صفحه 17 از 25 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض پاسخ : مهندسي معدن

نقل قول نوشته اصلی توسط virtual0101 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان گرامی، بنده فوق اکتشاف از دانشگاه سراسری، 3 مقاله داخلی، 1 مقاله پژوهشی و معدل فوق 16/16 و چند تا مدرک تدریس در موسسات پژوهشی، البته با یک درس مردودی در ارشد (بخاطر استاد مربوطه) دارم. در حال حاضر هم دارم خودمو واسه مدرک زبان آماده میکنم.یه سوال از خدمتتمون داشتم با این رزومه (با یک درس افتاده) میتونم از دانشگاه های کانادا یا استرالیا یا سوئد و... برای مقطع phd پذیرش بگیرم، البته بورسیه هم واسم خیلی مهم هستش، در صورت مثبت بودن پاسخ، لطفا چند تا دانشگاه رو هم بهم معرفی میکنید. ممنونم
    اینجا لیستی از دانشگاه ها هستش:
    http://www.min-eng.com/stu_unis.html

البته شما دپارتمان های زمین شناسی رو هم چک کنید. شاید کورسی پیدا شد که به زمینه مورد علاقه شما نزدیک بود...
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

رشته و دانشگاه

دوستان اگر کسی اطلاعتی داره میتونه دانشگاه هایی که دانشجوی ایرانی تو رشته mining engineering قبلا گرفته اند ( و به نوعی دانشجوی ایرانی reputation اونجا داره ) رو معرفی بکنند...
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member

سلام دوستان
    من ترم آینده لیسانس معدنمو از تهران جنوب با معدل نزدیک به 16 میگیرم و میخوام در خارج از کشور تغییر رشته و ادامه تحصیل بدم
    الان چندتا سوال خیلی گیجم کرده که خیلی وقته دنبال جوابشونم ، ممنون میشم کمکم کنید.
    اولیش اینه که اگر من اینجا لیسانس بگیرم و خارج از کشور دوباره بخوام در رشته ای دیگه از کارشناسی شروع بکنم ، مشکل سربازی خواهم داشت ؟؟
    دومیش اینکه اگر بخوام برفرض این رشته رو ادامه بدم کدوم کشور رو از جهت هزینه های زندگی توصیه میکنید ؟؟ به چه صورت میتونم apply بگیرم چون معدل کلیم هم بد نیست و نزدیک 16 هست ؟؟؟ میشه به بهانه ادامه این رشته از کشور خارج بشم و اونجا تغییر رشته بدم ؟؟
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید
    ویرایش توسط ashkan10 : August 26th, 2012 در ساعت 03:05 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

با سلام خدمت دوستان و اساتید.
    من دانشجوی مهندسی معدن استخراج در دانشگاه امیر کبیر هستم.
    معدلم نیز بین 15 تا 16 است و برای ارشد مهندسی نفت(احتمالا گرایش حفاری که به معدن استخراج نزدیکتر است) میخواهم اقدام کنم.
    با توجه به نمره هفت آیلتس آیا امیدی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر هست؟
    آیا کلا گرفتن پذیرش نفت با معدن ممکن است؟
    با توجه به شرایط من شانس قبولی چقدره؟

