صفحه 43 از 48 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 480

موضوع: ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (تجارب،دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    بهترین راه صبر کردن و اپلای مجدد هست.
    اعتراض دراکثریت قریب به اتفاق مواقع نتیجه ای نمیده
    چند وقت باید صبر کنیم برای اپلای مجدد ؟ و اینکه از کدوم کشور بهتره اقدام کنیم؟ من شنیدم از همون کشوری که قبلن اپلای شده و حتی ریفیوز داده اقدام بشه بهتره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوستان! شماره آیتم ها خیلی اوقات با هم فرق می کنه. لطفاً به جای اشاره به عدد آیتم، عنوان دقیقش رو بنویسید.
    برای ویزای توریستی امکان اعتراض به کمیسیون نانت نیست. (یعنی البته می تونید شکایت کنید، ولی علاوه بر بی نتیجه بودنش باعث میشه پرونده های مهمتر هم نتیجه نگیرن. ادامه رو ببینید) حتی در موارد دیگه هم کمیسیون بیشتر اوقات در فرصت قانونی دو ماهه اعلام نظر نمی کنه (به علت تعدد شکایات عمدتاً نامربوط) و رای قبلی (رد ویزا) ابرام میشه.
    از طرف دیگه کمیسیون نانت فقط در صورتی رای رو خواهد شکست که پروسه صدور ویزا به درستی طی نشده باشه که اثباتش بسیار مشکل خواهد بود

راه دیگر، که البته صداش رو در نمیارن ولی وجود داره، درخواست از کنسوله (recours gracieux)... منتها چون در سایت سفارت راهی براش گذاشته نشده، پیدا کردنش رو به خود متقاضیان واگذار می کنم

موفق باشید
    عنوان آیتمی که اشاره شده این است. " اطلاعات ارائه شده به منظور توجیه محل و شرایط اقامت مورد نظر مورد اعتماد نمیباشد." البته من متوجه نمیشم چرا باید با این آیتم بهانه بیارن در صورتیکه من هتل رزرو کرده بودم و واچر و ارائه کردم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid_ka نمایش پست ها
    عنوان آیتمی که اشاره شده این است. " اطلاعات ارائه شده به منظور توجیه محل و شرایط اقامت مورد نظر مورد اعتماد نمیباشد." البته من متوجه نمیشم چرا باید با این آیتم بهانه بیارن در صورتیکه من هتل رزرو کرده بودم و واچر و ارائه کردم
    رزرو هتل تون قطعی بود؟ آیا با تاریخای اعلام شده به سفارت مطابقت داشت؟
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    رزرو هتل تون قطعی بود؟ آیا با تاریخای اعلام شده به سفارت مطابقت داشت؟
    بله رزرو قطعی بود و تاریخاهم دقیقن مطابق بود. چیزی که مسلمه اینه فرانسه بدون دلیل همه ویزا اولی هارو ریفیوز میکنه

