صفحه 32 از 48 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

مرسي از همه كه كمك كردن و توضيح دادن من الان متن نامه اعتراضم رو آماده كردم فقط چندتا سوال داشتم
    ١- نامه اعتراض به چه زبانى ترجمه بشه؟
    ٢- چطور بايد بفرستمش ايميل يا پست ؟
    ٣- مداركم رو چطور همراه نامه بفرستم ؟
    چون ميخوام مداركم مجدد بررسي بشه؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

متن نامه رو می تونید به فرانسه و یا حتی انگلیسی بنویسید... به آدرس ویزای کنسولگری ایمیل کنید و مدارک مربوط به اعتراضتون رو هم ضمیمه کنید... متاسفانه آدرس دقیق رو ندارم ولی مطمئنم کلمه ویزا اولش بود...

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله حتماً این کار رو بکنید... یا دلیل ردتون تشابه اسمیه یا مشکل با پیشنهاد آوند عزیز حل میشه (هر چند که فکر می کنم ایشون به شکل طنز تلخ نوشته بودند)
    نه کاوه عزیز، من جدی گفتم، من خودم همین کارها رو کردم که بلاخره بعد از سه ماه پیگیری ویزای ریجکت شدم رو زنده کردم.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

جداااا چقدر خوب پس من هم اميدوار باشم به نتيجه
    شما چطور پيگيرى كردين فقط با ايميل؟؟؟

Junior Member

دوستان من یه سوال دیگه هم داشتم مدارکم رو که میخوام همراه نامه اعتراض بفرستم هم باید ترجمه بشه ؟
    من شرکت دارم منظورم مدارکی مثل اساسنامه و روزنامه رسمی و ...
    و یه سوال دیگه من فقط یه ایمیل میبینم ه اونم برای گرفتن وقت سفارته اگه کسی میدون به چه ایمیلی باید اعتراض رو بفرستم لطفا بگه ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pantia نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دیگه هم داشتم مدارکم رو که میخوام همراه نامه اعتراض بفرستم هم باید ترجمه بشه ؟
    من شرکت دارم منظورم مدارکی مثل اساسنامه و روزنامه رسمی و ...
    و یه سوال دیگه من فقط یه ایمیل میبینم ه اونم برای گرفتن وقت سفارته اگه کسی میدون به چه ایمیلی باید اعتراض رو بفرستم لطفا بگه ممنونم.
    درخواست چه نوع ویزایی کردین شما, توریستی, تحصیلی یا الحاق به خانواده؟

Junior Member

ويزاى توريستى بوده ولى من چون كار تجارى انجام ميدم بايد بتونم سفر كنم چون خيلى ها ميگفتن با اين بند ريجكت نميتونيد ديگه سفر كنيد برام مهم هست كه فقط اين مساله كه گفتن پاك بشه كه بتونم حداقل چند ماه ديگه از يه كشور ديگه اقدام كنم به همين دليل ميخوام مداركم بررسي بشه چون اعاده حيثيت هم رو انجام دادم

