صفحه 15 از 179 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

چند تا سوال دارم لطفا:
    1-اینکه برگه اشتغال بکار دارم اما شرکتی که کار میکنم مرخصی سالیانه نمیده بهم میگه همچین چیزی نداریم تازه مغایر قانون کار است.پس قسمت تقاضای مرخصی رو نمیتونم بدم.
    2-صورت حساب بانکی رو به چه صورت ببرم؟میشه از اینترنت پرینت صورت حسابمو ببرم؟
    3-معمولا از وقتی که زنگ بزنی به دفتر فرهنگی برای مصاحبه چه مدت طول میکشه بهت برا مصاحبه وقت بدن؟
    4- Letter Of Motivation را به چه صورت شروع کنم؟خطاب به کی بنویسم؟کسی نمونه ای که داده باشه به سفارت فرانسه به صورت انگلیسی داره .نمونه های دیگر پر هستن اما نمونه ای که به سفارت میدن خطاب به کی نوشته میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdishamsi نمایش پست ها
    چند تا سوال دارم لطفا:
    1-اینکه برگه اشتغال بکار دارم اما شرکتی که کار میکنم مرخصی سالیانه نمیده بهم میگه همچین چیزی نداریم تازه مغایر قانون کار است.پس قسمت تقاضای مرخصی رو نمیتونم بدم.
    2-صورت حساب بانکی رو به چه صورت ببرم؟میشه از اینترنت پرینت صورت حسابمو ببرم؟
    3-معمولا از وقتی که زنگ بزنی به دفتر فرهنگی برای مصاحبه چه مدت طول میکشه بهت برا مصاحبه وقت بدن؟
    4- Letter Of Motivation را به چه صورت شروع کنم؟خطاب به کی بنویسم؟کسی نمونه ای که داده باشه به سفارت فرانسه به صورت انگلیسی داره .نمونه های دیگر پر هستن اما نمونه ای که به سفارت میدن خطاب به کی نوشته میشه؟
    سلام دوست عزیز
    جواب سوالاتت رو با ذکر شماره میدم نکته ای هم به ذهنم برسه که به درد شما و بقیه بخوره ما بینش ذکر میکنم
    1- شما اگر که میخوای بیای فرانسه برای حد اقل 2 سال درس بخونی نیازی به این نامه اصلا نداری، منظور سفارت فقط اینه که اگر هنوز کار میکنی این برگه رو بگیری که اونها هم خیالشون راحت تر باشه که شما حتما بر میگردی ولی من و بقیه دوستام که الان در فرانسه هستمیم همه برگه سابقه کار بردیم ولی مرخصی نبردیم و هممون هم الان اینجاییم پس نگران این مطلب نباشید

2-دوستان همه توجه داشته باشید که با مدارک مالی اصلا شوخی نکنید که 60 درصد موفقیت پروندتون به مدارک مالی مربوطه میشه حتما مدارکون اصل و تایید شده باشه و بدانید که هرچی میتونید مدارک مالی تهیه کنید
    حالا اصلا منظور از مدارک مالی چیه
    منظور اینه که درآمد چقدر دارید، اجاره خونه میدید یا نه، چقدر پول تو حساب بانکی دارید و مهمتر این پول چقدر به شما سود میده در نهایت باید بتونید ثابت کنید با مدارک زیاد که 50 درصد درآمد خانوادتون میتونه ماهی 500 یوروی هزینه تو کشور فرانسه رو تامین کنه همین
    چرا سفارت اینقدر منابع مالی میخواد
    چون من فقط چند تا ایرانی اینجوری میشناسم که اومدن اینجا پولشون تموم شده و پول مترو نمیدن که هزینشون زیاد نشه جریمه میدن میگن پول نداریم و دولت هم نمیتونه چون تو حسابشون پول ندارن زندان بندازتشون به همین دلیل در مورد مسائل مالی بسیار سخت گیری میکنه سفارت و اگه بتونید این نکاتی رو که گفتم رو فراهم کنید اصلا نگران نباشید در ضمن اون 6000 یورو جای خودشه که باید حواله کنید بدون اون اصلا 100 در 100 ویزاتون ریجکته حتی تلاش هم نکنید مگه در مواقع خاص که مثلا از الان بورس دارید که در اون مورد من وارد نیستم باید از سفارت بپرسید

