صفحه 18 از 25 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی اکتشاف معدن-دانشگاه صنعتی سهند تبریز

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

ممنونم از راهنمایی شما.. به نظر شما من باید روی پایان نامه ای که دارم جلو برم یا مبحث مکانیک سنگ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65f نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمایی شما.. به نظر شما من باید روی پایان نامه ای که دارم جلو برم یا مبحث مکانیک سنگ؟

The point is you can find professors in any field you are interested. But if you are interested in Rock Mechanics, so at least you have to do sth in that field to make the professor satisfied that you can work with him. It can be knowing software, having papers or thesis or work experience. It is difficult but possible to go to a field with no background.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samir61 نمایش پست ها
    The point is you can find professors in any field you are interested. But if you are interested in Rock Mechanics, so at least you have to do sth in that field to make the professor satisfied that you can work with him. It can be knowing software, having papers or thesis or work experience. It is difficult but possible to go to a field with no background.

ممنونم خوب زمان نسبتا زیادی برا جمع آوری رزومه دارم. راستی برا اینکه نشون بدم تو این زمینه کار کردم باید نامه ای از جایی که کار کردم بیارم.منظورم اینه که به راحتی با دادن تایید از طرف شرکت های ایرانی اونا قبول می کنند و مشکلی ندارند؟
    ویرایش توسط hosein65f : October 5th, 2012 در ساعت 01:30 PM

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65f نمایش پست ها
    سلام .من حسین هستم لیسانس اکتشاف معدن هز صنعتی سهند..همه زندگی م منتظر بودم سربازیم تموم شه که بتونم برا ادامه تحصیل برم خارج.. 1 سالی هست که سربازیم تموم شده ولی اصلن گیج گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم .فقط دارم زبان میخونم..علاقه اول من مباحث مکانیک سنگ هست ولی پایان نامه من در مورد اکتشاف نفت به روش تشدید مغناطیس هسته ای هستش (البته بعد از مکانیک سنگ علاقم مباحث ژئوفیزیکیه)معدل من 15.41 هست.. و 3 ترم جزو استعداد درخشان دانشگاه بودم آیا شانسی دارم.و نکته اصلی اینه که من پول لازم رو ندارم که بتونم بدون کمک برم.ممنون
    دوست عزیز قبلا جناب سمیر ( اینطوری نوشته میشه؟! ) جوابتون رو داده اند ولی چون از منم خواسته بودید جوابتون رو میدمببینید حتما از اوضاع ارز و قیمتش خبر دارید. حداقلش رو 2 و پونصد هم در نظر بگیری یه فوق لیسانس بدون فاند از کلورادو mines برات حدود 16 هزار تا ( فقط شهریه! ) سالی هزینه است. با این شرایط پول نداشتنت باید فاند بگیری که اون هم بسیار سخت هست مخصوصا برای مستر. وضع رزومه ات هم خوب نیست من پیشنهاد میدم که برای دکترا اقدام بکنی
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوست عزیز قبلا جناب سمیر ( اینطوری نوشته میشه؟! ) جوابتون رو داده اند ولی چون از منم خواسته بودید جوابتون رو میدمببینید حتما از اوضاع ارز و قیمتش خبر دارید. حداقلش رو 2 و پونصد هم در نظر بگیری یه فوق لیسانس بدون فاند از کلورادو mines برات حدود 16 هزار تا ( فقط شهریه! ) سالی هزینه است. با این شرایط پول نداشتنت باید فاند بگیری که اون هم بسیار سخت هست مخصوصا برای مستر. وضع رزومه ات هم خوب نیست من پیشنهاد میدم که برای دکترا اقدام بکنی
    هر چند که خیلی منو نا امید کرد ولی حقیقت باید گفته میشد.. ممنونم

Junior Member

دانشگاه نوادا هم هرترم تقریبا چندین پوزیشن ریسرچ خالی‌ تو رشته معدن دارند. البته بستگی به ترم و تعداد متقاضیان می‌تونه سخت باشه. مخصوصا که معمولا معدل حداقل ۱۵ از ایرانی‌‌ها میخواهند. آزمایشگاهی تحقیقاتی‌ در زمینه mine system simulation and animation هم دارند که به نوعی unique هستش.

