صفحه 45 از 48 نخستنخست ... 3536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط azilo نمایش پست ها
    به چه ایمیلی؟
    تو برگه ریجکتی نوشتن "از طریق مکاتبه با کمیسیون فرجام خواهی رد روادید ورود به فرانسه به نشانی زیر به ان اعتراض کنید: Commission des Recours contre les decisions de Refus de Visa d'entree en France, BP "83.609,44036 Nantes CEDEX 1
    بخشی از جواب شما اینجا اومده. کمیسیون نانت رسماً یک بن بسته... بیشتر به این دلیل که بیشتر اعتراضاتش پایه و مایه درستی ندارن، ولی به خاطر حجم بالاشون عملاً وقت رسیدگی به شکایات اساسی تر رو می گیرن... کاری که دوستمون @
    penelppeh کردن رو در فرانسه بهش میگن recours gracieux و می تونه راه حل بهتری باشه. در هر حال، سعی کنید همه اسناد مدارکی رو که لازمه ضمیمه نامه/ایمیلتون کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بخشی از جواب شما اینجا اومده. کمیسیون نانت رسماً یک بن بسته... بیشتر به این دلیل که بیشتر اعتراضاتش پایه و مایه درستی ندارن، ولی به خاطر حجم بالاشون عملاً وقت رسیدگی به شکایات اساسی تر رو می گیرن... کاری که دوستمون @
    penelppeh کردن رو در فرانسه بهش میگن recours gracieux و می تونه راه حل بهتری باشه. در هر حال، سعی کنید همه اسناد مدارکی رو که لازمه ضمیمه نامه/ایمیلتون کنید
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اگه اعتراض کنم بهتره یا از یه کشور دیگه مثلا هلند اقدام کنم؟

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    من روزی که رفتم vfs بهم گفتن نقص مدرک داری اگه میتونی کامل کن و تا قبل ساعت 4 بیار که مدارکت کامل باشه.
    منم ساعت 3.30 مدارکو اماده کردم و واسه تحویل اون قسمتی که وقتارو چک میکنن مدارکو ازم گرفتن و گفتن به مدارکت اضافه میکنیم.
    روزی که جواب درخواست ویزا اومد دیدم ریجکت شدم و دلیلش دقیقا همون دوتا مدرکی بود که اخر تحویل دادم. امکان داره vfs مدارکو کامل نفرستاده باشه؟
    اگه بخوام اعتراض کنم فقط باید نامه به سفارت بفرستم و اینارو توضیح بدم یا مدارکمم دوباره ضمیمه کنم؟
    قبلا ویزای شینگن داشتم.
    اگه مشکل فقط نبود مدارکی که ارائه کردید در پرونده تونه، ایمیل رو بفرستید (برای کنسولگری سفارت) همراه با کپی نامه رد ویزا + مدارکی که به دستشون نرسیده بود. برای ایمیل، روی سایت سفارت دنبالش بگردید و یا زنگ بزنید و ازشون ایمیل رو بخواید... ایمیلی که باهاش جواب میدن ورودی نداره

یعنی اعتراض رو به کنسولگری اینجا بکنید، کمیسیون نانت رو کلاً فراموش کنید...
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ویزای۶ ماهه توریستی انگلیس اپلای کردم و رفیوز شدم. دلایلش به قرار ذیل هست:
    1. قبلن چند بار رفته بودم انگلیس و اونجا درس خوندم و دلیلی برای اپلای ویزای توریستی نمیبینن
    2. در حساب بانکیم ترنزکشن های بالا دیدن و از سورس و منبعش اطلاعی ندارن و توجیه نیستن
    ۳. به عنوان مووسس، صورتحساب بانکی که ارسال کردم برای درآمد دومم براشون توجیه نیست که دقیقن برای همین شغل هست
    ۴. دیپندنسی هایم کفایت نمیکنه که برگردم ایران، مجرد هستم و ممکنه احتمال بدن که در اون کشور بمونم
    و در آخر گفتن حق اپیل/ اعتراض ندارم.
    اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه چون به نظرم دلایلش برام کافی نیست و میخوام اعتراض بدم به هر نحوی که شده.
    ممنونم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط FDS نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای۶ ماهه توریستی انگلیس اپلای کردم و رفیوز شدم. دلایلش به قرار ذیل هست:
    1. قبلن چند بار رفته بودم انگلیس و اونجا درس خوندم و دلیلی برای اپلای ویزای توریستی نمیبینن
    2. در حساب بانکیم ترنزکشن های بالا دیدن و از سورس و منبعش اطلاعی ندارن و توجیه نیستن
    ۳. به عنوان مووسس، صورتحساب بانکی که ارسال کردم برای درآمد دومم براشون توجیه نیست که دقیقن برای همین شغل هست
    ۴. دیپندنسی هایم کفایت نمیکنه که برگردم ایران، مجرد هستم و ممکنه احتمال بدن که در اون کشور بمونم
    و در آخر گفتن حق اپیل/ اعتراض ندارم.
    اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه چون به نظرم دلایلش برام کافی نیست و میخوام اعتراض بدم به هر نحوی که شده.
    ممنونم
    دوست من! اینجا فوروم فرانسه است و ما اطلاعات کافی در مورد ویزای انگلیس نداریم. ولی در پاسختون نکته ای دیدم که چون جالب و مهم بود بهش اشاره می کنم:

1- در جریان باشید که نظر جامعه جهانی نسبت به شفافیت مالی در ایران بسیار بده! از نظر جامعه جهانی، ایران پایتخت پولشوییه و سابقه اونقدر خرابه که هر گونه آمد و شد غیر عادی پول به حسابتون، زنگ خطر ها رو به صدا در میاره. برای همین باید پولی که در میارید و موجودی حساب بانکیتون با شغل و درآمدهاتون بخونه. اگه هر چند وقت یه واریز/برداشت مالی گنده دارید و کارتون هم آزاد نیست، باید معلوم کنید این پول از کجا اومده. اگه هم کارتون آزاده، باید اظهار نامه مالیاتی تون با این درآمد ها بخونه. نمیشه یکی هر 3 ماه 250 هزار دلار سود بیاد تو حسابش از طریق بیزنس ولی مفاصا حساب مالیاتی سال قبلش برای همون بیزنس رو ضرر اعلام کرده باشه (که مالیات نده)
    2- در خارج معمولاً جلوی هر ترنزکشن یه توضیحاتی هست... د رایران از اینا استفاده نمیشه... اعداد گنده رو هایلایت کنید و خودتون یه گزارش دستی شرافتی بنویسید و توضیح بدید از کجا اومده (مثال: مبلغ واریزی فلان تاریخ به مبلغ فلان قدر، مربوط به فروش آپارتمان به ارث رسیده از مرحومه عمه خانم بوده و سهم الباقی ورثه در فلان تاریخ به حسابهای زیر واریز شده)
    3- ایراد اولی که ازتون گرفته اند ایراد بنی اسرائیلیه... یعنی چی؟ من اگه 3 سال کرمان درس خوندم دیگه برای سیاحت نمی تونم 8 سال بعدش دوباره برم کرمان؟
    4- ایراد آخر متاسفانه خیلی مرسومه و خیلی هم راه حل خاصی نداره. آدم که برای یه مسافرت توریستی ازدواج نمی کنه! یا اگه هنرمنده یا شغل آزاد داره که به استخدام یه شرکت در نمیاد! منتها از بس هموطنان توریستی رفتن و بعد تقاضای پناهندگی دادن، کار برای آدمهایی که ریگی به کفششون نیست سخت شده. اونی که تصمیم به فرار داره به هر حال راهی (قاچاقچی، کشور ثالث، جعل مدرک،...) پیدا می کنه.

در خصوص فرانسه، راهنماییها برای اعتراض در همین یکی دو صفحه آخر این تاپیک اومده. در خصوص انگلستان فکر کنم باید در فوروم خودش مطرح بفرمایید

Junior Member

برای من و همسرم هم دقیقا همین اتفاق افتاد و بعد از کلی پی گیری از سفارت و vfs دبی و کنسولگری ... متوجه شدیم که vfs مدارک رو اصلا به سفارت نرسیده بود حتی من هم یک نامه داشتم از ظرف سفارت که vfs به من اعلام نکرده بود این جریان مال vfs پالادیوم هستش ما کلی پی گیری و شکایت کردیم و در نهایت یک تماس مبنی بر قبول کردن اشتباه توسط Vfs دریافت کردیم و درنهایت هم ادعای خسارت کردیم که فقط vfs نفری 25 یورو خودش رو به ما برگردوند. من پیشنهادم اینه که در صورت درخواست کردن مدرک اضافه حتما مدارک رو به خود سفارت تحویل بدید و نه vfs.

تجربه شما در رابطه با گرفتن ویزای توریستی از فرانسه باتوجه به اینکه هتل و بلیط را هم رزو کرده باشیم چطور است ؟