3-دفتر فرهنگی معمولا زود وقت میده نسبت به سفارت ولی من همه جوره دیدم من زمان خودم 7 روز بخش فرهنگی طول کشید 14 روز کنسول گریم ولی کسایی که بعد از من بودن بخش فرهنگیشون همون یک هفته طول کشید ولی کنسول گری شون یک ماه و ده روز بعد.
    چرا مشخص نیست که کنسول کی دقیقا وقت میده؟
    به این دلیل که با کسایی که هر روز مصاحبه میکنن تعدادشون محدوده اگه مثلا 6 نفر رو در روز مصاحبه میکنن برای ویزای بلند مدت اگه 6 نفر پر بشه دیگه نمیگیرن کسی رو و این به پیک ترافیک خیلی ربط داره الان اگه زنگ بزنید زود میدن ولی وقتی پذیرش همه اومد دیگه معلوم نیست.

4- من اصلا اول یک توضیحی در مورد lettre de motivation بدم
    این انگیزه نامه اتفاقا بر عکس اون چیزی که همه فکر میکنن که چرطه خیلی هم چیز خوب و بدرد بخوریه چرا؟
    چون که خیلی از مواردی رو که نمیتونید به مصاحبه شوندتون بگید رو میتونید اون تو بنویسید حالا چی من نمیدونم من تا حالا مشکل خاصی نداشتم ولی مثلا توی lettre de motivation دانشگاه میتونید بگید معدلم پایینه ولی مثلا شاگرد دوم بودم و این معدل پایین اصلا رنج دانشگاهمونه حالا نمیدونم.
    با Madame, Monsieur حواستون باشه اول مادام باشه بعد موسیو شروع کنید بگید که این کشور رو چقدر دوست دارید نمیدونم دوست دارید با مردمش آشنا بشید زبان فرانسه یکی از زبانهای زنده دنیاست که دوست دارم به این زبان تحصیل کنم رشته ام رو دوست دارم ولی قفط این کافی نیست جزئیات بیشتری بدید که چرا رشتتون رو دوست دارید تو چه زمینه ای بعدا دوست دارید ادامه اش بدید و از این چیاز ها...
    آخرش هم با Je vous pris d'agree Madame, Monsieur l'expression de mes saluations distingues یا هر چیز دیگه ای که تو این مایه هست بنویسید.

اگر مدارکتون و مدارک مالیتون کامل باشه و دانشگاهتون مورد تایید سفارت باشه حالا نپرسید چه دانشگاهی مورد تاییده 99.999 درصدشون مورد تاییدن از دولتی ها که 100/100 شون قصد کلک نداشته باشید من قول میدم که قبول میشید مسکنتون تو فرانسه هم جزئ مدارک بسیار مهممه که اگه نتونستید نامه reserve حتما رزرو باشده نه اینکه پرونده تشکیل دادید مشکلی ندارید اگر نه یه 7 روزی حد اقل باید هتل بگیرید زمان من میگفتم 7 روز هتل رو پرداخت کن من هی گفتم بابا پرداخت قبول نمیکنن تا اونجا نباشی میگفتن نمیدونیم دیگه من یکی رو اونجا فرستادم برام پرداخت کرد قید پولشم زدم چون از هتل پس گرفتن سخت بود ولی میشد من این قول رو به همه میدم
    حالا پیشنهاد من چیه؟
    اینه که اگر کارت مستر یا ویزا ندارید یا خانوادتون نداره یا هیچکی رو پیدا نکردید میتونید سفارش از این کارتا که با سوبسیت میدن بگیرید قبلا بچه ها پول تافلشون اینارو بو این میدادن، حالا بعضی از هتل ها پول رو همون اول میگیرن بعضی ها مثل هتل فرمول 1 پول رو بلوکه میکنن ولی تا نری اونجا از حسابت ور نمیدارن، نگران نباشید مطمئنم که بالاخره یه راهی پیدا میکنید و اگه کلک نزنید و تو پروندتون این نکاتی رو که گفتم رو رعایت کنید انشاالله چند ماه دیگه این موقع اینجا هستید من هم پارسال باورم نمیشد.

