صفحه 97 از 179 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1783

موضوع: مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Falcon_s نمایش پست ها
    بله درست فرمودید، صحبت کردم امروز و به من گفتند که نه اون ایمیلی که اومده مهم نیست، همین مدارکی آپلود کردین بررسی میشه و بعدا دعوت به مصاحبه میشین، گفتم چقدر طول میکشه، گفتن اولویت با اونایی هست که از طریق ما تازه اپلای کردن و شما که نامه ثبت نام دانشگاهو در دست دارین در اولویت بعدی هستین! که البته از نظرم خیلی منطقی نیومد! ببینیم چی پیش میاد ...
    سلام
    شماره تماس خودم رو براتون پیام فرستادم
    در نیاز به توضیحات میتونید با من تماس بگیرین ...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimpa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1-بنده برای دوره فوق دکتری به مدت 6 ماه پذیرش دارم و طبعا باید برای ویزای تحقیقاتی طولانی مدت اقدام کنم. برای این منظور آخرین مدرک تحصیلی (گواهی موقت دکتری) را توسط مترجمین امین سفارت ترجمه خواهم کرد. آیا این مدرک ترجمه شده نیاز به تایید سفارت دارد؟ در لیست مدارکی که برای دوره تحقیقاتی در سایت سفارت ارائه شده این نکته مشخص نشده. تنها در لیست مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی هست که گفته شده باید آخرین مدرک به تایید سفارت برسه. اما من برای دوره تحقیقاتی اقدام می کنم نه ویزای دانشجویی.
    2- ضمنا اگرنیاز به تایید سفارت باشه، آیا شخص دیگری می تونه این کار رو انجام بده و اگر جواب مثبت هست، چه مدارکی باید همرا داشته باشه مانند پاسپورت و .. (بنده تهران نیستم).
    متشکرم
    با سلام
    آخرین مدرک در صورتی که حتی توسط مترجمان امین هم ترجمه شده باشه نیاز به تایید سفارت دارد ( ویزای دانشجویی ) برای گرفتن ویزا همچنین مدارک شما که توسط مترجمان رسمی ترجمه میشه تنها 3 ماه اعتبار داره
    و اگر تایید سفارت رو داشته باشه 6 ماه
    بخش فرهنگی نیازی به ولید بودن مدارک نداره ....
    مدارک مورد نیاز برای ویزای تحقیقات در سایت سفارت هست البته نیاز به تایید سفارت ندارد ..... ( در پایین مدارک ه میخواهند رو براتون گذاشتم )
    روادید درازمدت علمی
    کار علمی م یکنید و برای بیش از 3 ماه جهت تحقیقات یا فعالیت آموزشی پژوهشی به
    فرانسه م یروید.
    ملاحظات
    مدرک یا فتوکپی ناقص = پرونده ناقص = خطر رد درخواست روادید.
    اصل همه مدراک باید همراه با فتوکپی کامل همه مدراک ارائه شود. مدارک اصل )به جز آ نهایی
    که مستقیماً خطاب به سفارت است( پس از مصاحبه مسترد خواهد شد.
    همه مدارک باید به زبان فرانسوی یا همراه با ترجم هشان به زبان فرانسوی باشند.
    مدارک باید به همان ترتیبی در پرونده گذاشته شود که در زیر آمده وگرنه ممکن است پرونده رد شود.
     یک فرم )جهت دریافت فرم به این پیوند :
     ir.org/IMG/pdf/formulaire_long_sejour.pdf-http://www.ambafrance مراجعه فرمایید(
    درخواست روادید درازمدت که به زبان فرانسوی یا انگلیسی تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد.
     دو عکس رنگی و جدید از چهره )بدون پوشش سر( در زمینه روشن ) 5.3 در 5.3 سانت یمتر( که
    چهره 07 تا 07 درصد آن باشد.
     گذرنامه
     اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی و گذرنامه
    دارای حداقل 2 صفحه مهر نخورده باشد و همراه با فتوکپی صفحه شناسایی صاحب گذرنامه
    ارائه شود.
     فتوکپی کلیه روادیدهای شنگن که تاکنون دریافت داشت هاید )بر روی گذرنامه فعلی و
    گذرنام ههای قبلی( و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج.
     سند هویتی شخصی: شناسنامه )+ فتوکپی( و عنداللزوم سند ازدواج، طلاق، فوت و گواهی
    عدم تعدد زوجات همسر.
     شرح حال مختصر + آخرین مدرک تحصیلی
     قرارداد پذیرش که توسط مؤسس هیی تأییدشده صادر شده نشان دهد که متقاضی دارای منابع
    مالی لازم برای پوشش هزین ههای خود در فرانسه و هزین ههای بازگشت به کشور خود و بیمه
    درمانی در مدت اقامت و همچنین بیمه در مقابل سوانح احتمالی ناشی از کار تحقیقاتی یا
    آموزشی در مؤسسه پذیرنده است. قرارداد باید توسط مسئول مؤسسه پذیرنده امضا و دارای مهر
    مؤسسه و پرفکتور صالح باشد.
    چنانچه قرار نیست مؤسسه پذیرنده هیچ هزین هیی را بپردازد:
     اسناد مثبته تمکن مالی یا تقبل هزین هها.
     گواهی برخورداری از محل سکونت.
     درخواست گواهی OFII )جهت دریافت درخواست گواهی به این پیوند :
    ir.org/IMG/pdf/Formulaire_OFII.pdf-http://www.ambafrance مراجعه فرمایید(.
     اسناد مثبته حمل و نقل: رزرو بلیت هواپیما.
     هزینه تشکیل پرونده: 99 یورو.
    ملاحظات: ممکن است عنداللزوم مدارکی علاوه بر مدارک بالا نیز درخواست شود ضمن آ نکه خودتان
    نیز م یتوانید هر مدرک اضافی را که فکر م یکنید به بررسی پروند هتان کمک کند، ارائه دهید.