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid_ka نمایش پست ها
    بله رزرو قطعی بود و تاریخاهم دقیقن مطابق بود. چیزی که مسلمه اینه فرانسه بدون دلیل همه ویزا اولی هارو ریفیوز میکنه
    متاسفانه خیلی ایرونی ها با سوء استفاده از ویزای اخذ شده و تلاش برای پناهندگی از طریق فرار قاچاقی با قایق به انگلستان، باعث ایجاد بدبینی در دادن ویزا میشن. متاسفانه کسانی هم که چوبش رو می خورن، در بیشتر اوقات اصلاً چنین قصدی ندارن و فوقش یه سفر می خوان برن یا برن و فک و فامیلی رو ببینن... به هر حال از اونجا که آفیسر علم غیب نداره، با کوچکترین سوءظنی از دادن ویزا خودداری می کنه. مقصودم اینه که همه ویزا اولی ها ریجکت نمی شن... ولی حتی با داشتن مدارک قوی، باز شانس رد شدن بالای 50 درصده
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام ویزای تحصیلی من هم ۲ روز پیش با بند ۴( Vous n'avez pas présenté d'éléments suffisants permettant à l'autorité consulaire de s'assurer que votre séjour en France à des fins d'études ne présenterait pas un caractère abusif) ریجکت شد شرایطم هم ۱۸ سالمه و پذیرش زبان استراسبورگ رو گرفته بودم و نامه خوابگاه و گواهی تمکن بالا داشتم ومعدل دیپلمم ۱۹.6 بود اگه میشه کمکم کنید تا به سفارت اعتراض کنم و این که به نظرتون چه مدارکی رو باید ضمینه کنم و امروز هم ۲ نفر از کسانی که تو یه روز وقت vfs داشتیم هم ریجکت شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasbajon نمایش پست ها
    سلام ویزای تحصیلی من هم ۲ روز پیش با بند ۴( Vous n'avez pas présenté d'éléments suffisants permettant à l'autorité consulaire de s'assurer que votre séjour en France à des fins d'études ne présenterait pas un caractère abusif) ریجکت شد شرایطم هم ۱۸ سالمه و پذیرش زبان استراسبورگ رو گرفته بودم و نامه خوابگاه و گواهی تمکن بالا داشتم ومعدل دیپلمم ۱۹.6 بود اگه میشه کمکم کنید تا به سفارت اعتراض کنم و این که به نظرتون چه مدارکی رو باید ضمینه کنم و امروز هم ۲ نفر از کسانی که تو یه روز وقت vfs داشتیم هم ریجکت شدن
    سلام
    اگه میشه در مورد پرونده بیشتر توضیح بدین
    برای چه رشته ای میخواین اقدام کنید؟
    پذیرش کدوم موسسه زبانو دارید؟
    گواهی تمکن مالیتون چقدر بود؟
    از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کردید یاخودتون تنهایی؟
    سطح زبان فرانسه تون در چه حده؟
    مدارکتون کامل بود؟ هیچ نقصی نداشت؟
    تو مصاحبه سفارت چی گفتین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Francemedicine نمایش پست ها
    سلام
    اگه میشه در مورد پرونده بیشتر توضیح بدین
    برای چه رشته ای میخواین اقدام کنید؟
    پذیرش کدوم موسسه زبانو دارید؟
    گواهی تمکن مالیتون چقدر بود؟
    از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کردید یاخودتون تنهایی؟
    سطح زبان فرانسه تون در چه حده؟
    مدارکتون کامل بود؟ هیچ نقصی نداشت؟
    تو مصاحبه سفارت چی گفتین؟
    سفارت که دیگه مصاحبه نمیکنه چون از طریق کامپوس پذیرش زبانو گرفته بودم و مصاحبم با افیسر کامپوس بود که خیلی کمکم کردن و در کل مصاحبه ی خوبی بود و اینکه من تازه همین امسال پیش دانشگاهیم تموم شده بود پس وقت برا یادگیری زبان تو ایران نداشتم و میخواستم بعد یادگیری زبان تو فرانسه فیزیوتراپی رو بخونم و گواهی تمکن ۴۰۰ میلیون داشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasbajon نمایش پست ها
    سفارت که دیگه مصاحبه نمیکنه چون از طریق کامپوس پذیرش زبانو گرفته بودم و مصاحبم با افیسر کامپوس بود که خیلی کمکم کردن و در کل مصاحبه ی خوبی بود و اینکه من تازه همین امسال پیش دانشگاهیم تموم شده بود پس وقت برا یادگیری زبان تو ایران نداشتم و میخواستم بعد یادگیری زبان تو فرانسه فیزیوتراپی رو بخونم و گواهی تمکن ۴۰۰ میلیون داشتم
    سلام، ببينيد مشكل اينه كه شما مدرك كارشناسي نداشتين.
    چون معمولا دانشجو هارو براي زبان درصورتي ميپذيرن كه مدرك ليسانس داشته باشه. شرايط سني و مدرك تحصيلي شما كافي نبوده.
    من تو همين بخش فرهنگي فرانسه ميخونم ديدم هيلي هارو كه مثل شما ريجكت شدن با پذيرش زبان و دقيقا از استراسبورگ ر دقيقا با همين بند كه شما ريجكت شدين.
    پيشنهادم اينه كه اگه خيلي عجله دارين انگليسي اپلاي كنيد واسه دانشگاه اصلي نه زبان.
    اگرم ميتونيد صبر كنيد بايد ليسانس رو همينجا بخونيد و فرانسه هم ياد بگيريد حينش بعد براي ارشد اپلاي كنيد
    اون دو نفري كه گفتيد ريجكت شدن هم سن و شرايط شما بودن يا ليسانس داشتن؟
    اينم اضافه كنم كه داشتن حداقل سطح A2 الزاميه حتي اگه ميخواين بريد براي زبان، بايد از پس نياز روزمره بتونيد بربيايد
    ویرایش توسط sophie_gh : November 30th, 2018 در ساعت 02:13 AM

