صفحه 11 از 48 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    ببینید من اول پیامم نوشتم که می تونیم این فضای اپلای ابراد رو به عنوان یک جامعه آماری در نظر بگیریم ، وگرنه من اگه بخوام کسانی که باهاشون در فضای واقعی در تماس هستم رو در نظر بگیرم این آمار خیلی نا امید کننده تر میشد! مثلا چیزی حدود 93-94 در صد ! چون که من خیلی زود اقدام کردم یعنی 27 ماه می و خیلی زود هم نتیجه ریجکتیم اعلام شد یعنی یه هفته بعدش، این باعث شد که کسایی که ریجکت شدند با من تماس بگیرند و بپرسند که "چی کار کردی؟ و چه نتیجه ای گرفتی؟" و این تعداد چیزی حدود 11 نفر بودند که یا مستقیم یا فیس بوک یا همینجا یا از طرف یه نفر دیگه از من پرس و جو می کردند که با خودم میشن 12 نفر و از این تعداد من فقط یک نفر رو توی فضای واقعی میشناسم که ویزا گرفت ! ولی چون میدونستم به خاطر ریجکتی ام جامعه آماری که در اطراف من هست جامعه آماری درستی برای انتخاب نیست ، گفتم جامعه آماری این سایت یه جامعه آماری طبیعی تریه. پس لطفا هی نگین من دو نفر رو میشناسم که قبول شدند چون همه ما بالای 5-6 نفر رو میشناسیم که ریجکت شدند.

ببینید من فقط نمیخوام کسی امید الکی پیدا کنه، چون پارسال هم همین حرفها بود و جو نا امید کننده ای بود توی سایت ولی وقتی یه سری میومدند و میگفتند "نه! اونهایی که قبول شدند دیگه نمیان اینجا بگند! و خیلی ها قبول شدند که رفتند و ..." این یه امید واهی میداد! از جمله به خود من ! که با خودم گفتم حتما اینهایی که ریجکت شدند پروندشون مشکلی داشته که ریجکت شدند ! ولی وقتی افتادم توی کار و دیدم پرونده کامل اطمینانی برای قبول شدن نیست اومدم اینجا و دارم میگم که اونهایی که مثل من دنبال یه مسیر مطمئن می گردند بدونند که فرانسه مسیر مطمئنی نیست ! تا آخرهاش با اطمینان میری ولی آخرش که رسیدی میبینی دیگه به یه جایی رسیدی که شرایط تو تعیین کننده نیست ! دوباره دارم میگم:

کسایی که فرانسه رو اقدام میکنن، همزمان برای کشورهای دیگه هم اقدام کنید. اگه میخواین یه کشور رو فقط انتخاب کنید اون مسلما فرانسه نیست !! سرمایه گذاری تون رو روی جایی انجام بدید که میدونید حداقل اگه شانسش هم بالا نیست مسیرش کاملا مشخصه و فقط و فقط شرایط شماست که روی نتیجه نهایی تاثیر داره و نه شرایط و احساسات دیگری !
    خب جامعه آماریتون غلطه. این فضای اپلای ابراد هم دقیقا به همون دلیلی که برای جامعه واقعی اطرافتون گفتید قابل اعتماد نیست. مسلما کسی که ویزاش ریجکت میشه راه میوفته زنگ زدن به این و اون و درخواست کمک در فضاهای مجازی و واقعی.الان شما رو چه حسابی میگید اون کسی که پارسال اومده مثل من با همین استدلال به بچه ها امید داده، امیدش واهی بوده؟ آمار مستقیم از خود سفیر دریافت می کنی شما؟ آیا غیر از اینه که چون ویزای خودتون ریجکت شده به این نتیجه رسیدین که این استدلال غلطه و امید واهیه؟ در ضمن من هم نمیگم ریسک اپلای کردن برای ویزا پایینه. اصلن وجود چنین تاپیکی در انجمن خودش نشون میده که ممکنه پرونده بدون دلیل هم ریجکت بشه. اما خب گفتن یک آمار ناموثق تو این فضا هیچ کمکی به کسانی که می خوان اقدام کنن نمیکنه و فقط کسانی که منتظر جواب یا در حال آمادگی برای اپلای هستند رو از نظر روانی تحت فشار قرار میده.

Junior Member

شما متاسفانه یه خورده آماری که اینجا ارائه می کنید با آماری که قبلا و در جاهای دیگه ارائه کردید متفاوته !!!

از جمله :

اگه با بقیه رو راست نیستید حداقل با خودتون باشید !

