صفحه 168 از 179 نخستنخست ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام

الان برای اواخر مارچ وقت می دهند.

لیست مدارک در این لینک مشخصه:
    http://www.vfsglobal.com/France/Iran...plication.html

مدارک فقط ترجمه دارالترجمه کافیه و مهر دادگستری نمی خواد. ترجمه شناسنامه رو بدید و این که همسرتون باهاتون سفر نمی کنند، این موضوع رو نشون می ده.

از شما فقط مدارک خودتون رو می گیرند و گواهی شغلی همسر شما به کار شما نمیاد. بهتره قبل از اقدام به ویزا، مدتی شرکتی مشغول به کار باشید و گواهی از اون شرکت برای سفارت ببرید که نشون بده در ایران کار دارید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanamm233 نمایش پست ها
    من امروز ايميلمًمو فرستادم براي تعيين وقت.. سوال. اولم اينه كه در خوشبينانه ترين حالت كي بهم وقت ميدن
    سوال دوم ؛ اينه كه چك ليست مداركو كجا ميتونم پيدا كنم توي سايت نبودش. كدوماشو بايد ترجمه كنم ايا احتياج به مهر دادگستري داره؟؟بعد اينكه من متاهلم چطور بايد اثبات كنم كه متاهلم اما تنها سفر ميكنم.. همون شناسنامه كافيه!!ترجمه ميخواد كدوم صفحات..بعد اينكه سر كار نميرم، شوهرم بابد چه كدركي از شركت بياره كه ارائه بدم ؟؟. ايا ترجمه ميخواد؟؟سپاسگذارم

Junior Member

سپاس گزارم. براي هر نفر بايد ايميل جدا بفرستيم

اوه يك سوال ديگه، فرم شينگنو روزي كه ميرم بايد تحويل بدم يا با ايملم بايد ميفرستادم؟؟
    ویرایش توسط MMoHH : February 16th, 2018 در ساعت 05:37 PM

Local Moderator

سلام

پست های شما ادغام گردید.

یک یامیل می فرستید و در اون مشخصات همه افراد رو ذکر می کنید. VFS هم برای هر نفر به شما ایمیل جداگانه می زنه، ولی همه رو در یک روز و با هم وقت می دهد.

بله فرم تکمیل شده رو به همراه مدارک موردنیاز در روزی که وقت دارید تحویل می دهید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanamm233 نمایش پست ها
    سپاس گزارم. براي هر نفر بايد ايميل جدا بفرستيم

اوه يك سوال ديگه، فرم شينگنو روزي كه ميرم بايد تحويل بدم يا با ايملم بايد ميفرستادم؟؟

Junior Member

سلام. منم به همین روش دارم اقدام میکنم، شما نتیجه کارتون چی شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ferbooliya نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    خسته نباشین
    من برای یادگیری زبان فرانسه در یکی از موسسات در فرانسه اقدام کردم(AllianceFrançaise) و نامه هم گرفتم
    حالا سوال من این هستش که زمانی که من وقت سفارت دارم از من سوال هم به زبان فرانسه می پرسن و من باید حتما زبان فرانسه بلد باشم و اگه من هیچی بلد نباشم ویزا به من نمیدن؟
    مرسی و تشکر فراوان

Junior Member

۱- آیا فرقی می کنه که از کجا هتل رزور کردیم؟ من سایت booking.com را نگاه کردم، هیچ مبلغی لازم نبود که واریز بشه، آیا همون معتبره؟ از airbnb چطور؟ آیا معتبر هست؟
    ۲- برای رزرو هواپیما قوانین کنسلی چطوری هست؟ جایی را می شناسید که با گرفتن مبلغ کمی رزرو انجام بده؟
    ۳- برای بیمه سفر میشه سایت یا دفتر معتبری را معرفی کنید؟

ممنون.

Local Moderator

سلام

کلاً یک پیشنهادی براتون دارم. اگر بار اولتون هست که درخواست ویزای شینگن دارید، بهتره سفارتتون رو عوض کنید. در هر صورت چه با دعوت نامه و چه بدون اون و حتی با مدارک مالی و شغلی خوب، احتمال ریجکت بار اول زیاده. اگر بار دوم به بعد است و این که دارید از سفارت فرانسه اقدام می کنید، چون سفارتی هست که ممکنه اذیت کنه، بهتره ریسک هاتون رو تا حد ممکن کم کنید. یعنی حداقل رزرو هتل مطمئن ارائه بدید.

