صفحه 103 از 179 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام
    چیزی که من فهمیدم برای ویزای کوتاه مدت تحصیلی باید کذرنامه، شناسنامه، آخرین مدرک تحصیلی رو ترجمه کنیم و برای سفارت ببریم
    سوالم اینه که آیا همه این ها باید توسط مترجم امین ترجمه بشه یا فقط مدرک تحصیلی اینجوریه؟

Junior Member

سلام. یه چندتا سوال خیلی ابتدایی دارم ولی تو یه شرایط خاص قرار گرفتم و بدون هیچ آمادگی سریع باید ویزا بگیرم
    ممنون میشم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
    در مورد ویزای کوتاه مدت تحصیلی
    1-وقتی مدارکی که تو سایت نوشته آماده و ترجمه شد باید بریم تحویل بدیم تا تایید بشه بعد وقت سفارت بگیریم یا از اول زنگ بزنم وقت بگیرم مدارک رو هم با خودم ببرم
    2-اصلا اولین بار با چه مدارکی باید برم سفارت وقت بگیرم یا همون دوشنبه صبح برم
    3-از چیزایی که خوندم انگار برای ویزای تحصیلی لازم نیست به بخش فرهنگی برم برای مصاحبه درسته؟
    4-شنیدم برای ویزای کوتاه مدت عکس خانم ها می تونه با روسری باشه درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط ninna نمایش پست ها
    سلام. یه چندتا سوال خیلی ابتدایی دارم ولی تو یه شرایط خاص قرار گرفتم و بدون هیچ آمادگی سریع باید ویزا بگیرم
    ممنون میشم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
    در مورد ویزای کوتاه مدت تحصیلی
    1-وقتی مدارکی که تو سایت نوشته آماده و ترجمه شد باید بریم تحویل بدیم تا تایید بشه بعد وقت سفارت بگیریم یا از اول زنگ بزنم وقت بگیرم مدارک رو هم با خودم ببرم
    2-اصلا اولین بار با چه مدارکی باید برم سفارت وقت بگیرم یا همون دوشنبه صبح برم
    3-از چیزایی که خوندم انگار برای ویزای تحصیلی لازم نیست به بخش فرهنگی برم برای مصاحبه درسته؟
    4-شنیدم برای ویزای کوتاه مدت عکس خانم ها می تونه با روسری باشه درسته؟

سلام
    تا جایی که بنده در جریان هستم ویزا تحصیلی زیر سه ماه نیست که کوتاه مدت باشه تایپ ویزای شما مگر اینکه برای انجام تحقیقات باشه و موسسه ای شما رو دعوت کرده باشه که تایپ ویزای شما ویزای تحصیلی باز نخواهد بود
    ویزای شما تایپ تحقیقات میشه ...
    برای ویزای تحصیلی حتما باید در سایت کامپوس فرانس ثبت نام بفرمایید و پس از ثبت نام بخش فرهنگی به شما وقت مصاحبه میده و بعد از این مرحله در صورتی که پذیرش داشته باشید مدارک جهت دریافت ویزا به سفارت ارسال میشه
    در صورتی که موسسه ای یا دانشگاهی شما رو قبول کرده باید یکسری مدارک که در سایت سفارت نوشته شده برای ویزای تحقیقات آماده کنید و بعد از سفارت وقت بگیرید و در روزی که به شما وقت میدن تشریف ببرید
    عکس باید بدون روسری باشه چه برای کوتاه مدت چه برای بلند مدت ... یک عکس بدون روسری هم داخل سفارت از شما میگیرن ....

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام
    تا جایی که بنده در جریان هستم ویزا تحصیلی زیر سه ماه نیست که کوتاه مدت باشه تایپ ویزای شما مگر اینکه برای انجام تحقیقات باشه و موسسه ای شما رو دعوت کرده باشه که تایپ ویزای شما ویزای تحصیلی باز نخواهد بود
    ویزای شما تایپ تحقیقات میشه ...
    برای ویزای تحصیلی حتما باید در سایت کامپوس فرانس ثبت نام بفرمایید و پس از ثبت نام بخش فرهنگی به شما وقت مصاحبه میده و بعد از این مرحله در صورتی که پذیرش داشته باشید مدارک جهت دریافت ویزا به سفارت ارسال میشه
    در صورتی که موسسه ای یا دانشگاهی شما رو قبول کرده باید یکسری مدارک که در سایت سفارت نوشته شده برای ویزای تحقیقات آماده کنید و بعد از سفارت وقت بگیرید و در روزی که به شما وقت میدن تشریف ببرید
    عکس باید بدون روسری باشه چه برای کوتاه مدت چه برای بلند مدت ... یک عکس بدون روسری هم داخل سفارت از شما میگیرن ....
    ممنون anastiya عزیز از پاسخای مفیدتون. برای ویزای علمی (من برا فرصت مطالعاتی 6 ماهه میخوام اقدام کنم) هم نیاز به ثبت نام تو سایت کامپوس هست؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط butkhosravi نمایش پست ها
    ممنون anastiya عزیز از پاسخای مفیدتون. برای ویزای علمی (من برا فرصت مطالعاتی 6 ماهه میخوام اقدام کنم) هم نیاز به ثبت نام تو سایت کامپوس هست؟
    سلام
    برای فرصت مطالعاتی اگر نامه موسسه یا دانشگاه برای شما اومده .... لیست مدارک در سایت سفارت فرانسه هست تهیه کنید و مستقیما از سفارت وقت بگیرید
    نیازی به مراجعه به بخش فرهنگی نیست ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HPC نمایش پست ها
    من که هفته قبل باهاشون تلفنی صحبت کردم اشاره ای نکردند به این موارد ... به نظرم نیازی نباشه به مدارک دیگه و وقت قبلی ... هر چند بد نیست فردا تلفنی بپرسید. صد البته 17 یورو فراموش نشه
    در ضمن منم احتمالا ایین دوشنبه نه دوشنبه بعدی باید برم ... اگه شما این دوشنبه رفتید نتیجه را لطفا اطلاع رسانی کنید.