Junior Member

سلام دوستان من براى فرصت مطالعاتى ميخوام ويزا بگيرم نامه اشتغال به تحصيل که دانشگاه برام مينوىسه بايد خطاب به سفارت باشه؟ نسخه انگليسى قابل قبول هست يا حتما بايد به فرانسه ترجمه بشه؟ با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط noonoo63 نمایش پست ها
    سلام دوستان من براى فرصت مطالعاتى ميخوام ويزا بگيرم نامه اشتغال به تحصيل که دانشگاه برام مينوىسه بايد خطاب به سفارت باشه؟ نسخه انگليسى قابل قبول هست يا حتما بايد به فرانسه ترجمه بشه؟ با تشکر
    سلام با مطالعه پست بالا احتمالا جواب سوال خودتون رو ميتونين پيدا كنيد .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    با سلام
    آخرین مدرک در صورتی که حتی توسط مترجمان امین هم ترجمه شده باشه نیاز به تایید سفارت دارد ( ویزای دانشجویی ) برای گرفتن ویزا همچنین مدارک شما که توسط مترجمان رسمی ترجمه میشه تنها 3 ماه اعتبار داره
    و اگر تایید سفارت رو داشته باشه 6 ماه
    بخش فرهنگی نیازی به ولید بودن مدارک نداره ....
    مدارک مورد نیاز برای ویزای تحقیقات در سایت سفارت هست البته نیاز به تایید سفارت ندارد ..... ( در پایین مدارک ه میخواهند رو براتون گذاشتم )
    روادید درازمدت علمی
    کار علمی م یکنید و برای بیش از 3 ماه جهت تحقیقات یا فعالیت آموزشی پژوهشی به
    فرانسه م یروید.
    ملاحظات
    مدرک یا فتوکپی ناقص = پرونده ناقص = خطر رد درخواست روادید.
    اصل همه مدراک باید همراه با فتوکپی کامل همه مدراک ارائه شود. مدارک اصل )به جز آ نهایی
    که مستقیماً خطاب به سفارت است( پس از مصاحبه مسترد خواهد شد.
    همه مدارک باید به زبان فرانسوی یا همراه با ترجم هشان به زبان فرانسوی باشند.
    مدارک باید به همان ترتیبی در پرونده گذاشته شود که در زیر آمده وگرنه ممکن است پرونده رد شود.
     یک فرم )جهت دریافت فرم به این پیوند :
     ir.org/IMG/pdf/formulaire_long_sejour.pdf-http://www.ambafrance مراجعه فرمایید(
    درخواست روادید درازمدت که به زبان فرانسوی یا انگلیسی تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد.
     دو عکس رنگی و جدید از چهره )بدون پوشش سر( در زمینه روشن ) 5.3 در 5.3 سانت یمتر( که
    چهره 07 تا 07 درصد آن باشد.
     گذرنامه
     اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی و گذرنامه
    دارای حداقل 2 صفحه مهر نخورده باشد و همراه با فتوکپی صفحه شناسایی صاحب گذرنامه
    ارائه شود.
     فتوکپی کلیه روادیدهای شنگن که تاکنون دریافت داشت هاید )بر روی گذرنامه فعلی و
    گذرنام ههای قبلی( و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج.
     سند هویتی شخصی: شناسنامه )+ فتوکپی( و عنداللزوم سند ازدواج، طلاق، فوت و گواهی
