صفحه 23 از 38 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 372

موضوع: لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

Member dalton_2563 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gothenburg University - Software Engineering and Management

پیش فرض پاسخ : لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    منظورتون اینه که دوستم نباید میگفته؟نگفته که...طرف فهمیده...
    نمی دونم حالا چجوری فهمیده!؟
    بعد هم شما ممکنه بهترین مارک رو بخری و تو عرض یه سال خراب بشه...
    مثلا سینا اریانا گفته دوستش مارک دل گرفته و تو یه سال خراب شده...این دلیل نمیشه که دل شرکت نیست

در مورد کیبورد هم انچنان هزینه ی زیادی نداره...یه برچسب کافیه...البته خوب اونم یه سری دردسر هایی داره....

امیدوارم این بحث به همین صورت مفید بمونه و ادامه داشته باشه

شب خوش
    چه جالب این شرکت دل مشکل زا هست البته حالا زیاد نمی خوام وارد این بحث شم فقط بگم اون مشکل دل برای کارت گرافیک و گرمای دستگاه بود که باعث ذوب شدن اون می شد
    با عرض معزت از مدیران که بحث به حاشیه رفت فقط اینو بگم که انقدر به این موضوع حساس نشید و برید از همین جا بخرید( به نظر من)

سلام
    منم بهتره وارد بحث بشم!
    در مورد گارانتی اینترنشنال. این گارانتی بستگی به نوع شرکتش داره. مثلا یکسری از لپ تاپ های sony هست که سفارش آسیاس. و یکسری دیگه سفارش آمریکا و اروپاس. اینا هم از لحاظ کیفیت فرق دارند. هم گارنتی. شرکت های معتبر همه به این مسئله گارنتی فوق العاده اهمیت میدن. من خودم این موضوع خیلی واسم مهم بود. به خاطر همین طبق تجربه و تحقیقاتی که انجام دادم رفتم یه لپ تاپ sony مدل F115FM برداشتم. حتی موقع خرید گارانتی ایران رو نگرفتم و پول کمتری دادم. ولی سونی گارانتی بین اللملش فوق العادس. ربطی هم به اینکه ایران هست یا نه نداره. چون اونا وظیفه گارنتی اینو دارند. و این لپ تاپ هم قانونی وارد شده . و در درجه بعدی هم اونا با سریال پشت دستگاه کار دارند. و تاریخی که پشت دستگاه هک شده. پس اونا هیچ نیازی به نوع خرید شما و تاریخ خرید و مکان خرید و اینا ندارن. اونا وقتی این دستگاه رو وارد بازار کردن اونو شامل گارانتی هم کردن.
    اگه نظر منو می خواید از همین ایران خرید کنید. چون اینطور که من فهمیدم با قیمت مناسبتر می تونید خرید کنید.
    بازم بستگی به خودتون داره.
    من که خودم از ایران خریدم. چون اینطور خیالم راحت تره! چون از نون شبم هم واجب تره! نمی تونستم بذارم وقتی اومدم اونجا تازه برم برای خرید!!!

در مورد نوع لپ تاپ هم بستگی داره چه کاربری می خواید ازش بکنید. اگه برای کارهای سنگین گرافیکی و سیستم قوی می خواید و سایز بزرگ واستون مهم نیست من سری F سونی و سری dell studio و HP 2070 , HP 2090 . رو پیشنهاد می کنم.

Member dalton_2563 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gothenburg University - Software Engineering and Management

حسین جان موافقم با اینکه خرید لپ تاپ بهتره تو سوئد انجام نده چون اول که می رسیم آنقدر مشغول personal number و وسایل مورد نیاز زندگی میشیم همچنین درس ها بلافاصله شروع میشه که به نظرم بهتره این بار کاری رو مقداری سبک کنیم

