صفحه 10 از 48 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)

با سلام،
    دوستان در مورد ویزای فرانسه چه نکاتی را باید رعایت کرد، تا احتمال ریجکت شدن به حداقل برسه.
    از اونجایی که دوستان تو تاپیک های دیگه گفتند، انگار بدون ذکر هیچ دلیل پرونده ها ریجکت میشن، اما شاید دوستان با تجربه بتونن کمک کنن.
    بعنوان مثال چقدر هر یک از موضوعات زیر در گرفتن ویزا تاثیر دارند؟
    - سطح زبان
    - مقطع تحصیلی
    - رشته تحصیلی
    - پشتوانه مالی
    - دانشگاهی که پذیرش گرفته میشه
    - معدل دیپلم یا مقطع قبلی مقطع کنونی
    - هدف از پذیرش (ادامه تحصیل و کار یا ادامه تحصیل و برگشت به ایران)
    ...

امیدوارم دوستانی که تجربه ای در مورد گرفتن ویزا دارند، بتونن راهنمایی کنن که برای سال بعد خطر ریجکت شدن رو بشه به حداقل رسوند.
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید//
    Together we stand, divided we fall

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    با سلام،
    دوستان در مورد ویزای فرانسه چه نکاتی را باید رعایت کرد، تا احتمال ریجکت شدن به حداقل برسه.
    از اونجایی که دوستان تو تاپیک های دیگه گفتند، انگار بدون ذکر هیچ دلیل پرونده ها ریجکت میشن، اما شاید دوستان با تجربه بتونن کمک کنن.
    بعنوان مثال چقدر هر یک از موضوعات زیر در گرفتن ویزا تاثیر دارند؟
    - سطح زبان
    - مقطع تحصیلی
    - رشته تحصیلی
    - پشتوانه مالی
    - دانشگاهی که پذیرش گرفته میشه
    - معدل دیپلم یا مقطع قبلی مقطع کنونی
    - هدف از پذیرش (ادامه تحصیل و کار یا ادامه تحصیل و برگشت به ایران)
    ...

امیدوارم دوستانی که تجربه ای در مورد گرفتن ویزا دارند، بتونن راهنمایی کنن که برای سال بعد خطر ریجکت شدن رو بشه به حداقل رسوند.
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید//

ببین دوست عزیز ،
    چیزی که شما ازش به عنوان خطر ریجکتی نام می برید وجود نداره ! هر کسی که برای فرانسه اقدام می کنه باید این احتمال رو در نظر بگیره که به احتمال 90% ریجکت میشه حتی اگه تمام مدارک و شرایط رو داشته باشه. خود همین سایت میتونه یک جامعه آماری باشه که ظاهرا امسال تا الان فقط یه نفر ویزا گرفته. ولی چند تا شرط هست که اگه توی پروندتون باشه کلا پروندتون رو برای فرانسه نمی فرستند و یکی دو هفته ای ریجکت می کنند.

ولی شرایط مثبتی که وجو داره اینهاست:
    1. رشته ای که می خواین بخونید باید کاملا مرتبط با رشته ای که اینجا خوندید باشه.
    2. اگه رشته ای مورد نظرتون توی ایران نباشه شانستون بیشتر میشه.
    3. سطح زبانتون باید از نظر سفارت باید برای رشتتون کافی باشه حتی اگه پذیرش داشته باشید.
    4. هرچی مقطعی که ازش پذیرش گرفتید بالاتر باشه راحت تر ویزا می دهند.
    5. هرچی تعداد سال تحصیل یا مدت زمان لازم برای تحصیلتون کمتر باشه ویزا راحت تر میدهند.

کلا اگه این شرایط بالا رو دارید می تونید امیدوار باشید که توی اون 90% قرار نمی گیرید. ولی باز هم هیچ قانونی وجود نداره برای اینکه اگه تمامی شرایط رو دارید ویزا رو بگیرید.

به تمامی دوستانی که دارند برای نانت نامه اعتراض می نویسند هم لازمه که بگم:
    کمیسیون نانت فقط برای دست به سر کردن ریجکتی هاست ، من خودم توی این دو سه سالی که در جریان کارهای ویزای بچه ها هستم تا الان ندیدم کسی رو که از نانت جواب مثبت بگیره. توی خود ویکی پدیا هم نوشته که فقط 10 % پرونده ها باهاشون موافقت میشه توی نانت.

