صفحه 102 از 179 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط butkhosravi نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه متن اون ایمیل رو برا منم بفرستی؟ ممنون میشم
    سلام٬ اگه منظورتوت متن ایمیل برای درخواست قرار ملاقاته٬ من چون مدارکم هنوز اماده نشده ایمیل نزدم .... ولی در ارتباط با سوالاتی که داشتم از طریق ایمیل ازشون پرسیدم.
    متن خاصی هم نیست که دوستان اینقدر نگرانشند ... کافیه بگید که ویزای علمی میخواید و مدارک مرتبط باهاش رو دارید و وقت ملاقات می خواید. یه شماره تماس هم بزارید خودشون باهاتون تماس میگیرن احتمالا.

نقل قول نوشته اصلی توسط HPC نمایش پست ها
    سلام٬ اگه منظورتوت متن ایمیل برای درخواست قرار ملاقاته٬ من چون مدارکم هنوز اماده نشده ایمیل نزدم .... ولی در ارتباط با سوالاتی که داشتم از طریق ایمیل ازشون پرسیدم.
    متن خاصی هم نیست که دوستان اینقدر نگرانشند ... کافیه بگید که ویزای علمی میخواید و مدارک مرتبط باهاش رو دارید و وقت ملاقات می خواید. یه شماره تماس هم بزارید خودشون باهاتون تماس میگیرن احتمالا.
    ممنونم. این تماسی که میگیرن برای مصاحبه بخش فرهنگی (چک کردن مدارک و اطمینان از کامل بودن اون) هست دیگه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط butkhosravi نمایش پست ها
    ممنونم. این تماسی که میگیرن برای مصاحبه بخش فرهنگی (چک کردن مدارک و اطمینان از کامل بودن اون) هست دیگه؟
    نه ... برای بخش ویزاست یا به نظرم همون بخش کنسولی ... ظاهرا واسه ویزای علمی دیگه نیازی به مصاحبه تو بخش فرهنگی نیست.

Junior Member

سلام دوستان وقت همگی بخیر
    من برای شرکت در یک کنفرانس میخوام اقدام به دریافت ویزا کنم. داخل سایت سفارت فرانسه در تهران، هر چی گشتم مدارک لازم برای ویزای کوتاه مدت شرکت در کنفرانس ندیدم. آیا از دوستان کسی تجربه ای برای این موضوع داره؟ در این صورت میشه لطفا به سوالات زیر پاسخ بدین؟
    1- چه مدارکی لازمه برای دریافت ویزای شرکت در کنفرانس؟
    2- چه مدت زمان بعد از تکیل مدارک عموما ویزا صادر میشه؟
    3- آیا تمامی مدارک باید ترجمه بشه به زبان فرانسه؟ مدارک به زبان فارسی و انگلیسی؟
    ممنون

Junior Member

یکی از مدارک مورد نیاز تو لیست فارسی برای ویزای علمی "شرح حال" هستش ... اما تو لیست فرانسوی معادل اون رو نوشته "Curriculum vitae". بالاخره کدوم؟!
    شرح حال رو معمولا بصورت چند پاراگراف مینویسن و شامل وضعیت درسی، کاری و خانوادگیه ... اما CV رو بصورت تیتروار مینویسن و دربرگیرنده سوابق تحصیلی، پژوهشی و کاریه!

Junior Member

سلام
    میخواستم در مورد ویژگی های گواهی کار و اجازه از مرخصی بپرسم. در مورد فرمتی که باید داشته باشه. داخل سربرگ باشه همراه با مهر و امضا و ذکر تاریخ مرخصی کافی هست؟ بنا به دلایلی نمی تونم نامه رو از شرکتم خطاب به سفارت بگیرم. آیا این موضوع مشکلی ایجاد میکنه؟
    با تشکر از دوستان بابت راهنمایی

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز،

برای تایید آخرین مدرک تحصیلی توسط سفارت آیا مدارکی دیگری نیاز است همراهمون باشه؟ و اینکه آیا وقت گرفتن میخواد (؟) یا فقط دوشنبه صبح بریم دم سفارت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز،

برای تایید آخرین مدرک تحصیلی توسط سفارت آیا مدارکی دیگری نیاز است همراهمون باشه؟ و اینکه آیا وقت گرفتن میخواد (؟) یا فقط دوشنبه صبح بریم دم سفارت؟
    من که هفته قبل باهاشون تلفنی صحبت کردم اشاره ای نکردند به این موارد ... به نظرم نیازی نباشه به مدارک دیگه و وقت قبلی ... هر چند بد نیست فردا تلفنی بپرسید. صد البته 17 یورو فراموش نشه
    در ضمن منم احتمالا ایین دوشنبه نه دوشنبه بعدی باید برم ... اگه شما این دوشنبه رفتید نتیجه را لطفا اطلاع رسانی کنید.

Junior Member

سلام. من برای شرکت در یک summer school مدت سه هفته می خوام برم فرانسه.
    ببخشید چون ممکنه سوال هام تکراری باشه:
    1- آیا برای ویزا حتما باید عکس بدون حجاب ببریم؟
    2- آیا برای شرکت در یک کارگاه آموزشی کوتاه مدت لازمه من مدرک ارشدم رو بخرم و ترجمه کنم یا گواهی اشتغال به تحصیل کافیه؟
    3- بیمه نامه بین المللی که در گذرنامه کوتاه مدت خواستن که حداقل 30000 یورو تضمین شده باشه رو از کجا باید تهیه کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    سلام،
    من پذیرش دکتری دارم و جدیدا نامه ی convention d'accueil هم گرفتم. تشکیل پرونده هم دادم. با این گفته شما به نظرتون الان باید چه کار کنم؟ فرق بین ویزای علمی و دانشجویی چیه؟ کدومش بهتره؟ کدومشو راحت تر میشه گرفت؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

