صفحه 52 از 179 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام. می خوام بدونم به عنوان مدرک خابگاه و محل سکونت چی ببرم سفارت؟
    استادم از طریق ADELE برام اکانت درست کرده و خابگاه رزرو کرده. الان وضعیت پروندم bail en attente هست و همه کاراش انجام شده. آدرس اتاق و خابگاهش هم مشخصه. کپی اکانت ADELE رو ببرم خوبه؟ یکسری فایل pdf تو اکانتم هست که وضعیت اجاره و ضامن و.... رو گفته. اینا رو چطور؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Université Paris 7 - Paris Diderot

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    ببخشید با این تفاسیر اونوقت مدرکی برای همراه داشتن در فرانسه نمی مونه؟!
    چون اون زمان ما کل مدارک (ترجمه هایی) که به سفارت میدادیم حتی در مرحله آخر بخش کنسولی کپی بود.
    اگر اصل ترجمۀ تأیید شدۀ دانشنامه یا ریز نمرات رو کنسولگری بگیره، برای دانشگاه چه باید کرد؟ پس از صدور ویزا اصلها برگردانده نمیشن؟
    خودمم نمیدونم! تا جایی که شنیدم مدارک رو بر نمیگردونن. اتفاقا همین سوال رو داشتم، که توی فرانسه چه مدارکی باید ارائه بدیم.

اگر ترجمه لازم باشه که احتمالا باید نسخه دوم ترجمه ها رو که تایید نشده دوباره بدیم تایید (من از کاشیگر دو نسخه ای گرفتم همه رو) - البته اگر تا اون زمان اعتبارشون تموم نشده باشه

لطفا کسانی که میدونن بگن که 1) برای ثبت نام در فرانسه چه مدارکی لازمه؟ و آیا ترجمه هایی که اونجا ارائه میدیم هم باید تایید شده باشه یا نه؟

2) موقع ورود به خاک فرانسه در فرودگاه، غیر از ویزا چه چیزهایی ممکنه بخوان؟
    ویرایش توسط alireza87 : July 29th, 2012 در ساعت 06:36 PM

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza87 نمایش پست ها
    لطفا کسانی که میدونن بگن که 1) برای ثبت نام در فرانسه چه مدارکی لازمه؟ و آیا ترجمه هایی که اونجا ارائه میدیم هم باید تایید شده باشه یا نه؟

2) موقع ورود به خاک فرانسه در فرودگاه، غیر از ویزا چه چیزهایی ممکنه بخوان؟
    عرض کنم:
    1) مدارکی که لازم هست رو اصولاً خود دانشگاه هنگام ثبت نام اعلام میکنه و قاعدتاً دانشنامه و ریز نمرات مقطع قبلیتون هست + مدارک شناسایی خودتون
    در ارتباط با تأییدها هم همونطور که عرض کرده بودم من از قدیم مدارکم فقط ترجمۀ رسمی بود و در همین حد اینجا نیاز بود اما خوب توصیه میکنم با شرایط کنونی مدارک ضروری، تأیید سفارت هم داشته باشند.
    2) برای عبور از مرز(هوایی) تنها گذرنامۀ شما مورد نیاز هست که حاوی ویزای شنگن هست و بس.
    ویزای صادر شده که در مبحث دیگری هم مطرح شد از نوع Visa Long Séjour-Titre de Séjour یا بعبارتی VLS-TS با اعتبار 1 سالۀ دانشجویی جهت تردد نامحدود در حوزۀ شنگن هست که یک چنین شمایلی داراست:

SIS-Pic1.jpg
    ویرایش توسط massoud : July 29th, 2012 در ساعت 11:22 PM

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

سلام
    کاربران عزیز انجمن فرانسه
    برای حفظ نظم انجمن و راحتی دسترسی به اطلاعات در مورد مدارک لازم برای ویزای فرانسه، من ارسالهای مربوط به دو موضوع ( مدارک مالی لازم برای ویزای فرانسه ) و ( مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه ) رو از این تاپیک جدا میکنم.
    لطفا بحث در مورد هرکدام از این موضوعها رو در تایک خودش ادامه بدید. ارسالهایی که مربوط به این تاپیکهای جدید باشند، منتقل خواهند شد.
    لطفا نظراتتون رو در مورد تغییرات به من اطلاع بدید، ممنون
    ویرایش توسط aida_11041 : July 31st, 2012 در ساعت 12:01 AM
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Université Paris 7 - Paris Diderot

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    عرض کنم:
    1) مدارکی که لازم هست رو اصولاً خود دانشگاه هنگام ثبت نام اعلام میکنه و قاعدتاً دانشنامه و ریز نمرات مقطع قبلیتون هست + مدارک شناسایی خودتون
    در ارتباط با تأییدها هم همونطور که عرض کرده بودم من از قدیم مدارکم فقط ترجمۀ رسمی بود و در همین حد اینجا نیاز بود اما خوب توصیه میکنم با شرایط کنونی مدارک ضروری، تأیید سفارت هم داشته باشند.
    2) برای عبور از مرز(هوایی) تنها گذرنامۀ شما مورد نیاز هست که حاوی ویزای شنگن هست و بس.
    ویزای صادر شده که در مبحث دیگری هم مطرح شد از نوع Visa Long Séjour-Titre de Séjour یا بعبارتی VLS-TS با اعتبار 1 سالۀ دانشجویی جهت تردد نامحدود در حوزۀ شنگن هست که یک چنین شمایلی داراست:

