صفحه 10 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 464

موضوع: بیمه ی دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

پیش فرض پاسخ : توجه کنید! (بیمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط aiat_gamer نمایش پست ها
    ok، پس شد swisscare. واسه پرداخت چیکار باید کرد؟از این شرکتها که آنلاین پرداخت میکنن کامزدشون یه کم زیاد میشه.
    با سلام،

دو راه وجود داره، یا از طریق کارت اعتباری، یا حواله بانکی (Bank Transfer).

اگه با کارت اعتباری پرداخت بشه، همون وقت بیمه میاد به ایمیلتون و پرینت میگیرید و به سفارت تحویل میدین، اما از طریق حواله بانکی ممکنه تا چند روز طول بکشه تا تایید بشه بعد بیمه میاد به ایمیلتون.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - AIAU

سلام دوستان
    من امروز زنگ زدن به یکی از دفاتر بیمه سامان برای MAPFRE پرسیدم...
    شنگن با تعهد 30000 يورو، یک ساله رو با قیمت جدید (احتساب مالیات بر ارزش افزوده!) رو بهم 294,800 تومان قیمت داد که گفت همه کارشم یه روزه انجام میشه.
    تو سایت فارسی سفارت فنلاند هم که اعلام کرده که با این بیمه از 89 به بعد مشکل نداره، حالا دوستان نظر بدن چرا پول بیخودی زیاد بدیم Swisscare بعدشم خدای نکرده برای refund و پس گرفتن پول این همه دردسر، من خودم امروز با چند جا برای پرداخت swisscare صحبت کردم برای همون 30000 که 273 یورو تموم میشه کمترین قیمت 530,000 گرفتم.
    دوستان لطفاً همفکری...وقت سفارت نزدیکه!

Junior Member

داداش مطمئنی؟این رفیقمون گفت 664 هزار تومن میشه که! داداش اگر ردیفه که بریم از همینجا بگیریم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - AIAU

داداش مطمئنی؟این رفیقمون گفت 664 هزار تومن میشه که! داداش اگر ردیفه که بریم از همینجا بگیریم.
    من الان زنگ زدم سفارت، این خانم که همیشه جواب میده اطلاعات ناقصی داره خودشم راحت میکنه میگه swisscare من باهاش چلنج کردم گفتم این MAPFRE داره 1 ساله با همون تعهد 30000 یورو برای منطقه شنگن بیمه میده خود سایتتون هم که گفته از 89 به این ور اینو قبول داره، بانک های خودمون هم صادر میکنن و قیمتشم نصف swisscare در می یاد چرا اطلاعات ناقص می دین! بیچاره گفت من نمیدونم!، راست هم میگه از دی 89 به این ور مگه چندتا ویزا دانشجویی صادر کردن که حالا یکیم بیاد بیمه رو MAPFRE ارائه بده؟
    معلومه هیچ کی تا حالا ریسک نکرده و هرچی اینا گفتن و گوش کرده، منم ترجیح میدم ریسک نکنم به خاطر 300 تومن اضافه تر! ولی قانوناً MARFRE نباید هیچ مشکلی داشته باشه چون شرکت اسپانیایی هست و بین المللی و هیچ ربطی هم به ایران و تحریم و اینا نداره فقط بانک ها چون باهاش تفافقنامه دارند دیگه ما خداتومن کارمزد نمیدیم وگرنه اگر اینم جدا بخاییم از این شرکتا خرید آنلاین بخریم مطمئناً همون 500 تومن اینطورا در می یاد.
    خود دانیم؟!

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط swastika_ah نمایش پست ها
    من الان زنگ زدم سفارت، این خانم که همیشه جواب میده اطلاعات ناقصی داره خودشم راحت میکنه میگه swisscare من باهاش چلنج کردم گفتم این MAPFRE داره 1 ساله با همون تعهد 30000 یورو برای منطقه شنگن بیمه میده خود سایتتون هم که گفته از 89 به این ور اینو قبول داره، بانک های خودمون هم صادر میکنن و قیمتشم نصف swisscare در می یاد چرا اطلاعات ناقص می دین! بیچاره گفت من نمیدونم!، راست هم میگه از دی 89 به این ور مگه چندتا ویزا دانشجویی صادر کردن که حالا یکیم بیاد بیمه رو MAPFRE ارائه بده؟
    معلومه هیچ کی تا حالا ریسک نکرده و هرچی اینا گفتن و گوش کرده، منم ترجیح میدم ریسک نکنم به خاطر 300 تومن اضافه تر! ولی قانوناً MARFRE نباید هیچ مشکلی داشته باشه چون شرکت اسپانیایی هست و بین المللی و هیچ ربطی هم به ایران و تحریم و اینا نداره فقط بانک ها چون باهاش تفافقنامه دارند دیگه ما خداتومن کارمزد نمیدیم وگرنه اگر اینم جدا بخاییم از این شرکتا خرید آنلاین بخریم مطمئناً همون 500 تومن اینطورا در می یاد.
    خود دانیم؟!

