صفحه 172 از 179 نخستنخست ... 72122162163164165166167168169170171172173174175176177178179 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط A224883061 نمایش پست ها
    1- بعید میدونم دیر شده باشه، شما حدود دو ماه وقت داری
    2- نامه اسکولارشیب یا ایمیلش رو می تونی پرینت کنی و موقع تحویل مدارک به کارمند vfs تحویل بدی
    3- می تونی رزرو حداقل یک هفته ای هتل رو ارائه بدی. با یه ویزا کارت میتونی از booking رزرو کنی حتی به صورت فرری کنسل، بعد که ویزات اومد رزرو کنسل کنی. تو این حالت باید به مبلغ تمکن مالیت به ازائه هر شب هتل 120 یورو اضافه کنی.
    4- بنظرم اگر اسکولارشیپ هزینه ها رو کاور میکنه لزومی نداره ولی محض احتیاط هم میتونی به اندازه 7500 یورو که هر یورو رو 5000 تومن دولتی حساب کنی که کمتر از 40 میلیون میشه بزاری برای یه ساعت تو حسابت ازش یه نامه تمکن از بانک بگیری (بانک ملی همون موقع و بدون در نظر گرفتن اینکه این پول کی به حساب واریز شده نامه تمکن میده)

کلا وقتی میری وی اف اس،کارمند اونجا بنظر من که چیزه زیادی از صحت و سقم مدارک نمیدونن فقط ازت طبقه لیستی که بشون دادن مدارک رو میگیرن و تیک میزنن حالا اگه یه مدرکی از یه جوره دیگش رو شما داری و فکر می کنی جواب گوی لیست مدارک سفارت هست رو بشون بدی اون دیگه کاری نداره که این دقیقا همونی که سفارت می خواد یا نه اون تیکش رو میزنه و میزاره رو بقیه مدارکت. حالا دیگه خودت باید قبلش مطمئن شده باشی که واقعا اون سند همونی که منظور سفارته. پس با کامپوس همه چی رو چک کن.
    لام

خیلی ممنون بابت راهنمایی کاملتون
    1) من تونستم از طریق یک دوست که فرانسوی هم هست و تو شهری که من درس خواهد خوند زندگی میکنه، یه نامه attestation با ذکر اینکه من پیشش خواهم موند بگیرم. آیا این نامه و تاییدیه اوکی هیت برای accommodation ؟!
    2) مبلغ بورس من 5000 یورو هست برای یک سال ( من تحصیلم هم یک سال هست. مستر 2). الان من فقط باید مابه التفاوت هزینه یکسال زندگی(7500 یورو) که میشه معادل 2500 یورو(12 میلیون و 500 هزار) رو تو حسابم داشته باشم؟! همین کافیه؟!
    3) من این نامه تمکن رو برای حساب بانک قوامین میتونم بگیرم؟! چون تو ملی حساب ندارم! کلا میشه بگین برای تمکن گرفتن چیکار کنم! ممنون میشم.

باتشکر
    س

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    لام

خیلی ممنون بابت راهنمایی کاملتون
    1) من تونستم از طریق یک دوست که فرانسوی هم هست و تو شهری که من درس خواهد خوند زندگی میکنه، یه نامه attestation با ذکر اینکه من پیشش خواهم موند بگیرم. آیا این نامه و تاییدیه اوکی هیت برای accommodation ؟!
    2) مبلغ بورس من 5000 یورو هست برای یک سال ( من تحصیلم هم یک سال هست. مستر 2). الان من فقط باید مابه التفاوت هزینه یکسال زندگی(7500 یورو) که میشه معادل 2500 یورو(12 میلیون و 500 هزار) رو تو حسابم داشته باشم؟! همین کافیه؟!
    3) من این نامه تمکن رو برای حساب بانک قوامین میتونم بگیرم؟! چون تو ملی حساب ندارم! کلا میشه بگین برای تمکن گرفتن چیکار کنم! ممنون میشم.

باتشکر
    س
    1- بله، این هم مورد قبول سفارته ولی من دقیق نمیدونم علاوه بر گواهی ایشون که شما رو تو خونشون می پذیرند، چه مدارکه دیگه نیاز هست. اگر اشتباه نکنم گواهی پرداخت مالیات یا یه چیزی تویه این مایه ها هم باید براتون بفرستند. از کامپوس بپرسید اونا دقیقش رو میدونن.
    2- بنظر این طور میاد که کافی باشه.
    3- همه بانک ها این نامه رو میدن. یه نامه به انگلیسیه که توش نوشته فلانی که این مشخصاتشه توی این تاریخ این حساب رو باز کرده و مبلغ موجودیش فلان مقداره. زیرش هم نرخ روز یورو دولتی رو می نویسه. ولی احتمالا بانک های مختلف شرایط صدور نامشون با هم فرق کنه. ممکنه یکی شون بگه باید مثلا فلان روز پول تو حساب بمونه تا این نامه رو بده. همشون میدونن نامه تمکن چیه. به بانکیه بگی متوجه می شه. چون خیلیا باید گردش حساب به سفارت نشون بدن ممکنه کارمند بانک فکر کنه شما هم گردش حساب لازم دارید. وقتی میرین بانک ازشون بخواین نامه ای به انگلیسی که واحد پول رو در زیرش به یورو بنویسه و نشون بده که شما چقدر پول توحسابتون دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

سلام.