مرسی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط asadifarid نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید.
    من دانشجوی مهندسی معدن استخراج در دانشگاه امیر کبیر هستم.
    معدلم نیز بین 15 تا 16 است و برای ارشد مهندسی نفت(احتمالا گرایش حفاری که به معدن استخراج نزدیکتر است) میخواهم اقدام کنم.
    با توجه به نمره هفت آیلتس آیا امیدی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر هست؟
    آیا کلا گرفتن پذیرش نفت با معدن ممکن است؟
    با توجه به شرایط من شانس قبولی چقدره؟
    مرسی.
    اگر هزینه اش رو دارید من نروژ رو پیشنهاد میدم، گویا یکی از دانشجوهای Stavanger امسال برای دکترا حتی از Texas A&M هم پذیرش تونسته بگیره. نروژ هم غول نوظهور تحصیلات برای رشته نفت محسوب میشه. دو سه تا دانشگاه هم مهندسی نفت دارند، مثل برگن، Stavanger و اسلو و NTNU
    برای بقیه آمریکا و کانادا هم شانستون متوسطه، استرالیا رو هم برای دکترا در نظر داشته باشید برای مستر فکرش رو نکنید!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan10 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ترم آینده لیسانس معدنمو از تهران جنوب با معدل نزدیک به 16 میگیرم و میخوام در خارج از کشور تغییر رشته و ادامه تحصیل بدم
    الان چندتا سوال خیلی گیجم کرده که خیلی وقته دنبال جوابشونم ، ممنون میشم کمکم کنید.
    اولیش اینه که اگر من اینجا لیسانس بگیرم و خارج از کشور دوباره بخوام در رشته ای دیگه از کارشناسی شروع بکنم ، مشکل سربازی خواهم داشت ؟؟
    دومیش اینکه اگر بخوام برفرض این رشته رو ادامه بدم کدوم کشور رو از جهت هزینه های زندگی توصیه میکنید ؟؟ به چه صورت میتونم apply بگیرم چون معدل کلیم هم بد نیست و نزدیک 16 هست ؟؟؟ میشه به بهانه ادامه این رشته از کشور خارج بشم و اونجا تغییر رشته بدم ؟؟
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید
    جواب سوال اولتون خیر هست
    کشور هایی مثل آمریکا/ کانادا/ استرالیا کشور های رده اول برای مهندسین معدن محسوب میشوند. در دسته دوم، از کشور های اروپایی مثل ترکیه، نروژ، فنلاند، سوئد، لهستان، اسلواکی رو برای تحصیل به زبان انگلیسی و چند کشور اروپای شرقی ( اگر کورس انگلیسی داشتند ) رو هم میتونید در نظر بگیرید...
    در ضمن معدلتون برای کانادا و استرالیا متوسط حساب میشه ( نزدیک مینیمم هاست ) و برای آمریکا باید GRE داشته باشید تا بشه گفت، ولی معدلتون برای کشور های اروپایی خوبه...
    دلیل تغییر رشته تون رو متوجه نمیشم. وسط مستر که نمیشه رشته رو عوض کرد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    اگر هزینه اش رو دارید من نروژ رو پیشنهاد میدم، گویا یکی از دانشجوهای Stavanger امسال برای دکترا حتی از Texas A&M هم پذیرش تونسته بگیره. نروژ هم غول نوظهور تحصیلات برای رشته نفت محسوب میشه. دو سه تا دانشگاه هم مهندسی نفت دارند، مثل برگن، Stavanger و اسلو و NTNU
    برای بقیه آمریکا و کانادا هم شانستون متوسطه، استرالیا رو هم برای دکترا در نظر داشته باشید برای مستر فکرش رو نکنید!
    هزینه و فاوند مهم نیست زیاد برام.با این حساب میشه روی دانشگاه های خوب بدون فاوند فک کنم؟
    با توجه به اینکه رشتم مهندسی معدن استخراجه میشه وارد ارشد نفت(حفاری) دانشگاه خوب شم؟
    با توجه به اینکه نمره زبان خوبی دارم (آیلتس هفت یا بیشتر) و از دانشگاه امیر کبیرم.ریکامدیشن هم میتونم یکی دوتا بگیرم از اساتید معتبر...
    راستی من جز نروژ در اروپا رو انگلیس میشه فک کرد؟شانس کانادا و آمریکا چطوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی اکتشاف معدن-دانشگاه صنعتی سهند تبریز

سلام .من حسین هستم لیسانس اکتشاف معدن هز صنعتی سهند..همه زندگی م منتظر بودم سربازیم تموم شه که بتونم برا ادامه تحصیل برم خارج.. 1 سالی هست که سربازیم تموم شده ولی اصلن گیج گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم .فقط دارم زبان میخونم..علاقه اول من مباحث مکانیک سنگ هست ولی پایان نامه من در مورد اکتشاف نفت به روش تشدید مغناطیس هسته ای هستش (البته بعد از مکانیک سنگ علاقم مباحث ژئوفیزیکیه)معدل من 15.41 هست.. و 3 ترم جزو استعداد درخشان دانشگاه بودم آیا شانسی دارم.و نکته اصلی اینه که من پول لازم رو ندارم که بتونم بدون کمک برم.ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی اکتشاف معدن-دانشگاه صنعتی سهند تبریز

امروز توی شهر دوتا خارجی که اهل چک بودن رو دیدم میگفت تو چک دوتا دانشگاه خوب برا معدن هست.. چک میشه کمک هزینه تحصیلی گرفت

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65f نمایش پست ها
    سلام .من حسین هستم لیسانس اکتشاف معدن هز صنعتی سهند..همه زندگی م منتظر بودم سربازیم تموم شه که بتونم برا ادامه تحصیل برم خارج.. 1 سالی هست که سربازیم تموم شده ولی اصلن گیج گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم .فقط دارم زبان میخونم..علاقه اول من مباحث مکانیک سنگ هست ولی پایان نامه من در مورد اکتشاف نفت به روش تشدید مغناطیس هسته ای هستش (البته بعد از مکانیک سنگ علاقم مباحث ژئوفیزیکیه)معدل من 15.41 هست.. و 3 ترم جزو استعداد درخشان دانشگاه بودم آیا شانسی دارم.و نکته اصلی اینه که من پول لازم رو ندارم که بتونم بدون کمک برم.ممنون

My friend, I cannot type farsi so I type in english.

first find out list of universities in the countries like US, canada and Australia. Then find the department that your interested major are offered. some times in Mining Engineering, some times in Metallurgy and some times in civil engineering. Then look through the list of professors and look for their research interest in their pages. Then you have to email them and introduce yourself briefly and completely. You should show you are really interested in their field. Remember do not email to several professors in one department. As soon as the professor has a project and money, he or she will accept you. Then everything is OK for you and just you need to submit the required documents to the university. I am studying in University of Utah in US at the moment.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)