صفحه 171 از 179 نخستنخست ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

سلام

ببینید اکثر دارالترجمه ها، بدون مهر که ترجمه نمی کنن، منتها اگر هم جایی پیدا بشه که ترجمه کنند، این موضوع که سابقه مهر نداشته باشه، می تونه معادل عدم ارائه اون باشه.

بهتره کار رو درست و بدون مشکل انجام بدید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohat533 نمایش پست ها
    ممنون از شما بابت پاسخ هاتون
    متاسفانه مشكل در وقت و رفتن به خود بيمه اس جهت گرفتن سوابق چون بايد برم كرج
    فكر ميكردم شايد بشه پرينت سوابق از سايت رو جايگزين كرد

Junior Member

با سلام، آیا کسی جدیدن برای ویزای همراه scientifique فرانسه اقدا کرده؟ چقدر طول میکشه جوابش بیاد؟

Junior Member

دوستان عزيز عرض سلام و ادب
    اين فرم شنگن فرانسه رو گويا بايد انلاين پر كنيم و پرينت بگيريم درسته؟ يعني بعدا چيزي دستي به فرم اصافه نبايد بشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sam12 نمایش پست ها
    با سلام، آیا کسی جدیدن برای ویزای همراه scientifique فرانسه اقدا کرده؟ چقدر طول میکشه جوابش بیاد؟
    سلام.
    بله من به عنوان همراه ویزای علمی اقدام کردم. 17 may وقت VFS داشتیم و 10 June پیام VFS مبنی بر اینکه پاسپورتتان رسیده، اومد. خوشبختانه همسرم به عنوان متقاضی ویزای علمی و من به عنوان همراهشون، ویزا دریافت کردیم. علاوه بر تعطیلات آخر هفته، 3 روز هم تعطیلات رسمی سفارت در این بازه زمانی بود. مجموعا 24 روز طول کشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

سلام دوستان.
    دانشگاه من هم دانشنامه و هم ریزنمره به انگلیسی داده و چون مدارکم رو آزاد کردم، آفیشال هم هستند. برای دانشگاهی در فرانسه همین ها رو فرستادم که استادم گفت، کافی هستند. پستای قبلی رو هم خوندم، که اکثرن نوشته بودند اگر انگلیسی باشه اصل مدرک، دیگر نیازی به ترجمه نیست. حالا باید کارای مربوط به سفارت رو انجام بدم. آیا لازمه که دانشنامه و ریزنمرات رو به فرانسه ترجمه کنم؟

با سپاس فراوان.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای یه تاریخی می خوام هتل رزرو کنم(به صورت سوری) از کجا و به چه صورتی باید باشه که مورد قبولشون باشه ؟
    و دارالترجمه خوب و باقیمت مناسب کسی سراغ داره؟
    لطفا معرفی فرمایید
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام دوستان

من پرونده کمپوسم رو فینالاز کردم. و دفتر بهم گفت که مدارک رو اماده کنم و تماس بگیرم برای تایم ویزا. من اصلا مراحل کارها رو از اینجا به بعد نمیدونم! جمع کردن مدارک حدود 3-4 روز وقت میگیره برام. دیر نشه؟! تاریخ شروع کلاس هم که مستر 2 هست و در گرونوبل، 7 دسامبر هست.

سوال دیگه اینکه من اسکولارشیپ هم گرفتم ولی تو پرونده کمپوس قید نکردم چون بعد از سابمیت پرونده، جوابش اومده بود و دیگه نمیشد تغییر داد. مشکلی نداره؟!
    سوال دوم هم اینکه دانشگاه بهم گفته که تا آخر آگوست بهم خبر میده که خوابگاه بهم میدن یا نه! ولی تو مدارک ویزا نوشته که آدرس محل سکونت و مدرک رزرو جا رو باید بدم بشون! الان من باید خودم یه جا رزرو کنم از اینجا؟! دیر نشه؟! چطور اینکارو بکنم؟!
    سوال آخر اینکه تو مدارک ویزا زده که مدرک برای توانایی مالی 650 یورو در ماه رو باید ارائه بدی. ولی من اسکولارشیپ دارم. بازم این مدرک لازمه؟!

با تشکر

Junior Member

1- بعید میدونم دیر شده باشه، شما حدود دو ماه وقت داری
    2- نامه اسکولارشیب یا ایمیلش رو می تونی پرینت کنی و موقع تحویل مدارک به کارمند vfs تحویل بدی
    3- می تونی رزرو حداقل یک هفته ای هتل رو ارائه بدی. با یه ویزا کارت میتونی از booking رزرو کنی حتی به صورت فرری کنسل، بعد که ویزات اومد رزرو کنسل کنی. تو این حالت باید به مبلغ تمکن مالیت به ازائه هر شب هتل 120 یورو اضافه کنی.
    4- بنظرم اگر اسکولارشیپ هزینه ها رو کاور میکنه لزومی نداره ولی محض احتیاط هم میتونی به اندازه 7500 یورو که هر یورو رو 5000 تومن دولتی حساب کنی که کمتر از 40 میلیون میشه بزاری برای یه ساعت تو حسابت ازش یه نامه تمکن از بانک بگیری (بانک ملی همون موقع و بدون در نظر گرفتن اینکه این پول کی به حساب واریز شده نامه تمکن میده)