من با خودم رو راست هستم.اولا باید بگم که اون کامنت هایی که گذلشتم مال قیل بود که هنوز جواب 4تا از دوستام آمده بود و متاسفانه فیزیک بودن و زبان. ثانیا اینکه هنوز هم میگم رشته های فیزیک و شیمی به گفته ی خود بخش فرهنگی ریجکت هست و تا اونجا که میتونید این گرایش هارو انتخاب نکنید.ثالثا این 11 نفری رو هم که جواباشون اومده توی این هفته خبرش به دستم رسیده که توی رشته های مختلف بودن مثل مکانیک .ریاضی.هنر...به نظر من به جا این که شما بخواهید مثلا اینجا مچ گیری بکنید دقیق تر سوال میکردید.و یه کمی هم به اعصابتون مسلط باشید.

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

دوستان عزیز
    چون دلیل خاصی برای ریجکت پرونده ها در فرانسه ارائه نمیشه و فاکتورهای مختلفی در این امر دخیله؛ هر کس نظر شخصی خودش رو داره
    کاربران با خواندن ارسالهای شما تصمیم خواهند گرفت
    جهت حفظ نظم فروم، لطفا از ادامه بحث های شخصی بپرهیزید و فقط دلایل ریجکت و راهکارهای اون رو دنبال کنید
    با تشکر
    مدیریت انجمن فرانسه
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

دوستانی که امسال یا پارسال ریجکت شدند توجه کنند:

من در این مدت که از تاریخ ریجکت پرونده ام می گذرد ( اوایل ژوئن) توانستم از طریق پیگیری هایی که کردم با یکی از قوی ترین سندیکاهای دانشجویی در فرانسه به نام سندیکای SUD étudiant تماس پیدا کنم و خوشبختانه آدم پیگیر و با انصافی پیدا شد که پیگیر کارهای من توی فرانسه شد. بعد از شرح دادن وضعیت ریجکت ویزا ها و رفتار نامحترمانه سفارت در پاسخگویی و بررسی پرونده ها این شخص آنقدر تحت تاثیر قرار گرفت که تصمیم به پیگیری جدی این وضعیت شد. این شخص با یکی از NGO های فرانسه به نام CIMADE ( که پیگیری وضعیت مهاجرین و پناهندگان از تمامی نقاط دنیا به ویژه آفریقا و خاور میانه است را به عهده دارد) ارتباط برقرار کرد و خواستار پیگیری این وضعیت نامطلوب شد. اکنون سندیکای SUD و CIMADE (که متشکل از وکلای فعال است) برای پیگیری این وضعیت از طریق دادخواست علیه سفارت احتیاج به مدارک معتبر و رسمی دارد. لطفا در صورت تمایل نامه های ریجکتی خود را از سفارت درخواست کنید و اسکن آن را به ایمیل اینجانب ارسال نمایید. توجه کنید که نامه ریجکتی شما باید به امضای کنسول (خانم Claudine remm) رسیده باشد و تاریخ و شماره نامه داشته باشد.

ایمیل من در پروفایل اینجانب در قسمت درباره من موجود است.

پ.ن: دوستانی هم که پارسال ریجکت شدند لطفا نامه ریجکتی خود که به امضای کنسول قبلی رسیده است را ارسال کنند.
    ویرایش توسط avand : September 6th, 2012 در ساعت 02:43 AM

Member
    رشته و دانشگاه

دوستانی که امسال یا پارسال ریجکت شدند توجه کنند:

من در این مدت که از تاریخ ریجکت پرونده ام می گذرد ( اوایل ژوئن) توانستم از طریق پیگیری هایی که کردم با یکی از قوی ترین سندیکاهای دانشجویی در فرانسه به نام سندیکای SUD étudiant تماس پیدا کنم و خوشبختانه آدم پیگیر و با انصافی پیدا شد که پیگیر کارهای من توی فرانسه شد. بعد از شرح دادن وضعیت ریجکت ویزا ها و رفتار نامحترمانه سفارت در پاسخگویی و بررسی پرونده ها این شخص آنقدر تحت تاثیر قرار گرفت که تصمیم به پیگیری جدی این وضعیت شد. این شخص با یکی از NGO های فرانسه به نام CIMADE ( که پیگیری وضعیت مهاجرین و پناهندگان از تمامی نقاط دنیا به ویژه آفریقا و خاور میانه است را به عهده دارد) ارتباط برقرار کرد و خواستار پیگیری این وضعیت نامطلوب شد. اکنون سندیکای SUD و CIMADE (که متشکل از وکلای فعال است) برای پیگیری این وضعیت از طریق دادخواست علیه سفارت احتیاج به مدارک معتبر و رسمی دارد. لطفا در صورت تمایل نامه های ریجکتی خود را از سفارت درخواست کنید و اسکن آن را به ایمیل اینجانب ارسال نمایید. توجه کنید که نامه ریجکتی شما باید به امضای کنسول (خانم Claudine remm) رسیده باشد و تاریخ و شماره نامه داشته باشد.

