صفحه 16 از 179 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط ajj نمایش پست ها
    سلام ممنونم برای جواب سریعتون
    فقط من یک مقدار گیج شدم. لازم میبینم که توضیح کوتاهی بدم.
    من خودم فوق لیسانس دارم. ولی دوباره برای فوق دارم اقدام میکنم.
    پس من برای مدارک تحصیلی:
    ۱) مدرک ترجمه شده ی دیپلم و پیش دانشگاهی و لیسانس و فوق لیسانس.
    ۲) ریز نمرات لیسانس و ریز نمرات فوق لیسانس (البته ترجمه شده)
    رو باید ببرم؟

خیلی سپاس گذارم.
    منم دقیقا با این شرایط همین مدارک رو آماده کردم بردم. اما چون شنیدم پیش دانشگاهی رو از بعضیا توی سفارت نگرفتن منم تاییدش نکردم و ندادم. سراعی هم ازش نگرفتن و لازم نشد و پول ترجمه این وسط هدر رفت!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    هرچن منم خودم دارم الان اقدام میکنم و زیاد وارد نیسم، اما از اونجا که شما داری به هر حال واسه فوق اقدام میکنی فک کنم ریز نمره لیسانست مهم باشه.
    جدا از این شما که 400 تون پول میدی، 48 تومن دیگم بده که خدا نکرده کارت عقب نیفته و بعد دچار مشکل نشی.
    با این نظر به شدت موافقم.من واسه صدور ویزا حدود 720 تومن برای ترجمه و تایید مدارک هزینه کردم. یه بار اومدم واسه50 تومن پول تایید دورشون بزنم که کارم عقب افتاد و کلی هم ضرر بیشتر کردم. در کل اگر کسی می خواد بره فرانسه باید بی خیال این هزینه ها بشه و هر چی که فکر می کنه شاید لازم باشه هم انجام بده که بعد به مشکل بر نخوره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bobakkh نمایش پست ها
    دوستان منظور از مترجم رسمی سفارت کجاست ؟ من می خوام مدارک رو اینجا بدم که مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نخواد .
    به همه دوستان شدیدا توصیه می کنم که کارهاشون رو بدن آقای کاشیگر که مترجم معتمد هست ترجمه کنه. اولا که تایید دادگستری نمی خواد و دوما 3 نسخه از هر کدوم میده. منم اول با قیمتای بقیه که مقایسه می کردم می دیدم یه چند تومن جزیی بیشتره قیمتاش. اما بعدا آخر کار با یه حساب کتاب دیدم که به نفعم شده. چون نسخه دوم را با خودم می برم فرانسه و میدم تحویل دانشگاه که اگه یه نسخه بود باید دوباره ترجمه می کردم که هرینم دوبرابر میشد. حتی کسایی که ممکنه بخوان یه مدت بعدش واسه یه جای دیگه درخواست بدن مثلا بعد از اتمام مستر واسه دکترا می تونن با تمدید اعتبار ترجمه کاشیگر(3 ماهه هست) نسخه سوم رو تحویل بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashv نمایش پست ها
    به همه دوستان شدیدا توصیه می کنم که کارهاشون رو بدن آقای کاشیگر که مترجم معتمد هست ترجمه کنه. اولا که تایید دادگستری نمی خواد و دوما 3 نسخه از هر کدوم میده. منم اول با قیمتای بقیه که مقایسه می کردم می دیدم یه چند تومن جزیی بیشتره قیمتاش. اما بعدا آخر کار با یه حساب کتاب دیدم که به نفعم شده. چون نسخه دوم را با خودم می برم فرانسه و میدم تحویل دانشگاه که اگه یه نسخه بود باید دوباره ترجمه می کردم که هرینم دوبرابر میشد. حتی کسایی که ممکنه بخوان یه مدت بعدش واسه یه جای دیگه درخواست بدن مثلا بعد از اتمام مستر واسه دکترا می تونن با تمدید اعتبار ترجمه کاشیگر(3 ماهه هست) نسخه سوم رو تحویل بدن.
    من کاملا مخالف این نظرم
    آقای کاشیگر خیلی دیر میده من دارالترجه ای که میدادم 3 روزه تحویل میداد در صورتی که آقای کاشیگر بیشتر طول میکشه بعدشم دادگستری رو که ما نمی بریم خود دارالترجه میده مال کاشیگر هم باید تایید سفارت بشه پس بعدشم اگه همون مدرک رو بگید که دوباره ترجمه کنند یک سوم قیمت میگیرند پس اگه زمان براتون مهمه ببرید یه دارالترجه که سریعتر بده
    ولی از حق نگذریم آقای کاشیگر بسیار انسان متشخصی هستند

