صفحه 112 از 179 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام

من واسه فرصت مطالعاتی دارم اقدام میکنم ولی مدرک وزارت علوم برای حمایت مالی خیلی دیر به دستم میرسه و واسه همین میخام خودم ادعای تمکن مالی کنم یا پدر یا برادرم ضامنم بشه؟

واسه تمکن مالی کسی میدونه اگر فقط 20 روز قبل این پول مورد نیاز بره تو حسابم آیا اونا قبول دارند؟

در مورد ضامن هم اگه پدر یا برادرم تو یه حساب قرض الحسنه پول داشته باشند کافیه؟

در کل آیا اگه از گزینه تمکن مالی خودم یا ضامن استفاده کنم مشکلی تو گرفتن ویزا پیش میاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_iut63 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من جهت فرصت مطالعاتی از فرانسه دعوت نامه دارم.

من شنیدم که برای ویزا نیاز به بیمه هستش؟ آیا باید قبل رفتن توی ایران این بیمه پرداخت بشه؟ نحوه گرفتنش چطوری هست؟
    دوست عزیر من بیمه سفر سامان رو به صورت آنلاین خریداری کردم برای 92 روز. همون موقع هم مدارک مربوطه برای شما ایمیل میشه. فکر کنم این بیمه فقط برای همراهان نیاز باشه، اما باز هم بپرسین.
    لینک بیمه سفر سامان: samaninsurance.com/OnlineTravelInsurance/stageOne

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام دوستان
    مي خواستم بپرسم كسي ميدونه از زمان مصاحبه در سفارت تا إعلام نتيجه ويزاي تحصيلي چقدر طول ميكشه حدودا ؟؟؟
    من ٢٥ ژوئن مدارك رو تحويل سفارت دادم و هنوز زنگي زده نشده بهم .
    كسي هست كه أين أواخر اقدام كرده باشه و جوابش أومده باشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_a_m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مي خواستم بپرسم كسي ميدونه از زمان مصاحبه در سفارت تا إعلام نتيجه ويزاي تحصيلي چقدر طول ميكشه حدودا ؟؟؟
    من ٢٥ ژوئن مدارك رو تحويل سفارت دادم و هنوز زنگي زده نشده بهم .
    كسي هست كه أين أواخر اقدام كرده باشه و جوابش أومده باشه ؟
    سلام
    بستگی بسیار زیادی به رشته شما داره. اگه مهندسی باشه از 40 روز تا 70. و واسه بقیه رشته ها کم تر میشه معمولا. واسه دوستانم در رشته غیر مهندسی سال پیش 20 روزه و مهندسی 45 و 55 روز اومد. البته این واسه سال پیش بود. و اصلا نمیشه دقیق در موردش صحبت کرد.

Junior Member

علیرضا جان، چون شما اطلاعات بسیار زیادی دارین این سؤال رو از شما می کنم:
    من تازه مدارکم داره کامل میشه و حتی کمپوس فرانس هم submit نکردم هنوز و هفته دیگه می تونم submit کنم. دوره من لیسانس هست، غیرمهندسی.
    میشه صادقانه بگین خیلی دیر شده یا هنوز امیدی هست برسم؟
    کلاً از زمان submit کردن کمپوس فرانس تا زمان مصاحبه فرهنگی چند روز طول می کشه معمولاً؟
    بعد از اون موقع تا زمان مصاحبه سفارت چند روز طول می کشه معمولاً

آخر از همه، میشه بگین در مصاحبه فرهنگی با خانم زندیه چه سؤالایی پرسیده میشه معمولاً؟

می دونم وقت زیادی بابت پاسخ به همه دوستان صرف می کنید و بینهایت از کمک های شما سپاسگزارم،

متشکرم!

