صفحه 4 از 48 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    génie d'informatique

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط naderm نمایش پست ها
    با این نظر کاملا موافقم ، حتی دولت فرانسه به کسایی هم که دوره تحصیلیشون در داخل فرانسه تموم میشه بلافاصله اعلام میکنه که کشور رو ترک کنن وخیلی از بچه ها مجبور شدن برگردن، بنابراین دولت براش خیلی راحتتره که از همون اول ویزا رو نده و خودشو توی دردسر نندازه و واقعا یه عده رو اینطوری بازیچه دستش میکنه
    اگه تو پست های مربوط به سال های گذشته رو نگاه کنید به هیچ عنوان از این پست های مایوس کننده نمی بینید اینجا به جای این که بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم متاسفانه فقط با یکسری حرفهای ناامید کننده رو به رو میشیم

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

با این نظر کاملا موافقم ، حتی دولت فرانسه به کسایی هم که دوره تحصیلیشون در داخل فرانسه تموم میشه بلافاصله اعلام میکنه که کشور رو ترک کنن وخیلی از بچه ها مجبور شدن برگردن، بنابراین دولت براش خیلی راحتتره که از همون اول ویزا رو نده و خودشو توی دردسر نندازه و واقعا یه عده رو اینطوری بازیچه دستش میکنه
    خب شما ویزای تحصیلی دارید و بعد از درستون باید برگردید... به هر حال فک کنم دیگه این مسائل رو همه میدونن که رشته های فنی کمی سختر و انسانی راحتتر و بدلیل مسائلی به ایرانی ها ویزای کمتری تعلق میگیره و چیز تا زه ای نیست و البته بودن بچه هایی که ویزا گرفتن.. . اما مسئله ی دیگه ای هست بدلیل اینکه بیشتر اکولهای انگلیسی زبان شاید تخصیص دادن سهمیه دانشجوی خارجی کمی بیشتر مختص خود دانشگاه باشه و به اراده دانشگاست دولت سختگیری بیشتری داره وگرنه دانشگاهای دولتی تمام برنامه هاش زیر نظر دولت هست و به طور هماهنگ شده تصمیم گرفته میشه که تعداد دانشجوی خارجی و درصدشون برای یک رشته خاص در یک دانشگاه چقدره البته من اینطور فکر میکنم که کنترلش خیلی راحتتر و بدون دردسر تر از این حرفاست
    26-02-2014

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    خب شما ویزای تحصیلی دارید و بعد از درستون باید برگردید... به هر حال فک کنم دیگه این مسائل رو همه میدونن که رشته های فنی کمی سختر و انسانی راحتتر و بدلیل مسائلی به ایرانی ها ویزای کمتری تعلق میگیره و چیز تا زه ای نیست و البته بودن بچه هایی که ویزا گرفتن.. . اما مسئله ی دیگه ای هست بدلیل اینکه بیشتر اکولهای انگلیسی زبان شاید تخصیص دادن سهمیه دانشجوی خارجی کمی بیشتر مختص خود دانشگاه باشه و به اراده دانشگاست دولت سختگیری بیشتری داره وگرنه دانشگاهای دولتی تمام برنامه هاش زیر نظر دولت هست و به طور هماهنگ شده تصمیم گرفته میشه که تعداد دانشجوی خارجی و درصدشون برای یک رشته خاص در یک دانشگاه چقدره البته من اینطور فکر میکنم که کنترلش خیلی راحتتر و بدون دردسر تر از این حرفاست
    تاحدودی درسته. البته همه اینا حدس و گمانهایی که ما میزنیم و نمیشه صددرصد روش حساب کرد. چون خود من از دانشگاه دولتی پذیرش داشتم و بازم ریجکت شدم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

دوست عزیز من هیچ عنوان قصد ندارم کسی رو نا امید کنم ، اما این واقیعتی است که وجود داره و نمیشه انکارش هم کرد ، اتفاقیه که الان داره میفته ، ولی متاسفانه ما ایرانیها هیچوقت نمی خواهیم که با واقعیت کنار بیاییم ، شما پست های همین امسالو نگاه کنید متوجه رفتار کاملا متناقضه سفارت میشید ، به هر حال من فکر میکنم اگه دوستان در جریان قرار بگیرند که بعد از اتمام تحصیلشون هم مشکلات جدی ممکنه براشون وجود داشته باشه خودش یه نوع تجربه خواهد بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط mona_inform نمایش پست ها
    اگه تو پست های مربوط به سال های گذشته رو نگاه کنید به هیچ عنوان از این پست های مایوس کننده نمی بینید اینجا به جای این که بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم متاسفانه فقط با یکسری حرفهای ناامید کننده رو به رو میشیم

حرف شما کاملا درسته ، درستو که خوندی باید برگردی ، اما خوب این برای سفارت هم باید ثابت بشه دیگه ، شما خودت پرونده مهاجرتی کبک داری ، من خودم هم پرونده مهاجرتی فدرال کانادا دارم ، خوب برای چی داریم اینقده تلاش میکینم ، فکر می کنم جواب واضحه