http://www.unr.edu/mining

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fkav نمایش پست ها
    دانشگاه نوادا هم هرترم تقریبا چندین پوزیشن ریسرچ خالی‌ تو رشته معدن دارند. البته بستگی به ترم و تعداد متقاضیان می‌تونه سخت باشه. مخصوصا که معمولا معدل حداقل ۱۵ از ایرانی‌‌ها میخواهند. آزمایشگاهی تحقیقاتی‌ در زمینه mine system simulation and animation هم دارند که به نوعی unique هستش.

http://www.unr.edu/mining
    در مورد پذیرش در مقطع مستر هم توضیح بدید، آیا این دانشگاه معمولا فاند TA به دانشجوهای مستر میده؟ آیا میشه گرفتشون ( بسیار رقابتی با تعداد متقاضی زیاد که نیستند؟ )
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member

در مورد پذیرش در مقطع مستر هم توضیح بدید، آیا این دانشگاه معمولا فاند TA به دانشجوهای مستر میده؟ آیا میشه گرفتشون ( بسیار رقابتی با تعداد متقاضی زیاد که نیستند؟ )
    بله master's میتواند TA بگیرند، معمولان ترمی۲ تا full TA دارند. سال‌های قبل گویا بیشتر هم بود که به دلیل budget cut الان ۲ تا شده. معمولاً پوزیشن‌ها رقابتی هست مخصوصا که تو رشته معدن UNR یکی‌ از معروف‌ترین‌ها در USA هستش. ۲ تا از دوستان ایرانی‌ هم در اونجا مشغول به تحصیل هستند. ساله پیش تیم Mine Design UNR رنک اول International رو گفته.

http://www.unr.edu/nevada-today/news...ng-competition
    ویرایش توسط fkav : November 19th, 2012 در ساعت 03:06 AM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fkav نمایش پست ها
    بله master's میتواند TA بگیرند، معمولان ترمی۲ تا full TA دارند. سال‌های قبل گویا بیشتر هم بود که به دلیل budget cut الان ۲ تا شده. معمولاً پوزیشن‌ها رقابتی هست مخصوصا که تو رشته معدن UNR یکی‌ از معروف‌ترین‌ها در USA هستش. ۲ تا از دوستان ایرانی‌ هم در اونجا مشغول به تحصیل هستند. ساله پیش تیم Mine Design UNR رنک اول International رو گفته.

http://www.unr.edu/nevada-today/news...ng-competition
    با تشکر از راهنمایی هاتون...
    با افزایش نرخ ارز هزینه های تحصیل در خارج ( بدون فاند ) بسیار مشکل و علنا غیر ممکن شده، نظرتون چیه که برای مستر اپلای بکنیم یا اینکه مستر رو از ایران بگیریم و واسه دکترا بریم؟ شانسی میبینید که مسترها هم فاند بگیرند و مقدار هزینه تحصیلشون متعادل تر بشه( حداقل از سال دوم ) ؟ دانشجوها مستر چند درصدشون فاند دارند ( به طور نسبی... )

Junior Member

با تشکر از راهنمایی هاتون...
    با افزایش نرخ ارز هزینه های تحصیل در خارج ( بدون فاند ) بسیار مشکل و علنا غیر ممکن شده، نظرتون چیه که برای مستر اپلای بکنیم یا اینکه مستر رو از ایران بگیریم و واسه دکترا بریم؟ شانسی میبینید که مسترها هم فاند بگیرند و مقدار هزینه تحصیلشون متعادل تر بشه( حداقل از سال دوم ) ؟ دانشجوها مستر چند درصدشون فاند دارند ( به طور نسبی... )
    دوست عزیز،

داستان فاند نه تنها به رزومه شما بستگی دارد بلکه به شانس شما هم بستگی داره. نمی‌شه گفت که کدوم راحت تره. بعضی‌ وقت‌ها دانشجو‌ها masters شروع میکنند ولی‌ فاند به نحوی هست که استاد دانشجو به PhD منتقل می‌کنه (بستگی به دانشگاه هم داره). گاهی اوقات فاند‌ها کوتاه مدت هست که تو رشته معدن بیشتر بدین نحو هست مخصوصا اگه فاند از industry بیاد که فاند کوتاه مدت خواهد شد و شانس مستر بیشتره. خیلی‌ سخته که درصدی بگم...

من کمتر دانشجو مستر تو معدن شنیدم که فاند نداشته باشه ولی‌ دانشگاه New Mexico Tech که فقط مسترز هم داره فاند زیادی نداره بده و به بقیه دانشجو هاش هم نصف و نیمه داده. من رشتم معدن نیست و اینا رو از دوستم پرسیدم. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)