SIS-Pic1.jpg
    ممنونم؛
    یعنی با این ویزایی که صادر میشه دیگه بعد از ورود به فرانسه نیازی به مراجعه به پرفکتور نیست؟ من شنیده بودم که برای تردد نامحدود در شنگن باید اول بریم پرفکتور.
    و بعد سوال دیگه (که مربوط به این تاپیک نیست ولی تاپیک براش پیدا نکردم):
    پرداخت شهریه (همون حدود 200 یورو) و بیمه و بقیه هزینه ها به دانشگاه چه جوری انجام میشه؟ موقع ثبت نام ادمینیستراتیو باید نقد بدیم؟

Junior Member

نه همراه با ویزای شما یک 2 برگی هم داده میشه که باید به اوفی ارایه بدید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza87 نمایش پست ها
    ممنونم؛
    یعنی با این ویزایی که صادر میشه دیگه بعد از ورود به فرانسه نیازی به مراجعه به پرفکتور نیست؟ من شنیده بودم که برای تردد نامحدود در شنگن باید اول بریم پرفکتور.
    و بعد سوال دیگه (که مربوط به این تاپیک نیست ولی تاپیک براش پیدا نکردم):
    پرداخت شهریه (همون حدود 200 یورو) و بیمه و بقیه هزینه ها به دانشگاه چه جوری انجام میشه؟ موقع ثبت نام ادمینیستراتیو باید نقد بدیم؟
    همونطور که پاسخ دادند و البته در پست مذکور توضیح داده بودم، نیازی به مدرک خاصی نیست و ویزای بلند مدت VLS با تردد نامحدود (مضمون MULT که مشخص شده بر روش) مدرک اقامتی هست.
    اما اون فرمهای دو برگی که سفارت زمان درج ویزا خدمتتون میده رو با خودتون میآرید (بسیار مهم هستند و مراقبشون باشید)، تا حداکثر ظرف 2ماه به ادارۀ مهاجرتی منطقۀ سکونتتون OFII مراجعه میکنید (معمولاً این مراحل رو بخش اداری دانشگاه/یا اکول باهاتون همکاری و راهنمایی میکنند) پس از مراجعه و دریافت وقت معاینات پزشکی (visite médicale) این مرحله رو انجام میدید و نهایتاً vignette یک برگۀ زرد رنگ بصورت برچسب پس از ابطال یک تمبر که گفته بودند در گذرنامۀ شما ثبت میشه که مشخصات، شمارۀ مهاجرتی، آدرس و جزئیات دیگر در اون درج شده.

با این موارد، تردد کاملاً بلا مانع هست.
    در خصوص بیمه و موارد مربوطه معمولاً اکول/دانشگاه راهنماییهای لازم رو انجام میدهند. پرداخت هم بصورت پول نقدی اصولاً مرسوم نیست و چنین ارقامی کمتر کسی بصورت نقد دیده که در کارهای اداری رد و بدل بشه.
    اصولاً پرداختهای مورد نظر و شهریه و ... از طریق حواله و یا پرداخت چک شخصی تون انجام میشه که پس از ورود به فرانسه و دریافت دسته چک و مدارک بانکیتون بسادگی انجام میشه. ازین جوانبش هیچ نگرانی خاصی نداره و دانشگاهها هم کاملاً همکاری میکنند... بعضاً بصورت اقساط ماهیانه یا طی چند مرحله/ترمیک و غیره هم پرداخت صورت میگیره.

موفق باشید.
    ویرایش توسط massoud : August 1st, 2012 در ساعت 10:59 PM

Junior Member

سلام دوستان گرامی ،
    آیا انگیره نامه رو خانم کشوری تا مصاحبه ی کنسولگری نگه میدارند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramkn نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی ،
    آیا انگیره نامه رو خانم کشوری تا مصاحبه ی کنسولگری نگه میدارند؟
    در مورد من خانم کشوری این مدارک رو نگه داشت: یکسری فرم پرشده ویزای بلندمدت با عکس، CV ، انگیزه نامه ، نامه پذیرش و convention d'accuiel

Junior Member

سلام دوست من.ببینید اون مدارکی که باید به دانشگاه تحویل دهید موقع ثبت نام همون هایی رو باید بدهید که موقع ثبت نام کپی اش رو فرستادید برای دانشگاه.یعنی الان همون قدیمی هارو که ترجمه کردید بفرستید چون سفارت این مدارک تحصیلی که بهش دادید رو دیگه بهتون نمیده.موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)