برای رزرو هتل بهتره یا خودتون از سایت هتل مستقیم بگیرید و ازشون نامه کانفرم بخواهید که اسم تمام مسافران در اون باشه. در این حالت بهتره با کردیت خودتون یک شب رو رزرو کنید که دیگه کنسل نکنن. سایت های بوکینگ، هتل دات کام و ... بعد از مدتی رزرو رو کنسل می کنند و سفارت ممکنه این رو به عنوان عدم اطمینان بگیره. اگر از این سایت ها می خواهید بگیرید دقت کنید که در نامه اسم رزروکننده اصلی میاد و سایر افراد اسامی رو نمی زنه که ممکنه برای بقیه مشکل ایجاد کنه، حتماً کانفرمی از خود هتل بگیرید. بهتره یک شب رو هزینه اش رو با کردیت کارت خودتون پرداخت کنید که مطمئن می شد کنسل نمی شه، البته در حالت های با فری کنسلیشن.

رزرو هواپیما رو که خودتون به راحتی می تونید از سایت های هواپیمایی انجام بدید، نیازی به جایی نیست، دیگه دوران قدیم نیست که نشه! آژانس ها هم فقط پول اضافه ازش شما می گیرند. قانون تمام ایرلاین ها اینه که مبلغی به عنوان هزینه کنسلی می گیرند. در حالت تغییر تاریخ بسته به کلاس پروازی مبلغی رو به عنوان هزینه تغییر تاریخ به علاوه هزینه تغییر کلاس پروازی برمی دارن. مثلاً ترکیش هزینه تغییر تاریخ 50 دلار + مابالتفاوت تغییر کلاس اگر اتفاق بیفته. پس خودتون از سایت های قطر، امارات، ترکیش یا ... می تونید بلیط بگیرید و موقع خرید، حتماً به قوانین کنسلی دقت کنید.

برای بیمه سفر هم شرکت های مختلفی از جمله بیمه ملت، سامان و ... هستند که به راحتی و آنلاین می تونید ازشون بیمه مسافرتی بگیرید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mkaze نمایش پست ها
    ۱- آیا فرقی می کنه که از کجا هتل رزور کردیم؟ من سایت booking.com را نگاه کردم، هیچ مبلغی لازم نبود که واریز بشه، آیا همون معتبره؟ از airbnb چطور؟ آیا معتبر هست؟
    ۲- برای رزرو هواپیما قوانین کنسلی چطوری هست؟ جایی را می شناسید که با گرفتن مبلغ کمی رزرو انجام بده؟
    ۳- برای بیمه سفر میشه سایت یا دفتر معتبری را معرفی کنید؟

ممنون.

Junior Member

ممنون از پاسختون. فقط این که فرمودید یک شب را رزرو کنیم آیا کافیه؟ چون توی فرم VFS نوشته: hotel reservation for the duration of stay. یعنی باید برای کل مدت سفر رزرو کنیم. الان مشکل من اینه که یک آژانس رفتم و می گه می تونم برای کل ۱۰ روزی که می خواید برید هتل رزرو کنم ولی کنسلی اصلا نداره و هیچ پولی بهتون داده نمی شه. یعنی اگر ویزا ریجکت بشه نزدیک ۵ میلیون هیچ خواهد شد. توی سایت جاباما رو هم نگاه کردم بعضی از هتل ها بودن که کنسلی شون یک درصدی از پول را برمی گردوندند ولی گفتم شاید جاباما معتبر نباشه نامه ای که می ده؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

کلاً یک پیشنهادی براتون دارم. اگر بار اولتون هست که درخواست ویزای شینگن دارید، بهتره سفارتتون رو عوض کنید. در هر صورت چه با دعوت نامه و چه بدون اون و حتی با مدارک مالی و شغلی خوب، احتمال ریجکت بار اول زیاده. اگر بار دوم به بعد است و این که دارید از سفارت فرانسه اقدام می کنید، چون سفارتی هست که ممکنه اذیت کنه، بهتره ریسک هاتون رو تا حد ممکن کم کنید. یعنی حداقل رزرو هتل مطمئن ارائه بدید.

برای رزرو هتل بهتره یا خودتون از سایت هتل مستقیم بگیرید و ازشون نامه کانفرم بخواهید که اسم تمام مسافران در اون باشه. در این حالت بهتره با کردیت خودتون یک شب رو رزرو کنید که دیگه کنسل نکنن. سایت های بوکینگ، هتل دات کام و ... بعد از مدتی رزرو رو کنسل می کنند و سفارت ممکنه این رو به عنوان عدم اطمینان بگیره. اگر از این سایت ها می خواهید بگیرید دقت کنید که در نامه اسم رزروکننده اصلی میاد و سایر افراد اسامی رو نمی زنه که ممکنه برای بقیه مشکل ایجاد کنه، حتماً کانفرمی از خود هتل بگیرید. بهتره یک شب رو هزینه اش رو با کردیت کارت خودتون پرداخت کنید که مطمئن می شد کنسل نمی شه، البته در حالت های با فری کنسلیشن.

