صفحه 12 از 48 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    ببینید طبق قوانین فرانسه ، اگه کنسول تصمیمی بگیره به یکی ویزا بده یا نده ، هیچ کس دیگه ای نمیتونه جلو دارش بشه. برید سفارت با ملک آرا صحبت کنید ، اون عادت داره همه رو ضایع می کنه و می کوبه تا از رو برن ، از رو نرید . بگید درخواست ملاقات حضوری با خانم کنسول رو دارید. بگید درخواست تجدید نظر دارید ، به تمام میل هایی که ار سفارت و کارکنانش دارید میل بزنید و درخواست تجدید نظرتون رو بفرستید . هر روز میل بزنید . هر روز در خواستتون رو فکس کنید. حضوری درخواست کنید. در عین حال کاملا مودب باشید . نگید که اونها اشتباه کردند. بگید به تصمیم سفارت احترام میذارید ولی در خواست تجدید نظر دارید، نکات مثبتی که در پروندتون وجود داره ولی ممکنه در نظر گرفته نشده باشه رو بگید. از طرفی به دانشگاه میل بزنید و درخواست وقت اضافی بکنید. ولی همه کارها رو به موازات هم انجام بدید.

من هر روز به سفارت میل میزدم. از طرفی توی فامیل گشتم و از هر کی که تو سفارت یکی رو میشناخت شماره طرف رو گرفتم و زنگ زدم و پرسیدم که چی کار کنم. از طرفی با سندیکای سود تماس گرفتم . با کارکنان قدیم بخش فرهنگی مشورت کردم. به دانشگاه میل زدم. به سفارت فکس زدم. و در اوج نا امیدی پنجشنبه رفتم و درخواست نامه ریجکتی رو کردم. ملک آرا گفت برای وکیل میخوای گفتم نه برای سندیکای سود. گفت برو دوشنبه بیا. یکشنبه صبح بهم زنگ زد گفت چرا نیومدی نامه ات رو بگیری ، گفتم شما فرمودید دوشنبه ، گفت مهم نیست فردا بیا و ویزات رو بگیر ، خانم کنسول پرونده شما رو بررسی کردند و تصمیم گرفتند که به شما ویزا داده بشه. همین ! و الان بعد از یک هفته و نیم توی پاریس هستم و ثبت نام کردم و فردا میرم لیل که توی کلاسهام که دو هفته ست که شروع شدن شرکت کنم.

کار و زندگی تون رو تعطیل کنید و پاپیچ سفارت شید. کمکی خواستید من در خدمتم ولی لطفا هی میل نزنید که چی کار کنم. همین کارهایی که گفتم رو بکنید و ناامید نشید. امیدوارم کار همتون درست بشه.
    مرسی از راهنمایی تون. اگه ممکنه میشه ایمیل کنسول رو بدید چون من نتونستم جایی اینو پیدا کنم. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط mesmailian نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی تون. اگه ممکنه میشه ایمیل کنسول رو بدید چون من نتونستم جایی اینو پیدا کنم. ممنون

من این ایمیل هارو دارم از کنسول که البته تا به حال ایمیل هایی که زدم به اینها رو کسی جواب نداده:

consulaire.teheran@diplomatie.gouv.fr
    consulaire@ambafrance-ir.org

ولی شما فکس هم بکنید ، فکس مستقیم میره روی میز کنسول کلا فکس رو بهتر بررسی می کنند. البته من نمیدونم اینکه ایمیل یه نفر رو توی فروم بذارم قوانین فروم قبول میکنه یا نه . چون یه بار ایمیل خودم رو گذاشتم اخطار گرفتم.

