صفحه 53 از 137 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1370

موضوع: فرستادن بار به کانادا (Cargo and Freight service)

پیش فرض پاسخ : فرستادن بار به کانادا (Cargo and Freight service)

ضمن تشكر از دوست عزيزي كه پاسخ دادن مجددا سئوالو مطرح ميكنم اگر منبعي رسمي وجود داره :
    دوستان تفاوت اين دوتا فرم تويه لينك هاي ذيل رو كسي اطلاع داره چيه؟ (فرم B4E و B4A )
    ظاهرا يك فرم بايد پر كنيم براي اجناس و لوازمي كه همراهمونه و يك فرم براي بارهايي كه فريت مي كنيم و يك فرم براي بارهايي كه بعدا وارد كانادا خواهيم كرد.اگر از دوستان توضيح بده كدوم فرم مربوط به كدوم باره ممنون ميشم.
    جهت اطلاع يك فرم به شماره E311 هم هست كه داخل هواپيما بانام Declaration Card ميدن و فقط با بله و خير بايد پاسخ بديم.ممنون.
    http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publicati...res/b4-eng.pdf
    http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publicati...laires/b4a.pdf
    اپلای 2006 AUG 24- ويزا 2013 11 FEB

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehr1208 نمایش پست ها
    لطفا درباره نحوه بسته بندی وسایل اگه اطلاعاتی بدست آوردین توضیح بدین بهتره خودمون با کارتن های خارجی و پلاستیک حباب دار بسته بندی کنیم یا خودشون با هزینه ای انجام میدن؟
    ضمن تشكر از دوستمون رامين كه پاسخ دادند چند نكته رو عرض كنم:
    1) هزينه بسته بندي در گمرك خيلي زياده مثلا گوني 5000 تومن فوم حباب دار يك متري 4500 تومن كارتن 5000 تومن

2) شما مجاز هستيد خودتون بارو با كارتن و فوم حباب دار (لايه بيروني حباب دار باشد) بسته بندي كنيد

3) مامورگمرك ممكن است بعضي از كارتن ها را به تشخيص خودش بازديد كند.پس ا زبازديد همانجا با چسب ميتوان دوباره بسته بندي كرد( پس چسب همراه ببريد)
    4) آدرس : الف) اگه به هتل تشريف مي بريد بايد آدرس هتل و تلفنش را ارائه كنيد
    ب) اگر منزل دوستان يا فاميل ميريد آدرس كامل و نام و فاميل ايشان باتلفن و كد پستي ارائه فرماييد. نكته: البته اسم خودتان را به عنوان تحويل گيرنده ثبت كنيد چون اگر فردي كه ساكن كانادا باشد و براي تحويل مراجعه كند احتمالا گمرك به بارتعلق خواهد گرفت( نكته كنكوري)
    ج) اگر نه هتل تشريف مي بريد و نه منزل دوستان و يا اقوام راه حلي من ندارم
    5) به ازا هر يك كيلو گرم كه X-RAY ميشه 1000 ريال توسط گمرك دريافت ميشه.
    نكته: حتما اسكناس بهمراه داشته باشيد تا در گمرك بتوانيد هزينه هاي خورده ريزه را با اسكناس پرداخت كنيد.
    6) پس از انجام مراحل گمركي در "گمرك فريت" فرودگاه ، شما را راهنمايي مي كنند به سمت شركت هاي باربري كه در آنسوي بلوار" گمرك فريت" قراردارد( اين بلوار شرقي- غربي ست).اين شركتها نمايندگان ايرلاين ها هستند.(در خصوص انتخاب اين شركت ها من برام سئوال هست كه كدام را انتخاب كنم گرچه نمايندگان ايرلاين ها محدود ميباشند ) در اين مرحله بارنامه براي بار شما صادر(ظاهرا در اين مرحله تمبر باطل ميشه ) و پس ازاخذ هزينه اصلي فريت (مثلا كيلوئي 83580 ريال- منظورم در اين مرحله مبلغ اصلي دريافت و با دستگاه كارت خوان قابل انجام است) شما مجددا به "گمرك فريت" برگشته و تگ هاي كارتن ها به آنها الصاق و نسخه بارنامه (متعلق به شما) ارائه مي گردد.
    موفق باشيد
    ویرایش توسط BEDIRHANAZLI : May 19th, 2013 در ساعت 07:06 PM دلیل: مرتب نمودن مطالب جهت راحتي خواننده محترم.