رزرو هواپیما رو که خودتون به راحتی می تونید از سایت های هواپیمایی انجام بدید، نیازی به جایی نیست، دیگه دوران قدیم نیست که نشه! آژانس ها هم فقط پول اضافه ازش شما می گیرند. قانون تمام ایرلاین ها اینه که مبلغی به عنوان هزینه کنسلی می گیرند. در حالت تغییر تاریخ بسته به کلاس پروازی مبلغی رو به عنوان هزینه تغییر تاریخ به علاوه هزینه تغییر کلاس پروازی برمی دارن. مثلاً ترکیش هزینه تغییر تاریخ 50 دلار + مابالتفاوت تغییر کلاس اگر اتفاق بیفته. پس خودتون از سایت های قطر، امارات، ترکیش یا ... می تونید بلیط بگیرید و موقع خرید، حتماً به قوانین کنسلی دقت کنید.

برای بیمه سفر هم شرکت های مختلفی از جمله بیمه ملت، سامان و ... هستند که به راحتی و آنلاین می تونید ازشون بیمه مسافرتی بگیرید.

شاد باشید.

Local Moderator

سلام

خدمتتون عرض کردم که هزینه یک شب رو حتماً پرداخت کنید که کنسل نکنند، ولی منظورم این نبود که هتل برای یک روز بگیرید. شما باید به اندازه مدت زمان سفرتون ووچر هتل ارائه بدید، ولی هزینه یک روز رو حداقل بهشون پرداخت کنید که نتونن رزروتون رو کنسل کنند.

آژانس ها پول مفت می گیرند و فقط هزینه ها رو بالا می برند، این حرفی هم که زده بیخوده. بهتره شما با کردیت کارد معتبر، خودتون هتل رزرو کنید. کردیت کارت های فیزیکی رو هم از سایت های مختلفی در ایران می تونید تهیه کنید که برخی با نام و متصل به جساب بانکی و برخی هم بدون نام هستند، ولی هر دو معتبر هستند. کردیت کارت های مجازی هم هستند که ممکنه از نظر هتل معتبر نباشه. ولی اگر با کردیت کارت معتبر ووچر هتل رو از خود هتل بگیرید و کانفرم نامبر هم ازشون بگیرید، از این بابت خیالتان راحت خواهد شد و دیگر نیازی به سایت های واسطه از قبیل جاباما یا ... نخواهید داشت.

شاد باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام دوستان، وقتتون بخیر. ممنون میشم اگه تجربه اخذ ویزای تحصیلی دارید من رو راهنمایی بفرمایید.

من از دانشگاه تولوز ۱ پذیرش دکتری دارم، در سایت کامپوس فرانس لینکی رو دیدم که مدارک لازم برای ویزای تحصیلی بود. یکی از اون مدارک کارت پایان خدمت سربازی بود. حالا چه شرایطی برای کسانی که هنوز خدمت نرفتن و معافیت تحصیلی دارن پیش میاد؟ چی باید به جای کارت پایان خدمت ارایه بدن؟ متاسفانه نه کامپوس جواب میده و نه vfs. ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود بر همگی،
    من موقعیتم یه خورده خاصه و بهمین خاطر سوالم طولانیه. اگر بتونید حداقل جواب قسمت دوم سوالم رو هم بدید خیلی ممنون میشم.

من در حال حاضر در حال اتمام دکترا توی امریکا هستم و قراره از سپتامبر سال بعد توی فرانسه مشغول به کار بشم. منتهی، اوایل June هم باید یک سر برم اونجا یک سری کارهای اداری انجام بدم. (کلا منظورم اینه که میتونم الان درخواست ویزا بدم)
    بهمین خاطر خیلی خوب میشه اگه بتونم از سفارت فرانسه توی امریکا درخواست ویزا بدم که از امریکا مستقیم برم فرانسه و بعد ایران و آگست دوباره برگردم فرانسه (بخاطر مشکلات سربازی و مهر خروج و هزینه و ... ).
    یکی از مدارکی که سفارت فرانسه تقریبا برای همه نوع ویزا میخواد، proof of legal status هست. توی خود سایتشون نوشته این یعنی visa, green card, ...
    ویزای من که سینگل بود و پنج سال پیش عمرش رو داد به شما. توی این مدت، مثل خیلی های دیگه از مدرکی به اسم I-20 برای این منظور استفاده میکردم. مثلا با همین I-20 حساب بانک باز کردم و گواهی نامه گرفتم و ... .

حالا سوال اول من اینه که این I-20 رو میتونم بعنوان مدرک proof of legal status ارائه بدم. به خود سفارت ایمیل میزنم جواب نمیدن متاسفانه.

سوال دوم هم اینه که، من میتونم ریسک کنم و مدارکم رو همینطوری که هست برای سفارت بفرستم. اگه اونا این I-20 منو قبول نکنن، آیا این تاثیر منفی بر اپلیکیشن های ویزای بعدی من میذاره یا صرفا وقت و هزینش اتلاف میشه. چون ظاهرا مدارک در مرحله اول میره یک جایی برای تائید و بعدش وقت سفارت میدن.

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)