من پارسال درخواست ویزای دیدار از برادرم رو دادم اما ریجکت شدم بعد که اعتراض کردم گفتن که دلایلت برای سفر به فرانسه کافی نبوده!!! نمیدونم واقعن برای ویزای دیدار چه دلیلی کافی تر از دیدن برادر!! یا اینا معنی ویزای دیدار رو نمیدونن!! یا معنی دلیل رو !! یا نمیدونن برادر چه نسبتی با آدم داره!!
    همه مدارکم کافی بود!! یه حساب بانکیم 22 میلیون و یکی دیگه 6 میلیون پول داشتم!! حتی سرکار هم میرفتم و نامه داشتم و مطمئن بودن که برمیگردم.
    از همه مسخره تر این بود که وقتی اعتراض دادم و رفتم جواب اعتراض رو بگیرم، بدون اینکه بهم بگن تو پاسپورتم مهر زدن که ریجکت شدم!!! احمق هااا!!
    ااما اینقدر عصبی و خسته بودم از تو صف مونددن و کارهای اداری مسخرشون که حوصله بحث و اعتراض نداشتم.

سلام به همگی، متاسفانه امروز بعد از 35 روز به من هم زنگ زدن و گفتن که ریجکت شدم. من فوف لیسانس مکانیک هستم و از دانشگاه universite de lorraine واسه دکترا تو زمینه inverse acoustices که اونجا زیر مجموعه انفورماتیک هس پذیرش با بورس گرفتم و تمامی مدارکم کامل بود. حالا می خواستم بپرسم بنظر شما چه کارا کنم؟ البته می خوام به استادم و مسئول دانشجوهای دکتری و رئیس دانشگاه ایمیل بزنم و هفته بعد هم برم سفارت حضوری فرم اعتراض رو پر کنم و صحبت کنم ببینم چی میشه، دیگه چه کار کنم؟ چطور با سود یا نانت تماس بگیرم و چی بگم؟ قبلش نامه ریجکت رو برم بگیرم یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadkojouri نمایش پست ها
    سلام به همگی، متاسفانه امروز بعد از 35 روز به من هم زنگ زدن و گفتن که ریجکت شدم. من فوف لیسانس مکانیک هستم و از دانشگاه universite de lorraine واسه دکترا تو زمینه inverse acoustices که اونجا زیر مجموعه انفورماتیک هس پذیرش با بورس گرفتم و تمامی مدارکم کامل بود. حالا می خواستم بپرسم بنظر شما چه کارا کنم؟ البته می خوام به استادم و مسئول دانشجوهای دکتری و رئیس دانشگاه ایمیل بزنم و هفته بعد هم برم سفارت حضوری فرم اعتراض رو پر کنم و صحبت کنم ببینم چی میشه، دیگه چه کار کنم؟ چطور با سود یا نانت تماس بگیرم و چی بگم؟ قبلش نامه ریجکت رو برم بگیرم یا نه؟
    سلام، پست های قبلی من توی همین فروم رو بخون. ریجکت شدن دلیلی بر نگرفتن ویزا نیست. من بعد از یه هفته ریجکت شده بودم. بعد از 3 ماه ویزا گرفتم. سالهای قبل هم کسای دیگه ای بودند که ریجکت شده بودند و ویزا گرفتند. نامه ریجکتی رو نگیر. اگه بگیری یعنی ریجکتیت رو پذیرفتی. اعتراض به نانت رو فراموش کن. یه مارپیچ طولانیه بدون نتیجه ست. باید هر روز پاپیچشون بشی. هر روز نامه بزن زنگ بزن فکس بزن. اگه می تونی از دانشگاه یا استادتون بخواه که یه نامه بفرسته برات که بفرستی برای سفارت. ببین من انقدر پیگیری کرده بودم که میشناختن دیگه منو تو سفارت. موفق باشی.

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

کاربران گرامی
    هدف همه ما در اینجا کمک به همدیگره، لطفا همدیگر را متهم نکنید و از پرداختن به بحثهای شخصی خودداری کنید.
    عنوان تاپیک، ریجکت پرونده ها، دلایل و راهکارهاست، کلیه ارسالهای نامربوط حذف شدند.
    باتشکر
    مدیریت فروم
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member

دوستان کسی هست که برای رشته های بیزنسی یا مدیریتی و اقتصادی پذیرش گرفته باشه و مدارکش هم کامل بوده اما ریجکت شده باشه ؟ کلا وضعیت رشته های مالی هم دراماتیکه برای ویزا و حساس هستن ؟

