صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 94

موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد بانک های ایتالیا، انتقال پول به ایتالیا، کارمزدها و ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

پیش فرض پاسخ : خوابگاه های پلی تکنیک میلان

نقل قول نوشته اصلی توسط elmira43366 نمایش پست ها
    در مورد اون خرید پک درست میگین ببخشید من نصف شب جواب دادم خیلی خسته بودم اشتباه نوشتم =))
    ولی در مورد بانک .... نمی دونم شما کجا میلان هستین یا لکو ؟ من پارسال میلان بودم و حدود 10 تا شعبه unicredit رفتم و هیچ کدوم باز نمی کردن حساب !!!! همه permesso می خواستن ... به علاوه اینکه یادم نیست دقیق ولی گفتن اگه sondrio باز کردی ... واسه چی میخوای اونو ببندی و نمی شه ... ولی اگه قبول کنه unicredit ، درست میگین از همه بهتره ...
    امسال که من خیلی از دوستام چه اونایی که سپتامبر اومدن چه بهاری ها باز کردن بدون دردسر حالا دیگه نمیدونم چطوری (میلان... از لکو خبر ندارم)... بستن حساب هم که خدا خیرشون بده نده نمی دونم چی بگم اما همون قرارداد های کتاب وار را بررسی کنید توی لیست هزینه هاش نوشته برای بستن حساب ۲۰ یورو باید بدید و هر کارت هم که گرفته باشید از این بانک هم بخواید ببندید باید پول بدید جدا! که خب البته کارت ها را میشه اصلا بی خیال شد... بمونن تا اعتبارشون تموم شه.... موقعی این حرکت می صرفه که بعد از ok گرفتن از unicredit توی دسامبر برید حساب sondrio ببندید چون آخر سال غیر از اون پول ۸-۹ یورویی که ۳ ماه ۳ ماه برداشت میکنن ۲۰ یورو بر می دارن که این ۲۰ یورو مالیات دولتی هست و فکر کنم همین هست که اگه حساب هر موقع از سال ببندید ۲۰ یورو میگرین که باش این هزینه را بپردازن و بعد توی ژانویه unicredit باز کنید که نخوایید اون ۲۰ یورو را ۲ بار برای یک سال بدین...
    کلا قضیه پیچیدس اما شدنی اگه کسی بخواد اینطور که من برداشت و تحلیل کردم برای خودم انجام بده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

در مورد اون خرید پک درست میگین ببخشید من نصف شب جواب دادم خیلی خسته بودم اشتباه نوشتم =))
    ولی در مورد بانک .... نمی دونم شما کجا میلان هستین یا لکو ؟ من پارسال میلان بودم و حدود 10 تا شعبه unicredit رفتم و هیچ کدوم باز نمی کردن حساب !!!! همه permesso می خواستن ... به علاوه اینکه یادم نیست دقیق ولی گفتن اگه sondrio باز کردی ... واسه چی میخوای اونو ببندی و نمی شه ... ولی اگه قبول کنه unicredit ، درست میگین از همه بهتره ...
    بانک Sondrio یکی از افتضاح ترین بانک های ایتالیاست که عملا ً هیچ امکاناتی نداره. اصلا ً معلوم نیست تو این بانک چه خبره. من احساس می کنم که دانشگاه با این بانک قرار داد خاصی بسته و خوب پولی گیرش میاد. من Uni Credit حساب دارم که بانک خوبیه و به شما Master Card هم میده. خوشحالم که حرف Welcome Desk دانشگاه رو که گوش نکردم اولش. ضمنا ً من لکو هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladfox نمایش پست ها
    بانک Sondrio یکی از افتضاح ترین بانک های ایتالیاست که عملا ً هیچ امکاناتی نداره. اصلا ً معلوم نیست تو این بانک چه خبره. من احساس می کنم که دانشگاه با این بانک قرار داد خاصی بسته و خوب پولی گیرش میاد. من Uni Credit حساب دارم که بانک خوبیه و به شما Master Card هم میده. خوشحالم که حرف Welcome Desk دانشگاه رو که گوش نکردم اولش. ضمنا ً من لکو هستم.
    نمی دونم من پارسال هر کار کردم unicredit برام حساب باز نکرد ... mastercard که اصلا هیچی ... گفت به دانشجوهای خارجی نمی دیم ... یک سری هاشون هم می گفتن میدیم ولی باید از اول میومدی ... حالا که یک حساب تو sondrio داری دیگه نمی شه ... حتی اگه اونم ببندی دیگه نمی شه بازم !!! به علاوه اینکه از ایران هم نمی تونن پول بفرستن برات !
    ولی یک چیز رو هم بگم ... sondrio هم یک سری چیزاش خوبه ... مثلا برای فرستادن پول از ایران .... Sondrioبرای 2000 یورو هیچی کم نکرد و از مامانم هم تهران فقط 12 تومن گرفته بود بانک ... ولی بقیه هزینه کم می کنن انگار ... فقط پس منو راهنمایی کنین ... اگه الان حسابم تو sondrio بسته شده باشه ... می تونم برم unicredit باز کنم ؟ permesso میخوان برای افتتاح حساب ؟
    و اینکه unicredit چه مزایایی جز mastercard داره و اینکه هزینه هاش چطوریه برای مالیات و ... ؟
    البته جای این بحث ها اینجا نیست و اگه لازم مسیول مربوطه می تونن این پست ها رو به بخش مرتبط انتقال بدن