سلام،

من امروز رفتم آخرین مدرک تحصیلی رو تایید کردم. فرایندش خیلی راحت بود. چند تا نکته:
    1) به نظرم اگر زودتر برید کارتون سریع تر انجام میشه.
    2) مدرکی خاصی نیاز نبود همراه باشه فقط ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه اصل مدرک.
    3) 18 یورو برای هر مدرک هم همراه داشته باشید.

چند سوال هم برام پیش اومده، ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

1) تو مدارک ویزای ساینتیفیک رزرو بلیط هواپیما نوشته، آیا نیاز هست این کار رو انجام بدیم (؟) اگر بله چه تاریخی (تاریخ شروع به تحصیلم رد شده) و اینکه از کجا رزرو کنیم که اگه تاریخ عوض شد بشه پس داد؟
    2) فرم OFII نیازه که پر کنیم؟
    3) کپی برابر اصل نامه ی کنوانسیون د اکی برای سفارت و گرفتن ویزا قابل قبوله؟

با سپاس فراوان

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من باید برای ویزای علمی بلند مدت اقدام کنم. برای مقطع دکتری از مارسی پذیرش دارم. منتظر نامه پذیرش بودم که استاد امروز گفت که باید این مدارک رو براشون بفرستم.
    Photocopy of birth certificat + official French translation

Photocopy of all diplomas + official French translation

Photocopy of official transcripts + official French translation

An envelope with names and address

من متاسفانه هنوز مدرک ارشدم رو آزاد نکردم که بتونم ریز نمرات و اصلش رو براشون بفرستم.
    درواقع منتظر همین نامه پذیرش بودم که بتونم از طریق اون برای سربازی و آزاد کردن مدرک اقدام کنم.
    دوستان راه حلی به ذهنشون می رسه تو این شرایط چه می شه کرد؟

خیلی خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    سلام،

من امروز رفتم آخرین مدرک تحصیلی رو تایید کردم. فرایندش خیلی راحت بود. چند تا نکته:
    1) به نظرم اگر زودتر برید کارتون سریع تر انجام میشه.
    2) مدرکی خاصی نیاز نبود همراه باشه فقط ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه اصل مدرک.
    3) 18 یورو برای هر مدرک هم همراه داشته باشید.

چند سوال هم برام پیش اومده، ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

1) تو مدارک ویزای ساینتیفیک رزرو بلیط هواپیما نوشته، آیا نیاز هست این کار رو انجام بدیم (؟) اگر بله چه تاریخی (تاریخ شروع به تحصیلم رد شده) و اینکه از کجا رزرو کنیم که اگه تاریخ عوض شد بشه پس داد؟
    2) فرم OFII نیازه که پر کنیم؟
    3) کپی برابر اصل نامه ی کنوانسیون د اکی برای سفارت و گرفتن ویزا قابل قبوله؟

با سپاس فراوان
    ممنون از اطلاع رسانیتون،
    1- رزرو برای وقتیه که ویزاتون اکی بشه ... بهتون زنگ میزنن که با رزرو بلیط بیاید تا ویزاتونو بدن. در مورد رزرو بلیط فرانسه تو فرومهای دیگه یه چیزایی نوشتند.
    2- بله
    3- بعید میدونم ... بپرسید از خودشون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein1234 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من باید برای ویزای علمی بلند مدت اقدام کنم. برای مقطع دکتری از مارسی پذیرش دارم. منتظر نامه پذیرش بودم که استاد امروز گفت که باید این مدارک رو براشون بفرستم.

من متاسفانه هنوز مدرک ارشدم رو آزاد نکردم که بتونم ریز نمرات و اصلش رو براشون بفرستم.
    درواقع منتظر همین نامه پذیرش بودم که بتونم از طریق اون برای سربازی و آزاد کردن مدرک اقدام کنم.

خیلی خیلی ممنون
    سلام امیر حسیین عزیز،
    واسه دانشگاه تا اونجا که حامد گفت خیلی گیر نیستن به مدارک ... بهتره به استاد شرایطتو بگی واینکه متعهد میشی وقتی رفتی فرانسه اصل مدارکو میبری. اونا خودشون یه کاریش میکنن ایشالله. شاید بهت پذیرش conditional بدن که البته بهتره که نزاری کار به اونجا بکشه. چون ممکنه تو سفارت مشکل ساز بشه. موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein1234 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

خیلی خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    اگر مدرک موقت و ریزنمرات غیر رسمی داری بهترین کار اینه که به یکی از مترجمین مورد وثوق سفارت مثل آقای کاشیگر و یا آقای میردامادی مراجعه کنی مدارکت رو ترجمه میکنن بعد ترجمه رو ببر سفارت و تایید سفارت رو بگیر برای هر مدرک 18 یورو باید پرداخت کنی .... اگر این افراد ترجمه کنن نیازی به تایید امورخارجه و قوه قضاییه نیست ... برای معافیق هم علاوه بر نامه استاد نیاز به نامه دانشگاه که اعلام شده شما در مقطع دکترا پذیرش شدید هم دارین .... نامه استاد به تنهایی برای معافیق تحصیلی کفایت نمیکنه ... نامه باید حتما در سربرگ دانشگاه و ممهور به مهر دانشگاه باید باشه ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)