ایمیل من در پروفایل اینجانب در قسمت درباره من موجود است.

پ.ن: دوستانی هم که پارسال ریجکت شدند لطفا نامه ریجکتی خود که به امضای کنسول قبلی رسیده است را ارسال کنند.

دوستان من بعد از گذشت 3 ماه و نیم از ریجکت درخواست ویزام، بدون درخواست مجدد ویزا، امروز ویزا رو از سفارت دریافت کردم. اون دوستانی که هنوز نامه ریجکتی خودشون نفرستادند لطفا دیگه نفرستند چون دیگه کاری از دست من بر نمی آد و همچنین خیلی درگیر کارهای رفتن هستم. ولی در کل پیشنهاد من به همه دوستان اینه که در مورد تمامی درخواستهای ویزایی که به سفارت فرانسه ارائه میدند کاملا انتظار ریجکت شدن هم رو داشته باشند ولی این رو هم در خاطر داشته باشند که کار اصلی تازه بعد از ریجکتی شروع میشه و باید هر ساعت و هر روز به همه ایمیل بزنند ، اونقدر ایمیل بزنند و حضوری به سفارت بروند تا نتیجه بگیرند، سفارت از همین پاپیچ شدن شما متوجه انگیزه تون برای تحصیل میشه.
    من باید اعتراف کنم که توی این مدت شاید بیش تر از 200 تا ایمیل به بیشتر از 40 آدرس فرستادم، برای بعضی ها حتی یک هفته، هر روز ایمیل رو فرستادم تا جوابم رو دادند.
    اصلا نا امید نشید و بدونید که واقعا ارزشش رو داره حتی اگه که تمام وقتتون رو صرف پیگیری ویزاتون بکنید.

Junior Member

دوستان من بعد از گذشت 3 ماه و نیم از ریجکت درخواست ویزام، بدون درخواست مجدد ویزا، امروز ویزا رو از سفارت دریافت کردم. اون دوستانی که هنوز نامه ریجکتی خودشون نفرستادند لطفا دیگه نفرستند چون دیگه کاری از دست من بر نمی آد و همچنین خیلی درگیر کارهای رفتن هستم. ولی در کل پیشنهاد من به همه دوستان اینه که در مورد تمامی درخواستهای ویزایی که به سفارت فرانسه ارائه میدند کاملا انتظار ریجکت شدن هم رو داشته باشند ولی این رو هم در خاطر داشته باشند که کار اصلی تازه بعد از ریجکتی شروع میشه و باید هر ساعت و هر روز به همه ایمیل بزنند ، اونقدر ایمیل بزنند و حضوری به سفارت بروند تا نتیجه بگیرند، سفارت از همین پاپیچ شدن شما متوجه انگیزه تون برای تحصیل میشه.
    من باید اعتراف کنم که توی این مدت شاید بیش تر از 200 تا ایمیل به بیشتر از 40 آدرس فرستادم، برای بعضی ها حتی یک هفته، هر روز ایمیل رو فرستادم تا جوابم رو دادند.
    اصلا نا امید نشید و بدونید که واقعا ارزشش رو داره حتی اگه که تمام وقتتون رو صرف پیگیری ویزاتون بکنید.
    تبریک می گم بهتون. به نانت اعتراض کردید یا جایه دیگه؟
    دوست عزیز من الان 1 ماهی هست که ناممو فرستادم به نانت ولی هنوز خبری نشده با توجه به تجربه شما الان چیکار باید بکنم آیای جای دیگه ای میشه پیگیری کرد پرونده رو؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید البته می دونم سخت درگیر کارای رفتن هستید
    ویرایش توسط aida_11041 : September 15th, 2012 در ساعت 11:39 PM دلیل: درخواست کاربر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mesmailian نمایش پست ها
    تبریک می گم بهتون. به نانت اعتراض کردید یا جایه دیگه؟
    دوست عزیز من الان 1 ماهی هست که ناممو فرستادم به نانت ولی هنوز خبری نشده با توجه به تجربه شما الان چیکار باید بکنم آیای جای دیگه ای میشه پیگیری کرد پرونده رو؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید البته می دونم سخت درگیر کارای رفتن هستید

اعتراض به نانت رو بیخیال شین ، اون فقط وقت تلف کردنه ، برین سفارت و پاپیچشون بشین و ول نکنین ، هر روز میل بزنید و تلفن کنید. اونقدر پیگیر شین که راضی شن.

Junior Member

به سفارت زنگ بزنیم بگبم چی ؟ بگیم می خوایم بدونیم چرا ریجکت شدیم ؟ می گن ما نمی دونیم و کنسول گفته و ...