Member
    رشته و دانشگاه

نمی دونم من پارسال هر کار کردم unicredit برام حساب باز نکرد ... mastercard که اصلا هیچی ... گفت به دانشجوهای خارجی نمی دیم ... یک سری هاشون هم می گفتن میدیم ولی باید از اول میومدی ... حالا که یک حساب تو sondrio داری دیگه نمی شه ... حتی اگه اونم ببندی دیگه نمی شه بازم !!! به علاوه اینکه از ایران هم نمی تونن پول بفرستن برات !
    ولی یک چیز رو هم بگم ... sondrio هم یک سری چیزاش خوبه ... مثلا برای فرستادن پول از ایران .... Sondrioبرای 2000 یورو هیچی کم نکرد و از مامانم هم تهران فقط 12 تومن گرفته بود بانک ... ولی بقیه هزینه کم می کنن انگار ... فقط پس منو راهنمایی کنین ... اگه الان حسابم تو sondrio بسته شده باشه ... می تونم برم unicredit باز کنم ؟ permesso میخوان برای افتتاح حساب ؟
    و اینکه unicredit چه مزایایی جز mastercard داره و اینکه هزینه هاش چطوریه برای مالیات و ... ؟
    البته جای این بحث ها اینجا نیست و اگه لازم مسیول مربوطه می تونن این پست ها رو به بخش مرتبط انتقال بدن
    اتفاقا جالب شد! بد نیست یه تاپیک جدا برای مقایسه بانک ها و خدمات و کارمزدهاشون راه بندازیم... مدیر محترم زحمتش را بکشید لطفا و این چند تا پست اخیر را منتقل بفرمایید تا اونجا ادامه بدیم...

جالب بود که گفتی این sondrio تونستی از ایران حواله بزنی اونم از بانک! جزییات می خوام! اما در تاپیک خودش انشاالله

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض بحث و تبادل نظر در مورد بانک های ایتالیا، خدمات، کارمزد ها و ...

خب عنوان که مشخصه... اول یه سری مطالب هست که باید منتقل بشه از یه جای دیگه و بعد به ادامه ی بحث می پردازیم...

Member
    رشته و دانشگاه

خب حالا یکمی جزییات بده لطفا که چطوری از ایران برای این حسابت پول واریز شد... از این ور که اون دفعه کارمنده sondrio که رفتم پول بریزم حساب اول گفت چرا این همه پول نقد میاری گفتم ایران روابط تحریمه مجبوریم نقد بیاریم و برگه داد که پر کنم این پول چه تاریخی و از چه مرزی وارد شده و بعد گفت آره ایران این مشکل را داره و وما هم هفته پیش پول برای یکی خواستیم بفرستیم ایران برگشت خورد رو سیستم... حالا چطوری از اون ور اومده و اونم از داخل بانک با این کارمزد کم برام جالبه!

و اینکه کلا وقتی wire transfer یکی می خواد بزنه مشخص می کنه که هزینه های انتقال تماماً به عهده فرستنده باشه یا گیرنده یا بین هر دو تقسیم بشه که معمولا صرافی ها یا هرکی دیگه این کار را انجام میده همش را میندازه روی حساب طرف گیرنده مگر اینکه از قبل تاکید شده باشه که می خواهید سمت فرستنده بدید و در این صورت کارمزد های بالای ۱۰۰ تومن داره... کلاً تا جایی که میدونم بهترینش این هست کارمزد تقسیم بشه و موقعی که همش روی یه سمت میفته پول بیشتری میگیرن.

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    خب حالا یکمی جزییات بده لطفا که چطوری از ایران برای این حسابت پول واریز شد... از این ور که اون دفعه کارمنده sondrio که رفتم پول بریزم حساب اول گفت چرا این همه پول نقد میاری گفتم ایران روابط تحریمه مجبوریم نقد بیاریم و برگه داد که پر کنم این پول چه تاریخی و از چه مرزی وارد شده و بعد گفت آره ایران این مشکل را داره و وما هم هفته پیش پول برای یکی خواستیم بفرستیم ایران برگشت خورد رو سیستم... حالا چطوری از اون ور اومده و اونم از داخل بانک با این کارمزد کم برام جالبه!