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

دوست عزیز من هیچ عنوان قصد ندارم کسی رو نا امید کنم ، اما این واقیعتی است که وجود داره و نمیشه انکارش هم کرد ، اتفاقیه که الان داره میفته ، ولی متاسفانه ما ایرانیها هیچوقت نمی خواهیم که با واقعیت کنار بیاییم ، شما پست های همین امسالو نگاه کنید متوجه رفتار کاملا متناقضه سفارت میشید ، به هر حال من فکر میکنم اگه دوستان در جریان قرار بگیرند که بعد از اتمام تحصیلشون هم مشکلات جدی ممکنه براشون وجود داشته باشه خودش یه نوع تجربه خواهد بود
    چه مشکلی ممکنه بعد از تحصیل پیش بیاد ؟ موردی دیدین
    26-02-2014

مشکلای بعد از تحصیل در خصوص اقامت و کار کردن تو یه کشور دیگست ، حالا فرانسه نه ، هرجای دیگه ممکنه وجود داشته باشه ، البته در حال حاضر داریم مشکلات قبل از تحصیلو تجربه میکنیم
    چه مشکلی ممکنه بعد از تحصیل پیش بیاد ؟ موردی دیدین

ApplyAbroad Guru

شما بعد از تحصیلتون تا شش ماه میتونید در فرانسه بمونید و دنبال کار بگردید و یا برای دوره بعدی ویزا رو تمدید کنید. دو سال اگر در مقطع فوق و دکترا درس بخونید میتونید تقاضای شهروندی بدید. من این موضوع رو دو سال پیش تو همین فروم گفتم. یکی از بزرگترین دلایل سخت گیری فرانسه همینه. چون میدونه دانشجو هم براش هزینه داره و باید پول درس و کرایه خونش رو بده و هم میدونه که این دانشجو میتونه خیلی راحت تقاضای تابعیت کنه. من دوستام همشون در فرانسه الان شهروند شدند و پاس فرانسوی دارند. جالب تر اینه که اکثر ایرانیها این قانون رو که به صراحت در سایت وزارت خارجه فرانسه اونده نمیدونند.

شما الان انگلیس رو نگاه کنید. اگر مدارکتون کامل باشه 99 درصد ویزا رو میگیرد. خوب چون هم داره کلی شهریه میگیره، هیچ کمکی به دانشجو نمیکنه و صد سال هم درس بخونید اقامت نمیده. من خودم ویزای فرانسه رو از لندن و با کلی تاخیر گرفتم و اصلا نرفتم فرانسه ولی میدونم فرانسه در برابر این مسخره بازیهایی که میکنه خوبیش اینه که هیچ کشوری در دنیا به سرعت فرانسه به دانشجو تابعیت نمیده.

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

البته کسی منکر این نیست که رجکتی ها بی دلیل هست مقصر اصلی سفارت هست و باید از قبل حداقل اطلاع بده که مثلا فلان رشته توی این دانشگاه احتمال ویزاش کمه اصلا وقتی مدارک کامله سفارت موظفه ویزارو صادر کنه برای کسی که پذیرش داره.. اما ما بعضی چیزا رو میگیم تا دوستان حواسشون جمع باشه راحتتر ویزا بگیرن مثلا خود من ممکنه اگه یه موردی رو از تجربه دیگران استفاده میکردم و یا اطلاعات دقیقتری از پرونده رجکتیها داشتم شاید بهتر پروندمو درست میکردم و احتمال رجکت رو کم میکردم و حقیقت اینه که نباید با کشورهای دیگه مقایسش کرد به هر حال اینطوریه سیاستش که میخواد بچاپه یا میخواد بدلیل مسائل سیاسی رویکردشو نشون بده یا اینکه واقعا میترسه...
    یا اینکه فکر میکنه همه ی اینایی که میرن میخوان بمونن و بر نگردن!
    همون طوری که میدونین، فرانسه یکی از پیشگامان جلوگیری از ورود مهاجرین و همین طور مخالف پیوستن رومانی و بلغارستان به Schengen هستش. چندی پیش به همراهی آلمان هم اعلام کردن اگه شرایط اینطور باشه که این بار رو قرار باشه این 2 کشور به دوش بکشن ممکنه در عضویت تجدید نظر کنن.
    شاید یکی از دلایل این ریجت ها هم به سیاست خوده دولت فرانسه برمیگرده که البته کاملا مشخصه که رابطه ی سیاسی ما با اونها شاید درصد خیلی بیشتری رو این قضیه ی ریجکتی ها داشته باشه!

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    یا اینکه فکر میکنه همه ی اینایی که میرن میخوان بمونن و بر نگردن!
    همون طوری که میدونین، فرانسه یکی از پیشگامان جلوگیری از ورود مهاجرین و همین طور مخالف پیوستن رومانی و بلغارستان به Schengen هستش. چندی پیش به همراهی آلمان هم اعلام کردن اگه شرایط اینطور باشه که این بار رو قرار باشه این 2 کشور به دوش بکشن ممکنه در عضویت تجدید نظر کنن.
    شاید یکی از دلایل این ریجت ها هم به سیاست خوده دولت فرانسه برمیگرده که البته کاملا مشخصه که رابطه ی سیاسی ما با اونها شاید درصد خیلی بیشتری رو این قضیه ی ریجکتی ها داشته باشه!
    بله. این هم میتونه یه دلیل باشه. ولی اگه یه نگاهی بندازیم به دانشجوهای هندی یا کشورای دیگه و ببینیم که سفارت فرانسه در اون کشورها چجوری دارن برای دانشجوها ویزا صادر میکنن و مقایسه کنیم با ایران، می بینیم که مثل اینکه این مشکلات فقط برای دانشجویان ایرانی وجود داره.(خیلی بیشتر از بقیه کشورا)
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)