صفحه 32 از 37 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 366

موضوع: Fund و تاثیر آن در ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Fund و تاثیر آن در ویزا

دوست عزیز خود نداشتن فاندی به تنهایی باعث ریجک نمیشه. وقتی نداشتن فاند با چیزهایی مثل گپ تحصیلی، داشتن فامیل نزدیک تو آمریکا، اقدام برای مستر دوم ... همراه میشه میتونه باعث ریجکت بشه. اون موقع افسیر تصور میکنه شما هدفت صرفا رفتن و موندنه نه درس خوندن.

این دیگه به عهده شماست که یه جوری افیسرو متقاعد کنید که هدفتون فقط درس خونده و بعدش میخواهید برگردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    یک سوالی. اساسا برای چی نداشتن فاند ممکنه باعث ریجکت شدن بشه؟؟ اگه کسی بخاد هزینه رو خودش بده (البته به امید دریافت فاند).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Houston - Electrical Engineering

دوستان من از دانشگاه هیوستون پذیرش فول فاند گرفتم. اما موقع درخواست I20 اشتباه کردم BS با مبلغ ۳۷۰۰۰ $ در حساب خودم نشون دادم. البته کیس آفیسرم گفت که چون شما فاند داشتین ما پروسه I20 رو بدون بررسی BS براتون صادر می کنیم. هنوز I20 دستم نرسیده که دیتیل داستان رو بدونم. ولی می خواستم بدونم که این مسئله تو سفارت مشکلی پیدا نمی کنه ؟ اونجا گیر ندن بهم....

همچنین با توجه به کیس من پیشنهاد می کنین کجا وقت سفارت بگیرم ؟

ممنون از راهنماییهاتون

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jahandarjahani نمایش پست ها
    دوستان من از دانشگاه هیوستون پذیرش فول فاند گرفتم. اما موقع درخواست I20 اشتباه کردم BS با مبلغ ۳۷۰۰۰ $ در حساب خودم نشون دادم. البته کیس آفیسرم گفت که چون شما فاند داشتین ما پروسه I20 رو بدون بررسی BS براتون صادر می کنیم. هنوز I20 دستم نرسیده که دیتیل داستان رو بدونم. ولی می خواستم بدونم که این مسئله تو سفارت مشکلی پیدا نمی کنه ؟ اونجا گیر ندن بهم....

همچنین با توجه به کیس من پیشنهاد می کنین کجا وقت سفارت بگیرم ؟

ممنون از راهنماییهاتون
    اگه فول فاند بودی دیگه چرا دانشگاه BS خواسته ازت برای صدور I-20؟؟؟!!!!!
    توی قسمت 8 قسمت a از فرم I-20 چی نوشته؟ مبلغی نوشته؟ اسکن I-20 رو داری؟ اگه داری نگاه کن بگو. اگه نداری ایمیل بزن بگو بفرستن برات پیش از اینکه پست کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

دوستان سلام.
    من برای ارشد برق اپلای کردم و از ایلینوی تک پذیرش بدون فاند گرفتم. مشکل اینه که بعد از لیسانسم دو سال وقفه تحصیلی داشتم و عملا کاری نکردم. البته رزومم قویه و چرت و پرت نیست. میخواستم بپرسم به نظرتون این دو سال وقفه رو چطور میشه توجیه کرد؟
    میتونم گواهی از داروخانه مادرم بگیرم که اونجا مشغول به کار بودم یا خودش دردسر سازه؟

ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaodise نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من برای ارشد برق اپلای کردم و از ایلینوی تک پذیرش بدون فاند گرفتم. مشکل اینه که بعد از لیسانسم دو سال وقفه تحصیلی داشتم و عملا کاری نکردم. البته رزومم قویه و چرت و پرت نیست. میخواستم بپرسم به نظرتون این دو سال وقفه رو چطور میشه توجیه کرد؟
    میتونم گواهی از داروخانه مادرم بگیرم که اونجا مشغول به کار بودم یا خودش دردسر سازه؟

ممنون از راهنماییتون
    منم وقفه تحصیلی داشتم در این حد، گفتم در حال آماده شدن برای GRE و تافل و کار کردن روی مقاله هام بودم. کلا سابقه کاری چیز خوبی نیست در روز مصاحبه

Junior Member

سلام

من فول فاندم و برای 2 تا F2 بانک استیتمنت 12.5 هزار دلاری دادم (دانشگاه 10 هزار خواسته بود)
    I-20 که دستم رسید دیدم اشتباها برای personal fund برای یک سال به جای 12.5 هزار نوشته 408 هزار!