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام دوستان
    من برای ویزای سوییس اقدام کردم و متاسفانه ریجکت شدم. می خواستم ازتون در این زمینه راهنمایی بگیرم. این اولین تجربه من برای گرفتن ویزای شینگن است و خیلی تجربه ندارم.
    من و همسرم قصد داشتیم که به همراه هم برای فرصت مطالعاتی به سوییس برویم و به صورت جداگانه هر کدوممون یک دعوت نامه از استادی معتبر از دانشگاه زوریخ سوئیس برای این تابستان داشتیم. بنده دانشجوی دکتری و همسرم هیات علمی دانشگاه سراسری هستند. برای درخواست وقت ویزا جداگانه ایمیل زدیم (نمی دانستیم که باید در یک ایمیل می نوشتیم و یک وقت می گرفتیم بعدا این را فهمیدیم). وقت های جداگانه به ما دادند و وقت من 20 روز زودتر از وقت همسرم بود. من در تاریخ مربوط به خودم بهVFS Global رفتم و مدارکم که شامل دعوتنامه از طرف استادم در سوئیس، گواهی اشتغال به تحصیل، ترجمه شناسنامه، نامه تمکن مالی از بانک به مبلغ 130 میلیون تومان که مربوط به حساب مشترک من و همسرم بود، و نامه گردش مالی از حساب خودم، فرم ویزای ویزیتور(!)، بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل به مدت 20 روز (هتل بیشتر از 20 روز رزرو نمی کردند و ما تاریخ بلیطمون را با تاریخ بلیط هماهنگ کرده بودیم اما تاریخی که در دعوتنامه بود به مدت 3 ماه بود) بود را تحویل دادم. البته چون بسیاری از مدارک مثل سند خانه و ماشین به نام همسرم بود من این مدارک را نداشتم. هنگام تحویل مدارک در نامه ای نوشتم که من و همسرم با هم قصد سفر داریم و لطفا مدارک ما را با هم بررسی کنید. این مطلب را بعدا ایمیلی نیز به آدرس ایمیل سفارت ایمیل زده و آن ها گفتند مشکلی نیست و مدارک ما را با هم بررسی می کنند. اما بلافاصله یک روز پس از ایمیل من از طرف شرکتVFS GLOBAL به من ایمیل زدند که پروسه ویزای من تمام شده و من برای گرفتن نتیجه بروم. که من رفتم و دیدم ریجکت شده ام. از آنجا که همسر من هنوز نوبتش نشده و مدارکش را تحویل نداده پس آن ها به درخواست ما مبنی بر اینکه مدارک ما را با هم در نظر بگیرین گویا توجهی نکرده اند.
    دلیل ریجکتی بند 8 و 9 بوده است:

The information submitted regarding justification for the purpose and conditions of the intended stay was not reliable.
    Your intention to leave the territory of the Member States before the expiry of the visa applied for could not be ascertained.

بعد از ریجکت شدن بعضی دوستانم گفتند که خیلی بهتر بود استادت اقامتت را در انجا تضمین می کرد و تضمین می کرد که در تاریخ مورد نظر برمی گردید. من علت را هنوز نمی دانم. آیا شما می دانید که اعتراض کردن فایده ای دارد یا نه؟ هزینه اعتراض ۲۰۰فرانک است و در صورتی که احتمال تغییر نظرشون خیلی کم باشد ترجیح می دهم این همه هزینه نکنم.
    خیلی ممنون می شوم از دوستان در صورتی که بتوانند منو راهنمایی کنند.

سلام خدمت دوستان عزیز
    ممنون میشم که من رو راهنمایی بفرمایید
    پدر و مادر من برای اولین بار درخواست ویزا داشتن از سفارت فرانسه که ریجکت شدن. دلیل سفر رو دیدار اقوام گفته بودن چون عمه من اونجا اقامت دارن و پسرعمه ام برای اونها دعوتنامه فرستاده بوده. به بیان دیگه پدر من از خواهرزاده اش دعوتنامه داشته. همه مدارکشون هم کامل بوده. اما متاسفانه با بند 8 ریجکت شدن که میگه اطلاعات ارائه شه به منظور توجیه محل اقامت قابل اعتماد نیست
    فقط دو تا نکته وجود داره. یکی اینکه دعوتنامه دیر به دستشون رسیده بوده. توی مصاحبه کپی دعوتنامه ها و رسید پست دعوتنامه رو به VFS دادن (خود VFS گفته بوده که مشکلی نداره میتونن چند روز بعد اصلش رو بیارن). بعد از چند روز اصل دعوتنامه رو بردن تحویل دادن. نکته بعدی اینکه بلیط پروازشون تهران پاریس تهران بوده درصورتیکه دعوتنامه از یه شهر دیگه فرانسه است.
    حالا سوال من اینه:
    1- دلیل ریجکت چی بوده؟ VFS اصل دعوتنامه رو تحویل نداده؟ یا اینکه باید دعوتنامه هم حتما از پاریس می بوده که بلیط به اونجا بوده؟
    2- امیدی هست با ایمیل به کنسولگری مشکل حل بشه و در همون تاریخ سفرشون انجام بشه(دو هفته دیگه) یا اینکه طول داره و باید بلیطشون رو کنسل کنن و صبر کنن تا ببینن چی می شه؟
    ممنون از راهنمایی هاتون

Junior Member

با سلام
    بنده هم برای شرکت در یک کنفرانس در زوریخ به عنوان سخنران دعوت نامه داشتم که چند روز پیش از سفارت سوییس با بند 8 ریجکت شدم. قابل ذکر هست که 4 تا ویزای شنگن. ویزای کانادای معتبر و ویزای آمریکا هم داشتم. همه مدارکم هم کامل بود. درخواست ویزای 13 روزه داده بودم که 9 روز تو سوییس باشم و 4 روز برم بلژیک و از اونجا برگردم. بلیط هواپیما بیت سوییس و بروکسل و ... . همه چی کامل بود. جالبه قبلا ویزای شنگن از سوییس هم داشتم. به نظرم همش الکیه لا اقل برای سوییس چون میگه برای اعتراض 200 فرانک باید بدید. بیشتر برای پول این کا رو میکنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)