    عدم تعدد زوجات همسر.
     شرح حال مختصر + آخرین مدرک تحصیلی
     قرارداد پذیرش که توسط مؤسس هیی تأییدشده صادر شده نشان دهد که متقاضی دارای منابع
    مالی لازم برای پوشش هزین ههای خود در فرانسه و هزین ههای بازگشت به کشور خود و بیمه
    درمانی در مدت اقامت و همچنین بیمه در مقابل سوانح احتمالی ناشی از کار تحقیقاتی یا
    آموزشی در مؤسسه پذیرنده است. قرارداد باید توسط مسئول مؤسسه پذیرنده امضا و دارای مهر
    مؤسسه و پرفکتور صالح باشد.
    چنانچه قرار نیست مؤسسه پذیرنده هیچ هزین هیی را بپردازد:
     اسناد مثبته تمکن مالی یا تقبل هزین هها.
     گواهی برخورداری از محل سکونت.
     درخواست گواهی OFII )جهت دریافت درخواست گواهی به این پیوند :
    ir.org/IMG/pdf/Formulaire_OFII.pdf-http://www.ambafrance مراجعه فرمایید(.
     اسناد مثبته حمل و نقل: رزرو بلیت هواپیما.
     هزینه تشکیل پرونده: 99 یورو.
    ملاحظات: ممکن است عنداللزوم مدارکی علاوه بر مدارک بالا نیز درخواست شود ضمن آ نکه خودتان
    نیز م یتوانید هر مدرک اضافی را که فکر م یکنید به بررسی پروند هتان کمک کند، ارائه دهید.
    ===========
    با سلام
    ضمن تشکر فراوان از دوست گرامی (anastiya) بابت راهنمایی های ارزنده به بنده و سایر دوستان، یک سوال از محضرتون داشتم:
    شما در یک پست دیگر در جایی گفتید که باید برای تحویل مدارک ابتدا با بخش فرهنگی با شماره های زیر هماهنگ بشه:
    02166705040
    02166705041
    02166705042
    1-آیا برای ویزای تحقیقاتی هم نیاز به مراجعه به بخش فرهنگی هست یا باید مستقیما به بخش رواید مراجعه کرد (البته پس از هماهنگی قبلی با 64094000)؟
    2- اگر این طور هست چرا هیچ موردی و اطلاعی دراین زمینه در سایت سفارت اعلام نشده ؟ تنها گفته شده پس از تهیه مدارک با 6409400برای وقت تماس بگیرید!
    3- اگر اشتباه نکنم بخش فرهنگی قبلا در ساختمان سفارت بود. اما ظاهرا آدرس جدید مربوط بهشماره تلفن های بالا در خیابان ابیورد، بن بست کیمیا می باشد. شما به همین آدرسمراجعه کردید؟ و آیا پس از مراجعه، خودشان وقت کنسول می دهند؟ چقدراحتمال اینکه هردو کار در یک روز انجام شود وجود دارد؟
    پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.

Junior Member

سلام دوستان، امیدوارم خوب و خوش باشید. چند تا سوال داشتم:

1) من برای مقطع دکتری پذیرش گرفتم، مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد همراه با ریزنمرات ترجمه شده دارم، آیا نیازی به مدرک دیپلم است؟
    2) Sop و رزومه میتونه انگلیسی باشه؟ (دوره دکتری به زبان انگلیسی است)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    سلام دوستان، امیدوارم خوب و خوش باشید. چند تا سوال داشتم:

1) من برای مقطع دکتری پذیرش گرفتم، مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد همراه با ریزنمرات ترجمه شده دارم، آیا نیازی به مدرک دیپلم است؟
    2) Sop و رزومه میتونه انگلیسی باشه؟ (دوره دکتری به زبان انگلیسی است)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    نه نیازی به ترجمه دیپلم نیست فقط ترجمه اخرین مدرک باید به تایید سفارت برسه
    برای اپلود کردن در سایت اگر اشتباه نکنم باید کلیه مدارک به فرانسه باشه ....
    از بخش فرهنگی سفارت بین سایت 11 الی 1 میتونید بصورت دقیق تر بپرسید .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimpa نمایش پست ها
    ===========
    با سلام
    ضمن تشکر فراوان از دوست گرامی (anastiya) بابت راهنمایی های ارزنده به بنده و سایر دوستان، یک سوال از محضرتون داشتم:
    شما در یک پست دیگر در جایی گفتید که باید برای تحویل مدارک ابتدا با بخش فرهنگی با شماره های زیر هماهنگ بشه:
    02166705040
    02166705041
    02166705042
    1-آیا برای ویزای تحقیقاتی هم نیاز به مراجعه به بخش فرهنگی هست یا باید مستقیما به بخش رواید مراجعه کرد (البته پس از هماهنگی قبلی با 64094000)؟
    2- اگر این طور هست چرا هیچ موردی و اطلاعی دراین زمینه در سایت سفارت اعلام نشده ؟ تنها گفته شده پس از تهیه مدارک با 6409400برای وقت تماس بگیرید!
    3- اگر اشتباه نکنم بخش فرهنگی قبلا در ساختمان سفارت بود. اما ظاهرا آدرس جدید مربوط بهشماره تلفن های بالا در خیابان ابیورد، بن بست کیمیا می باشد. شما به همین آدرسمراجعه کردید؟ و آیا پس از مراجعه، خودشان وقت کنسول می دهند؟ چقدراحتمال اینکه هردو کار در یک روز انجام شود وجود دارد؟
    پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.
    سلام
    اگر اشتباه نکنم برای ویزای تحقیقاتی باید مستقیما پس از تهیه مدارک نسبت به گرفتن وقت از سفارت اقدام کنید چون در بخش فرهنگی فعالیت های حوزه دانشجویی از قبیل مصاحبه برای ارسال مدارک کامپوس فرانس و گرفتن وقت سفارت برای دانشجویان فقط صورت میگیره .... و شما تایپ ویزا تون تحقیقاتی خواهد بود .
    در سایت سفارت بخش روادید لیست کامل مدارک ویزای تحقیقاتی بصورت پی دی اف هست و عنوان شده و باید پس از تکمیل مدارک وقت ویزا از سفارت بگیرید .
    بنده برای دریافت ویزای دانشجویی ابتدا به بخش فرهنگی مراجعه کردم در اون زمان هنوز سیستم کامپوس فرانس راه نیفتاده بود و پس از بررسی وقت سفارت دادند در همون جا ، باز جهت اطمینان از بخش فرهنگی ( دانشجویی ) سوال ما بین ساعت 11 الی 1 جوابگو هستند
    ولی در صورتی که در ابتدا بخش فرهنگی بروید و مدارک تکمیل باشه معمولا برای چند روز بعد وقت سفارت می دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Falcon_s نمایش پست ها
    بله درست فرمودید، صحبت کردم امروز و به من گفتند که نه اون ایمیلی که اومده مهم نیست، همین مدارکی آپلود کردین بررسی میشه و بعدا دعوت به مصاحبه میشین، گفتم چقدر طول میکشه، گفتن اولویت با اونایی هست که از طریق ما تازه اپلای کردن و شما که نامه ثبت نام دانشگاهو در دست دارین در اولویت بعدی هستین! که البته از نظرم خیلی منطقی نیومد! ببینیم چی پیش میاد ...
    من هم امروز 94/02/23 مدارکم رو واسه فرانسه کامل کردم و فرستادم و همون ایمیل واسم اومد.
    نگفتن تقریبا چقد طول میشکه واسه مصاحبه دعوت شیم؟
    چون اونایی که امسال از طریق اونا اقدام کردن که هنوز تا 5 روز دیگه فرصت دارن مدارک کامل کنن.
    برسه به اینکه جواب مثبت بگیرن.

سلام
    میخواستم بپرسم به طور متوسط چقدر طول میکشه تا یه دانشجوی دکتری بتونه برای فرانسه ویزا بگیره و مدارک لازم برای سفارت چیا هستند و آیا مدرک زبان لازمه یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)