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط minam نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز رفتم بخش فرهنگی . اون پسره که لیست مدارک رو میده و خودش رو هم مهدی معرفی کرد تا پذیرش من رو دید گفت ا من تاحالا licence professionel نادیده بودم ؟!! مگه میشه تاحالا کسی برا final year اقدام نکرده باشه؟ من یکم نگران شدم، اگه کسی اطلا عاتی داره میتونه راهنماییم کنه؟
    اتفاقا یکی از بچه های همین فروم بود چند سال پیش، برا final year اقدام کرد قبول شد و ویزا هم گرفت و رفت.
    اتفاقا بخش فرهنگی در مورد نامه پذیرش من (که dossier blanc بود) همین حرفو زد و اصلا یه پله بالاتر. گفت این نامه پذیرش نیست!! بعد من به دانشگاه میل زدم و اونا گفتن نه همینه. بخش فرهنگی هم قبول کرد. بعدا توی لیست مدارکو که نیگا میکردم دیدم دقیقا نوشته dossier blanc همون نامه پذیرشه که خیالم راحت شد اون موقع. یعنی خودشونم نمی دونستن توی لیست مدارک درباره نامه پذیرش چی نوشته.

Junior Member

من به یه مشکلی برخوردم. مدارکم دادم به یه دارالترجمه و یکی از مدارکم (که جزو مدارک مالیم هس) تایید دادگستری نشده! از طرفی پول ترجمش رفته و از یه طرفم هفته دیگه وقت فرهنگی دارم.
    بچه ها راه حلی سراغ دارید؟
    کسی می دونه اقای کاشیگر در بهترین حالت چن روزه تحویل می ده؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

مدرک مالی مورد نیاز فرهنگی نیست. مدرکتون رو باز به دارالترجمه بدید تا خودش کارشو اصلاح کنه (و بده به دادگستری و خارجه مهر کنن) تو همین حین هم اگر نرسید برید کارای فرهنگیتونو انجام بدین، به امید خدا تا قبل از وقت کنسولی میرسه دستتون، میبرید ارائه میکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    مدرک مالی مورد نیاز فرهنگی نیست. مدرکتون رو باز به دارالترجمه بدید تا خودش کارشو اصلاح کنه (و بده به دادگستری و خارجه مهر کنن) تو همین حین هم اگر نرسید برید کارای فرهنگیتونو انجام بدین، به امید خدا تا قبل از وقت کنسولی میرسه دستتون، میبرید ارائه میکنید.

اخه مشکل اینجاس که دادگستری گیر کاملا غیر منطقی داده و این اشکال رفع شدنی نیس!

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    اخه مشکل اینجاس که دادگستری گیر کاملا غیر منطقی داده و این اشکال رفع شدنی نیس!
    سلام
    نگران نباشید وقت دارید برای مصاحبه کنسولی به آقای کاشیگر بدید

من هم زمان خودم بعضی از مدارک مالی تایید دادگستری نداشت، و اونجا خانم شبستری اصلش رو نگاه کرد و اون مدرک رو بدون اینکه تایید خود سفارت هم بکنم گذاشت لای مدارکم، حالا توصیه من اینه که اگه دادی آقای کاشیگر و ترجمه کرد که فبه المراد اگه نه وقتی بردی سفارت اونجا مسئول ویزای بلند مدت مثلا بهت میگه این مدرکت رو قبول نداریم باید دادگستری قبول کنه و بعد تاییدش کنی و بیاری دم در سفارت تحویل بدی تا بدن بهشون و بگذارند لای مدارکتون
    در ضمن اگه یه همچین نقصی داشته باشی و بخوای بری کامل کنی بیاری نگران نباش پرونده ات توی این زمان به جریان میافته من خودم باید یه سری مدارک رو به تایید سفارت میرسوندم که نمی دونستم ولی بهم خانم شبستری گفت نگران نباش کپیها شون رو فعلا بده به من که پرونده رو به جریان بندازم و وقتی تایید سفارت شد بیار بده دم در سفارت و بگو به من بدنش
    نگران نباش
    موفق باشی

Junior Member

سلام

یعنی لازم نیست مدارک مالی کامل باشه وقتی که می خوایم بریم بخش فرهنگی؟ اونهارو فقط برا کنسولگری لازم داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)