صفحه 16 از 25 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : مهندسي معدن

سلام ...از دوستانی که معدن خودندن....یکی از دوستای من رتبه ی ارشدش تو گرایش 1 شده 140 (از 853 تا مجاز) ....تو بقیه گرایش ها هم 400 - 500 هست....بنظرتون چجوریه وضعیتش؟ میتونه قبول شه؟ اگه آره...کجاها رو میتونه بیاره؟؟؟ مرسی
    I love you USA

سلام
    از شبانه سراسري احتمالا قبوله خيلي خوب بياره شبانه صنعتي اصفهان بعد زنجان ...

Junior Member

سلام از یه سوال داشتم:
    من شرایط ارشدم طوری است که اکتشاف تهران 100 درصد وشبانه فراوری تهران هم صدردصد قبول میشم می خوام بدونم
    بین این دوتا (فراوری یا اکتشاف ) کدوم بهتره چه داخل ایران وچه خارج کشور برای دکترا
    ممنون میشم دگر کسی اطلاعاتی داشته باشه بگه

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط parsiman نمایش پست ها
    سلام از یه سوال داشتم:
    من شرایط ارشدم طوری است که اکتشاف تهران 100 درصد وشبانه فراوری تهران هم صدردصد قبول میشم می خوام بدونم
    بین این دوتا (فراوری یا اکتشاف ) کدوم بهتره چه داخل ایران وچه خارج کشور برای دکترا
    ممنون میشم دگر کسی اطلاعاتی داشته باشه بگه
    سلام
    تا جایی که من search کرده ام فراوری ( مخصوصا تو آمریکا ) خیلی روند رو به رشد تری داشته، برنامه خیلی از دانشگاه ها رو نگاه کن، فرآوری بخش مهمی از فعالیتشون شده.
    البته به نظر من به علاقه شما هم بستگی داره. ببینید به کدوم یکی بیشتر علاقه دارید، اگر اکتشاف هم بخونید رفتید اونور باید تو زمینه ها ژئوفیزیک یا ژئوشیمی کار بکنید.
    اینکه میگم به علاقه تون دقت بکنید به نظر من خیلی مهم است، چون رشته مهندسی معدن اونقدر طرفدار اون ور نداره و بازارش داغه، پس بهتره علاقه رو شرط اول بگذارید.
    درضمن یکی از بچه های فروم از ژئوفیزیک ( دکترا - اسم دانشگاهش یادم نیست! ) اپلای گرفته بود امسال.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Hero

سلام بر دوستان معدنی
    بحث Geomechanics مربوط به معدن هست یا عمران؟ این رشته به مهندسی نفت گرایش حفاری هم مربوط میشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام بر دوستان معدنی
    بحث Geomechanics مربوط به معدن هست یا عمران؟ این رشته به مهندسی نفت گرایش حفاری هم مربوط میشه؟
    بیشتر interdisciplinary هستش ( بین معدن و عمران ). مثلا مرکز ژئومکانیک دانشگاه تورنتو رو نگاه بکنید. دکتر اسماعیلی لیسانس و فوقشون معدن بوده. البته دو تا از استادای اونجا ژئوفیزیک هم کار می کنن.
    البته این که به حفاری نفت مربوط باشه یا نه رو نمی دونم. درسای حفاری رو من یه بار نگاه می کردم ( برنامه کارشناسی ارشدشون تو ایران ) اصلا به معدن نمی خورد ( می خورد ولی خیلی کم ).
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Hero

hirt-01 عزیز مرسی که جواب دادین. میتونید چند تا دانشگاه تو امریکا که تو این زمینه دانشجوی ایرانی میگیرن معرفی کنید؟ زمینه ی کاری کدوم شاخه از معدن به نفت میخوره؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    hirt-01 عزیز مرسی که جواب دادین. میتونید چند تا دانشگاه تو امریکا که تو این زمینه دانشجوی ایرانی میگیرن معرفی کنید؟ زمینه ی کاری کدوم شاخه از معدن به نفت میخوره؟
    خواهش میکنم
    ----
    قبلا پستی در انجمن زده شده با اسم مهندسي معدن در اروپا و اینجا می تونید لیست دانشگاه های معدنی رو پیدا بکنید. خودتون برید سایت تک تک دانشگاه ها و ببینید زمینه مشترک دارید یا نه ( من دیدم استادی که کارش برق ( کنترل ) بوده ولی دپارتمان معدن بود، یا حتی مکانیک خونده تو دپارتمان معدن استاده ). در کل بگردید، میشه پیدا کرد!

سلام دوست عزيز Mahmoudb
    دوستمون بالا به يك سري موارد اشاره كردن من هم كمي اونارو تكميل كنم.
    ژئو مكانيك كلا مربوط به مكانيك خاك( و همچنين ژئوتكنيك دريايي و فرا ساحلي)-مكانيك سنگ و حفاري ميشه
    دانشگاه Western Australia تو اين زمينه در سطح جهاني خيلي قويه و با دانشگاه هاي MIT , .... رقابت ميكنه و دانشجوي ايراني هم ميدونم كه كم نگرفته.يك مركز تحقيقاتي خيلي قوي هم تو اين زمينه داره و من پيشنهاد ميكنمش.UBC هم تو اين زمينه قويه ولي نه در حد UWA
    Adelaide-Sydney-Queensland هم ميدونم تو اين زمينه قوي هستن.تو كانادا Queens هم خوب كار كرده ولي زياد قوي نيست.Toronto , McGill هم تو زمينه ژئومكانيك قوي هستن.
    ولي كلا به استاداي اون گروه بستگي داره كه بيشتر رو كدوم زير مجموعه بيشتر تخصص داشته باشن.

با سلام خدمت شما دوستان گرامی، بنده فوق اکتشاف از دانشگاه سراسری، 3 مقاله داخلی، 1 مقاله پژوهشی و معدل فوق 16/16 و چند تا مدرک تدریس در موسسات پژوهشی، البته با یک درس مردودی در ارشد (بخاطر استاد مربوطه) دارم. در حال حاضر هم دارم خودمو واسه مدرک زبان آماده میکنم.یه سوال از خدمتتمون داشتم با این رزومه (با یک درس افتاده) میتونم از دانشگاه های کانادا یا استرالیا یا سوئد و... برای مقطع phd پذیرش بگیرم، البته بورسیه هم واسم خیلی مهم هستش، در صورت مثبت بودن پاسخ، لطفا چند تا دانشگاه رو هم بهم معرفی میکنید. ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)