هدف من از ارسال این پست اصلا نا امید کردن بقیه نیست. فقط میخوام کمکتون کنم که واقع بین باشید. چون امیدوار بودن الکی واقعا سودی نداره و در واقع سفارت فرانسه از همین امیدوار بودن ماست که داره استفاده می بره. هر جای دیگه دنیا بود وزارت امور خارجه سفیر رو احضار می کرد و درباره این عملکرد سفارت توضیح میخواست، ولی از اونجایی که متاسفانه توی دنیا به کسانی شناخته شده ایم که هرجا توی سیاست کم آوردیم از دیوار سفارت ها بالا رفتیم، نمیتونیم هیچ جا حرفی از عدالت بزنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز ،
    چیزی که شما ازش به عنوان خطر ریجکتی نام می برید وجود نداره ! هر کسی که برای فرانسه اقدام می کنه باید این احتمال رو در نظر بگیره که به احتمال 90% ریجکت میشه حتی اگه تمام مدارک و شرایط رو داشته باشه. خود همین سایت میتونه یک جامعه آماری باشه که ظاهرا امسال تا الان فقط یه نفر ویزا گرفته. ولی چند تا شرط هست که اگه توی پروندتون باشه کلا پروندتون رو برای فرانسه نمی فرستند و یکی دو هفته ای ریجکت می کنند.

3. سطح زبانتون باید از نظر سفارت باید برای رشتتون کافی باشه حتی اگه پذیرش داشته باشید.
    5. هرچی تعداد سال تحصیل یا مدت زمان لازم برای تحصیلتون کمتر باشه ویزا راحت تر میدهند.

کلا اگه این شرایط بالا رو دارید می تونید امیدوار باشید که توی اون 90% قرار نمی گیرید. ولی باز هم هیچ قانونی وجود نداره برای اینکه اگه تمامی شرایط رو دارید ویزا رو بگیرید.

کمیسیون نانت فقط برای دست به سر کردن ریجکتی هاست ، من خودم توی این دو سه سالی که در جریان کارهای ویزای بچه ها هستم تا الان ندیدم کسی رو که از نانت جواب مثبت بگیره. توی خود ویکی پدیا هم نوشته که فقط 10 % پرونده ها باهاشون موافقت میشه توی نانت.

هدف من از ارسال این پست اصلا نا امید کردن بقیه نیست. فقط میخوام کمکتون کنم که واقع بین باشید. چون امیدوار بودن الکی واقعا سودی نداره و در واقع سفارت فرانسه از همین امیدوار بودن ماست که داره استفاده می بره. هر جای دیگه دنیا بود وزارت امور خارجه سفیر رو احضار می کرد و درباره این عملکرد سفارت توضیح میخواست، ولی از اونجایی که متاسفانه توی دنیا به کسانی شناخته شده ایم که هرجا توی سیاست کم آوردیم از دیوار سفارت ها بالا رفتیم، نمیتونیم هیچ جا حرفی از عدالت بزنیم.
    سلام،
    90%؟ واقعآ به این شدت ریجکتی داره سفارت؟ فکر میکنم با شرایطی که من دارم، ممکنه بیشتر هم بشه با این شرایط!!
    خوب من میخوام برای کارشناسی اقدام کنم که 3 سال هست!! اینجا هم کاردانی رو گرفتم!! از فرانسه هم هیچی نمیدونم، اما خیلی بهش علاقه دارم!!
    تا اونجا که میدونم برای لیسانس سفارت، dalf میخواد (به نظرتون چقدر زمان نیاز داره برای یادگیری، تا بتونیم dalf رو قبوال بشیم)!! رشته تحصیلیم هم کامپیوتر با گرایش مهندسی نرم افزار هست.

به نظر شما که اقدام کردید، با این شرایط ارزش داره وقت بزارم برای فرانسه؟

در ضمن از وقتی که رئیس جمهور فرانسه عوض شده، کسی برای ویزا اقدام کرده؟ چون تا اونجا که میدونم سارکوزی کلن خیلی مخالف مهاجر پذیر بودن فرانسه بود و حتی کمپ مهاجرین فرانسه رو زد خراب کرد و قانون کار بعد از تحصیل رو هم برای دانشجویان خارجی حذف کرد!! اما این اقای اولاند تا رئیس جمهور شد، حداقل قانون کار رو برگردوند!!
    به نظرتون این تغییر رئیس جمهوری هیچ تاثیری در گرفتن ویزا برای دانشجویان ایرانی نداره؟