امروز تو خبرهای خوندم که قراره تعداد ویزاهی صادره واسه ایرانیا دو برابر بشه .... بعد مدتی یاد خاطراتی که واسم اتفاق افتاده بود افتادم. روزی که این مطلب مینوسم تو اروپا و کشوری دیگری مشغول تحصیلم و به اون روزا نگاه می کنم هنوز حالم بد میشه!
    بنده شرایط بسیار خوبی داشتم دانشگاه خوب معدل خوب فاند کامل متاسفانه تو مبحث ویزا ریجکت شدم خیلی پیگیری کردم. از وزارت امورخارجه خودمون تا وزارت امورخارجه فرانسه. از نامه اعتراضی که به فرانسوی پول دادم به نانت نوشتن تا پیگیری از طریق وزارت علوم و به اصطلاح با آشنا و دوست و... . از طرف دانشگاه ام تو فرانسه به شدت در این مورد ناراحت بودن و نامه اعتراضی خودشون به کمیسیون و حتی سفارت نوشتن. من به تمامی مسئولین ممکنه تو سفارت ایمیل میزدم و چن تا جواب سر بالا گرفتم البته به جز سفیر که ایمیل نتوستم گیر بیارم.(اکثرا اسم کاملشون با یه نقطه بینتش ایمیل کارکنان سفارته... خلاصه حدس میزدم و به یه الگو منطقی از ایمیلاشون رسیدم) هیچ وقت فاصله خیابابان نوفل لوشاتو تا کریم خان که با پایه پیاده با برگه ریجکتی تو دست در حالی که وسط تابستون عرق سرد میریختم یادم نمیره. حاشیه نرم! دوست عزیز اگه ویزات ریجکت شده دو حالت بیشتر نداره باید تشخیص بدی به خاطر شرایط مالی و زبانیت و سن و معدل گپ تحصیلی بوده یا شرایط تحریمی. اینو بهت نمی گن دلیلی من شرایط تحریمی بود هم رشته فنی مهندسی ایران هم هم رشته که میخواستم اونور خونم . کاسه داغتر از اش از امریکا فرانسه است تو بعضی مسائل... سفارت مدارک اصن واسه اداره مهاجرت نفرستاده بودن همون سفارت کنسول نامرد ریجکت کرده بود و پرونده کنار گذاشته بود . منم به جای پیگیری های بیخودم باید دنبال کارهای اساسی و گزینه ها دیگری میرفتم. به هر حال شما اگه به دلایل دیگه ریجکت شدی تا میتونی پیگیری کن و نا امید نشو غصه ات بخور اما به کارات هم ادامه بده. خیلی شرایط سختیه تنها باید توکلت باید به خدا باشه. واسه من بدترین روزهای زندگیم بود اون استرس هیچ موقع فراموش نمی کنم.نکته دیگه هیچ وقت به طور صد در صد روی یه کشور حساب نکنید و گزینه ها دیگرهم بزارین. تو طول مدت اومدن ویزا یا منتظر اعتراض تا میتونید خودتون سرگرم کنید و به راهکارهای دیگه فک کنید به فرصت ها اینده... بهترین کارم همینه تازه اینجوری این ناراحتی به اطرافیانت هم منتقل نکنی. خلاصه شما نه اولین نفرید نه اخرین نفر و مطمئن باشین حکمتی تو کار بوده