يك سئوال : همانطور كه دوستان ميدانند فرودگاه امام فرودگاه اصلي هواپيمايي ايران اير ميباشد و اين درحاليست كه من در محوطه شركتهاي هوايي باربري ،دفتري به نام دفترايران اير نديدم.
    يك توضيح: براي خريد بليط هواپيما ،ما دفترايران اير رادر چند نقطه از شهرداريم و هم آژانس هاي مسافرتي بليط را به نمايندگي از ايران اير مي فروشند ولي در مورد بار ،براي من سئوال بالا مطرحه كه چرا ايران اير دفتررسمي باربري در فرودگاه نداره ؟ شايد هم من نديدم! دوستاني كه دراين مورد تجربه دارند بفرمايند.ممنون
    ویرایش توسط BEDIRHANAZLI : May 19th, 2013 در ساعت 07:14 PM دلیل: اصلاح متن
    اپلای 2006 AUG 24- ويزا 2013 11 FEB

سلام
    مابارمون رو با ایران ایر فریت کردیم به مونترال و الان مونترال هستیم
    کجا باید بار رو تحویل بگیریم؟و چطور بهمون اطلاع میدن که بارهارسیده؟
    و ماشین کرایه کنیم بهتره (4 جعبه) یا ون کرایه کنیم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, ETS

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_320 نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایش شما عرض کنم، قیمت 8350 تومان بابت 100 کیلو تا 263 کیلو میباشد ( البته 85 کیلو تا 100 را همان صد کیلو محاسبه میکنند )
    و برای بالاتر از 263 کیلو مبلغ 7306 تومان بابت هر کیلو ، البته از 264 تا 300 را همان 300 کیلو در نظر میگیرندو بالاتر از آن هرچقدر وزن بار باشد.
    و همچنین عوارض ( 6%) و ... هم بر کل هزینه اضافه میشود که حدوداً 10% هزینه بار میشود .
    اگر بخواهید پالت هم بگیرید که هزینه ای حدود 70 هزار با بسته بندی ( شامل سلفون و تسمه) باید پرداخت کنید. البته تقریباً تمام بسته های شما مانند کارتن میبایست در گونی قرار گیرد که آن هم 5 هزار تومان برای هر کدام است.
    توجه بفرمائید که همه اینها بدون احتساب پرداخت انعام جهت انجام کارهایتان در مراحل مختلف به افراد مختلف ! و یه صورت کاملا داوطلبانه میباشد
    سلام
    میشه قیمت بارهای زیر 100 کیلو رو هم بفرمایید
    مثلا 50 کیلو

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraa نمایش پست ها
    سلام
    مابارمون رو با ایران ایر فریت کردیم به مونترال و الان مونترال هستیم
    کجا باید بار رو تحویل بگیریم؟و چطور بهمون اطلاع میدن که بارهارسیده؟
    و ماشین کرایه کنیم بهتره (4 جعبه) یا ون کرایه کنیم؟
    به شماره تلفنی که زمان فریت دادید باهاتون تماس میگیرن....
    ما 6 تا جعبه داشتیم با ماسین یکی از دوستان آوردیم تو صندوق و رو صندلی ها جا شد حالا شما 4 تا دارین ولی کاملا بستگی به ابعادش داره .... ایران چطور تا فرودگاه بردید ماشین یا ون ؟
    آدرسو حتما ازشون بپرسید تو خود فرودگاه نیست ولی من یادم نیست کجاست و حتما با خودتون کردیت کارت و برگه ای که تو فرودگاه توش اعلام کردید که از ایران وسایل میارین با خودتون ببرین هزینه ای حدود 56 دلار باید پرداخت کنید و فقط با کردیت کارت .......

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_arch نمایش پست ها
    ما 6 تا جعبه داشتیم با ماسین یکی از دوستان آوردیم تو صندوق و رو صندلی ها جا شد حالا شما 4 تا دارین ولی کاملا بستگی به ابعادش داره .... ایران چطور تا فرودگاه بردید ماشین یا ون ؟
    آدرسو حتما ازشون بپرسید تو خود فرودگاه نیست ولی من یادم نیست کجاست و حتما با خودتون کردیت کارت و برگه ای که تو فرودگاه توش اعلام کردید که از ایران وسایل میارین با خودتون ببرین هزینه ای حدود 56 دلار باید پرداخت کنید و فقط با کردیت کارت .......
    خواهش مي كنم شماره اون فرمي كه تويه فرودگاه بارهاي فريتي خودتونو توش ثبت كردين بفرماييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط bluemermaid نمایش پست ها
    سلام
    میشه قیمت بارهای زیر 100 کیلو رو هم بفرمایید
    مثلا 50 کیلو
    فكرمي كنم بار زير 85 كيلو را 70 كيلو در نظر گرفته و به قيمت 97690 ريال محاسبه مي كنند.موفق باشيد.

Junior Member

دوستان من 2 عدد دوچرخه کوهستان نسبتا حرفه ای دارم که میخواستم با خودم به مونترال ببرمشون ، میشه راهنمایی کنید که بهترین و کم هزینه ترین راه کدومه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_arch نمایش پست ها
    حالا من هنوز کردیت کارتم آماده نیست چه باید بکنم؟
    من 1 هفتس رسیدم