من برای ویزای دانشجویی می خوام اقدام کنم، خواستم بدونم ترجمه ی شناسنامه لازم هست که به تایید سفارت برسه؟ و آیا مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو میخواهد؟ و اینکه لازمه نامه ی سوء پیشینه بگیرم؟ می دونم تو لیست موارد لازم اعلام شده نیست. گواهینامه و ریزنمرات رو تک تک باید به تایید سفارت برسونم؟ یا هر مقطع با هم هستند. برای هزینه ی تایید می گم که چه قدر یورو به همراه داشته باشم.

سپاس فراوان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nutrition science&Dietetic

سلام دوستان، من میخوام برای خونوادم دعوتنامه بفرستم، سایت عوض شده و لیست مدارک و تا فرم پر نکنم نمیاره، سه تا سوال هست که نمیدونم چی جواب بدم:
    1) هدف از اومدنشون به فرانسه: قراره برای شرکت تو عروسیم بیان اما هیچ گزینه مشخصی نداره و گزینه هاو خیلی نزدیک به همه.

2) وابستگی فامیلی به شخصی که دعوتشون کرده: همسر اینده من جزو بستگان نزدیک حساب میشه؟ ایشون فرانسویه اما رسما قبل ازدواج فامیل نیست، نمیدونم چه جوابی بدم چون گزینه هاش عجیبه
    3) منظور از dependant family & non-dependant چی هست؟

سلام
    من وقت سفارت فرانسه دارم و ميخام براي ويزاي توريستي اقدام كنم.آيا اگه رزرو هتل رو بهصورت no payment & pay at the properties انجام بدن ايرادي داره؟ در اين حالت پول در محا پرداخت ميشه و بوكينگ ووچر هتل رو بهت ميده.آيا براي سفارت اين موضوع مهمه؟
    و سوال بعدي اينكه بليط هواپيما رو چه كنم؟ از الان كامل بخرمش يا ميشه رزرو انجام داد بليط رو؟ چون ممكنه در تاريخي كه من مدنظر دارم ويزام نياد يا اصلا ويزا ندن...راهنمايي كنيد كه بليط رو چه كنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام.

من برای ویزای دانشجویی می خوام اقدام کنم، خواستم بدونم ترجمه ی شناسنامه لازم هست که به تایید سفارت برسه؟ و آیا مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو میخواهد؟ و اینکه لازمه نامه ی سوء پیشینه بگیرم؟ می دونم تو لیست موارد لازم اعلام شده نیست. گواهینامه و ریزنمرات رو تک تک باید به تایید سفارت برسونم؟ یا هر مقطع با هم هستند. برای هزینه ی تایید می گم که چه قدر یورو به همراه داشته باشم.

سپاس فراوان.
    1- هیچ لزومی نداره که شناسنامه رو به تایید سفارت برسونی. صرفا ترجمه اخرین مدرک تحصیلی رو باید تایید سفارت رو بگیری.
    2- اگر ترجمه هاتون رو دادین مترجم های امین سفارت نیازی به مهر دادگستری و وزارت خارجه نیست.
    3- اصلا نیازی به نامه سوپیشینه نیست.
    4- به غیر از ترجمه اخرین مدرک تحصیلی دیگه به هیچ مدرک تایید شده توسط سفارت نیاز ندارید.
    5- به ازائه هر تایید 25 یورو.
    حواستون باشه ترجمه شناسنامه صرفا یک ماه تاریخ اعتبار داره.
    اگه از طریق کامپوس فرانس اقدام میکنید (که غیر از این هم راهی دیگه برای ویزای دانشجوی نیست.) خوده کامپوس موقعه مصاحبه هم لیست مدارک رو بتون میده و هم راهنمایی تون می کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

سلام.

مرسی، واقعا ازتون ممنونم. ولی من یک نکته رو متوجه نمی شم و اون در مورد ترجمه ی شناسنامه است، راستش این مدت یک ماهی که اشاره فرمودید، مطمئن هستید در موردش؟

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام.

مرسی، واقعا ازتون ممنونم. ولی من یک نکته رو متوجه نمی شم و اون در مورد ترجمه ی شناسنامه است، راستش این مدت یک ماهی که اشاره فرمودید، مطمئن هستید در موردش؟

موفق باشید.

بله مطمئنم. خودمم مجبور شدم دوباره از مترجم یه نسخه جدید بگیرم برای سفارت. (با یک سوم هزینه ترجمه) کامپوس هم بم همین رو گفت. اگه تاریخش بیشتر از یه ماه باشه ممکنه اصرار کنید و وی اس اف ازتون بگیره ولی مسئولیت و ریسکش با خودتونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

خیلی ممنون. من امروز مدارکمو دادم برای ترجمه. من مشهدم این شد که ترجیح دادم به مترجمین معتمد سفارت کارمو نسپرم.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط A224883061 نمایش پست ها
    بله مطمئنم. خودمم مجبور شدم دوباره از مترجم یه نسخه جدید بگیرم برای سفارت. (با یک سوم هزینه ترجمه) کامپوس هم بم همین رو گفت. اگه تاریخش بیشتر از یه ماه باشه ممکنه اصرار کنید و وی اس اف ازتون بگیره ولی مسئولیت و ریسکش با خودتونه.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم لطفا منو راهنمایی کنید چون وقت سفارت دارم
    ميخام براي ويزاي توريستي اقدام كنم.آيا اگه رزرو هتل رو بهصورت no payment & pay at the properties انجام بدن ايرادي داره؟ در اين حالت پول در محا پرداخت ميشه و بوكينگ ووچر هتل رو بهت ميده.آيا براي سفارت اين موضوع مهمه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)