Junior Member

با سلام
    درخواستویزای من برای دوره فرصت مطالعاتی رد شد. نامه ای هم دریافت کردم مبنی بر اینکه می توانم به نانت تقاضای تجدید نظر بدم. با توجه به اینکه این دوره واقعاً برام حیاتی هست لطفا راهنمایی کنید که چه کار میشه انجام داد تا به نتیجه برسم. نهایت کاری که به ذهنم می رسه اینه که اگر استادم راضی بشه، اون به سفارت و نانت نامه بزنه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimpa نمایش پست ها
    با سلام
    درخواستویزای من برای دوره فرصت مطالعاتی رد شد. نامه ای هم دریافت کردم مبنی بر اینکه می توانم به نانت تقاضای تجدید نظر بدم. با توجه به اینکه این دوره واقعاً برام حیاتی هست لطفا راهنمایی کنید که چه کار میشه انجام داد تا به نتیجه برسم. نهایت کاری که به ذهنم می رسه اینه که اگر استادم راضی بشه، اون به سفارت و نانت نامه بزنه. لطفا راهنمایی بفرمایید.
    نانت به کسی جواب نمیده، به استادتون بفرمایید که به سفارت ایمیل بزنند، و تمایلشون به حضور شما در فرانسه رو بیان کنند. خودتون هم یک نامه درخواست تجدید نظر مودبانه به سفارت بنویسید و دلایل تمایلتون به تحصیل در فرانسه/رشته/شهر/... مورد نظر رو کامل تر و منطقی تر توضیح بدید.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

سلام به دوستان
    من واسه یه مدرسه زمستانی تو فرانسه اپلای کردم که این برنامه 11 فوریه هست و به مدت یک هفته. با بخش فرهنگی که تماس گرفتم خانم موسوی واسه 30 دسامبر بهم وقت مصاحبه داد ولی بعد دوباره تماس گرفت که تاریخ مصاحبت 7 ژانویه تغییر کرده (به دلیل تعطیلات عید). روز مصاحبه با یه آقای مسنی مصاحبه داشتم. اسمش نمیدونم چی بود. بعد از تحویل مدارک بهم برگه دریافت پاسپورت واسه 22 ژانویه داد. ولی 22 ژانویه که رفتم بهم گفتن پاسپورت شما نیست. تماس گرفت داخل سفارت و بهم گفت که گفتن هنوز مدارک شما داره بررسی میشه و خودمون بهتون زنگ میزنیم. الان بعد از 24 روز از روز مصاحبه هنوز زنگ نزدن. دلیلش چیه که این همه مدت طول کشیده؟ میخوان ریجکت کنن؟ ریجکت میخواستن بکنن چرا همون 22 ژانویه نکردن؟ دارن از اونجا استعلام میگیرن که چنین برنامه ای هست؟ آیا برنامه ای که میخوام برم جزء رشته های حساسه(مهندسی عمران، محیط های متخلخل اشباع)؟ لازم هست که باهاشون تماس بگیرم؟ یه بار که تماس گرفتم خانمی وصل کرد به یه قسمتی ولی هر چی بوق خورد کسی جواب نداد.
    مدارکی که تحویل دادم:
    دعوتنامه (که داخلش مدت اقامتم با تمام هزینه های اسکان به عهده خود دانشگاه ذکر شده)، رزرو بلیط، گواهی اشتغال به کار(دو سالی هست فارغ التحصیل شدم)، کپی دو ویزای شنگن قبلی از آلمان، ولی حساب بانکی با خودم نبردم(دفعه های قبلم واسه آلمان نبرده بودم ولی اون موقع دانشجو بودم). رزومه رو هم کپیش رو خانم موسوی گفت که ببرم و با خودم بردم. ولی آقاهی که مصاحبه میکرد گفت که فایل ورد رزومت رو هم بفرست (اینم به آدرسی که داده بودن و خانم موسوی ایمیل کردم و اونم گفت که دوباره واسشون فوروارد کردم)
    ممنون میشم کسی از دوستان چنین تجربه ای داشته که اینجوری درخواست ویزا داده باشه نتیجش چی شده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)