صفحه 126 از 179 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام دوستان
    من پذیرشم از یکی از دانشگاه های فرانسه در مقطع مستر امده و تو این چند ماه که وقت هست دارم مدارکم برای ویزا به تدریج جمع میکنم

من یک ضامن دارم که پاریس زندگی میکنه.
    در موارد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی توسط سفارت به بند زیر برخوردم:

 چنانچه ضامن دارید، سند هویت ضامن، گواهی تأییدشده تقبل هزینه همراه با اسناد
    مثبته کاری و پرینت بانکی حساب شخصی و عنداللزوم حرفه یی، آخرین گواهی پرداخت
    مالیات )چنانچه ضامن تان ساکن فرانسه باشد(، سند مثبته خویشاوندی میان شما و ضامن تان
    و عنداللزوم اسناد حرفه یی مثبته مربوط به خودتان و اجازه استفاده از مرخصی.

سوالم اینه که این ""گواهی تأییدشده تقبل هزینه""" باید چطور باشه که بگم ضامنم انجامش بده؟! آیا باید در دفترخانه بیاد و تعهد بده؟؟
    اگر کسی در مورد فرمت ""گواهی تأییدشده تقبل هزینه""" چیزی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخواستم برای یه دوره کلاس زبان فرانسه 6 ماهه برم پاریس و اگه تونستم بعدش پذیرش دکترا بگیرم، چون من تازه دفاع کردم و هنوز فارغ التحصیل نشدم، همچنین سربازی نرفتم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. اما مشکلی که من دارم این هستش که توی سایت سفارت فرانسه در قسمت مدارک لازم برای اخذ ویزای بیشتر از 3 ماه کارت پایان خدمت لازمه...
    حالا به نظر شما راهی هست که من بتونم شش ماه ویزا بگیرم، یا اینکه امکانش هست با ویزای 3 ماهه برم بعد اونجا تمدیدش کنم

سلام دوستان
    من در مورد ویزای دانشجویی سوال دارم. آیا مهمه که بتونم نشون بدم که به کشور محل اقامتم بر می گردم؟ نامزدم فرانسوی هست و ما می خوایم که تو فرانسه ازدواج کنیم. اگه سفارت از این مسئله خبر داره بشه، من شانس گرفتن ویزای دانشجویی دارم؟ اگر نه، چه آپشن دیگه ای هست برای ویزا؟
    مرسی

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط laleh.rostami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در مورد ویزای دانشجویی سوال دارم. آیا مهمه که بتونم نشون بدم که به کشور محل اقامتم بر می گردم؟ نامزدم فرانسوی هست و ما می خوایم که تو فرانسه ازدواج کنیم. اگه سفارت از این مسئله خبر داره بشه، من شانس گرفتن ویزای دانشجویی دارم؟ اگر نه، چه آپشن دیگه ای هست برای ویزا؟
    مرسی
    سلام، درخواست ویزای دانشجویی برای متقاضی خارجی دارای همسر مقیم فرانسه با احتمال بیش از 90% مردود خواهد بود (تجربه شخصی). اگر قصد درخواست ویزای دانشجویی دارید بهتر هست تنها مستندات و ادله محکم برای پرونده تحصیلی/دانشجویی ارائه کنید، و کوچکترین مطلب و مدرکی مبنی بر انگیزه های شخصی یا خانوادگی در این زمینه مطرح نشود.
    حساسیت برای صداقت و انگیزه های واقعی متقاضی در تقاضای ویزای دانشجویی بسیار بالاست و کوچکترین نکته ای که منجر به ایجاد ظن و تردید در مسئول بررسی پرونده گردد، میتواند بسادگی منجر به رد درخواست متقاضی گردد. در این زمینه ملاحظات و احتیاط کافی را مد نظر داشته باشید.

سلام دوستان
    می خواستم برای مقطع ارشد فرانسه اقدام کنم .مهمترین قسمت پروسه برای من قسمت مالی هست .چه مقدار برای تضمین مالی باید به سفارت ارایه داد؟ آیا این پول بلوکه می شه یا نه ؟ شما پیشنهاد می کنید الان حداقل با چه مبلغی واسه مستر اقدام میشه کرد؟من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه سراسری هستم ترم دوم حدودا میلغ 60 تومن در حال حاضر دارم
    با تشکر از شما

