستم بدونم واسه ارشد چه گرایشی بخونم که برای گرفتن ویزای متخصصین استرالیا شانس بیشتری داشته باشم؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)