صفحه 18 از 38 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 372

موضوع: لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

پیش فرض پاسخ : لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

درود،

دوستان گرامی با وجود اینکه موضوع مطرح شده در این تاپیک برای ما دانشجوها بسیار مهم هست، اما لیست جامع و واحدی از تمامی وسایل مورد برای زندگی دانشجویی در سوئد در اینجا درج نشده. پیشنهاد من این هست که لیستی از کل وسایلی که باید از ایران با خودمون ببریم را در اینجا درج کنیم و در این مدت زمانی که تا پرواز مهلت داریم این لیست را اصلاح کنیم تا یک چک لیست مناسب برای خودمون و آیندگان تهیه بشه.
    من لیستی که خودم تهیه کردم را در اینجا می نویسم اگر کم وکاستی داشت اضافه کنید و اگر موردی بود که باید حذف بشه را متذکر شوید(از دوستانی هم که الان در سوئد هستند و یا تجربه زندگی دانشجویی در این کشور را دارند صمیمانه تقاضای راهنمایی داریم):

1. مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها از قبیل :دانشنامه، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، گواهینامه بین المللی، سابقه کار و ...
    2. عکس شخصی (پرسنلی با سایزهای مختلف)
    3. آبکش پلاستیکی برای برنج و سبزیجات
    4.لیمو امانی
    5. زعفران
    6. دارچین
    7. رشته آشی
    8. سوپ آماده
    9. سیر پرک
    10. چای نپتون و نسکافه
    11. نبات
    12. خرما خشک
    13. عرق نعناع
    14. سبزی خشک از قبیل:
    -سبزی پلو
    -سبزی آش
    -سبزی قرمه
    -شوید
    - نعناع
    -باقلا خشک
    15. زرشک
    16. زردچوبه
    17. جو پرک
    18. آلو بخار
    19. پلوپز برقی
    20. ملحفه و روبالشی
    21. دم کنی
    22. نان!
    23. انواع کنسرو
    24. DC و DVD خام
    25.لوازم التحریر
    26. چتر
    27. نخ و سوزن
    28. سیم اینترنت سوکت دار
    29. لامپ 100 W
    30. سیم رابط برق
    31. انواع قرص:
    -آنتی هیستامین
    -آنتی بیوتیک
    -Adult Cold
    32. قفل دوچرخه!
    33. دوشاخه برق
    34. نرم افزارها و کتب الکترونیکی مورد نیاز(مانند پک King و...)

شاد و پیروز باشید

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

دقیقا لیست مناسبی تهیه کردید؛ فقط من چند تا چیز که علاوه بر اینها به ذهنم می رسه رو اضافه می کنم:
    1. انواع مغز (پسته، بادام، گردو، بادام هندی، ... ) - تنها نیازی به آوردن پسته شامی نیست چون اینجا ارزون هست.
    2. سایر خشکبار (انجیر خشک، کشمش، ...)
    3. لواشک
    4. آویز لباس
    5. پودر سیر
    6. فلفل سیاه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

به نظر بنده اگر قرارداد جا برای بیش از شش ماه ندارید هیچ چیز نیاورید!! فکر کنید به یک مسافرت یک هفته ایی یا دو هفته ایی می روید. فقط به همان اندازه کافیست. نمی دانید زجر جابجابی این همه وسایل از این خانه به خانه به لذت استفاده از آن نمی ارزد!!
    Resigned Mod. <br />.