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط corey_taylor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم برای مقطع ارشد فرانسه اقدام کنم .مهمترین قسمت پروسه برای من قسمت مالی هست .چه مقدار برای تضمین مالی باید به سفارت ارایه داد؟ آیا این پول بلوکه می شه یا نه ؟ شما پیشنهاد می کنید الان حداقل با چه مبلغی واسه مستر اقدام میشه کرد؟من در حال حاضر دانشجوی دانشگاه سراسری هستم ترم دوم حدودا میلغ 60 تومن در حال حاضر دارم
    با تشکر از شما
    سلام... این مبلغ امروز حدود 15000 یورو میشه که برای یک سال مخارج یک نفر کافیه... من متاسفانه در جریان آپشنهای سفارت نیستم ولی پیشنهاد می کنم حداقل بخشی از این پول رو (حدود 10 هزار یورو) همین پیش از عید تبدیل به یورو بفرمایید چون بعد از عید قیمت ارز تکان اساسی خواهد خورد. مساله اینه که چطور این ارز رو به سفارت ارائه کنید... باز کردن حساب ارزی در بانکهایی مثل سامان و پارسیان می تونه راه حل خوبی باشه... خصوصاً که به سپرده تون بهره هم تعلق می گیره... با توجه به شرایط سیاسی کنونی هم ریسک این کار نسبت به چند ماه یا سالهای پیش کاهش معنی داری پیدا کرده... در کل شما باید یه مبلغی یورو به سفارت ارایه کنید (یا خودش یا معادل ریالیش) و یه مقداری هم به عنوان پشتیبان داشته باشید... جز مبلغی که سفارت ازتون به عنوان پشتوانه یورویی می خواد (فکر کنم الان حدود 7500 یورو باشه) پول دیگری بلوکه یا درگیر نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام... این مبلغ امروز حدود 15000 یورو میشه که برای یک سال مخارج یک نفر کافیه... من متاسفانه در جریان آپشنهای سفارت نیستم ولی پیشنهاد می کنم حداقل بخشی از این پول رو (حدود 10 هزار یورو) همین پیش از عید تبدیل به یورو بفرمایید چون بعد از عید قیمت ارز تکان اساسی خواهد خورد. مساله اینه که چطور این ارز رو به سفارت ارائه کنید... باز کردن حساب ارزی در بانکهایی مثل سامان و پارسیان می تونه راه حل خوبی باشه... خصوصاً که به سپرده تون بهره هم تعلق می گیره... با توجه به شرایط سیاسی کنونی هم ریسک این کار نسبت به چند ماه یا سالهای پیش کاهش معنی داری پیدا کرده... در کل شما باید یه مبلغی یورو به سفارت ارایه کنید (یا خودش یا معادل ریالیش) و یه مقداری هم به عنوان پشتیبان داشته باشید... جز مبلغی که سفارت ازتون به عنوان پشتوانه یورویی می خواد (فکر کنم الان حدود 7500 یورو باشه) پول دیگری بلوکه یا درگیر نمیشه
    12
    12000 یورو یا 15000 یورو ؟

Junior Member

سلام به همگی
    من و همسرم (همراه) دیروز رفتیم سفارت برای ویزای دانشجویی فرانسه. پاسپورتهامون رو هم گرفتن.
    اول کسی اگه سوال داشته باشه خوشحال می شم بتونم کمکش کنم.
    دوم مشکلی که برام بوجود اومده اینه که من باید هفته آینده یه مسافرت خارج از کشور برم و پاسپورتم رو می خوام. کسی می دونه که چجوری می شه از سفارت پاسپورتمون رو برای چند روز بگیریم؟
    ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    12
    12000 یورو یا 15000 یورو ؟
    من برای آسونتر شدن محاسبات یورو رو 4000 تومن گرفتم... شما یه نرخ از صرافی بگیر و با ماشین حساب مشکل رو حل کن

Junior Member

منم همین سوال رو دارم. پاسپورتامون دست سفارت مونده، میشه برای ۱ هفته بگیریم ازشون ؟!‌

نقل قول نوشته اصلی توسط pi0neer نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من و همسرم (همراه) دیروز رفتیم سفارت برای ویزای دانشجویی فرانسه. پاسپورتهامون رو هم گرفتن.
    اول کسی اگه سوال داشته باشه خوشحال می شم بتونم کمکش کنم.
    دوم مشکلی که برام بوجود اومده اینه که من باید هفته آینده یه مسافرت خارج از کشور برم و پاسپورتم رو می خوام. کسی می دونه که چجوری می شه از سفارت پاسپورتمون رو برای چند روز بگیریم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)