صفحه 2 از 137 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1370

موضوع: فرستادن بار به کانادا (Cargo and Freight service)

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    تشکر از جواب های خوب شما دوستان. می شه اگه سایتی وجود داره که درباره حمل دارو یا داروهای مجاز برای سفر راهنمایی داشته باشه معرفی کنید. چطور می شه فهمید برای یه کشور یا هواپیمایی بردن چه دارو هایی مجازه؟
    امیدوارم با این توضیح دیگه مسئله ی همراه داشتن دارو برای همگی حل بشه
    پیدا کردن داروها توسط مامور فرودگاه امری است کاملا اتفاقی و غیر قابل پیش بینی،اگر مقدارش کم و منطقی باشد مشکلی ایجاد نمی کند ولی اگر در مقادیر زیاد بود خصوصا از گروه خواب آورها و کدئین،آن وقت اگر خیلی خوش شانس باشید می ریرند دور وگرنه بعد از ساعت ها معطلی باید تعهد بدهید و....مشکلات بعدی برای هر بار ورود به کانادا تا ابد گریبانگیرتان خواهد شد.
    وحالا دارزهای مجاز:
    کلمه OTC مخفف over-the-counter است یعنی فروش دارو بدون نسخه که شما حتی بدون تجویز و نسخه پزشک هم می توانید از داروخانه ها تهیه نمایید. این داروها عموما برای تسکین درد و یا برطرف کردن علائم سرماخوردگی - آنفلوآنزا و حساسیت بکار میرود. شایعترین داروهای OTC :
    Pain relievers مسکن ها
    Antihistamines آنتی هیستامین - ضد حساسیت ها
    Decongestants دکونژستانها - ضد احتقانها
    Cough medicines داروهای ضد سرفه

رشته و دانشگاه

این هم معرفی چند قلم داروی مجاز:

آسپیرین - ایبوبروفن - ناپروکسن-استامینوفن-دیکلوفناک
    دیفن هیدرامین - کلرفنیرامین - کلماستین - هیدروکسی زین - پرومتازین - لوراتادین - زادتین - سیتریزین
    پزودو افدرین و فنیل افرین
    دکسترومتورفان-اکسپکتورانت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moeingh نمایش پست ها
    سلام
    اگه هارد، سی دی و یا دی وی دی همرامون باشه(البته به مقدار زیاد) گیر نمیدن این همه، چی توشه؟ اگه ببینن که فکر کنم منو یه راس ببرن زندان به خاطر رعایت نکردن کپی رایت! البته تو ایران که همچین چیزی نداریم تقصیر ما چیه؟!
    قانونا میتونند چون کانادا اخیرا موافقت نامه مربوط به کپی رایت الکترونیک رو امضا کرده و قوانینش رو متناسب با اون تغییر داده. قبلا داونلود موزیک مشکل نداشت (آپلودش غیرقانونی بود) ولی حالا اگر موزیک و نرم افزار غیرقانونی داشته باشید در تئوری گمرک میتونه همه دستگاههاتون رو ضبط کنه و خودتون رو جریمه. حالا اینکه در عمل چقدر این کار رو انجام بدهند من تابحال موردی ندیدم ولی اگر میخواهید با دویست سیصدتا سی دی و دی وی دی از گمرک رد بشید ممکنه ایجاد حساسیت کنه.

اینکه "تو ایران نداریم تقصیر ما چیه" هم فقط برای ایران جواب میده نه بیرون ایران. مثلا بنظر شما یک افغانی میتونه نیم کیلو تریاک با خودش ببره نیویورک و وقتی گرفتنش بگه آخه تو افغانستان مشکلی نداره؟!!

Member moeingh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ISS

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قانونا میتونند چون کانادا اخیرا موافقت نامه مربوط به کپی رایت الکترونیک رو امضا کرده و قوانینش رو متناسب با اون تغییر داده. قبلا داونلود موزیک مشکل نداشت (آپلودش غیرقانونی بود) ولی حالا اگر موزیک و نرم افزار غیرقانونی داشته باشید در تئوری گمرک میتونه همه دستگاههاتون رو ضبط کنه و خودتون رو جریمه. حالا اینکه در عمل چقدر این کار رو انجام بدهند من تابحال موردی ندیدم ولی اگر میخواهید با دویست سیصدتا سی دی و دی وی دی از گمرک رد بشید ممکنه ایجاد حساسیت کنه.

اینکه "تو ایران نداریم تقصیر ما چیه" هم فقط برای ایران جواب میده نه بیرون ایران. مثلا بنظر شما یک افغانی میتونه نیم کیلو تریاک با خودش ببره نیویورک و وقتی گرفتنش بگه آخه تو افغانستان مشکلی نداره؟!!
    البته من تا جایی که بتونم محتویات دی وی دی هام رو روی هارد کپی می کنم که بار اضافه هم نباشه.
    منظورم از تقصیر ما چیه اینه که من مثلا فلان نرم افزار رو در ایران به صورت قانونی خریدم. حالا این شرکت کپی رایت رو رعایت نکرده که دیگه مشکل ما نیست.