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    دقیقا لیست مناسبی تهیه کردید؛ فقط من چند تا چیز که علاوه بر اینها به ذهنم می رسه رو اضافه می کنم:
    1. انواع مغز (پسته، بادام، گردو، بادام هندی، ... ) - تنها نیازی به آوردن پسته شامی نیست چون اینجا ارزون هست.
    2. سایر خشکبار (انجیر خشک، کشمش، ...)
    3. لواشک
    4. آویز لباس
    5. پودر سیر
    6. فلفل سیاه
    درود،
    Tornado گرامی در مورد لباس چه نظری دارید؟ دیروز که داشتم لباسهام رو جمع می کردم دیدم اگر بخوام مثل ایران لباس بپوشم که باید کل کمدم را جمع کنم بیارم که این خودش یک معذل بزرگ از نظر وزن و حجم بار به حساب میاد. از یک طرف حیف لباسهام را نیارم. من یک دست کت و شلوار با سه دست پیراهن گذاشتم تو ساکم که حتما به کراوات، کمربند و کفش رسمی نیز نیاز هست، به نظر شما به اینجور لباسهای رسمی احتیاج میشه؟ مثلاً مراسمی که حتماً باید رسمی بپوشیم؟ چند جفت کفش Casual یا شلوار بیاریم؟ اصلاً بهتر نیست همه را از اونجا بخریم (باوجود اینکه کفشام نو هستند بذارم اینجا خاک بخورند؟) راستی در مورد آویز لباس همین دیروز از پدرم پرسیدم گفتند بار اضافی هست و میشه از IKEA با قیمت مناسب خرید کرد(البته ایشون تلویحاً گفتند زندگی دانشجویی که این حرفارو نداره یک میخ بزن به دیوار!!!)، منم نذاشتم تو ساکم، بهتره بیاریم؟
    در مورد خرید لپ تاپ هم می دونم کلی بحث شده اما به نتیجه واحدی نرسیدیم. حالا من سعی می کنم در طول هفته مدل و قیمت برخی از لپ تاپ های مناسب زندگی دانشجویی را در اینجا بذارم که اگر لطف کنید شما هم قیمت و خدماتی که در سوئد ارایه می شه( به اطلاعات سایتها نمیشه تکیه کرد مهم اینه که در Actual Market چه خبر هست) در مورد این مدلهای خاص در این تاپیک قید کنید تا همگی به اجماع برسیم که اینگونه لوازم را از ایران بخریم یا بذاریم از اونجا بخریم.( در مورد موبایل هم همینطور). از دوستان دیگر هم خواهشمندیم در این تاپیک فعال ظاهر بشند و در مورد رایه مدل ها و قیمتها ما را یاری کنند.

شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط Sina Aryana : July 5th, 2010 در ساعت 09:56 AM
    "اگر در بی عدالتی ها بی طرف هستید، بدانید که طرف ستمگر را گرفته اید"
    'دزموند توتو'

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Aryana نمایش پست ها
    درود،
    Tornado گرامی در مورد لباس چه نظری دارید؟ دیروز که داشتم لباسهام رو جمع می کردم دیدم اگر بخوام مثل ایران لباس بپوشم که باید کل کمدم را جمع کنم بیارم که این خودش یک معذل بزرگ از نظر وزن و حجم بار به حساب میاد. از یک طرف حیف لباسهام را نیارم. من یک دست کت و شلوار با سه دست پیراهن گذاشتم تو ساکم که حتما به کراوات، کمربند و کفش رسمی نیز نیاز هست، به نظر شما به اینجور لباسهای رسمی احتیاج میشه؟ مثلاً مراسمی که حتماً باید رسمی بپوشیم؟ چند جفت کفش Casual یا شلوار بیاریم؟ اصلاً بهتر نیست همه را از اونجا بخریم (باوجود اینکه کفشام نو هستند بذارم اینجا خاک بخورند؟) راستی در مورد آویز لباس همین دیروز از پدرم پرسیدم گفتند بار اضافی هست و میشه از IKEA با قیمت مناسب خرید کرد(البته ایشون تلویحاً گفتند زندگی دانشجویی که این حرفارو نداره یک میخ بزن به دیوار!!!)، منم نذاشتم تو ساکم، بهتره بیاریم؟
    در مورد خرید لپ تاپ هم می دونم کلی بحث شده اما به نتیجه واحدی نرسیدیم. حالا من سعی می کنم در طول هفته مدل و قیمت برخی از لپ تاپ های مناسب زندگی دانشجویی را در اینجا بذارم که اگر لطف کنید شما هم قیمت و خدماتی که در سوئد ارایه می شه( به اطلاعات سایتها نمیشه تکیه کرد مهم اینه که در Actual Market چه خبر هست) در مورد این مدلهای خاص در این تاپیک قید کنید تا همگی به اجماع برسیم که اینگونه لوازم را از ایران بخریم یا بذاریم از اونجا بخریم.( در مورد موبایل هم همینطور). از دوستان دیگر هم خواهشمندیم در این تاپیک فعال ظاهر بشند و در مورد رایه مدل ها و قیمتها ما را یاری کنند.