به نظرتون چیکار کنم؟
    با توجه به اینکه حدود 1 ماه علاف کردن تا I-20 رو فرستادن
    1- دوباره بگم یکی دیگه بفرستن که شاید به وقت مصاحبه نرسه (5 می مصاحبه دارم)
    2- یا بگم بفرستن هتلی که برای مصاحبه رزرو میکنم
    3- یا اینکه با همین فرم برم مصاحبه و یه نامه از دانشگاه بگیرم که اشتباه شده

ممنون از راهنمایتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Houston - Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    اگه فول فاند بودی دیگه چرا دانشگاه BS خواسته ازت برای صدور I-20؟؟؟!!!!!
    توی قسمت 8 قسمت a از فرم I-20 چی نوشته؟ مبلغی نوشته؟ اسکن I-20 رو داری؟ اگه داری نگاه کن بگو. اگه نداری ایمیل بزن بگو بفرستن برات پیش از اینکه پست کنن.
    وقتی به کیس آفیسرم ایمیل زدم در جریان فاندم نبود. بعد که همراه با نامه دانشگاه BS رو هم فرستادم گفت نیاز به BS نبود.

تو فسمت 7 هزینه رو زده 28,830$ و تو قسمت 8a زده 0 و تو قسمت8b بهم 32,428$ دادن. (Presidential fellowship , GTF)

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط jahandarjahani نمایش پست ها
    وقتی به کیس آفیسرم ایمیل زدم در جریان فاندم نبود. بعد که همراه با نامه دانشگاه BS رو هم فرستادم گفت نیاز به BS نبود.

تو فسمت 7 هزینه رو زده 28,830$ و تو قسمت 8a زده 0 و تو قسمت8b بهم 32,428$ دادن. (Presidential fellowship , GTF)
    خب درسته. پس یعنی صرفا I-20 رو با توجه به فاندتون صادر کردن و اشاره ای به حساب بانکی تون نکردن. موقع مصاحبه هم نیازی نیست BS همراه داشته باشید. (شاید یه مقدار حدود 10-20هزار تا بد نباشه ولی اصلا الزامی نیست)
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA.Urbanism & MA.Urban Planning

پیش فرض پاسخ : شانس ویزا از قبرس در صورت ناقص بودن fund، تکرار دوباره ی MS، و تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa نمایش پست ها
    سلام. من پذیرش فوق دارم با Fund ناقص. یعنی Fundای که شهریه رو کاملاً می پوشونه امّا حقوقی که برای TA می ده هزینه های زندگی رو کاملاً نمی پوشونه. می خواستم ببینم برای ویزا گرفتن از قبرس چقدر شانس دارم. رتبه ی دانشگاهم (CMU) تو رشته ای که پذیرش گرفتم (logic and computation) خیلی بالاست و تقریباً اوله. اما این دومین باریه که می خوام MS بخونم و قبلاً هم یک MS تو ایران (کامپیوتر شریف) خوندم. در واقع در مورد شرایط من سه تا نکته وجود داره:

1. Fund ام ناقصه
    2. قبلاً MS خوندم و دوباره برای MS پذیرش گرفتم
    3. تقریباً دارم رشته م رو عوض می کنم، هرچند خیلی هم غیرمرتبط نیست

کسی در مورد هر کدوم از این سه مورد تجربه یا اطلاعاتی داره؟ می خوام بدونم شانس ویزا گرفتنم چقدره.

خیلی ممنون.
    سلام دوست عزیز
    منم شرایطم مشابه شماست. می خواستم بپرسم موفق به گرفتن ویزا شدید؟

سلام
    من برای مستر ادبیات انگلیسی ادمیشن گرفتم ولی بدون فاند و قراره با رسید بانک و پول خودم برم برای تحصیل. همه خانواده ام هم اینجا هستن و هیچکس رو اونجا ندارم. به نظرتون ایراد میگیرن؟ ضمنا گپ تحصیلی هم نداشتم.
    ممنون