صفحه 13 از 179 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    دوستانی که تو این هفته ها رفتن کنسولگری ، از آفیسر مربوطه نپرسیدین که امسال اوضاع چه طوریه؟ مثلا مثل پارسال 3 ماه طول میکشه؟ یا اوضاع عوض شده؟
    به من گفت بین یک تا دو ماه میاد. ولی فک کنم خوشبینانه گفت. اگه بین دو تا سه ماه بیاد خیلی خوبه.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    سلام

فک میکنم بهتر باشه که ببرید. هر چی که نشون بده شما وضع مالی بهتری دارید کمک میکنه، این یعنی این که شما ملک شخصی دارید و نباید اجاره بدید. من که خودم دادم ترجمه و به شمام توصیه می کنم ببرید.
    من که نبردم و کنسول هم هیچ چیزی نگفت. همونطور که بچه های سال گذشته گفتن شما باید بیشتر منبع در آمد نشون بدید. البته بردنش ضرری نداره، ولی الزامی نیست.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط samiramkr نمایش پست ها
    من پذيرشم اومده، ميشه پول تو بانك ايراني گذاشت و تاييديه گرفت يا بايد حتما به فرانسه انتقال بديم؟
    لطفا پستهای گذشته رو مرور کنید. بله، اون 6000 یورو حتما باید به فرانسه منتقل بشه و حواله بانکی رو برای سفارت ببرید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط minam نمایش پست ها
    سلام

دوستان سند خونه رو هم باید بدیم برای ترجمه؟ خونه ای که الان توش زندگی می کنیم
    سلام،
    سند ملک زمانی نیاز به ترجمه داره که دارید ازش بعنوان پشتوانۀ مالی درآمدزا استفاده میکنید. یعنی اجاره دادیش و داره بابتش درآمد ایجاد میشه و در اونصورت اجاره نامۀ مربوطه اشم بصورت یه ترجمۀ معمولی انجام میدید و ارائه میکنید.
    در غیر اینصورت ترجمۀ سند به خودی خود هزینه کردن بیهوده اس و فاقد ارزش برای کنسولگری.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h نمایش پست ها
    رسمیت یه سند چندین مرحله داره:

1- غیر رسمی روی کاغذ معمولی
    2- رسمی با سربرگ دارالترجمه
    3- رسمی با تایید دادگستری
    4- رسمی با تایید امور خارجه
    5- رسمی با تایید سفارت

این روال یه روال سلسله مراتبی هست.
    البته تا همون مرحله 4 کافی هست و بعضی اسناد تا همون مرحله 3 هم کافیه.
    به هر حال برای شناسنامه که کار سختی نیست تا مرحله 4 رسمیش کنین.

کاری که من کردم این بود که گواهی اشتغال به تحصیل رو هم بردم وزارت علوم اتاف 406 تایید کرد و بعد به دارالترجمه گفتم تا امورخارجه رسمیش کنه.

ریز نمرات رو هم که غیر رسمی ترجمه کردم.
    این نقل قول بالا مربوط به صفحۀ 40 تاپیک هست (May 2nd, 2009)
    برای سند و اجاره نامه و امثال این مطالب هم توضیحات زیاد وجود داشته تو این تاپیک...

دوستان (خصوصاً دوستان عزیزی که تازه تر به جمع این فروم پیوستن)، من تقاضا میکنم پستهای این تاپیکو یه مطالعه اجمالی بکنید. درسته یه کم زمان میبره و حوصله میخواد که کلاً ما ایرانیا خیلی با حوصله ایم :دی اما واقعاً ارزششو داره بعضا جواب خیلی سؤالات (به دقت) داده شده و تجربیات خوبی مطرح شده که میتونه مفید واقع بشه. چون خیلی از سؤالات الآن تکراریه و بعضی وقتا جوابهایی که بهشون داده میشه پختگی کافی رو نداره (جسارت به دوستان جدیدتر نباشه). من پیشنهاد میکنم همۀ پاسخها رو مطالعه کرده باشید بعد خودتون صحیحترین رو درنظر بگیرید.
    به هرحال یه مسیری رو دارید شروع میکنید که چند وقت زمان لازم داره تا به نتیجه برسه به امید خدا و این زمان کوتاه واسه کسب اطلاعات و تجربیات گذشته منفعت نداشته باشه، ضرری ایجاد نمی کنه.

موفق باشین همگی.

Junior Member

سلام

مرسی برای جوابتون

پس اگه لازم نیست الکی برا چی ترجمه کنیم فقط درمورد اجاره نامه سندش رو هم باید ترجمه کنیم؟
    راستش من که خودم تمام پست ها رو دو بار خوندم ولی چون به صورت پرسش و پاسخ هستش بعضی وقتا سردرآوردن ازشون سخته.
    بازهم مرسی از راهنماییهاتون

Junior Member

خوش به حالت!

هنوز که پذیرش من دستم نرسیده! خیلی نگرانم چون دوره من 1 سپتامبر شروع می شه! می پذیرش دستم برسه کی بهم وقت بدن کی ویزا صادر شه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    به من گفت بین یک تا دو ماه میاد. ولی فک کنم خوشبینانه گفت. اگه بین دو تا سه ماه بیاد خیلی خوبه.

بردن سند خونه نشون دهنده ی اینه که شما مالکید و اجاره خونه نمیدید! حتما موثر و بهتره که ببرید.