و اینکه کلا وقتی wire transfer یکی می خواد بزنه مشخص می کنه که هزینه های انتقال تماماً به عهده فرستنده باشه یا گیرنده یا بین هر دو تقسیم بشه که معمولا صرافی ها یا هرکی دیگه این کار را انجام میده همش را میندازه روی حساب طرف گیرنده مگر اینکه از قبل تاکید شده باشه که می خواهید سمت فرستنده بدید و در این صورت کارمزد های بالای ۱۰۰ تومن داره... کلاً تا جایی که میدونم بهترینش این هست کارمزد تقسیم بشه و موقعی که همش روی یه سمت میفته پول بیشتری میگیرن.
    راستش من خیلی از این جور چیزها سر در نمیارم ... ولی دقیقا راجع به مواردی که می دونم توضیح میدم ...
    ببینید من به نظرم Sondrio بهتر اومد چون اول از همه یادمه که حساب unicredit متاسفانه IBAN ( شماره حساب بین المللی ) به دانشجو ها نمی ده ... و انگار فقط تو ایتالیا ، یا شاید هم کل اروپا ( دقیق یادم نمی یاد ) کار می کنه ....
    راجع به Master card خب راستش من هم به خاطر همین موضوع رفتم که unicredit باز کنم و همونطور که گفتم نمی دونم چرا قبول نکردن ...
    و به خاطر تجربیاتی که خودم داشتم به نظرم اومد که sondrio بهترینه ... ولی راجع به هزینه هاش درسته ... unicredit اگه اشتباه نکنم چیزی کم نمی کرد ... ببخشید من این داستان ها مال یک سال پیشه و دقیق یادم نمی یاد ... اگه اشتباه می کنم لطفا تصحیح کنید
    در مورد انتقال پول هم ، من اول Swift code بانکم ، یعنی Sondrio رو برای خانواده فرستادم ... اول بانکم که توش حساب داریم (اقتصاد نوین ) گفت باید چک بشه که با این Swift code رابطه دارن یا نه ...
    بعد که دیدن با این بانک مراوده دارن ، IBAN حسابم رو دادم .... و پول در کمتر از 24 ساعت تو حسابم بود .
    دقیقا 2000 یورو برام فرستاده بود مامان ، که چیزی ازش کم نکرده بودن در ایتالیا .... و دیگه اینکه در ایران هم از طریق صرافی خود بانکمون فرستاده بودن که صرافی قیمتش اون موقع دقیقا به اندازه قیمت ارز آزاد حساب کرده ... و 12 هزار تومن هم کارمزد گرفته .... حالا دیگه داستان چی بوده من نمی دونم
    ولی با این وجود من یک بار حسابم رو در Sondrio بستم و Unicredit کلی من رو سین جین کرد که چرا اون حسابت رو بستی و می خوای پیش ما باز کنی ...( آخه انگار تو سیستم گزارش می شه و اونا راحت می دونن تو کجاها حساب داری ) .. و خلاصه باز نکرد برام ... منم تحلیلم از اینکه Sondrio بهتره واسه همینه که انقدر مثل Unicredit اذیتم نکرد برای افتتاح حساب
    راستش در مورد اون که میگین Sondrio به خاطر مبلغ پول زیاد بهتون اون فرم رو داده و گیر داده به حجمش .... من خودم نه ولی دوستام بودن که تا 4000 تا رو یک دفعه ریختن و مشکلی نبود ... ولی اگر احیاتا مبلغ پولتون از این میزان بیش تر بوده ، خب طبق قانون مرز و ... تو خود سایت فرودگاه امام در مورد خروج ارز نوشته که خروج بیش از 5000 دلار یا معادل آن ممنوع است ! حالا اینکه خیلی ها می برن داستان دیگه است ... ولی خب این قانون بین المللیه تقریبا و اگر حجم پول شما زیاد تر از این بوده، شاید دلیلش همین بوده که بانک تعجب کرده این همه پول رو چطوری وارد کشور کردین ... البته شاید
    ولی من از شما یک راهنمایی می خوام اون هم این که می دونین که آیا میشه درآن واحد دو تا حساب داشت یا ؟ و اینکه unicredit دقیقا به نظر شما چه مزایایی داره ؟ منظورم اینه که اگه اونجا Mastercard هست خوب sondrio هم ویزا کارت میده ... راستش من اطلاعاتم اونقدر نیست .... فقط یک سری تجربیات و سوالاتی که از دیگران پرسیدم ... باز هم اگه اشتباهی داره معذرت میخوام

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد بانک های ایتالیا، خدمات، کارمزد ها و ...

من تو سایت Unicredit دیدم که تو ایران دفتر داره !!!!

UNICREDIT BANK AG („HYPOVEREINSBANK“) - REPRESENTATIVE OFFICE
    Africa Expressway No.17, Navak Building, 5th floor
    15186 Teheran Iran

Tel: +98 21 8879 3276-7 - Fax: +98 21 8879 3278

http://www.unicreditgroup.eu/en/Worl...e_presence.htm
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad_m نمایش پست ها
    من تو سایت Unicredit دیدم که تو ایران دفتر داره !!!!

UNICREDIT BANK AG („HYPOVEREINSBANK“) - REPRESENTATIVE OFFICE
    Africa Expressway No.17, Navak Building, 5th floor
    15186 Teheran Iran

Tel: +98 21 8879 3276-7 - Fax: +98 21 8879 3278

http://www.unicreditgroup.eu/en/Worl...e_presence.htm
    خیلی جالب بود ... ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

خیلی جالب بود ... ممنون
    فردا زنگ میزنم ببینم میشه ار اینجا حساب باز کرد یا نه
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)