شاد و پیروز باشید
    لباس اینجا گرون هست مگر در حراجی بخرید.
    من تو تخفیف کریسمس از فروشگاه لی یک لی خریدم 400 کرون. ولی در حالت معمولی خیلی گرونتر از این حرفاست.
    تی شرت که به نظر من هر چی بیارید ضرر نمی کنید؛
    من هم به زور مادرم یک کت و شلوار آوردم که یکبار هم اینجا نپوشیدم ولی اگه ببخواهید مثلا برید سالن مراسم نوبل رو ببینید اونجا باید کت و شلوار و کفش رسمی داشته باشید وگرنه راتون نمی دن. (تنها جایی هست که فکر کنم لازم بشه)؛ در مورد دانشگاه هم خود رییس دپارتمان ما جین پوشیده بود با تی شرت تو جلسه معارفه؛ کی کت و شلوار می پوشه

در مورد لپ تاپ هم بهترین جا شاید سایت Media Market باشه که ببینید چند می دن.
    در مورد IKEA هم یک مقدار بیرون شهر هست، و فاصله اش دور هست. نمی دونم حال و حوصله تا اونجا رفتن داشته باشید یا نه.

در کل یک اصل هست. هر چی بار کمتر بیارید، راهتتر جابجا می شوید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iraniboy نمایش پست ها
    سلام

به نظر بنده اگر قرارداد جا برای بیش از شش ماه ندارید هیچ چیز نیاورید!! فکر کنید به یک مسافرت یک هفته ایی یا دو هفته ایی می روید. فقط به همان اندازه کافیست. نمی دانید زجر جابجابی این همه وسایل از این خانه به خانه به لذت استفاده از آن نمی ارزد!!
    این رو من هم تایید می کنم، چون سر خودم این بلا اومد

ApplyAbroad Veteran

درود بر دوستان عزیز....

یه سوالی داشتم...مثلا من شنیدم خرید یه تخت از ekea نزدیک 500 کرون هست...حالا ما این رو خریدیم هزینه ی بار هم روش هست یا باید اون رو هم جدا بدیم؟

منظورم اینه که بهتره اگر جایی مبله نبود به صاحب خونه بگیم ما مبله میخایم یا برامون ارزون تر در میاد که بریم خودمون از ekea خرید کنیم و حتی پول بار هم بدیم؟

با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز....

یه سوالی داشتم...مثلا من شنیدم خرید یه تخت از ekea نزدیک 500 کرون هست...حالا ما این رو خریدیم هزینه ی بار هم روش هست یا باید اون رو هم جدا بدیم؟

منظورم اینه که بهتره اگر جایی مبله نبود به صاحب خونه بگیم ما مبله میخایم یا برامون ارزون تر در میاد که بریم خودمون از ekea خرید کنیم و حتی پول بار هم بدیم؟

با سپاس
    پول حمل و نقل خیلی زیاده، اصلا فکرش رو هم نکنید
    بهتره با صاحب خانه به توافق برسید که یه تخت براتون بگیره
    رفیق من اطاقش تخت نداشت، رفت یک تخت بادی خرید، خیلی هم راضیه ، حمل و نقلش هم راحت هست

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    پول حمل و نقل خیلی زیاده، اصلا فکرش رو هم نکنید
    بهتره با صاحب خانه به توافق برسید که یه تخت براتون بگیره
    رفیق من اطاقش تخت نداشت، رفت یک تخت بادی خرید، خیلی هم راضیه ، حمل و نقلش هم راحت هست
    پس با این حساب باید دنبال خونه های مبله شده باشیم....
    حال شما اطلاعی ندارید که از ekea مبلی - تختی چیزی بخریم ایا حمل و نقل هم شامل میشه یا نه؟
    چون مشکل اینجاست به طور مثال من در شهر اپسالا که من گشتم خوابگاه ها رو نگفتن مبله و یا موردهای خصوصی رو که گشتم بعضا غیر مبله یا partly بودند....

سپاس

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    پس با این حساب باید دنبال خونه های مبله شده باشیم....
    حال شما اطلاعی ندارید که از ekea مبلی - تختی چیزی بخریم ایا حمل و نقل هم شامل میشه یا نه؟
    چون مشکل اینجاست به طور مثال من در شهر اپسالا که من گشتم خوابگاه ها رو نگفتن مبله و یا موردهای خصوصی رو که گشتم بعضا غیر مبله یا partly بودند....

سپاس
    خیر؛ وقتی از IKEA خرید می کنید هزینه حمل و نقل شامل نمی شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)