ApplyAbroad Guru

البته من تا جایی که بتونم محتویات دی وی دی هام رو روی هارد کپی می کنم که بار اضافه هم نباشه.
    منظورم از تقصیر ما چیه اینه که من مثلا فلان نرم افزار رو در ایران به صورت قانونی خریدم. حالا این شرکت کپی رایت رو رعایت نکرده که دیگه مشکل ما نیست.
    خریدن نرم افزار بدون license یا کرک شده قانونی نیست. مثل خریدن مال دزدیه.

Member moeingh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ISS

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    خریدن نرم افزار بدون license یا کرک شده قانونی نیست. مثل خریدن مال دزدیه.
    من نرم افزارها رو مطمئناً با سریال نامبر و از شرکت های معتبر در ایران خریدم ولی باز هم گمان نمیکنم که این شرکت ها به صورت رسمی و قانونی از جانب شرکت های اصلی، فروش این نرم افزارها رو انجام بدن. شما از روی سایت adobe نمیتونی adobe reader رو دانلود کنی به خاطر اینکه در کشور ایران هستی و این یعنی نباید از این نرم افزار استفاده کنی... برای پرینت کردن فرم های سفارت از چه نرم افزاری استفاده کردید؟ من نمیخوام بگم که علاقه به استفاده غیر قانونی و یا سوء استفاده از اموال دیگران دارم ولی اگر انصاف داشته باشیم متوجه میشیم که در پاره ای از اوقات چاره ای نداریم.

ApplyAbroad Guru

من نرم افزارها رو مطمئناً با سریال نامبر و از شرکت های معتبر در ایران خریدم ولی باز هم گمان نمیکنم که این شرکت ها به صورت رسمی و قانونی از جانب شرکت های اصلی، فروش این نرم افزارها رو انجام بدن. شما از روی سایت adobe نمیتونی adobe reader رو دانلود کنی به خاطر اینکه در کشور ایران هستی و این یعنی نباید از این نرم افزار استفاده کنی... برای پرینت کردن فرم های سفارت از چه نرم افزاری استفاده کردید؟ من نمیخوام بگم که علاقه به استفاده غیر قانونی و یا سوء استفاده از اموال دیگران دارم ولی اگر انصاف داشته باشیم متوجه میشیم که در پاره ای از اوقات چاره ای نداریم.
    دوست عزیز بنده اصلا منظورم انتقاد یا قضاوت در مورد کار شما نبود و پوزش میخواهم اگر چنین برداشتی شد. شما در مورد برخورد گمرک کانادا سئوال کردید و بنده هم عرض کردم این دیدگاه آنها در مورد نرم افزار و موزیک بدون license است. بنده کاملا استدلال شما را درک میکنم ولی متاسفانه گمرک کانادا این استدلال را به دلیلی که عرض کردم قبول نمیکند. البته حالا احتمال گیردادن کم است ولی اگر تعداد سی دی و دی وی دی هایتان خیلی زیاد باشد و آنها هم اتفاقا چمدانهایتان را بازرسی کنند ممکن است ایراد بگیرند.

رشته و دانشگاه

حتما رفع سوءتفاهم شده است.شما بيشتر آن ها را روى هاردتان بريزيد و مابقى را در حد ١٠-١٥ تا همراهتان بياوريد معمولا مشكلي پيش نمى آيد.وسيله خاصي داخل چمدانتان نگذاريدتاجلب توجه نكند و سگ هايشان را به سمت آن نكشاند.

دوست من شما که خودت مهندسی چرا؟ حتما حتما از این هاردهای اکسترنال لپتاپی تهیه کن (اگر نکردی) و همه چیز رو بریز روش. کلا هم میتونی بزاری در جیب مثل یک موبایل. 1 ترا الان حدود 115 قیمتشه که حدود 230 تا DVD روش جا میشه. از هر لحاظ به صرفه تر از DVD هست. اگرهم چیزی داری که حتما باید از روی دیسک اجرا بشه از برنامه های virtual drive مثل Alcohol 120% استفاده کن.
    کلا تکنولوژی دیسک فیزیکی نوری (به پیش بینی بیل گیتس که البته غیب هم نگفته) به زودی منسوخ میشه
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    حتما رفع سوءتفاهم شده است.شما بيشتر آن ها را روى هاردتان بريزيد و مابقى را در حد ١٠-١٥ تا همراهتان بياوريد معمولا مشكلي پيش نمى آيد.وسيله خاصي داخل چمدانتان نگذاريدتاجلب توجه نكند و سگ هايشان را به سمت آن نكشاند.
    یعنی یه پک نرم افزار مثل کینگ یا گردو ببریم احتمال داره بگیرند ازمون و جریمه هم بشیم ؟