پیشاپیش ممنون//
    Together we stand, divided we fall

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز ،

مرسی از اطلاعاتی که نوشتید که درست هم هستند. اما فکر میکنم درباره نتیجه یک مقدار اغراق آمیز نوشتید. من اقلا 2 نفر دیگه رو میشناسم که امسال ویزا گرفتند و این عدد شاید در کل کم باشه، اما من کلا 7-8 رو امسال در دنیای غیر مجازی دیدم که اپلای کردند و با من 3 نفر ویزا گرفتیم و بقیه رو هم نمیدونم نتیجشون رو و به نظرم این آمار چندان بد نیست. همچنین با توجه به مدارک پروندشون می تونم حدس بزنم که هستند باز هم کسانی که جواب ویزاشون مثبت شده و چون خرشون از پل گذشته نمیان اینجا اعلام کنن. من فکر میکنم هرکی چند صفحه از این فروم رو بخونه دستش میاد که اپلای کردن برای ویزای فرانسه ریسکش بالاست. اما اینکه میاید قاطعانه میگید 90 درصد ریجکت میشن، صرفا انرژی و انگیزه رو از بچه ها میگیره...

نقل قول نوشته اصلی توسط amirest نمایش پست ها
    مرسی از اطلاعاتی که نوشتید که درست هم هستند. اما فکر میکنم درباره نتیجه یک مقدار اغراق آمیز نوشتید. من اقلا 2 نفر دیگه رو میشناسم که امسال ویزا گرفتند و این عدد شاید در کل کم باشه، اما من کلا 7-8 رو امسال در دنیای غیر مجازی دیدم که اپلای کردند و با من 3 نفر ویزا گرفتیم و بقیه رو هم نمیدونم نتیجشون رو و به نظرم این آمار چندان بد نیست. همچنین با توجه به مدارک پروندشون می تونم حدس بزنم که هستند باز هم کسانی که جواب ویزاشون مثبت شده و چون خرشون از پل گذشته نمیان اینجا اعلام کنن. من فکر میکنم هرکی چند صفحه از این فروم رو بخونه دستش میاد که اپلای کردن برای ویزای فرانسه ریسکش بالاست. اما اینکه میاید قاطعانه میگید 90 درصد ریجکت میشن، صرفا انرژی و انگیزه رو از بچه ها میگیره...
    من هم با این نظر شما موافقم . هرچند خودم قبلا رد شدم ولی این رو هم دیدم که متاسفانه بچه ها توی فروم های مختلف وقتی کارشون گیره دائم به فروم سر میزنن و سوال میپرسن ولی وقتی کارشون راه افتاد و ویزاشون اومد حتی نمیان بنویسن که ویزام اومد میرن دنبال درس و زندگیشون. مثل آقا مسعود و آقا آرش و چند تا استاد دیگه کم پیدا میشن که بیان تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار بدن. ولی وقتی رد میشن چون ارتباطشون با فروم قطع نمیشه هنوز مطلب مینویسن و نتیجه اش این میشه که تو فروم همیشه در مورد ردیها مطلب هست. البته این نظر من بود شاید بقیه جور دیگه فک کنن. یه چیز دیگه رو هم میخواستم در مورد شرایط پرونده بگم که شرایط پرونده هیچکس با دیگران قابل مقایسه نیست فقط در مورد خودش صدق می کنه. نمیشه گفت مثلا چون فلانی مثلا این مقدار در آمد ماهیانه گذاشته پس ما که اینقدریم حتما ردیم یا قبولیم. یا موارد دیگه تو پرونده. فک میکنم سر جمع شرایط رو برای ویزا دادن یا ندادن چک می کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یعنی واقعا ویزا متقاضیان تحصیل برای رشته عمران ( تمام مقاطع) در فرانسه، ریجکت میشن؟ عمران چه ربطی به مسائل امنیتی داره؟
    من یکی از دوستام بین عمران و فیزیک مونده بود از بخش فرهنگی راهنمایی خواست بهش گفتن اگر اینا نباشه که خیلی بهتره ولی اگر چاره ای نداری فیزیک رو بزن.البته اینا حساب کتاب ندارن ..شاید هم گرفتین ویزا. نگران نباشید

Junior Member

ببینید امثال بین دوستانی که من داشتم بیشتری ها ویزا گرفتن تا ریجکت بشن.حدودا 11 نفر ویزا گرفتن و حدودا 3 نفر رو هم میشناسم که ریجکت شدن.البته خیلی هارو هنوز نمیدونم و هنوز متظر هستم.ولی به نظر من بیشتر به انگیزه نامه ای که براشون میل می کنید بستگی داره و اینکه احتمال برگشتتون به ایران چقدر هست. و امسال هم که خیلی مسکن براش مهم شده .و چون وضعیت تحصیلی رو یکبار دانشگاه بررسی کرده است سفارت بخواد دوباره بیاد ریز به ریز نمره هامون چک کنه و...چون خیلی از موارد تحصیلی هست که اونا اصلاعی ندارن... ....به هر حال امیدوارم هممون ویزا بگیریم.