نقل قول نوشته اصلی توسط SoftGnat نمایش پست ها
    علیرضا جان، چون شما اطلاعات بسیار زیادی دارین این سؤال رو از شما می کنم:
    من تازه مدارکم داره کامل میشه و حتی کمپوس فرانس هم submit نکردم هنوز و هفته دیگه می تونم submit کنم. دوره من لیسانس هست، غیرمهندسی.
    میشه صادقانه بگین خیلی دیر شده یا هنوز امیدی هست برسم؟
    کلاً از زمان submit کردن کمپوس فرانس تا زمان مصاحبه فرهنگی چند روز طول می کشه معمولاً؟
    بعد از اون موقع تا زمان مصاحبه سفارت چند روز طول می کشه معمولاً

آخر از همه، میشه بگین در مصاحبه فرهنگی با خانم زندیه چه سؤالایی پرسیده میشه معمولاً؟

می دونم وقت زیادی بابت پاسخ به همه دوستان صرف می کنید و بینهایت از کمک های شما سپاسگزارم،

متشکرم!
    اگه صفحات قبل رو بخونی از سال های پیش می بینی که بعضی ها تو اگست هم میفرستن و ویزاشون میاد پس وقت هست. خانم زندیه هم بهم گفت بعضی ها اگست میان و کمی زود یا دیر ویزا میگیرن. اگه ویزا دیرتر بیاد دانشگاه بات راه میاد نگران نباش.
    بعد از سابمیت 1 تا 3 روز طول میکشه تا بری کمپس فرانس.
    3 روز تا 14 روز طول میکشه تا بری سفارت که معمولا بگی مشکل زمان داری 5 روزه میدن بت.
    سفارت مصاحبه نداری . فقط زندیه سوال میپرسه: سوال های مهمش اینه 1- چرا فرانسه؟ 2- چرا این رشته؟ 3- چرا این دانشگاه؟ 4- برنامت بعد از تحصیل چی هست ادامه تحصیل کار یا بازگشت؟
    به زبان پذیرشت بات مصاحبه میکنه. واسه من کلا 5 دقیقه شد. بسیار در فضای گرم و دوستانه انجام میشه. نگران اون قسمت نباش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezak256 نمایش پست ها
    اگه صفحات قبل رو بخونی از سال های پیش می بینی که بعضی ها تو اگست هم میفرستن و ویزاشون میاد پس وقت هست. خانم زندیه هم بهم گفت بعضی ها اگست میان و کمی زود یا دیر ویزا میگیرن. اگه ویزا دیرتر بیاد دانشگاه بات راه میاد نگران نباش.
    بعد از سابمیت 1 تا 3 روز طول میکشه تا بری کمپس فرانس.
    3 روز تا 14 روز طول میکشه تا بری سفارت که معمولا بگی مشکل زمان داری 5 روزه میدن بت.
    سفارت مصاحبه نداری . فقط زندیه سوال میپرسه: سوال های مهمش اینه 1- چرا فرانسه؟ 2- چرا این رشته؟ 3- چرا این دانشگاه؟ 4- برنامت بعد از تحصیل چی هست ادامه تحصیل کار یا بازگشت؟
    به زبان پذیرشت بات مصاحبه میکنه. واسه من کلا 5 دقیقه شد. بسیار در فضای گرم و دوستانه انجام میشه. نگران اون قسمت نباش.
    "واقعاً" متشکرم علیرضا جان! خیلی به همه ما کمک کردین!!

من شنیدم راجع به قسمت بازگشت به ایران خیلی حساس هستند، یعنی باید دلایل زیاد مثل ملک یا غیره نشون بدی که به ایران بر می گردی.. برای شما این حساسیت بود یا اینکه خیلی ساده و راحت با جوابای معمولی قانع میشن؟ از این جهت می پرسم که من اصلاً نه ملک دارم و نه کاری در ایران که نشون بده بهشون بر می گردم.

اینکه گفتید سفارت مصاحبه نداریم خیلی تعجب کردم. مگر در آنجا همه مدارک مثل تمکن مالی، وابستگی ها (ties) و غیره بررسی نمیشه؟

در آخر، چه مدارکی رو باید برای خانم زندیه ببریم؟ تمکن مالی هم لازمه؟ یا فقط مدارکی که در کمپوس فرانس بارگذاری میشه؟

باز هم ممنون و ببخشید اینقدر سؤال می پرسم. :-)

Junior Member

سلام دوستان
    من برای دکترا از فرانسه پذیرش با فاند گرفتم. یه سری مدارک ازم خواستن. مدرک فوق لیسانس و ریزنمرات خواستن. من مدرک موقت فوق لیسانسم و ریزنمرات غیر رسمی رو دادم یکی از مترجمین امین سفارت فرانسه ترجمه کنه. واسه مصاحبه ویزا بچه ها نوشتن که سفارت قبول می کنه. به نظرتون دانشگاه هم قبول می کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SoftGnat نمایش پست ها
    "واقعاً" متشکرم علیرضا جان! خیلی به همه ما کمک کردین!!