با سلام،

بنده وقتی که با یکی از نماینده های بیمه MARFRE که دوستمون لیست قیمتهاشا گذاشتند تماس گرفتم اینطور گفتند که "بیمه های شینگن که در اون لیست موجود هست مسافرتیه و برای دانشجویان نیست.برای دانشجویان بیمه جهانی (نه شینگن) با تعهد 50000 صادر میشه و قیمت اون برای هر نفر 664 هزار تومان هست و شما هم زود اقدام کن چون شاید بیشتر از بیمه معمولی صادر شدنش طول بکشه."

در اون لیست هم بیمه ها با شرط هر سفر 92 روزه صادر میشه که خوب قطعا برای ما قابل استفاده نیست.

پیشنهاد میدم دوستان ریسک نکنند و همون بیمه Swisscare یا یکی از بیمه های مورد تایید (و پیشنهاد شده) سازمان مهاجرت فنلاند را بگیرند.

در سفارت فنلاند در تهران معمولا یک خانم هست که جواب میده ولی بعضی روزها یک آقا هم هست که بر اساس تجربه شخصی بنده اطلاعاتش بسیار کامل تر از خانم هست.

موفق باشید.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

بنده وقتی که با یکی از نماینده های بیمه MARFRE که دوستمون لیست قیمتهاشا گذاشتند تماس گرفتم اینطور گفتند که "بیمه های شینگن که در اون لیست موجود هست مسافرتیه و برای دانشجویان نیست.برای دانشجویان بیمه جهانی (نه شینگن) با تعهد 50000 صادر میشه و قیمت اون برای هر نفر 664 هزار تومان هست و شما هم زود اقدام کن چون شاید بیشتر از بیمه معمولی صادر شدنش طول بکشه."

در اون لیست هم بیمه ها با شرط هر سفر 92 روزه صادر میشه که خوب قطعا برای ما قابل استفاده نیست.

پیشنهاد میدم دوستان ریسک نکنند و همون بیمه Swisscare یا یکی از بیمه های مورد تایید (و پیشنهاد شده) سازمان مهاجرت فنلاند را بگیرند.

در سفارت فنلاند در تهران معمولا یک خانم هست که جواب میده ولی بعضی روزها یک آقا هم هست که بر اساس تجربه شخصی بنده اطلاعاتش بسیار کامل تر از خانم هست.

موفق باشید.
    دقیقاً، منم با همون آقاهه صحبت کردم که گفت Mapfre مربوط به بیمه مسافرتی هست اما دانشجوها بیمه اقامتی نیاز دارن که باید از همون swisscare بگیرن.

Junior Member irtakweb آواتار ها

سلام بچه ها
    من امروز با مدیر کل بیمه دانا صحبت کردم
    بیمه mapfre برای دانشجوها که میخوان اقامت داشته باشن(بیش از 92 روز) فقط همون سرویس 50000 یورویی را داره که قیمتش حدود 650 هزار تومانه و اون یکی که ارزونتره (حدود 270 هزار تومان)شرط سفر حداکثر 92 روز را داره.
    این شرط سفر 92 روزه به بیمه سامان و دانا و ... مربوط نمیشه و کلا این قانون از سوی شرکت اصلی بیمه یعنی mapfre وضع شده .
    پس با این شرایط تنها را حل ممکن و مقرون به صرفه همان بیمه swisscare می باشد.
    گفتم که دوستای گلم از بلاتکلیفی دربیان.

یه نفر لطفا به من بکه باید برا همسر هم بیمه بگیریم یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazgolbazi نمایش پست ها
    یه نفر لطفا به من بکه باید برا همسر هم بیمه بگیریم یا نه؟
    با سلام،

بله باید بیمه بگیرید، سفارت به من گفت.

اما !

در صفحه 15 این فایل که در این صفحه از سایت سازمان مهاجرت فنلاند هست نوشته شده

issuing a
    residence permit to family members of students does not require a statement on
    health insurance to be submitted.
    که خب جای بحث داره !!!

من بیمه را بردم سفارت (برای خودم و همسرم) قبول کردند
    1 ساله 30000 یورو و از Swisscare

اما باز هم پیشنهاد میدم از سفارت سوال بپرسید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : May 13th, 2011 در ساعت 02:47 PM

Junior Member

الان در نهایت swisscare از بقیه ارزون تره ؟ حتی از بیمه های ایرانی که سفارت معرفی کرده ؟
    حالا من اگه بخوام به یه دوستی خارج از کشور بگم که واسه من swisscare بگیره چه اطلاعاتی باید بهش بدم ؟
    اصلا میشه همچین کاری کرد ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