صفحه 19 از 25 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مهندسي معدن

سلام دوستان. . . من مهندسی مهدن استخراج میخونم . . . دانشگاه تهران

واسه ارشد دوس دارم اپلای کنم و خارج از کشور ادامه تحصیل بدم!!!

معدم حول و حوش 13-14 هستش

رو دوتا مقاله راجب طراحی سگمنت دارم کار میکنم...

و ترم هفتم!!! نظرتون چیه؟ امیدوار باشم یا نه؟ به کجا ها؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من دانشجوی کارشناسی ترم آخر استخراج از صنعتی اصفهان هستم.
    در حال حاضر 2 تا مقاله اکسپت شده در مکانیک سنگ دارم که یکیش آتور اول و اون یکی آتور سوم از چهار نفر هستم. روی 2 تا پروژه دیگه هم مربوط به مقاله اولی خودم دارم کار می کنم.
    زبان انگلیسیم IELTS 7.0 داشتم که انقضا شده و میتونم در صورت تمدیدش بین 7 تا حتی 8 بیارمش.
    زبان آلمانی هم دارم سطخ A2 رو تموم می کنم و وارد B1 می شم.
    منتها یه مشکل فوق العاده بزرگ دارم، اونم معدلمه که 12.6 هست.
    به نظر شما واسه چه جاهایی می تونم اقدام کنم؟ درباره امکان فاند گرفتن هم اگه توضیح بدین ممنون می شم.
    ویرایش توسط artemis_743 : April 26th, 2013 در ساعت 11:39 AM دلیل: تغییر عنوان پست پس از انتقال آن به تاپیک مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من دانشجوی کارشناسی ترم آخر استخراج از صنعتی اصفهان هستم.
    در حال حاضر 2 تا مقاله اکسپت شده در مکانیک سنگ دارم که یکیش آتور اول و اون یکی آتور سوم از چهار نفر هستم. روی 2 تا پروژه دیگه هم مربوط به مقاله اولی خودم دارم کار می کنم.
    زبان انگلیسیم IELTS 7.0 داشتم که انقضا شده و میتونم در صورت تمدیدش بین 7 تا حتی 8 بیارمش.
    زبان آلمانی هم دارم سطخ A2 رو تموم می کنم و وارد B1 می شم.
    منتها یه مشکل فوق العاده بزرگ دارم، اونم معدلمه که 12.6 هست.
    به نظر شما واسه چه جاهایی می تونم اقدام کنم؟ درباره امکان فاند گرفتن هم اگه توضیح بدین ممنون می شم.
    چیزی که مشخصه و خود شما هم احتمالآ از پست های قبلی فروم متوجه شدید اینه که معدل شما از حداقل های دانشگاه های کانادا و امریکا و استرالیا کمتره. معمولآ کانادا پذیرش بدون فاند به کسی نمیده ، اغلب دانشگاه های امریکا هم حداقل معدل 15 یا 16 رو برای بچه های معدن تعیین کردند. استرالیا ممکنه به شما پذیرش بدن اما فاند نه. از اروپا متاسفانه اطلاعی ندارم.
    بهترین منبع سایت دانشگاه است. مثلآ دانشگاه کوئینز کانادا پارسال با معدل -B( حدود 14 خودمون) هم پذیرش میداد در صورتیکه اغلب دانشگاههای کانادا به زیر 16 پذیرش نمیدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spoot نمایش پست ها
    چیزی که مشخصه و خود شما هم احتمالآ از پست های قبلی فروم متوجه شدید اینه که معدل شما از حداقل های دانشگاه های کانادا و امریکا و استرالیا کمتره. معمولآ کانادا پذیرش بدون فاند به کسی نمیده ، اغلب دانشگاه های امریکا هم حداقل معدل 15 یا 16 رو برای بچه های معدن تعیین کردند. استرالیا ممکنه به شما پذیرش بدن اما فاند نه. از اروپا متاسفانه اطلاعی ندارم.
    بهترین منبع سایت دانشگاه است. مثلآ دانشگاه کوئینز کانادا پارسال با معدل -B( حدود 14 خودمون) هم پذیرش میداد در صورتیکه اغلب دانشگاههای کانادا به زیر 16 پذیرش نمیدن.
    ممنون از جوابتون،
    یعنی حتی این دو تا مقاله هیچ کمکی نمی کنن؟ نمیتونن اثرشو کم رنگ کنن؟

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

ممنون از جوابتون،
    یه چند نفر هستند تو فروم که معدل لیسانس کمی داشتند و با یه ارشد خوب+رزومه تحقیقاتی خوب+ نمره زبان خوب تونستند اثر معدل لیسانس رو کمرنگ بکنند و پذیرش بگیرند. من پیشنهاد می کنم که ارشد رو ایران - ترجیحا دانشگاه تهران چون خوب نمره میشه گرفت - بگیرید بعد اپلای بکنید
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering

ممنون از جوابتون،
    در مورد پذیرش هیچ چیز صددرصد نیست و نمیشه گفت چون معدل پایینه قید اپلای رو بزنید. بهترین راه اینه که با اساتید تماس بگیرید و شرایط رو توضیح بدید ، اگر استادی چراغ سبز نشون داد اپلای کنید. اینطوری تو هزینه هاتون هم صرفه جویی میکنید و الکی application fee نمیدید.
    این ایمیل زدن و سوال کردن رو به شدت توصیه میکنم. چند تا ایمیل که بفرستید کلی از مسائل براتون روشن میشه و حتی راه جدیدی براتون باز میشه.
    یادمه پارسال یه ایمیل به دانشگاه مموریال زدم که برای ارشد نفت ، لیسانس معدن رو قبول میکنید یا نه. جواب دادن که نه ، بگراند بچه های معدن تناسبی با نفت نداره. من هم لیست چارت دروس معدن رو براشون ارسال کردم و گفتم ما اینا رو میگذرونیم. چند وقت پیش که سایتشون رو چک کردم دیدم معدن هم اضافه شده. البته من از رفتن به نفت پشیمون شدم اما می بینید که یه روزنه باز شده.