Junior Member

من بعد از یک مدت تفکر و مشورت با چند تا از دوستان، تصمیم گرفتم از همین ایران بخرم. من Macbook Pro خریدم.15 اینچ و خوشبختانه گارانتی بین المللی هم داره منتها با این تفاوت که تعمیرش نزدیک یک ماه یا بیشتر طول خواهد کشید اگر خارج آمریکا یا کانادا باشید. به نظر من زیاد کار درستی نیست که بخوایم توی این تاپیک همش مدل و برند لپ تاپ پیشنهاد بدیم چون اولا یک امر سلیقه ایست و ثانیا با توجه به نیازهای افراد(weight-screen size-resolution-cpu-Graphic card .........)، مدل ها متفاوت می شن.برای خود من عمر باتری و قدرت CPU و وزن خیلی مهم تر بود. دیگه الان تقریبا همه با یک query زدن و سرچ توی گوگل می تونن مدل موردنیاز رو پیدا کنن. فقط سوال اصلی اینکه از ایران بخریم یا سوئد که به نظر من جواب ایرانه. من توی google shopping هم کلی گشتم و قیمت های فروشگا های اینترنتی سوئدی توی یک مدل مشترک از آمریکایی ها یا حتی پایتخت خودمون گرونتر بود
    JUST RISK.......BE COOL....And METAL UP Your A.s.s

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

من ترجیح می دم اینو یکبار دیگه بنویسم:
    لوازمی که خیلی مهم است بیارین به اندازه کافی:
    1. جوراب
    2. زیرپوش و لباس زیر
    3. شلوار چسب که زیر شلوارتون تو زمستون بپوشید
    4. کمر بند

این ها تو ایران خیلی ارزون هست و بهتره همونجا بخرید و همراه خودتون بیارید.
    به نظر من دستکش نیازی ندارید؛ من خودم از ICA دستکش خریدم 10 کرون که همه زمستون هم دستم کردم بعد هم انداختمش دور. از این لحاظ مشکلی نیست.
    شلوار لی و جین هم از ایران نخریدکه جنس هاش خوب نیست. همون شلوار هاتون رو ببیارید؛ ژانویه حراج می شه می تونید با قیمت مناسب لی و ... بخرید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

در مورد لپ تاپ ؛ من خودم از ایران خریدم (بدون هیچ گارانتی) - فقط گارانتی بین المللی داشت؛ و راضی هم هستم.
    1. شما زیاد با مغازه ها و ... آشنا نیستید اون اوایل
    2. حجم درس ها از همون اول زیاد هست و نیاز به لپ تاپ دارید و مجبورید لپ تاپ داشته باشید
    3. اون موقع که شما می آیید حراج خاصی برای لپ تاپ ها نیست.

گرچه خرید لپ تاپ از ایران کمی ریسک داره که اگه خراب بشه؛ دیگه من نمی دونم چیکار میشه کرد!!!
    یکی از دوستان از اینجا لپ تاپ خریده؛ تا حالا 2 بار هاردش سوخته و رفته داده عوض کردن که بار دوم هم اطلاعاتش بر نگشته. گفتن اگه یکبار دیگه بسوزه کل لپ تاپش رو براش عوض می کنن.

قیمت لپ تاپ از ایران خیلی گرون تره و حالا دیگه با توجه به همه فاکتور های گفته شده خودتون باید تصمیم نهایی رو بگیرید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member mojedy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems - KTH

دوستان لطفا به هیچ وجه، به هیچ وجه، به هیچ وجه در این سایت پینگلیش ننویسین ..
    استثنا پست های پینگلیش کاربر mehrdaddd رو به فارسی مینویسم، چون احتمالا برای دوستان مفید خواهد بود

** لامپ اینجا گرون نیست ولی ماکزیمم 40-50 وات که نورش برای ما کم. من توصیه نمیکنم که لامپ با خودتون بیارین چون توی پرواز نابود میشه.
    در مورد نسخه اینجا مثل ایران نیست که نرفتی دکتر نسخه آماده باشه .. سیستم درمانی خیلی خوبی داره و همینجوری برای کسی آنتیبیوتیک نمینویسن .. اگه به آنتی بیوتیک علاقه مندین میتونن با خودتون بیارین. کلا ورود دارو به EU برای مسافر شخصی اشکال نداره .. خیلی زیاد با خودتون دارو نداشته باشین، هرچند که ندیدم بخاطر دارو از کسی ایراد بگیرن.

