صفحه 2 از 179 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

در ضمن میشه یکی از کاربران که اون فرمهای بخش فرهنگی رو داره ، بذارتشون رو فاروم؟ خیلی به همه کمک میکنه
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_11041 نمایش پست ها
    massoud بابت جوابتون خیلی ممنون.
    گفتم که اینجور سوالا مطرح شده بود ولی جواباش خیلی واضح نبود.
    میشه بگید که در نهایت باید این نامه رو محضری کرد یا نه؟ و اینکه میشه کل نامه رو تو محضر نوشت؟
    مورد من، همونطور که عرض کردم کاملاً بصورت یه نامۀ شخصی (تایپی) بود و نه محضر برده شد، نه دارالترجمه و نه ...
    همونم هر 2 مرتبه تقاضای ویزا تو پرونده ام گذاشتم و چیز بیشتری ازم نخواستن.

در مورد مدارک مالی چیزایی که حضور ذهن دارم اعم از منابع مالی و تجاری ضامن:
    1. همون ضمانت نامه.
    2. وضعیت شغلی ازین نظر که :
    - اگر کاسب باشن، جواز کسب.
    - کارمند شرکتها (گواهی ثبت شرکت و اگر خصوصی باشه روزنامۀ رسمی که توش اعلام ثبت کردن/برای دولتی روزنامه لازم نیست) + فیش حقوقی که میزان درآمد ماهیانه شخص رو نشون میده.
    - پزشکان، وکلا و... مدارک حرفه ای مربوط به خودشون.
    4. بازنشستگان، فیش حقوقی و ...
    3. درصورت داشتن حساب پس انداز بلند مدت که سود ماهیانه یا دوره ای روش میاد، اون سود میتونه بعنوان درآمد تلقی بشه. حساب جاری و ... درآمد محسوب نمیشه.
    اما ترجمه یا نسخۀ انگلیسی صورت حساب بانکی (که همون حساب جاری میتونه باشه) و بانکها طبق تقاضای مشتری صادر میکنن، تو پرونده خواسته میشه. این مدرک نشانگر گردش مالی ضامن هست که طی دورۀ 3 یا 6ماهه اخیر صورت گرفته. این مدرک برای کسبه
    4. اجارۀ ماهیانه از املاک (چه مسکونی و چه صنعتی/تجاری). برای ارائۀ اجارنامه که حاوی مبلغ قرارداد هست، لازمه که سند ملک رو به ترجمۀ رسمی و معتبر برسونید که امکانپذیره.
    اما خود اجاره نامه هم بایستی ترجمه بشه که براش ترجمۀ رسمی انجام نمیدن (یعنی دادگستری و وزارت خارجه مهر تأیید نمیزنن و فقط ترجمۀ مترجم انجام میشه). با این وجود همین ترجمه کفایت کرده بود.

این مدارکی که من فعلاً حضور ذهن داشتم با تجربیات قدیم. کاملتر و احیاناً موارد جدیدتر رو امیدوارم دوستان خدمتتون برسونن.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

مسعود جان! یک سوال:
    من صورت حساب بانکی رو گرفتم که گردش نسبتا زیادی داشت تو یه دوره 4 ماهه حدود 10 میلیون تومن بود. ولی چیزی که تهش مونده زیاد نیست. اینا به مقدار گردش مالی نیگا میکنن یا به مقدار پولی که الان تو حساب مونده؟
    ضمنا داراترجمه فیش حقوقی رو ترجمه رسمی نمیکنه. درسته؟؟؟؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

بازم ممنون
    میشه یه نمونه از اون ضمانت نامتونو اینجا هم بذارید. چون تو اینترنت اینجور نامه ها هست اما زیاد با اون موردی که سفارت میخواد جور نیست.
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