ممکنه بیشتر راهنماییمون کنین؟

Junior Member

چه جالب هنوز هم همون بحثای همیشگی!!! مدتی بود که دیگه اینجا سر نزده بودم. دوستان تو سفارت فرانسه برا هیچ دو نفری نمیشه یه نسخه پیچید. یکی از دوستای من پارسال برا کنفرانس مکانیک بود که ریجکت شد!!! به من گفت به این سفارت دل نبند (منم رشتم مکانیکه) من توجه نکردم و کلی برا رفتنم برنامه چیدم و مدارکم سوپر کامل بود! ولی متاسفانه ریجکت شدم و از سفارت نامه دلیل ریجکت خواستم جوابی بهم ندادن. به نانت اعتراض کردم پاسخی نگرفتم! از اونجا که من فاند کامل از اونطرف داشتم و استادم خیلی پیگیر بود برا نانت دوباره یه سری مدارک به همراه نامه از شهردار شهری که بنا بود برم اونجا و حتی یه نامه از نمایندشون هم گذاشت تو پروندم و برا نانت فرستاد که باز هم جوابی ندادن و همش میگفتن که در حال بررسیه و از این حرفای ... . تا اینکه ظاهرا استادم از طریق نماینده وزارت خارجه فرانسه پیگیر میشه و بهش میگن که با توجه به اینکه رشته حساس محسوب شده هیچ کاری نمیشه کرد!!! من نه میخوام کسیو نا امید کنم و نه میخوام کسی الکی امیدوار باشه که بعد از اینکه ریجکت شد کلی دپرس بشه. هر چند که به اوس کریم اعتقاد دارم و بعد از اون نا امید نشدم و تلاشمو بیشتر کردم و تا حالا یه ویزا شنگن از طریق اتریش گرفتم و تازه از کنفرانس اومدم. و هفته دیگه هم وقت سفارت آمریکا دارم. بچه ها توکلتونو به خدا از دست ندین و تلاشتونو بیشتر کنید. به امید موفقیت همه.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط negars7 نمایش پست ها
    به سفارت زنگ بزنیم بگبم چی ؟ بگیم می خوایم بدونیم چرا ریجکت شدیم ؟ می گن ما نمی دونیم و کنسول گفته و ...

ممکنه بیشتر راهنماییمون کنین؟
    ببینید طبق قوانین فرانسه ، اگه کنسول تصمیمی بگیره به یکی ویزا بده یا نده ، هیچ کس دیگه ای نمیتونه جلو دارش بشه. برید سفارت با ملک آرا صحبت کنید ، اون عادت داره همه رو ضایع می کنه و می کوبه تا از رو برن ، از رو نرید . بگید درخواست ملاقات حضوری با خانم کنسول رو دارید. بگید درخواست تجدید نظر دارید ، به تمام میل هایی که ار سفارت و کارکنانش دارید میل بزنید و درخواست تجدید نظرتون رو بفرستید . هر روز میل بزنید . هر روز در خواستتون رو فکس کنید. حضوری درخواست کنید. در عین حال کاملا مودب باشید . نگید که اونها اشتباه کردند. بگید به تصمیم سفارت احترام میذارید ولی در خواست تجدید نظر دارید، نکات مثبتی که در پروندتون وجود داره ولی ممکنه در نظر گرفته نشده باشه رو بگید. از طرفی به دانشگاه میل بزنید و درخواست وقت اضافی بکنید. ولی همه کارها رو به موازات هم انجام بدید.

من هر روز به سفارت میل میزدم. از طرفی توی فامیل گشتم و از هر کی که تو سفارت یکی رو میشناخت شماره طرف رو گرفتم و زنگ زدم و پرسیدم که چی کار کنم. از طرفی با سندیکای سود تماس گرفتم . با کارکنان قدیم بخش فرهنگی مشورت کردم. به دانشگاه میل زدم. به سفارت فکس زدم. و در اوج نا امیدی پنجشنبه رفتم و درخواست نامه ریجکتی رو کردم. ملک آرا گفت برای وکیل میخوای گفتم نه برای سندیکای سود. گفت برو دوشنبه بیا. یکشنبه صبح بهم زنگ زد گفت چرا نیومدی نامه ات رو بگیری ، گفتم شما فرمودید دوشنبه ، گفت مهم نیست فردا بیا و ویزات رو بگیر ، خانم کنسول پرونده شما رو بررسی کردند و تصمیم گرفتند که به شما ویزا داده بشه. همین ! و الان بعد از یک هفته و نیم توی پاریس هستم و ثبت نام کردم و فردا میرم لیل که توی کلاسهام که دو هفته ست که شروع شدن شرکت کنم.

کار و زندگی تون رو تعطیل کنید و پاپیچ سفارت شید. کمکی خواستید من در خدمتم ولی لطفا هی میل نزنید که چی کار کنم. همین کارهایی که گفتم رو بکنید و ناامید نشید. امیدوارم کار همتون درست بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)