صفحه 2 از 37 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 366

موضوع: Fund و تاثیر آن در ویزا

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : شانس ویزا از قبرس در صورت ناقص بودن fund، تکرار دوباره ی MS، و تغییر رشته

شرایط چی م؟ Application ام؟

لیسانس: کامپیوتر شهیدبهشتی، معدل 16.4
    فوق: کامپیوتر شریف، معدل 18.4
    مقاله کنفرانس یکی، پوستر کنفرانس یکی، مقاله submit ژورنال یکی

رشته ای که پذیرش گرفتم logic & computation و توی دانشکده فلسفه ست. من برای PhD تقاضا کرده بودم امّا برای MS بهم پذیرش دادن. البته اصولاً Fund ای که دانشجوهای MS این رشته می گیرن فقط نصف شهریه رو شامل می شه. ولی برای من استثنا قائل شدن و از کل شهریه صرف نظر کردن. حقوق TA اش هم 4000 دلار در ترمه.

من نمی دونم INI چه رشته ایه.

خیلی ممنون از کمکتون. کلاً همه توی فروم یا گفتن fund داریم یا گفتن نداریم. کسی نگفته با fund ناقص اوضاع ویزا چه جوری می شه...

پیش فرض پاسخ : شانس ویزا از قبرس در صورت ناقص بودن fund، تکرار دوباره ی MS، و تغییر رشته

من به نظرم قبرس به کسانی که مجبورند شهریه بدهند سالانه 32-40 میلیون پول بدهند گیر میده .من فکر کنم ماهی 700 دلار بد نیست .در مورد تغییر رشته هم نگران نباش
    The truth of my life:I`m only looking for you

Member
    رشته و دانشگاه

چه خوب! امیدوار شدم.

یه سوال دیگه: آیا نامه ی پذیرش دانشگاه رو هم توی سفارت نگاه می کنند؟ من تا حالا نامه ی I20 ندیدم و نمی دونم چه چیزهایی توش نوشته شده. اما توی نامه ی پذیرش ام گفته شده که offer ام exceptional بوده و فکر می کنم نکته ی مثبتی باشه واسه ی ویزا. می تونیم این نامه رو هم موقع مصاحبه نشون بدیم؟

باز هم ممنون.

saeede83
    Guest

شما رزومه قوی ای دارین. حتما پذیرش PhD هم گرفتین!! به نظرتون دوباره MS خوندن کار درستیه؟ البته شما رشتتون عوض می شه.

Member
    رشته و دانشگاه

سلام سعیده.

اگه باعث ویزا نگرفتن نشه، بله! برای من کار درستیه!

من تو آمریکا اصلاً واسه کامپیوتر apply نکردم و بیشتر برای فلسفه و فلسفه علم و اینجور رشته ها apply کردم، که تو این رشته ها هم پذیرش PhD گرفتن آسون نیست. توی اروپا و کانادا واسه کامپیوتر apply کردم، اما هنوز هیچ جواب مثبتی نگرفتم. البته به هر حال این بیشترین اولویتو برام داشت.

اگه CMU پذیرش گرفتی و بعدش ویزا گرفتی (گرفتیم!) و همخونه می خواستی به من بگو!

بگذار لای مدارکت نامه ادمیشنتا .آخرین گزینه اینه غیره .من حتی یک نامه از استاد داشتم که بهم فاند می ده گذاشتم مقاله کنقرانس... آخربن برگه ها ...طبق لیست بچین اینا را بگذار اخر .

رشته به این خوبی آخه شغلم مهمه .چرا رشته تو داری عوض می کنی اونم فوق ..مشورت کن فکر کنم خیلی مهمه .رشته ای توش پول نباشه یه چه درد می خوره .الان من یک یک نخبه می شناسم فیزیک نچوم خو نده بهترین دانشگاه رفنه پست داک شده دویاره بهترین دانشگاه .کار گیرش نیومده دوباره پست داک شده رفته یک کشور دیگه .علاقه خوبه ادم دنبالش بره ولی رشته مهمه یکی دیگه که ازش پایینتره مثال یرنم که بعد دکترا بهترین جا Assistantship شد 3 ساله تنیور شد
    ??? >
    The truth of my life:I`m only looking for you

Junior Member

پیش فرض partial fund...راهنماییم کنید جوونمردا : )

بچه ها...
    برای کسی که:
    1.از یک state university برای master پذیرش داره
    2. tuition waiver ای داره که شهریه ی دانشجوی international رو به CA Resident (که حدود 4000 $ هست برای هر ترم)تبدیل می کنه
    3. از ترم 2 (نه از ترم 1)TA می گیره
    4. bank statement به مبلغ 30 میلیون داره
    از کجا وقت برای ویزا بهتره؟

خواهش شدید و غلیظ می کنم زود جوابمو بدید....

sanaz1361
    Guest

پیش فرض پاسخ : partial fund...راهنماییم کنید جوونمردا : )

I mostly suggest cyprus for student visa. But, I myself got visa from Ankara.I had half tuition scholarship without any T.A for the first semester and I got visa from there. My friend with the same situation did not get visa from ankara, but cyprus gave him vsa with that situation after one month of denial from ankara.
    I don't think that anyone can surely says that where is better. You should make a decision and let the other things to God and your destiny.
    Good luck
    Sanaz

ApplyAbroad Champion

پاسخ دادن به چنین سوالی زیاد ساده نیست و در گرفتن ویزا همیشه یک مقدار ریسک وجود داره. با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده رو فروم و تجربیاتی که سایر بچه‌ها در اختیار قرار دادند، به نظر می‌رسه اگر از قبرس اقدام کنید، شانس‌تون بیشتر خواهد بود.

Junior Member

ممنون از اینکه جوابمو دادید....
    من متوجه این ریسکی که شما می گید هستم کاملاً...
    اما خب مایلم بهترین گزینه رو انتخاب کنم...
    این طور که شنیدم اکثر بچه هایی که می رن قبرس،full fund دارن..بنابراین partial fund ها رو راحت reject می کنند...
    آیا این قضیه صحت داره؟...
    چون شما قبرس رو پیشنهاد کردید آقا بابک،مخصوصاً از شما می پرسم...