Member
    رشته و دانشگاه

! از فرانسه هم هیچی نمیدونم، اما خیلی بهش علاقه دارم!!
    تا اونجا که میدونم برای لیسانس سفارت، dalf میخواد (به نظرتون چقدر زمان نیاز داره برای یادگیری، تا بتونیم dalf رو قبوال بشیم)!!
    ببینید اگه خیلی خوب و فشرده بخونید برای فرانسه، تاکید می کنم یعنی هر روز و روزی حداقل 4 ساعت، حدود یک سال طول میکشه تا به سطح B2 برسید
    به نظر شما که اقدام کردید، با این شرایط ارزش داره وقت بزارم برای فرانسه؟
    تا سفارت این رویه که در پیش گرفته رو تغییر نده و با مراجعه کننده ها درست برخورد نکنه دیگه به هیچ کس فرانسه رو پیشنهاد نمی کنم! اینها تا قبل از اینکه پول ویزا رو بریزی با همه خوب برخورد می کنند ! بعدش دیگه براشون مهم نیست.
    در ضمن از وقتی که رئیس جمهور فرانسه عوض شده، کسی برای ویزا اقدام کرده؟ چون تا اونجا که میدونم سارکوزی کلن خیلی مخالف مهاجر پذیر بودن فرانسه بود و حتی کمپ مهاجرین فرانسه رو زد خراب کرد و قانون کار بعد از تحصیل رو هم برای دانشجویان خارجی حذف کرد!! اما این اقای اولاند تا رئیس جمهور شد، حداقل قانون کار رو برگردوند!!
    به نظرتون این تغییر رئیس جمهوری هیچ تاثیری در گرفتن ویزا برای دانشجویان ایرانی نداره؟
    متاسفانه فرانسه مثل ایران نیست که تا رئیس جمهور عوض میشه از جهنم به بهشت و یا از بهشت به جهنم تغییر پیدا می کنه، اونجا یه سری سیاست های کلی دارند که اگه بخواد عوض بشه باید توی یه پروسه تصمیم گیری مجلس اتفاق بیافته و درسته که اولاند از وقتی اومده یه سری قوانین کوچیم رو به نفع دانشجوها تغییر داده ولی بعید به نظر می رسه به این زودی ها امواجش به اینجاها برسه !

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط newid نمایش پست ها
    من هم با این نظر شما موافقم . هرچند خودم قبلا رد شدم ولی این رو هم دیدم که متاسفانه بچه ها توی فروم های مختلف وقتی کارشون گیره دائم به فروم سر میزنن و سوال میپرسن ولی وقتی کارشون راه افتاد و ویزاشون اومد حتی نمیان بنویسن که ویزام اومد میرن دنبال درس و زندگیشون. مثل آقا مسعود و آقا آرش و چند تا استاد دیگه کم پیدا میشن که بیان تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار بدن. ولی وقتی رد میشن چون ارتباطشون با فروم قطع نمیشه هنوز مطلب مینویسن و نتیجه اش این میشه که تو فروم همیشه در مورد ردیها مطلب هست. البته این نظر من بود شاید بقیه جور دیگه فک کنن. یه چیز دیگه رو هم میخواستم در مورد شرایط پرونده بگم که شرایط پرونده هیچکس با دیگران قابل مقایسه نیست فقط در مورد خودش صدق می کنه. نمیشه گفت مثلا چون فلانی مثلا این مقدار در آمد ماهیانه گذاشته پس ما که اینقدریم حتما ردیم یا قبولیم. یا موارد دیگه تو پرونده. فک میکنم سر جمع شرایط رو برای ویزا دادن یا ندادن چک می کنن.
    ببینید من اول پیامم نوشتم که می تونیم این فضای اپلای ابراد رو به عنوان یک جامعه آماری در نظر بگیریم ، وگرنه من اگه بخوام کسانی که باهاشون در فضای واقعی در تماس هستم رو در نظر بگیرم این آمار خیلی نا امید کننده تر میشد! مثلا چیزی حدود 93-94 در صد ! چون که من خیلی زود اقدام کردم یعنی 27 ماه می و خیلی زود هم نتیجه ریجکتیم اعلام شد یعنی یه هفته بعدش، این باعث شد که کسایی که ریجکت شدند با من تماس بگیرند و بپرسند که "چی کار کردی؟ و چه نتیجه ای گرفتی؟" و این تعداد چیزی حدود 11 نفر بودند که یا مستقیم یا فیس بوک یا همینجا یا از طرف یه نفر دیگه از من پرس و جو می کردند که با خودم میشن 12 نفر و از این تعداد من فقط یک نفر رو توی فضای واقعی میشناسم که ویزا گرفت ! ولی چون میدونستم به خاطر ریجکتی ام جامعه آماری که در اطراف من هست جامعه آماری درستی برای انتخاب نیست ، گفتم جامعه آماری این سایت یه جامعه آماری طبیعی تریه. پس لطفا هی نگین من دو نفر رو میشناسم که قبول شدند چون همه ما بالای 5-6 نفر رو میشناسیم که ریجکت شدند.