کلا وقتی میری وی اف اس،کارمند اونجا بنظر من که چیزه زیادی از صحت و سقم مدارک نمیدونن فقط ازت طبقه لیستی که بشون دادن مدارک رو میگیرن و تیک میزنن حالا اگه یه مدرکی از یه جوره دیگش رو شما داری و فکر می کنی جواب گوی لیست مدارک سفارت هست رو بشون بدی اون دیگه کاری نداره که این دقیقا همونی که سفارت می خواد یا نه اون تیکش رو میزنه و میزاره رو بقیه مدارکت. حالا دیگه خودت باید قبلش مطمئن شده باشی که واقعا اون سند همونی که منظور سفارته. پس با کامپوس همه چی رو چک کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من پرونده کمپوسم رو فینالاز کردم. و دفتر بهم گفت که مدارک رو اماده کنم و تماس بگیرم برای تایم ویزا. من اصلا مراحل کارها رو از اینجا به بعد نمیدونم! جمع کردن مدارک حدود 3-4 روز وقت میگیره برام. دیر نشه؟! تاریخ شروع کلاس هم که مستر 2 هست و در گرونوبل، 7 دسامبر هست.

سوال دیگه اینکه من اسکولارشیپ هم گرفتم ولی تو پرونده کمپوس قید نکردم چون بعد از سابمیت پرونده، جوابش اومده بود و دیگه نمیشد تغییر داد. مشکلی نداره؟!
    سوال دوم هم اینکه دانشگاه بهم گفته که تا آخر آگوست بهم خبر میده که خوابگاه بهم میدن یا نه! ولی تو مدارک ویزا نوشته که آدرس محل سکونت و مدرک رزرو جا رو باید بدم بشون! الان من باید خودم یه جا رزرو کنم از اینجا؟! دیر نشه؟! چطور اینکارو بکنم؟!
    سوال آخر اینکه تو مدارک ویزا زده که مدرک برای توانایی مالی 650 یورو در ماه رو باید ارائه بدی. ولی من اسکولارشیپ دارم. بازم این مدرک لازمه؟!

با تشکر

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan_it نمایش پست ها
    بستگی به مدارکتون داره!
    ترجمه شناسنامه، سند ملکی، سه تا فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار، بیمه و برگه مرخصی برای من دو هفته پیش شد 350!
    درود،
    دوستان پیرو این مبحث قبلی سوال من این بود که جهت ویزای توریستی از طریق این پروسه VFS آیا ضروری هست کلیه مدارک فارسی خواسته شده به فرانسه ترجمه بشن؟ داخل لیست مدارک که قید شده بود شناسنامه های ترجمه شده و با تأیید سفارت!! باید ارائه بشن؟
    یا فرضاً سندهای ملکی و جواز کسب یا سایر مدارک مالی قرار باشه همگی ترجمه فرانسه بشن و بعد لگلیزسیون سفارت که خیلی طولانی و هزینه سنگینی هست برای اینهمه مدارک (با توجه به اینکه فقط مهرسفارت به ازای هر مدرک مبلغ 25€ هست!) سابقاً زمانی که درخواستها مستقیم توسط خود سفارت دریافت میشد، ترجمه ای برای ویزاهای توریستی ضروری نبود و حتی همان مدارک فارسی (کپی شناسنامه، جواز کسب و سند املاک یا اجاره نامه ها) رو هم برای بررسی پرونده میپذیرفتن!
    کسی از دوستان متقاضی شنگن توریستی اخیراً تجربه ای ازین فرآیند داشته اند؟ و اینکه علاوه بر فرم درخواست آنلاین فرم تقاضای دیگری هم هست که باید بصورت دستی پر و تحویل VFS شود؟
    پیشاپیش سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    درود،
    دوستان پیرو این مبحث قبلی سوال من این بود که جهت ویزای توریستی از طریق این پروسه VFS آیا ضروری هست کلیه مدارک فارسی خواسته شده به فرانسه ترجمه بشن؟ داخل لیست مدارک که قید شده بود شناسنامه های ترجمه شده و با تأیید سفارت!! باید ارائه بشن؟
    یا فرضاً سندهای ملکی و جواز کسب یا سایر مدارک مالی قرار باشه همگی ترجمه فرانسه بشن و بعد لگلیزسیون سفارت که خیلی طولانی و هزینه سنگینی هست برای اینهمه مدارک (با توجه به اینکه فقط مهرسفارت به ازای هر مدرک مبلغ 25€ هست!) سابقاً زمانی که درخواستها مستقیم توسط خود سفارت دریافت میشد، ترجمه ای برای ویزاهای توریستی ضروری نبود و حتی همان مدارک فارسی (کپی شناسنامه، جواز کسب و سند املاک یا اجاره نامه ها) رو هم برای بررسی پرونده میپذیرفتن!
    کسی از دوستان متقاضی شنگن توریستی اخیراً تجربه ای ازین فرآیند داشته اند؟ و اینکه علاوه بر فرم درخواست آنلاین فرم تقاضای دیگری هم هست که باید بصورت دستی پر و تحویل VFS شود؟
    پیشاپیش سپاس
    کل مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شود ، من هم تمام مدارک رو ترجمه کردم و چیزی دستی پر نمیشود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)