خدمت دوستانی که فرق و تشابه بین ویزای etudiant و (علمی) scientifique رو میخواهند بعلاوه چند نکته جانبی بدونند من چیزهایی که میدونم رو لیست میکنم:
    1. ویزای scientifique به مدارک بالاتر از فوق لیسانس اعطا میشه و برای بالاتر از 3 ماه تا 3 سال هم کارت اقامتش قابل تمدید است در صورتیکه etudiant به مقاطع لیسانس و فوق و دکترا
    2. از لحاظ ارزش ویزای سیانتیفیک ارزش بالاتری دارد و پیش اومده که به بعضی از دانشجویان دکترا هم نهایتا ویزای اتودیان داده اند بجای علمی. به بیان ساده تر هر دکترایی ساینتیفیک نیست ولی همه ساینتیفیک ها دکترا به بالا هستند در ادبیات فرانسه معمولا به رشته هایی مثل ریاضی ، فیزیک، شیمی، پزشکی، بیولوژی، مهندسی ها و امثالهم جزو سیانس گفته میشه اگر کسی در رشته هایی مثل هنر یا ادبیات و فلسفه هم ویزا یا کارت اقامت سیانتیفیک گرفته لطفا اطلاع رسانی کنه من شخصا ندیدم و اینکه به امثال این رشته ها هم تعلق میگیره نمیدونم.
    3. مهم ترین مدرک که برای سفارت مهم است (علاوه بر سایر مدارک معمول مثل ترجمه شناسنامه و پاسپورت و ...) کنوانسیون د اکوی هست که جانشین تمام مدارک قبلی قدیم مثل ثبت نام دانشگاه و قرارداد کاری و .. شده و اگر شما از قبل در فرانسه باشید برای تبدیل کارت اقامت از اتودیان به سیانتیفیک باز اوفی از شما همان را میخواهد. این برگه از این جهت مهم هست که مهر و امضای دیرکتور مستقیم رییس اون مرکز که معمولا دانشگاه هست و مهر اوفی رو پای خودش داره + حقوق
    4. اگر کنوانسیون شما دارای حقوق باشید (که معمولا اینگونه است) نیاز به معرفی منابع مالی دیگری ندارید در غیر اینصورت باید مدارک تمکن مالی بدهید ولی برای ویزای دانشجویی در هر حال شما باید منابع مالی ارایه بدهید.
    5. همراه شما (همسر و فرزند زیر 16 سال) میتواند همزمان یا بعد از شما اقدام کند با همون برگه کنوانسیون د اکوی یا کارت اقامت سیانتیفیک اگر از قبل در فرانسه هستید. و بر خلاف ویزای دانشجویی اجازه کار دارد. مسوول آوردن خانواده از لحاظ اداری برای سیانتیفیک کنسولی فرانسه هست حتی اگر شخص دارنده اقامت سیانتیفیک بیشتر از 18 ماه در فرانسه باشد ولی برای ویزای دانشجویی اگر شخص اصلی بالای 18 ماه در فرانسه بوده باشه باید از طریق اوفی اقدام کنه که معمولا روند بسیار طولانی تری داره.
    6. برای ویزای دانشجویی باید قبل از مصاحبه به دفتر فرهنگی بروید ولی علمی نیاز به آن نیست و مستقیم وقت سفارت میگیرید.
    7. تعداد ویزاهای ساینتیفیک نسبت به دانشجویی بسیار کمتر است چون تعداد پذیرش دکترا نسبت به لیسانس و فوق لیسانس کمتر است و سیاست کلی که در قانون هم از 2008 آمده ایجاد تسهیلات برای جذب سیانتیفیک است.
    8. پس از اخذ ویزا علمی برای اخذ اقامت توسط اوفی نیاز به آزمایش پزشکی نیست ولی برای اتودیان هست (البته احتمال هست که کلا حذف کنند بخاطر هزینه ای که برای دولت فرانسه داره)
    9. هزینه تمبر برای گرفتن اقامت اوفی برای ساینتیفیک بیشتر است ولی برای دانشجو حدود یک سومش است فکر کنم دانشجو 58 یورو و ساینتیفیک 200 یورو بود حدودا
    10. کمک هزینه ای که CAF به دانشجو میکنه معمولا 2 برابر سیانتیفیک که حقوق داره هست مثلا در پاریس کف به دانشجو 200 یورو کمک میده ولی به ساینتیفیک که حقوق اسمیک داره 100 یورو.
    11. روند تسریع در ویزا برای ساینتیفیک نسبت به دانشجو سریع تر است.
    12. در رابطه با عکس خانم ها 2 روایت وجود داره 1) حتما باید بدون حاب اسلامی باشه 2) در لیست مدارک سایت سفارت فرانسه (قسمت فرانسوی سایت) یک نکته گفته که اگر شخص بنا به دلایل مذهبی نمیتواند بدون حاب عکس بندازه مشکلی نیست میتواند عکس با مشخص بودن گردی صورت بندازه و در همان جا نوشته که ولی بعدا بهرحال اوفی از انها عکس بی حجاب خواهد خواست در نتیجه این اختیار را سفارت دارد که به عکس با حجاب ایرادی نگیره ولی برای اینکه این افراد بعدا برای اوفی به مشکل نخورند روی بی حجاب بودن اصرار بیشتری دارند.
    13. هر دو باید تقاضای ویزای لانگ سجوق یا دراز مدت کنند چون بیشتر از سه ماه است.
    ویرایش توسط shadi5 : June 7th, 2015 در ساعت 12:12 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)