سلام

دوستان سند خونه رو هم باید بدیم برای ترجمه؟ خونه ای که الان توش زندگی می کنیم

Junior Member

سلام

مرسی برای جوابتون

پس اگه لازم نیست الکی برا چی ترجمه کنیم فقط درمورد اجاره نامه سندش رو هم باید ترجمه کنیم؟
    راستش من که خودم تمام پست ها رو دو بار خوندم ولی چون به صورت پرسش و پاسخ هستش بعضی وقتا سردرآوردن ازشون سخته.
    بازهم مرسی از راهنماییهاتون

مدارک مالی من ( اونایی که باید بدم به سفارت یعنی علاوه بر اون حواله ی 6000) شامل یه مجوز کار ، سابقه ی کار، صورت مالی حساب بانکی که 8 میلیون توش بوده است به اضافه ی کارت بازنشستگی پدرم و حساب بانکی که حقوقش که ماهی 800 تومنه میره توش و صورت مالی همون حساب بانکی و فیش حقوقی اش است.... به نظرتون اینا کافیه؟ باید دقیقا چی رو ببرم؟ چی ببرم که نشون بده ساپورت مالی قوی دارم؟
    نگاه سفارت به مدارک مالی شما به این صورته که به مبلغ دریافتی ماهیانه خانواده توجه میکنه (مثل درامد ماهیانه یا سود ماهیانه سپرده نه میزان خود سپرده) و نمیتونید بگید خرج کل دوره من (خرج ماهیانه+شهریه) 100 میلیون تومان است و من 100 میلیون در حسابم دارم بنابراین سعی کنید مدارک بیشتری در مورد درامد ماهیانه خانواده ارائه کنید مثل سند خانه که بگید اجاره نمیدهید یا اینکه چند ملک دارید و اجاره میگیرید... مدارک مالی در کنسوگری بررسی میشوند و در صورت قانع نشدن مامور ویزا باید مدارک مالی را بیشتر کنید و دوباره وقت بگیرید.
    - سفارت جوری مدارک مالی شما رو نگاه میکنه که ببینه از درآمد ماهیانه مثلا بیشتر از 50% اش قرار نیست به دست شما برسه. یعنی با در نظر گرفتن حداقل ماهی 600-700 یورو هزینه های شما در فرانسه معمولا حداقل بیش از ماهی دو برابر معادل ریالی این مبلغ رو طلب میکنن. و میگن که نمیشه خانواده همه درآمدش رو برای شما بفرسته. هدف ترسوندن شما نیست اما همونطور که دانیال هم میگه سعی کنید افزایش بدید

این اون چیزی هس که توی فروم های قبلی من خونده بودم. واسه همینم عین این جواب رو به شما دادم. البته منم تجربه ی کافی مثل "massoud " رو ندارم در زمینه ی ویزا اما کل تاپیک ویزای فرانسه رو حسابی خوندم. به نظر من آدم روزه شک دار نگیره بهتره.حالام صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    لطفا پستهای گذشته رو مرور کنید. بله، اون 6000 یورو حتما باید به فرانسه منتقل بشه و حواله بانکی رو برای سفارت ببرید.
    ببخشيد پيدا نكردم،خيلي ممنون
    چجوري منتقل كنم؟
    قبلش برم سفارت يا اول منتقا كنم مداركم كامل باشه بعد برم تا الان كاري نكردم
    بعد من اين فرمي كه بايد پر كنم رو نتونستم پيدا كنم همه لينكاش خرابه اينو برم از سفارت بگيرم؟

Junior Member

سلام

مرسی برا جواب منم می برم برا ترجمه حالا به خاطر 200 تومان نهایتش نمی خوام ریسک کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    مدارک مالی من ( اونایی که باید بدم به سفارت یعنی علاوه بر اون حواله ی 6000) شامل یه مجوز کار ، سابقه ی کار، صورت مالی حساب بانکی که 8 میلیون توش بوده است به اضافه ی کارت بازنشستگی پدرم و حساب بانکی که حقوقش که ماهی 800 تومنه میره توش و صورت مالی همون حساب بانکی و فیش حقوقی اش است.... به نظرتون اینا کافیه؟ باید دقیقا چی رو ببرم؟ چی ببرم که نشون بده ساپورت مالی قوی دارم؟
    نگاه سفارت به مدارک مالی شما به این صورته که به مبلغ دریافتی ماهیانه خانواده توجه میکنه (مثل درامد ماهیانه یا سود ماهیانه سپرده نه میزان خود سپرده) و نمیتونید بگید خرج کل دوره من (خرج ماهیانه+شهریه) 100 میلیون تومان است و من 100 میلیون در حسابم دارم بنابراین سعی کنید مدارک بیشتری در مورد درامد ماهیانه خانواده ارائه کنید مثل سند خانه که بگید اجاره نمیدهید یا اینکه چند ملک دارید و اجاره میگیرید... مدارک مالی در کنسوگری بررسی میشوند و در صورت قانع نشدن مامور ویزا باید مدارک مالی را بیشتر کنید و دوباره وقت بگیرید.
    - سفارت جوری مدارک مالی شما رو نگاه میکنه که ببینه از درآمد ماهیانه مثلا بیشتر از 50% اش قرار نیست به دست شما برسه. یعنی با در نظر گرفتن حداقل ماهی 600-700 یورو هزینه های شما در فرانسه معمولا حداقل بیش از ماهی دو برابر معادل ریالی این مبلغ رو طلب میکنن. و میگن که نمیشه خانواده همه درآمدش رو برای شما بفرسته. هدف ترسوندن شما نیست اما همونطور که دانیال هم میگه سعی کنید افزایش بدید

این اون چیزی هس که توی فروم های قبلی من خونده بودم. واسه همینم عین این جواب رو به شما دادم. البته منم تجربه ی کافی مثل "massoud " رو ندارم در زمینه ی ویزا اما کل تاپیک ویزای فرانسه رو حسابی خوندم. به نظر من آدم روزه شک دار نگیره بهتره.حالام صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)