ولی دوستان حواستون باشه که سختیه کار از اومدن اینجا تازه شروع میشه من بعد از 7 -8 ماه تازه اینجا احساس میکنم که جای خوبیه و راحتم،، هر کاری داشتید میتونید ازم بپرسید حتما سعی میکنم کمکتون کنم، اگه خواستین بهم زنگ هم بزنید پیام خصوصی بدید که شماره ام رو بدم

به خدای بزرگ میسپارمتون
    موفق و پیروز باشید

برای تایید مدارک توسط کنسول حتما باید خودمون مدارک رو ببریم؟ یا کس دیگه هم میتونه برامون ببره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    برای تایید مدارک توسط کنسول حتما باید خودمون مدارک رو ببریم؟ یا کس دیگه هم میتونه برامون ببره؟
    کسه دیگه هم به نظرم میتونه ببره چون اونجا پاست رو نمیبینه و فقط مدارک و پول رو میگیره و یک رسید میده که میخوای بری بگیری رسیدش مهمه ولی اون اول که اون شخص میخواد وارد بشه احتمالا باید پاسش همراهش باشه و الا ممکنه راش ندن

تو از الان داری روزه شک دار میگیری به مشکل میخوریااااااااااااا
    پاشو برو دیگه ما هممون این سختی ها رو کشیدیم، بیای اینجا میگی کاش تو صف سفارت بودم اینجا سخت تره اون اول که میای هیچ هویتی اینجا نداری باید هی بری اینورو اونور. مثل پسر خوب خودت برو باریکلا

موفق باشی

الان امتحانای پایان ترمه! اگه می تونستم که خودم میرفتم! تهرانم نیستم که بغل خونمون باشه! در هر صورت من یکی رو فرستادم رفت مدارکم رو داد به سفارت! اما بهش گفتن فقط خودش میتونه بیاد بگیره!

تو از الان داری روزه شک دار میگیری به مشکل میخوریااااااااااااا
    پاشو برو دیگه ما هممون این سختی ها رو کشیدیم، بیای اینجا میگی کاش تو صف سفارت بودم اینجا سخت تره اون اول که میای هیچ هویتی اینجا نداری باید هی بری اینورو اونور. مثل پسر خوب خودت برو باریکلا

موفق باشی[/QUOTE]

دوستان کسی از اوضاع ویزا رشته های دو زبانه خبر داره؟ بعضی از دانشگاه ها سال اول Fully English و سال دوم Mostly French هستن. برای این جور رشته ها ویزا میدن؟ مصاحبه به زبان فرانسه می کنن؟ صفحات قبلی فروم یا رشته های کلا فرانسوی یا کلا انگلیسی بحثش شده بود. اگه کسی اطلاعی داره زودتر بگه
    ویرایش توسط reza_mech2011 : June 22nd, 2011 در ساعت 02:54 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    دوستان کسی از اوضاع ویزا رشته های دو زبانه خبر داره؟ بعضی از دانشگاه ها سال اول Fully English و سال دوم Mostly French هستن. برای این جور رشته ها ویزا میدن؟ مصاحبه به زبان فرانسه می کنن؟ صفحات قبلی فروم یا رشته های کلا فرانسوی یا کلا انگلیسی بحثش شده بود. اگه کسی اطلاعی داره زودتر بگه
    سلام
    ویزا که میدن، ربطی به زبونش نداره، اگه فرانسه باشه باید زبان فرانسه بلد باشی، اگه انگلیسی باشه باید انگلیسی بلد باشی، الان هم باید انگلیسیت خوب باشه فرانسه ات هم حد اقل A2 باشه چون می خوای سال دوم به فرانسه بخونی.
    خود سفارت هم با اینجور شرایط آشنایی کافی نداره و مشخص نیست که چه برخوردی باهات بکنن یا چه جوری مصاحبه بکنن ولی اون چیزی که به نظر من میرسه و طبق تجربه ام سفارت خیلی منطقی اوضاع رو بررسی میکنه همونی بود که بالا گفتم یعنی انگلیسیت خوب و فرانسه ات متوسط رو به پایین مشکلی ایجاد نمی کنه ولی اینی که از چه مدرک زبانی بخوان نمی دونم باید بری اونجا از خودشون بپرسی یا با تلفن بین ساعت 2 تا 3 به مسئول ویزای بلند مدت زنگ بزنی و این اطلاعات رو بپرسی
    موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان

من امروز رفتم بخش فرهنگی . اون پسره که لیست مدارک رو میده و خودش رو هم مهدی معرفی کرد تا پذیرش من رو دید گفت ا من تاحالا licence professionel نادیده بودم ؟!! مگه میشه تاحالا کسی برا final year اقدام نکرده باشه؟ من یکم نگران شدم، اگه کسی اطلا عاتی داره میتونه راهنماییم کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط minam نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز رفتم بخش فرهنگی . اون پسره که لیست مدارک رو میده و خودش رو هم مهدی معرفی کرد تا پذیرش من رو دید گفت ا من تاحالا licence professionel نادیده بودم ؟!! مگه میشه تاحالا کسی برا final year اقدام نکرده باشه؟ من یکم نگران شدم، اگه کسی اطلا عاتی داره میتونه راهنماییم کنه؟
    سلام دوست من
    اصلا نگران نباش licence professionnelle وجود داره به اسم LP اینجا میشناسنش و از سال 99 میلادی راه اندازی شده ولی خوب خیلی ها اسمش رو نشنیده اند معمولا ما Master professionel مشنویم
    مزایای خاص خودش رو هم داره من هم خیلی نمی دونم مزایاش چیه ولی دروس عملی بیشتری داره و به درد کسی میخوره که میخواد بره وارد بازار کار بشه و تحقیقات دکترا معمولا نمی خواد بکنه. ولی نترسید اگه بخواهید دکتری هم بخونید مستر پروفسیونل بعدا می تونید برید یه زره ورود بهش رو ممکنه سخت تر بگیرند مثلا بگن شما پروفسیونل بودید ولی اینجا خیلی ها این کار رو میکنند و بعد دکتری میخونن
    بعدشم قانون دانشگاهی این رو میگه که کسی که مستر پرو خونده نمی تونه بره دکتری بخونه ولی تو دانشگاه من یه همچین شرایطی وجود داره و استاده کلفته و گفته به دانشجوش که دوره stage یا همون پایان نامه خودمون رو بیا تو labratoire (آزمایشگاه) بگذرون و تز پایان نامه بده و بعد می تونی دکتری بخونی پس نگران نباشید
    یه اطلاعاتی رو هم از توی اینترنت در مورد لیسانس پرو در آوردم که زیر میزارمشون به همراه لینکش

La licence professionnelle (LP) est un diplôme de niveau bac + 3 créé en 1999. Sa particularité ? Il permet d'une part, aux titulaires de BTS-DUT, d'acquérir un niveau supérieur de qualification et d'autre part, aux étudiants possédant un DEUG d'obtenir rapidement un titre et un apprentissage facilitant leur insertion professionnelle.

Une formation d'un an. La licence professionnelle est un diplôme qui se prépare pendant un an. Elle est aussi largement ouverte à la formation continue et recourt à la validation des acquis de l'expérience. Les études comprennent jusqu'à quatre mois de stages et peuvent, pour certaines, se préparer en alternance avec un salaire pendant toute la scolarité

http://emploi.france5.fr/emploi/form...0034999-fr.php

موفق باشید

راستی اصلا هم نترس چیز روتینیه تو سفارت هم به مشکلی نمی خوری اگرم میترسی همین متنی رو که بهت گفتم رو با خودت ببر و اونجا براش توضیح بده که چیه، سوتی ندی بگی نمی فهمم چی میگه ها بعد میگه اینو نمیفهمی پس چرا میخوای بری LOL

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    خیلی ممنون از بچه ها که جواب می دین، واقعا خیلی کمکه.
    برای حساب در گردش بابام که مال بانک ملی بود، هرچی به بانک گفتیم یه پرینت انگلیسی بده از گردش حساب گف که نداریم و اینا، بعدش 5 تومن گرفت و بعد دو روز یه برگه آچار داده که توی یه خط کل رفت وآمد مبالغ نوشته! من زنگ زدم بخش فرهنگی گف نه این چیه و قبول نیس!
    کسی از بانکای دولتی گردش حساب انگلیسی گرفته؟!
    من از امور بین الملل بانک تجارت طالقانی گرفتم دو روزه آماده میشه.اگه هم شهرستان باشین بانک 5 تومن میگیره واستون درخواست رو میفرسته و بعد با پست میاد بانکتون توی شهرستان.
    اگه شعبه بانکی خواست بجای این گواهی امور بین الملل، خودش پرینت لاتین بهتون بده حتما دقت کنید که علاوه بر اعداد و تاریخ ها که لاتینه اسم و مشخصات هم لاتین باشه و گرنه سفارت قبول نمی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)