صفحه 9 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 247

موضوع: تحصیل در رشته مهندسي معدن و مسائل مرتبط

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : مهندسي معدن

سلام
    والا من در مورد کشور ترکیه و رشته مکانیک سنگ در اونجا چیز خاصی نمی دونم ولی چند وقت پیش داشتم یک مقاله میخواندم که کپی کار استادم بود که در ترکیه چند سال پیش پیاده شده بود و هرچند که من فکر نمیکنم این مورد تا 10-20 سال دیگه شاید تو کشور عزیزمان حتی مورد مطالعه قرار بگیرد. پس فکر نمی کنم اونجا عقب از ایران باشند.
    مهیار عزیز بله حق با شماست ولی اگر شما میخواهید Geotech بخونید من دانشگاه New Mexico Tech به شما پیشنهاد می کنم آنجا تقریبا کل برنامه Geotech شده و اساتیدی عمرانی در دپارتمان معدن دارند. البته تا اونجا که من می دونم اونجا lots of applications دارند و وضعیت فاندش هم زیاد معلوم نیست ولی خوب رنک خوب و شناخته شده ای در آمریکا دارند . من در مورد روزمه و قبولی در اونجا باید عرض کنم که بیشتر بچه ها قوی از دانشگاههای تاپ معدنی ایران را میگیرند و بهتر است که با Head اونجا تماس بگیرید که اتفاقا ایرانی و از اساتید بسیار nice هستند.
    موفق باشید

Junior Member

بهرنگ جان ممنونم از راهنمایی مفیدی که کردی. اتفاقا یکی از دوستان نزدیک من برای ترم fall 2009 از nmt پذیرش با فاند گرفت الان هم که رفته خیلی راضی هست اما سوالی که من دارم این هست که به طور کلی تفاوتی که میون بچه های عمران و معدن میذلرن سایر دانشگاه ها (در geotech) ایا به این صورته که واحدی رو به عنوان preequisite لازم دارن از دروس عمران که معدنی ها ندارن یا تفاوت رو کلا روی اسم این دو رشته می گذارند؟

Middle East Technical University, Technical University of Istanbul as well as Bogazici University are so strong in Geotechnics and Rock Mechanics. Chief Editor of Soil Dynamics Journal is from Middle East Technical University.
    Moreover, the Middle East Technical University has a journal called Turkish Journal of Earth Sciences with Impact Factor of 1

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام مهیار جان
    من فکر می کنم بیشتر به برنامه دپارتمان مربوط بشه مثلا من خودم یک ترم نفت بودم و اونجا پیش برای بچه هایی که از رشته های دیگه بودند الزامی بودش. ولی همینطور که شاید علی جان به شما گفته باشه در NMT این شرایط نیست چون شما مستر معدن می خوانی و گرایش geotech حالا نمیدونم که اگه عمران بری جایی چه شرایطی داشته باشه و احتمال داره که Pre بهتان بخورد ولی اگه فاند داشته باشید اشکالی نداره و در کل باعث بهتر شدن background شما خواهد شد. گاها بعضی از اساتید عمرانی بعضی پروژه هایی دارند که تمایل دارند بچه های معدنی را بگیرند که Rock Mechanics بدونند و تو اون پروژه کار کنند . به استاد و پروژه هم مربوط میشه و همچنین دانشگاه مقصد.
    در مورد دانشگاههای ترکیه باید بگم که دانشگاه middle east یکی از بهترین های خاورمیانه است و اینجا خیلی شناخته شده است من خودم یک کنفرانسی چند وقت پیش مقاله داشتم و ترکیه بودم که سیستم تحصیلیش خوب دیدم (خوب نه عالی) البته من چون مقاله انرژی و مدیریتی داشتم بیشتر اساتید دانشگاهی در این زمینه را ملاقات کردم.
    موفق باشید

Junior Member

بهرنگ جان مرسی از پاسخت ، پس بهترین راه برای این که بتونیم متوجه بشیم که شانس پذیرش ما در مقابل دانشجویان عمران چقدر هست تماس با اساتید آنجا هست برای اینکه متوجه بشیم پروژه هایی دارند که نیاز به گرفتن دانشجویان معدن داره یا نه! راستی شما علی رو از کجا می شناسید؟ باز هم تشکر بابت پاسخ!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خواهش میکنم. بهتر است با اساتید تماس بگیرید و روزمه خودتان به نحوی تهیه کنید که متوجه بشود که شما بدرد پروژه آنها میخورید. شما فقط تماس بگیرید و رزومه بدید اونها اگه ببینند که شما بدرد میخورید خودشان جواب مثبت میدهند. شما نیازی نیست که بگید حتما معدنی هستید. اگر کسی پروژه Tunneling داشته باشه حتما از شما استفاده خواهد کردو ولی معمولا این پروژه هادر آمریکا زیاد در دست بخش آکادمیک نیست ولی وجود دارد. من یک جایی که توصیه میکنم تماس بگیرید University of Washington in Pullman است البته نمیدونم که آیا پروزه دارند یا نه ولی Geotechnici هستند. در کل باید با اساتید تماس بگیرید و رزومه خوبی داشته باشید که آنها شما را به یک عمرانی در این زمینه ترجیح بدهند.
    در جواب سوال آخرت هم باید بگم که :the World of Mining Engineering is very small

Junior Member

سلام.
    من سال آخر معدن دانشگاه تهرانم.از معدن خوشم نمی اومد و خیلی از سر باز کردم. معدلم 12 و مشکل سربازی و مالی ندارم می خوام مکانیک بخونم هالا اینکه از لیسانس بخونم یا فوق (قصد دارم از ایران حتما برم) نمی دونم و اینکه باید از کجا شروع کرد!!!!
    سوال مهمتر اینکه با معدل 12 میشه کاری کرد؟

Junior Member

سلام

:I have Some offers from
    Uni of Melbourne -MSc -Mining Engineering
    Curtin Uni of Tec-MSc -Petroleum Eng
    University of Adelaide-MSc -Petroleum Eng
    Uni of New South Wales -MSc-Mining Eng
    Uni of Wollongong-MSc -Mining Eng

?!Would U all Please help me to choose
    !!By the way, i Prefer Petroleum

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    شما باید سوال خودتان را بخش نفت می پرسیدید.
    اگر میخواهید در استرالیا بمانید فکر کنم وضعیت معدن خیلی خوب باشد گزینه 4 بهترین است و اگر نفت میخواهید بخوانید هردو گزینه معمولی است. البته بستگی به این دارد که کدام یک به شما آفر مالی هم میدهند. اگر نمی دهند که فرقی ندارد.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

Merc Mester Behrang
    !Sorry, I have BSc in mining so i prefered to ask for help here
    hmmm..some questions:
    What do u mean by MAMOOLI?these universities (plus Western Aus) are the only petroleum schools in Aus and their rankings... well... not TeXas Austin.. but not that much bad.
    if these are not good then what should i do ?continue with mining in UNSW?.....then i can not even dream of Austin Pet School for Phd!!!!Just heeeeeeeeelp

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)