من شنیدم راجع به قسمت بازگشت به ایران خیلی حساس هستند، یعنی باید دلایل زیاد مثل ملک یا غیره نشون بدی که به ایران بر می گردی.. برای شما این حساسیت بود یا اینکه خیلی ساده و راحت با جوابای معمولی قانع میشن؟ از این جهت می پرسم که من اصلاً نه ملک دارم و نه کاری در ایران که نشون بده بهشون بر می گردم.

اینکه گفتید سفارت مصاحبه نداریم خیلی تعجب کردم. مگر در آنجا همه مدارک مثل تمکن مالی، وابستگی ها (ties) و غیره بررسی نمیشه؟

در آخر، چه مدارکی رو باید برای خانم زندیه ببریم؟ تمکن مالی هم لازمه؟ یا فقط مدارکی که در کمپوس فرانس بارگذاری میشه؟

باز هم ممنون و ببخشید اینقدر سؤال می پرسم. :-)
    ملک نمیخواد. دلیلات رو چک میکنن. مثلا کسی که بین تحصیلش فاصله بوده باید اثبات کنه که کار می کرده چون در این صورت میگن از بیکاری داری فرار می کنی. کسی که فاصله تحصیلی نداره دیگه مشکلی نیست. تو جوابت می تونی بگی که م خوای برگردی اما اگه یه شرایط خوبی واسه ادامه تحصیل واست پیش اومد بهش فکر میکنی اما هیچ کدوم معلوم نیست چون آینده قابل پیش بینی نیست. (مثلا اینا رو می تونی بگی)

چرا مدارک همه تو سفارت بررسی میشه اما نه جلوی تو. یه نفرپشت شیشه اینا رو میگیره و میگه خوش اومدی. برو بات تماس می گیرن.
    زندیه فقط مدارک بارگزاری میشه رو میخواد.
    این رو باید اضافه کنم که تو ارشد این پروسه انجام میشه و واسه دکتری دیگه خانم زندیه در کار نیست و کارشناسی فک کنم مثل ارشد باشه بدون تغییری اما بازم از زندیه بپرس آیا کارشناسی و کارشناسی ارشد فرقی داره روندش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezak256 نمایش پست ها
    ملک نمیخواد. دلیلات رو چک میکنن. مثلا کسی که بین تحصیلش فاصله بوده باید اثبات کنه که کار می کرده چون در این صورت میگن از بیکاری داری فرار می کنی. کسی که فاصله تحصیلی نداره دیگه مشکلی نیست. تو جوابت می تونی بگی که م خوای برگردی اما اگه یه شرایط خوبی واسه ادامه تحصیل واست پیش اومد بهش فکر میکنی اما هیچ کدوم معلوم نیست چون آینده قابل پیش بینی نیست. (مثلا اینا رو می تونی بگی)

چرا مدارک همه تو سفارت بررسی میشه اما نه جلوی تو. یه نفرپشت شیشه اینا رو میگیره و میگه خوش اومدی. برو بات تماس می گیرن.
    زندیه فقط مدارک بارگزاری میشه رو میخواد.
    این رو باید اضافه کنم که تو ارشد این پروسه انجام میشه و واسه دکتری دیگه خانم زندیه در کار نیست و کارشناسی فک کنم مثل ارشد باشه بدون تغییری اما بازم از زندیه بپرس آیا کارشناسی و کارشناسی ارشد فرقی داره روندش.
    باز هم مرسی علیرضا جان!

یعنی اگر زندیه رو قانع کنیم دیگه جله؟ کس دیگه ای سؤال نمی کنه بعدش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)