ببینید من فقط نمیخوام کسی امید الکی پیدا کنه، چون پارسال هم همین حرفها بود و جو نا امید کننده ای بود توی سایت ولی وقتی یه سری میومدند و میگفتند "نه! اونهایی که قبول شدند دیگه نمیان اینجا بگند! و خیلی ها قبول شدند که رفتند و ..." این یه امید واهی میداد! از جمله به خود من ! که با خودم گفتم حتما اینهایی که ریجکت شدند پروندشون مشکلی داشته که ریجکت شدند ! ولی وقتی افتادم توی کار و دیدم پرونده کامل اطمینانی برای قبول شدن نیست اومدم اینجا و دارم میگم که اونهایی که مثل من دنبال یه مسیر مطمئن می گردند بدونند که فرانسه مسیر مطمئنی نیست ! تا آخرهاش با اطمینان میری ولی آخرش که رسیدی میبینی دیگه به یه جایی رسیدی که شرایط تو تعیین کننده نیست ! دوباره دارم میگم:

کسایی که فرانسه رو اقدام میکنن، همزمان برای کشورهای دیگه هم اقدام کنید. اگه میخواین یه کشور رو فقط انتخاب کنید اون مسلما فرانسه نیست !! سرمایه گذاری تون رو روی جایی انجام بدید که میدونید حداقل اگه شانسش هم بالا نیست مسیرش کاملا مشخصه و فقط و فقط شرایط شماست که روی نتیجه نهایی تاثیر داره و نه شرایط و احساسات دیگری !

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mn_mogni نمایش پست ها
    ببینید امثال بین دوستانی که من داشتم بیشتری ها ویزا گرفتن تا ریجکت بشن.حدودا 11 نفر ویزا گرفتن و حدودا 3 نفر رو هم میشناسم که ریجکت شدن.البته خیلی هارو هنوز نمیدونم و هنوز متظر هستم.ولی به نظر من بیشتر به انگیزه نامه ای که براشون میل می کنید بستگی داره و اینکه احتمال برگشتتون به ایران چقدر هست. و امسال هم که خیلی مسکن براش مهم شده .و چون وضعیت تحصیلی رو یکبار دانشگاه بررسی کرده است سفارت بخواد دوباره بیاد ریز به ریز نمره هامون چک کنه و...چون خیلی از موارد تحصیلی هست که اونا اصلاعی ندارن... ....به هر حال امیدوارم هممون ویزا بگیریم.
    شما متاسفانه یه خورده آماری که اینجا ارائه می کنید با آماری که قبلا و در جاهای دیگه ارائه کردید متفاوته !!!

از جمله :

نه ایشلا که شما ویزا میگیرید.البته یکی از دوستای دیگر هم منتظر جوابش هست و هنوز ریجکت نشده.ولی خوب یه چند نفری که دوروبر من بودن ریجگت شدن.اخه سفارت یه سری از رشته ها یه خاطر همین جریان سیاسی اش ریجکت میکنه مثل فیزیک و بیوشیمی و امثال بخش فرهنگی عمران رو هم اعلام کرد....البته باز هم معلوم نیست شرایط هرکسی فرق میکنه.
    من كه 4 نفر از دوستانم امسال فيزيك بودن و ريجكت شدن.شايد چون دكتري بوده
    اگه با بقیه رو راست نیستید حداقل با خودتون باشید !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)