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sophie_gh نمایش پست ها
    سلام، ببينيد مشكل اينه كه شما مدرك كارشناسي نداشتين.
    چون معمولا دانشجو هارو براي زبان درصورتي ميپذيرن كه مدرك ليسانس داشته باشه. شرايط سني و مدرك تحصيلي شما كافي نبوده.
    من تو همين بخش فرهنگي فرانسه ميخونم ديدم هيلي هارو كه مثل شما ريجكت شدن با پذيرش زبان و دقيقا از استراسبورگ ر دقيقا با همين بند كه شما ريجكت شدين.
    پيشنهادم اينه كه اگه خيلي عجله دارين انگليسي اپلاي كنيد واسه دانشگاه اصلي نه زبان.
    اگرم ميتونيد صبر كنيد بايد ليسانس رو همينجا بخونيد و فرانسه هم ياد بگيريد حينش بعد براي ارشد اپلاي كنيد
    اون دو نفري كه گفتيد ريجكت شدن هم سن و شرايط شما بودن يا ليسانس داشتن؟
    اينم اضافه كنم كه داشتن حداقل سطح A2 الزاميه حتي اگه ميخواين بريد براي زبان، بايد از پس نياز روزمره بتونيد بربيايد
    ببینید، ویزای زبان فقط یک فرمول نداره. اطلاعات شما بسیار نادقیقه و به هیچ وجه تصویر کامل رو نمی ده.
    1- برای اقدام برای ادامه تحصیل هیچ نیازی به اخذ لیسانس نیست. هرچند که داشتن لیسانس از تعداد سالهای درس و طبعاً هزینه های مربوطه خواهد کاست. (برای بچه هایی که می خوان در مدارس عالی مهندسی بخونن ایده آل اقدام با فوق دیپلم و دادن کنکوره...)
    2- خیلی از موسسات زبان دانشگاهی اصولاً با دیپلم پذیرش نمی دن (کلاسهای زبان دانشگاه لیل 3 و گرنوبل برای مثال) ولی خیلی های دیگه شرایطشون فقط داشتن دیپلم و شرط سنی بالای 18 ساله (نیس، استراسبورگ، شامبری، سوربن،...)
    3- بعضی از دوستان در این مورد با پیام خصوصی با من صحبت کردن. تقریباً در تمام موارد، مشکل اصلی از شیوه نوشتن انگیزه نامه بوده. هم فرم و هم محتوا. انگیزه نامه شکل مشخص داره! و درش باید بتونید به روشنی توضیح بدید که چرا می خوام برم اون طرف با صرف هزینه بالا زبان یاد بگیرم، در حالی که زبانم اینجا صفرِ صفره! (و وقتی میگیم زبان صفر، به این نکته هم توجه کنید که از کجا فهمیدید استعداد یادگیری زبان رو دارید؟)
    4- خیلی اوقات وقتی با زبان صفر شروع می کنید و میگید می خوام یه سال زبان بخونم و بعد برم دانشگاه فلان رشته، به این نکته توجه نمی کنید که اصولاً با یک سال زبان خوندن، ممکنه به سطح لازم برای اون رشته نرسید (B2 خیلی قوی یا C1) و این نشون میده خودتون رو برای واقعیتها آماده نکردید
    5- تعداد رشته های دوره لیسانس به زبان انگلیسی در فرانسه بسیار محدوده
    6- داشتن سطح A2 زبان فرانسه برای ویزای زبان الزامی نیست، ولی قطعاً خیلی کمک می کنه: اولاً حداقلی از استعداد یادگیری زبان شما رو نشون میده (یعنی مقام مسوول می فهمه که شما اصولاً می فهمید خوندن زبان فرانسه به چقدر تلاش نیاز داره) و ثانیاً انگیزه شما رو برای یادگیری زبان نشون میده (کسی که انگیزه کافی داره، با حداقل امکانات دم دستش شروع می کنه، منتظر نمیشه آمپول و کپسول یادگیری زبان به بازار بیاد!)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)