Junior Member

سلام
    به نظر من فرانسه یکی از غیرقابل پیش بینی ترین روالهارو در پروسه بررسی ویزاهارو داره. اصلا واسه نتیجه ویزای این سفارت نباید دنبال دلیل گشت حالا چه ویزا بده چه نده.
    نکته دیگه اینکه هفته پیش که وزیر خارجه فرانسه ایران بود اعلام کرده که میخوایم تعداد ویزاها رو دوبرابر کنیم. اینو بزاریم در کنار اینکه گفته ما تا حالا سالی 41000 تا ویزا میدادیم تا حدود زیادی ذهنو میبره به این سمت که اینا احتمالا واسه هر آفیسر و هر ماه یا هفته سهمیه مشخصی از ویزای مثبت تعیین میکنن. حالا اگه اونا ببینن که تو یه مدت خاصی بیش از حد ویزا دادن و تو همین مدت شما هم اپلای کنی انوقت حتی اگه از ویکتور هوگو هم فرانسوی تر باشی ویزاتو رجکت میکنن. حالا شاید به بعضیام یه نامه فرمالیته بدن که به دلیل فلان بند و ... رد شدی. گیریم رشتت مثلا تاریخ باشه، فول فاند باشی، تو اماکن نظامی نبوده باشی، هفت جدت تو نظام نباشن وضع مالیت توپ باشه، خدارو هم بیاری شهادت بده که این بابا بعد تحصیل برمیگرده مملکتش هیچکدوم مهم نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrtrevenge نمایش پست ها
    امروز تو خبرهای خوندم که قراره تعداد ویزاهی صادره واسه ایرانیا دو برابر بشه .... بعد مدتی یاد خاطراتی که واسم اتفاق افتاده بود افتادم. روزی که این مطلب مینوسم تو اروپا و کشوری دیگری مشغول تحصیلم و به اون روزا نگاه می کنم هنوز حالم بد میشه!
    بنده شرایط بسیار خوبی داشتم دانشگاه خوب معدل خوب فاند کامل متاسفانه تو مبحث ویزا ریجکت شدم خیلی پیگیری کردم. از وزارت امورخارجه خودمون تا وزارت امورخارجه فرانسه. از نامه اعتراضی که به فرانسوی پول دادم به نانت نوشتن تا پیگیری از طریق وزارت علوم و به اصطلاح با آشنا و دوست و... . از طرف دانشگاه ام تو فرانسه به شدت در این مورد ناراحت بودن و نامه اعتراضی خودشون به کمیسیون و حتی سفارت نوشتن. من به تمامی مسئولین ممکنه تو سفارت ایمیل میزدم و چن تا جواب سر بالا گرفتم البته به جز سفیر که ایمیل نتوستم گیر بیارم.(اکثرا اسم کاملشون با یه نقطه بینتش ایمیل کارکنان سفارته... خلاصه حدس میزدم و به یه الگو منطقی از ایمیلاشون رسیدم) هیچ وقت فاصله خیابابان نوفل لوشاتو تا کریم خان که با پایه پیاده با برگه ریجکتی تو دست در حالی که وسط تابستون عرق سرد میریختم یادم نمیره. حاشیه نرم! دوست عزیز اگه ویزات ریجکت شده دو حالت بیشتر نداره باید تشخیص بدی به خاطر شرایط مالی و زبانیت و سن و معدل گپ تحصیلی بوده یا شرایط تحریمی. اینو بهت نمی گن دلیلی من شرایط تحریمی بود هم رشته فنی مهندسی ایران هم هم رشته که میخواستم اونور خونم . کاسه داغتر از اش از امریکا فرانسه است تو بعضی مسائل... سفارت مدارک اصن واسه اداره مهاجرت نفرستاده بودن همون سفارت کنسول نامرد ریجکت کرده بود و پرونده کنار گذاشته بود . منم به جای پیگیری های بیخودم باید دنبال کارهای اساسی و گزینه ها دیگری میرفتم. به هر حال شما اگه به دلایل دیگه ریجکت شدی تا میتونی پیگیری کن و نا امید نشو غصه ات بخور اما به کارات هم ادامه بده. خیلی شرایط سختیه تنها باید توکلت باید به خدا باشه. واسه من بدترین روزهای زندگیم بود اون استرس هیچ موقع فراموش نمی کنم.نکته دیگه هیچ وقت به طور صد در صد روی یه کشور حساب نکنید و گزینه ها دیگرهم بزارین. تو طول مدت اومدن ویزا یا منتظر اعتراض تا میتونید خودتون سرگرم کنید و به راهکارهای دیگه فک کنید به فرصت ها اینده... بهترین کارم همینه تازه اینجوری این ناراحتی به اطرافیانت هم منتقل نکنی. خلاصه شما نه اولین نفرید نه اخرین نفر و مطمئن باشین حکمتی تو کار بوده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

سلام
    24 ساله ام . مهندس طراح - حقوق خودم 1.8 ملیونه ( نزدیک 30 ملیون سپرده ) به همراه مادرم ( تقریبا 4 تومن اجاره بگیر ~ 42 ملیون سپرده) و خاله ام ( تقریبا 6 تومن ~ باغ میوه سطح بزرگ اجاره داده ~ مطلقه ~ 49 ملیون سپرده) و دخترشون ( زیر 7 سال ~ با پدرش زندگی میکنه ) از سفارت فرانسه برای شنگن اقدام کردیم .
    دعوتنامه رسمی از شهرداری داشتیم ~ همه چیز رو هم ارائه دادیم و بر اساس فرم خود سفارت هیچ چیزی رو جا ننداخته بودیم .
    ولی ویزای ما رد شد و دلیلش هم عدم اثبات برگشت ما به کشور ایران از محدوده شینگن بود !!!!!!!!

الان من میخوام اعتراض بدم ( Appeal ) .... باید چجوری اثبات کنم که ما بر میگردیم ؟
    Si vous voulez me contacter, je suis sur INSTAGRAM | sayed_hamed_sajjadi

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)