یه چیز دیگه: من امروز رفتم از بخش فرهنگی مدارک ویزا رو گرفتم، در مورد منابع مالی نوشته بود چه چیزهایی میخواد، ولی حرفی از 500 یورو در ماه(که توی سایت نوشته) نزده بود. فقط نوشته بود منابع مالی والدین....
    قضیش چیه؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    مسعود جان! یک سوال:
    من صورت حساب بانکی رو گرفتم که گردش نسبتا زیادی داشت تو یه دوره 4 ماهه حدود 10 میلیون تومن بود. ولی چیزی که تهش مونده زیاد نیست. اینا به مقدار گردش مالی نیگا میکنن یا به مقدار پولی که الان تو حساب مونده؟
    ضمنا داراترجمه فیش حقوقی رو ترجمه رسمی نمیکنه. درسته؟؟؟؟
    مانده حساب مهم نیست تو صورتحساب جاری، گردش مالی اهمیت داره.
    در مورد این مدرک من از بانک خصوصی که حساب داشتیم تقاضای "گواهی تمکن مالی مشتری" دادم با معادل ارزی یورو که خودشون صورتحساب رو به نسخۀ انگلیسی با مهر امضاء معتبر دادن.
    فیش حقوقی رو اطلاعی ندارم. اما هرچیزی که قابل ترجمۀ رسمی باشه (یعنی دادگستری و وزارت خارجه بتونن مهرشون کنن) دارالترجمه ها انجام میدن. هرمدرکی هم این امکان رو نداشته باشه (مثل همون اجاره نامه ها) چاره ای جز ترجمۀ سادۀ مترجم نیست و سفارت هم با همون شرایط قبول میکنه مگر که حالشون خوب نباشه و بخوان بفرستن سراغ مترجم خودشونو ازینجور بازیا ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط aida_11041 نمایش پست ها
    بازم ممنون
    میشه یه نمونه از اون ضمانت نامتونو اینجا هم بذارید. چون تو اینترنت اینجور نامه ها هست اما زیاد با اون موردی که سفارت میخواد جور نیست.
    خواهش میکنم، اتفاقاً دیشب سعی کردم اینکارو انجام بدم و بصورت یه template آپ کنم که متوجه شدم تو سایت امکانش نیست.
    این لینک << فایل مورد نظر شما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    یه چیز دیگه: من امروز رفتم از بخش فرهنگی مدارک ویزا رو گرفتم، در مورد منابع مالی نوشته بود چه چیزهایی میخواد، ولی حرفی از 500 یورو در ماه(که توی سایت نوشته) نزده بود. فقط نوشته بود منابع مالی والدین....
    قضیش چیه؟
    اولاً که مهم اون مدارکی هست که تو فرم داده شده بهتون و تمام.
    ثانیاً رو سایت نوشته شده :
    "- بورس دولت فرانسه، ‌یا دولت ایران یا هر نهاد دیگر.
    - یا اسناد مثبته منابع مالی شخصی دال بر توانایی تأمین هزینه زندگی به میزان حداقل 500 یورو در ماه"

مدرک توانایی تأمین هزینه زندگی ماهی 500 یورو یعنی
    12ماه*500 یورو = 6000 یورو
    بعبارت دیگه این مدرک همون سوئیفت حوالۀ ارزی 6000 یورو هست که از طریق بانک تجارت انجام میدید.

موفق باشین.
    ویرایش توسط massoud : May 10th, 2011 در ساعت 10:45 PM

Junior Member

Question پاسخ : ویزای فرانسه

سلام
    مرسی از راهنمایی دوستان
    سوالی که داشتم راجع به ضمانت مالی هست:
    کسی که ضامن مالی نداره ولی حساب پس انداز خوب با گردش بالا به همراه درامد از اجاره خانه داره می تونه این مدارک رو به جای اون ارائه بکنه؟
    در لیست مدارک آمده مدارک از دیپلم به بعد : من مدرک دیپلمم رو ندارم یعنی نگرفتم . با زیر نمرات دیپلم و مدارک لیسانس می شه اقدام کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadn نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از راهنمایی دوستان
    سوالی که داشتم راجع به ضمانت مالی هست:
    کسی که ضامن مالی نداره ولی حساب پس انداز خوب با گردش بالا به همراه درامد از اجاره خانه داره می تونه این مدارک رو به جای اون ارائه بکنه؟
    در لیست مدارک آمده مدارک از دیپلم به بعد : من مدرک دیپلمم رو ندارم یعنی نگرفتم . با زیر نمرات دیپلم و مدارک لیسانس می شه اقدام کرد.

مدرک دیپلم جزو مدارک اصلی هست که سفارت می خواد و باید حتما هم توسط سفارت تاییدش کرد.من مدرک پیش دانشگاهیم رو ندادم و ازم هم نخواست ولی دیپلم حتما لازمه
    در مورد مدارک مالی اگر کسی بخواد بحای ضامن از خودش مدرک مالی ارائه بده قکر نمی کنم مشکلی باشه.اما به این معنی نیست که پرینت حساب بانکی کفایت بکنه.سفارت و مسول ویزا یعنی آقای ملک آرا خیلی روی اینکه درآمد از کجا هست دقیق و حساسن.اگر یه پرینت خوب میدی باید بتونی ثابت کنی از کجا اومده. درواقع باید یه گواهی شغلی پر درآمد توی مدارکت ارائه بدی. مبلغ اجاره خانه هم باید خیلی بالا باشه تا به نظر کافی بیاد که بعید می دونم به این راحتی این جور ملک ها در اختیار افراد باشه.

طبق چیزی که تو سایت سفارت فرانسه گفته شده و همچنین مطالب این فروم ، هم باید بریم بخش فرهنگی و هم این که از سفارت وقت بگیریم. من الان زنگ زدم بخش سفارت که مسوول وقت ویزا گفت ما وقت نمی دیم به کسی تو تابستونا!! و کل پروسه ویزا تو بخش فرهنگی انجام میشه. بخش فرهنگی هم بهم گفت هر وقت همه ی مدارکت آماده شد زنگ بزن ، 2 روز بعدش بهت وقت میدیم!

کسی اخیرا اقدام کرده؟ کسی از سفارت وقت گرفته؟

تو این سیستم اینترنتی وقت ملاقات سفارت فرانسه، همه وقتای ماه مه پره؛ ولی چه جوری میشه رفت ماهای بعدو دید؟

https://pastel.diplomatie.gouv.fr/RD...&lcid=1&suid=1

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)