** کودئین با خودتون نداشته باشین ..دارو هم در حد معقول ..قرص های ویتامین و مینرال هم موردی نداره.

** نگران software غیر اوریجینال روی لپ تاپ نباشین، چون کسی لپ تاپ شما رو چک نمیکنه. اینجا دانشجو ها از برنامه های کرک شده استفاده میکنن. سی دی های کینگ و انا رو هم دیدم که بچه ها با خودشون میارن اما من جای شما باشم اینکارو نمیکنم چون سرعت اینترنت انقدر بالاست که میشه سریع دانلودشون کرد.

** آره چرا که نه! اینحا سیم کارت میندازی روش استفاده میکنی

** لباس گرم بهتر اینجا بخری .. اینجا یه پولیور در حدود 300 کرون، شلوار جین در حد 500-600 کرون، پیرهن مرونه ی نسبتا خوب 300-500 کرون و کاپشن خوب در حد 1000 کرون

** نه احتیاجی به رابط نیست ، اینجا پریز ها دقیقا مثل ایران

** حتما، اینها مدارک هویت شماست حتما با خودتون بیارین

** نه برای رجیستر شدن هزینه ای پرداخت نمیکنین، فقط یه سیم کارت میگیرین
    ویرایش توسط mojedy : July 9th, 2010 در ساعت 02:01 PM دلیل: تصحیح

Junior Member

امروز صبح یک خبری توی شبکه ی france 24 شنیدم. 3 نفر از اعضای القاعده رو توی فرودگاه نروژ دستگیر کردن در حالی که liquid bomb حمل می کردن. به همین خاطر توی فرودگا ها شروع کردن هرچیز مایعی که مسافرا حمل می کنند رو چک می کنن.می خواستم بدونم ما که ایرانی هستیم ممکنه سر این چیزا بیشتر بهمون گیر بدن؟ چیزایی مثل ژل، after shave ، کرم یا این جور پیزها رو ببریم یا سر این داستانا نبریم یهتره؟
    JUST RISK.......BE COOL....And METAL UP Your A.s.s

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maxxx نمایش پست ها
    امروز صبح یک خبری توی شبکه ی france 24 شنیدم. 3 نفر از اعضای القاعده رو توی فرودگاه نروژ دستگیر کردن در حالی که liquid bomb حمل می کردن. به همین خاطر توی فرودگا ها شروع کردن هرچیز مایعی که مسافرا حمل می کنند رو چک می کنن.می خواستم بدونم ما که ایرانی هستیم ممکنه سر این چیزا بیشتر بهمون گیر بدن؟ چیزایی مثل ژل، after shave ، کرم یا این جور پیزها رو ببریم یا سر این داستانا نبریم یهتره؟
    after shave و این چیز ها اشکالی نداره؛ ولی من می خواستم برم چک نگذاشتن رب ببرم گفتن مثل کرم هست و نمی شه در داخل هواپیما برد.
    بهتره همه وسایل این چنین را در چمدانی که قسمت بار می رود قرار دهید.

دیدم بحث لپ تاپ هست خواستم بگم که لپتاپ های اپل را هم در نظر داشته باشید . من خودم تقریبا ۳ هفتست که یه macbook pro , 13" ,cpu 2.4 خریدم و واقعا ازش راضی هستم . توی این مدت هم تقریبا به سیستم عاملش عادت کردم و به نظرم از لحاظ کارایی واقعا فوق العادست ، هم وزنش پایین هست ، توی این مدل ۲ کیلوگرم و هم کیفیت صفحه ی خوبی داره و همین طور بعد از مدتی متوجه می شید که همین که با سیستم عامل مک کار می کنید خودش یک مزیت بزرگ هست ، طول عمر باطری هم روش نوشته ۱۰ ساعت ولی خودم استفاده کردم تقریبا ۷ ساعت (استفاده از اینترنت و پخش موزیک )‌ جواب داد . ۳ هفته پیش هم قیمتش ۱.۴۲۰ بود ، از ایران بگیرید هم بهتره چون من قیمت سوئد رو چک می کردم با تخفیف دانشجویی از اینجا بیشتر در میومد که البته گارانتی شاملش می شد و ظاهرا یک Ipod Touch هم همراهش می دادند . ولی خوب فکر می کنم روزهای اول نیاز شدیدی به اینترنت دارم برای همین از همین جا خریدم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)