نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: بسیار مهم!! یک خواهش از دوستانی که پذیرش گرفته اند (شما را به خدا رعایت کنید)

پیش فرض بسیار مهم!! یک خواهش از دوستانی که پذیرش گرفته اند (شما را به خدا رعایت کنید)

در درجه اول امیدوارم که زیر گروه مناسبی را انتخاب کرده باشم.

قرار بود که دوستانی که از دانشگاهای مختلف دنیا پذیرش می گیرند، رزومه خودشان شامل رشته تحصیلی، معدل، نمره GRE، نمره تافل، تعداد مقالات کنفرانسی(با ذکر اسم کنفرانس) ، تعداد مقالات ژورنالی (با ذکر اسم ژورنال) و در نهایت هر پارامتری که موجب پذیرش آنها شد (مثلا بعضیها علی رغم پایین بودن معدلشان، رتبه قابل قبولی در کلاسشان داشتند که همین مسئله معدل پایین آنها را جبران کرد یا عده ای قبلا توجه استاد را جلب کزده بودند (مخ زده بودند)) در قسمت نتایج پذیرش اعلام کنند ولی متاستفانه ایرادهایی اساسی در عمکرد این دوستان در این مورد وجود دارد:

1. اگر به تاپیک "نتایج پذیرش امسال" دقت کنید می بینیم که متاستفانه غالبا بچه ها به جای ارائه نتایج پذیرش خود، بحثهای انحرافی مثل تبریک، درد دل، سوالات مختلف و بسیاری از مسائل حاشیه ای را عنوان کرده اند که باعث شلوغی بی مورد تاپیک و عدم کارآیی آن شده است. دوستان عزیز!! قسمت نتایج پذیرش فقط به نتایج پذیرش اختصاص دارد نه چیز دیگر

2. بسیاری از بچه ها رزومه کاملی از خودشان ارائه نکرده اند. یا حتی دقیقا نگفته اند که از کجا پذیرش گزفته اند. مثلا عده ای نمره TOEFL و GRE را گفته اند ولی به معدلشان اشاره ای نکرده اند. یا مثلا عده ای نوشته اند که 2 مقاله دارند ولی نگفته اند که آیا مقاله کنفرانسی است یا ژورنالی. یا نگفته اند اسم ژورنالی که در آن مقاله داده اند چیست (توجه کنید که ارزش ژورنالها متفاوت است) و بسیاری دیگر.

3. دوستان زیادی در همین فروم عضو هستند که پذیرش گرفته اند ولی جای تعجب است که نمی خواهند نتایج پذیرش خود را در احتیار دیگران قرار دهند (تفسیر بدبینانه). اگر این عده نتایج پذیرش خود را اعلام کنند (با ارائه رزومه کامل)، این فروم بسیار مفید و راهگشا خواهد بود

در پایان پیشنهاد می کنم (در صورت موافقت مدیر محترم سایت) علاوه بر رعایت مسئله بالا، نتایج پذیرش را در قسمت همان رشته بنویسید. با این کار نتایج پذیرش هر رشته کاملا مجزا طبقه بندی می شود. مثلا برای من که مهندسی شیمی هستم، فقط نتیجه پذیرش در مهندسی شیمی به درد می خورد نه نتایج پذیرش در رشته های دیگر.

اگر مدیر محترم سایت، به اجرای این پیشنهادات به هر نحوی کمک کنند، مسلما موجب امتنان است

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : بسیار مهم!! یک خواهش از دوستانی که پذیرش گرفته اند (شما را به خدا رعایت کنید)

شما قسمت نتایج پذیرش رو دیده‌اید؟
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...sa=listReports

پیش فرض پاسخ : بسیار مهم!! یک خواهش از دوستانی که پذیرش گرفته اند (شما را به خدا رعایت کنید)

بله دیده ام. ولی سوالم اینجاست که
    آیا فقط این تعداد پذیرش گرفته اند؟ فقط همین چند نفر در رشته مهندسی شیمی یا نفت پذیرش گرفته اند؟ کسی که نوشته 6 مقاله دارد، مقالاتش کنفرانسی است یا ژورنالی؟ تازه در کدام کنفرانس یا ژورنال؟ اگر معدل فلانی 14.5 شده (معدلش کم است)، آیا در ارسال مدارک به رتبه اش در کلاس چندم بوده؟ 15 از 60 نفر یا 50 از 60 نفر؟

البته منکر این مسئله نیستم که در این قسمتی که شما به آن اشاره کردید، به شکل کاملتر و مرتب تری اطلاعات پذیرش وجود دارد (خلاصه و مفید). ولی به نظر من موارد دوم و سوم که به آن اشاره کردم، هنوز صادق است.

ApplyAbroad Champion

بچه‌ها اگر زحمت بکشند و همین مواردی که در جدول خواسته شده رو هم پر کنند، بسیار عالی خواهد شد. بقیه مواردی که شما بهش اشاره کرده‌اید اون قدرها تاثیر زیادی در پذیرش نداره و مهمترین عواملی که ممکنه در پذیرش تاثیرگذار باشه، در حال حاضر در جدول وجود داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)