دوستان سلام
    من دانشجو سال آخرم (استخراج) و معدلم هم حدود 14.5 هست و یک مقاله خارجی دارم
    میخواستم بدونم اگه از الان واسه زبان وقت بزارم و مثلا تا 6-7 ماه دیگه نمره لازم رو بیارم میتونم از کانادا یا امریکا یا اورپا فاند بگیرم یا نه ؟
    میدونید که این جور زبان خوندن دیگه وقت زیادی واسه ادم نمیزاره و منم فقط یه سال بعد از فارغ التحصیلی (البته اگه قانون عوض نشه) وقت دارم که یا همین جا برم ارشد
    یا واسه خارج از کشور تلاش کنم ! بنظرتون کدوم معقول تره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix4ever نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من دانشجو سال آخرم (استخراج) و معدلم هم حدود 14.5 هست و یک مقاله خارجی دارم
    میخواستم بدونم اگه از الان واسه زبان وقت بزارم و مثلا تا 6-7 ماه دیگه نمره لازم رو بیارم میتونم از کانادا یا امریکا یا اورپا فاند بگیرم یا نه ؟
    میدونید که این جور زبان خوندن دیگه وقت زیادی واسه ادم نمیزاره و منم فقط یه سال بعد از فارغ التحصیلی (البته اگه قانون عوض نشه) وقت دارم که یا همین جا برم ارشد
    یا واسه خارج از کشور تلاش کنم ! بنظرتون کدوم معقول تره ؟
    به نظر من شانس فاند دارید به خصوص در امریکا. اگر معدل دو ترم اخیرتون از این معدل بالاتره ، حتمآ در تماس با اساتید ذکر کنید. وضعیت کشور ما اینقدر متلاطمه که نمیشه با قاطعیت یه نظر رو گفت. اگر قصد کار معدنی دارید ، هرچه زودتر برید موفق ترید. اینجا که خودتون میدونید 90 در صد معادن ما از نوع آماتور هستند که هر 5 تا معدن یه مهندس استخدام میکنند!!
    معدن سنگ آهک سیمان تهران با اون عظمت 4 تا مهندس معدن داره که فقط یکیشون استخراجیه.
    در کل نظر من برای یه معدنی رفتنه که باید سخت براش تلاش کرد ، چون ارزششو داره.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط spoot نمایش پست ها
    به نظر من شانس فاند دارید به خصوص در امریکا. اگر معدل دو ترم اخیرتون از این معدل بالاتره ، حتمآ در تماس با اساتید ذکر کنید. وضعیت کشور ما اینقدر متلاطمه که نمیشه با قاطعیت یه نظر رو گفت. اگر قصد کار معدنی دارید ، هرچه زودتر برید موفق ترید. اینجا که خودتون میدونید 90 در صد معادن ما از نوع آماتور هستند که هر 5 تا معدن یه مهندس استخدام میکنند!!
    معدن سنگ آهک سیمان تهران با اون عظمت 4 تا مهندس معدن داره که فقط یکیشون استخراجیه.
    در کل نظر من برای یه معدنی رفتنه که باید سخت براش تلاش کرد ، چون ارزششو داره.
    دوست شرمنده ها، من معدلم 3 نمره از دوست مون بالاتره - فعلا دانشجوی ترم 5 ام - این همه امید ندارم. ممنون میشم اگر اطلاعات جزیی درمورد فاند و شانس تحصیل داری در اختیار همه بگذاری - امیداورم حداقل نگاه من غلط باشه و حرف شما درست باشه
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوست شرمنده ها، من معدلم 3 نمره از دوست مون بالاتره - فعلا دانشجوی ترم 5 ام - این همه امید ندارم. ممنون میشم اگر اطلاعات جزیی درمورد فاند و شانس تحصیل داری در اختیار همه بگذاری - امیداورم حداقل نگاه من غلط باشه و حرف شما درست باشه

چرا امیدی ندارید؟ معدل و زبانتون که خوبه . در مورد شما صددرصد ایمان دارم فاند میگیرید.
    در مورد اطلاعات هم ، چیز خیلی زیادی نمیدونم اما هر چی بدونم در اختیار دوستان قرار میدم.
    یکی از بچه ها چند پست قبل گفته بود " داستان فاند به شانس بستگی زیادی داره" من به این قضیه خیلی معتقدم. یه دانشگاه ممکنه یه سال پروژه های زیادی رو بگیره و به طبع اون پول زیادی هم تو دست و بالشه. پس سطح توقعش رو پایین میاره و پذیرش رو بالا میبره . چیزی که پارسال برای دانشگاه کوئینز اتفاق افتاد و پذیرش مستر از 17 به 37 رسید و با معدل -B هم میشد اپلای کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)